Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2021. 10. 03. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#133160
Központi akarat arra nézve van, hogy az inflációt valahogy féken tartsák és mostanra már azért minden szinten leesett, hogy mi is történt a lakáspiaccal - nyugaton a pandémia hozta el az itt korábban bekövetkezett évi 10-15%-os árrobbanást, megy is a felsőbb szinteken a fejvakarás miatta. Nem véletlenül látod az elidegenítési tilalmat, ottlakási kötelezettséget az új hitelprogramoknál, Airbnb sem lesz már túl sokáig velünk megfelelő szabályozás nélkül...
Ennek a kezelése lesz a következő 2-3 év politikai slágertémája (ezzel együtt itthon is).
A nagy befektetők a következő években is szépen lassan be fognak jönni, ahogy már vannak első fecskék. Nem gondolnám, hogy mindenki ebbe fektetne, ha rendes szabályok lennének, a nagyobb piaci szereplők lenyomnák a hozamot annyira, hogy nem érné meg schwarzban szórakozni (ez már nagyon most sem éri meg) - ez a hozamcsökkenés egyébként a nagybefektetők megjelenése nélkül is megtörtént, mostanra lényegében nettó 3%-ról beszélünk úgy, hogy a rakétázásnak már híre sincs, ellenben van egy nem túl izmosan működő piacunk (Budapestről beszélek, Ózd nem érdekes számomra). 
Őszintén szólva, nem lenne probléma egyáltalán a profi bérlakáspiac kialakulása itthon, sokkal szabadabb társadalmat eredményezne, de a profizmus, az nagyon fájóan hiányzik a hazai ingatlanpiacról.
- - - -
Nekem a bécsi lakásvásárlás két dolog miatt fontos még mindig:
- EUR-ban termel hozamot, évi 2-3%-os hozam EUR-ban tökéletes
- teljesen kiszámítható jogi környezet, régóta piacon lévő ingatlankezelőkkel
- a kiadás abban a kultúrában jellemzően üres lakással történik meg
- a bécsi lakáspiaci index közel sem mutat olyan "izgalmas" képet, mint az észak-balkáni
Egészen egyszerűen, ha tényleg befektetésben gondolkozik az ember, akkor ott azért meg van az ehhez szükséges környezet.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:48
Törölt hozzászólás
#133159
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:43
Törölt hozzászólás
#133158
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:34
Törölt hozzászólás
#133157
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:26
Törölt hozzászólás
#133156
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:25
Törölt hozzászólás
#133155
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:19
Törölt hozzászólás
#133154
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:11
Törölt hozzászólás
#133153
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:07
Törölt hozzászólás
#133152
CyrusTheGreat 2021. 10. 03. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#133151
Ez nem rossz,a rezsibol szinten nezheto, szerzodes nelkuli kiadaskor raadasul biztosan nem iratod a berlo nevere a kozmuveket - szep kis kockazat. Azert eleg jol megoldhatok ezek a dolgok, en nem feltem a jogalkotot es jogervenyesitot sem, kerdes, hogy tenylegesen van-e akarat.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:02
Törölt hozzászólás
#133150
kkpp 2021. 10. 03. 15:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#133149
Én nem bizonygattam semmit az eladónak. Mondtam neki egy árat, és az összetett mondat második felében ezt a felújítás szükséges mértékével indokoltam. Nem álltam neki győzködni. El is váltak egymástól az útjaink. Nemtom azóta eladták-e vagy csak leszedték, mert a kutyának nem kellett annyiért.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 10. 03. 15:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#133148
Ki miben él, azt is hozzá kell tenni, hogy a HO szociálisan és gazdaságilag sem feltétlen a leg optimálisabb, hovatovább szakmai fejlődés szempontjából sem! Ennek az az egszerű oka, hogy nagyon sok szakmai dolog is az emberi kapcsolatokon múlik. Ezt általában egy ebéd vagy két sör között épül fel az emberek között. Feleségem panaszkodik néha, hogy pár szingli kollégát agyilag eléggé megvisel az emberi kapcsolatok hiánya, szociálisan erősen retardáltak lettek. Nyilván az idősebb munkavállalókat kevésbé érinti, de az ifjuságot egyértelműen. Nekem is a legtöbb jó barátom munkához köthetően alakult ki...
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:54
Törölt hozzászólás
#133147
CyrusTheGreat 2021. 10. 03. 15:52
Előzmény: #133130  Törölt felhasználó
#133146
Nem, adminisztrativ ellenorzes lesz leginkabb, par esetben becsongetos - de ez majd kiderul. Mar irtam korabban is, de a lakcimkartya hasznalata valoszinuleg joval hangsulyosabb lesz a kozigazgatasban/jogosultsagok vizsgalatanal, vagy akar csak az alapinfrastruktura hasznalataban. A leginkabb husbavago Budapesten az oktatas/orvoson felul a kozteruleti parkolas kedvezmenyes merteke, a keruleti “kartyahoz” az kell, hogy az auto uzembentartojanak lakcime a keruletbe szoljon. Good luck a XIII. keruleti parkolashoz, de a IX-ben vettel ZOP-pal befektetesi lakast - es ez a pelda csak a legalapabb, ami peldaul eves szinten 400-500k-t kapasbol kivesz a zsebedbol. Lesznek meg izgalmak a korzetes suli atjelentkezesekkel is...
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:51
Törölt hozzászólás
#133145
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:32
Törölt hozzászólás
#133144
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:27
Törölt hozzászólás
#133143
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 14:46
Törölt hozzászólás
#133142
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 14:27
Törölt hozzászólás
#133141

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek