Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2021. 10. 17. 19:02
Előzmény: #134336  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#134360
Biztos van ilyen, nekem kétszer is órák alatt hozta a vevőt az ingatlanos, meghirdetés előtt.
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 19:01
Előzmény: #134343  lohran
#134359
Egyelore nem latom azokat a korulmenyeket, hogy 7%-os hitelkamat alljon elo. Technikailag persze igen, a BIRS fixingek es a maximalis 3.5%-os marzs alapjan mar akar ott is lehetnenk, de amig ilyen nagy az igeny a hitelre, addig a piaci verseny ezt megakadalyozza. Es azt se felejtsd el, hogy a kormany barmikor ismetelten egy ujabb ingyenhitelt vagy konkretan helikopterpenzt, ha ugy latja jonak. Ennel ez szerintem bonyolultabb lesz, nem lesz eleg az alapkamat novelese, az is kell, hogy a bankok latvanyosan a sajat penzuk reszkirozasara legyenek rakenyszeritve - most jelenleg nagyon nem ez a helyzet, a lakossagnak kihelyezett minden harmadik forintot az allam ad.
Tobbtenyezosnek gondolom ezt a jatekot, eleg sok kulonbozo dolog van, ami mozgatja-mozgathatja az arakat, raadasul ez szegmensenkent es lokaciok eseteben mas tenyezokkel es sulyokkal is kiegeszul. Egy biztos: a gyerekgyartasra adott penzek velunk maradnak, kormanyvaltas ide vagy oda, mindegy ebbol a szempontbol. Ezt figyelembe kell venni.
lohran 2021. 10. 17. 19:01
Előzmény: #134357  J0hnnyEnglish
#134358
Megnyomom a print gombot 60 ezerért.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 10. 17. 18:34
Előzmény: #134351  Murdoch
#134357
60 ezer forintért olyan műszaki lírást kapsz egy szakértőtől, aki még el is magyarázza neked, hogy öröm nézni! Aki ezen spórol, azt nem tudom sajnálni.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 10. 17. 18:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#134356
Hát mi, ha nem az? Az egy elég frankó kis környék ha már Bpről beszélünk.
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 18:03
Törölt hozzászólás
#134355
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 18:01
Törölt hozzászólás
#134354
lohran 2021. 10. 17. 17:59
Előzmény: #134350  J0hnnyEnglish
#134353
Most jöttél rá ,hogy szar itt minden ?
De mit vársz az ingyenpénzedért..
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 17:28
Előzmény: #134337  ncseed!
#134352
Te is testközelből ismered a mámorító érzést, milyen is, 15-20-25 évre elköteleződni a banknál, főleg úgy, hogy mondjuk marad mellette 1 évnyi tartalékod, vagy még annyi sem, ugye?
Ja, nem?
Murdoch 2021. 10. 17. 17:25
Előzmény: #134350  J0hnnyEnglish
#134351
A legjobb buli az ilyenekre egy életre szóló hitelt felvenni.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 10. 17. 16:58
Előzmény: #134349  Ishar
#134350
Van egy jó idézet rész tőle:
"Én ezen a környéken persona-non-grata vagyok, a Belzebúb, akinek ha meglátják az autóját, akkor már az alap hozzáállás a "mivan-mivan-mivan?". Meg van ígérve egy bevert szélvédő is részemre, ezt még szerencsére nem kaptam meg ajándékként. Nem Mordor sötét szurdokaiban lévő településekről beszélünk, hanem Budapest agglomerációjáról, 8-900e Ft-os négyzetméter árakról. Nem nekem lenne feladatom szélmalomharcot vívni az ilyenek ellen. Hanem a sok bürokrata marhának kellene odafönt egy kicsit a fejéhez kapni és nem sorban tolni a családtámogatásokat és hiteleket, hanem először gatyába rázni az építőipart. Nem kellett volna megszüntetni a kötelező e-napló vezetést. Igenis vezetni kellene. Sőt, minden fáziról kellene fényképeket feltölteni, ez a mai világban egyáltalán nem ördöngősség. Van kép? Nincs? Akkor nincs használatbavételi engedély sem. Miért szívtam fel magam ennyire ezen? Ha engem kihívnak ehhez a házhoz, a nedvességmérő műszeremmel száraz falakat és aljzatot találok, valamint ESZEMBE NEM JUTNA, hogy ezt az alapvető dolgot kihagyják az épületből. Ha a többit rendben találom, akkor megvetetem az épületet, hiszen nincsen röntgenszemem.  Mit nyert a kivitelező? Sima GV45-ös bitumenes lemezből kellene 100 m2, ez anyag+munkadijban kb 250e Ft."
Ishar
Ishar 2021. 10. 17. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#134348
Ez hozzánemértés, spórolás vagy mindkettő miatt van?
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 14:01
Előzmény: #134343  lohran
#134347
Neked mar semmi bizalmad nincs a gengsztervaltas okozta uj szelekben, forumunk arca meg mar elore kitarazott?
Hova tart ez a vilag?
lohran 2021. 10. 17. 13:42
Előzmény: #134344  Murdoch
#134346
Nekem is ez a gyanum.
Ezt a Magyar ingatlanpiacot valakik pillanatok alatt manipulálták.
Hiányt gerjesztettek a felvásárlásaikkal és most a giga árakat fenntartják amihö a politika asszisztál.
Maffia
Murdoch 2021. 10. 17. 13:40
Előzmény: #134343  lohran
#134345
Sokan még ott tartanak, hogy a jövő évi szja visszatérítésből robban az ingatlanpiac. Na ja, novemberre 6,5% lesz a vélt infla, szóval a valós majd a duplája lesz. Aztán jön, hogy hónap végén le kell tenni az autót...
Murdoch 2021. 10. 17. 13:30
Előzmény: #134337  ncseed!
#134344
Gyanítom, hogy elsőként röhögnéd körbe azokat a balfékeket, akik felmarva a 70M-s támogatást, két éven belül csak bukóval tudnának kiszállni munkanélküliként. Most persze még a FOMO-t kell nyomnod.
Mellesleg a belvárost anno kinyírta az airbnb, az viszont szerencsésen elhalálozott. Nem lennék meglepve, ha itt jó néhány ezer lakás féltucat kézben lenne, ezeket nyilván tartják amíg lehet. Ettől függetlenül simán elhiszem, hogy enyhén csökkenő-stagnáló árak mellett Cyrus jól jár, ha még kivár.
lohran 2021. 10. 17. 13:28
Előzmény: #134320  CyrusTheGreat
#134343
Mostani helyzet szerint szinte zéró esély.
A végletekig még most is gyártják a pénzt.
1-2% alapkamat ?
Valami nagyon ütősnek köllene történni ,hogy a reálisabb világ visszajöjjön.
Mondjuk 5-7% alapkamat.
7-10% hitelkamat.
Vagy néplázadás az infla miatt azok ellen akik ezt a világot fenntartják.
De mint tudjuk bármikor bármi történhet...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 10. 17. 13:25
Előzmény: #134310  tihamer
#134342

Egy baj van ezzel tihamér! Soha nem a lényeget emelik ki belőle. Veszprém és Zala megye a balatoni régió miatt kilőtt az űrbe (ez vitte a hazai emelkedést).
Értem én, hogy Balaton meg szép (nekem nem kell magyarázni, onnan jöttem el), kérdezném, hogy normális- e, hogy bizonyos régiókban budapesti nm-árakon próbálkoznak?
Ne legyünk álszentek, az esetek 80%-ban még mindig BP-en lehet lényegesen jobban keresni, sőt igazán sokat keresni. Innentől kezdve a legnagyobb bukás pontosan ebben a régióban lesz.
Akkor majd jön berlini és szól, hogy az árak mennek az égbe. Én felteszem a kérdést, vennél mezőgazdasági területet 15.000+ Ft-os nm-áron? Szőlőnek, kétkezi munkázni - jelenleg ugyanis itt tartunk a Kelet-balatoni régió körül.
berlini
berlini 2021. 10. 17. 13:15
Előzmény: #134320  CyrusTheGreat
#134341
"Nem csapom be magam, amint lesz olyan lakas, ami megfelel a parametereknek, kifizetem azt az arat, amit megfelelonek tartok. "
Ha az elmúlt másfél évben nem jött össze a számodra megfelelő lakás megfelelő áron, akkor tippem szerint ez a hajó már elúszott.
De nem muszáj a belvárosban lakni.
(Én kifejezetten nem érezném jól magam.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek