Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 13:49
Törölt hozzászólás
#132940
Gaguse
Gaguse 2021. 10. 01. 13:20
Előzmény: #132936  Törölt felhasználó
#132939
BTC már pont +10%, ahogy írtam lement 40 k környékére (41re pontosan) majd onnan patt... 
Placi82 2021. 10. 01. 12:46
Előzmény: #132933  TurpUrfi
#132938
Viszont a csajok nem állnak veled szoba ha nincs saját lakásod. Mert nem vagy "perspektiva" nekik. És ez egy fontos szempont:)) 
Placi82 2021. 10. 01. 12:44
Előzmény: #132933  TurpUrfi
#132937
Ha hitelből akarsz venni, akkor vegyél most. Mert a kamatok felfelé indulnak, és lehet a munkahelyed se lesz még egy stagflacios válságos időszakban. Ha kp és megtakarítás, vagy befektetesre akarsz, bérleti díj miatt akkor várj. Választások után vége az osztogato politikának, mert cefetul áll az allamhaztartas, és az allamhaztartasi hiány. Szóval ennyi. Itt a forum se sokan vettek mostanában befektetési lakasokat az elmúlt 1.5 evben. Az oka a matematikában rejlik már aki tud számolni. Egy recesszio meg mindig jobb mint egy inflációs időszak a politikusoknak. Nem. Ők nélkül félnek az infláció tol. Mert akkor nem szabad alacsonyan tartani a kamatokat. Csak alacsony inflacional működik a modern monetary theory!!!!! 
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 11:45
Előzmény: #132928  Placi82
#132936
Igen, régebben, ha az arany ára emelkedett, az azt jelentette, hogy baj van. Ma, ha a kripto ára emelkedik, azt úgy állítják be, hogy jó a hangulat. Lehet, hogy el kell fogadnunk, hogy a menekülő eszköz már a kripto, és nem az arany vagy a CHF.
"A kriptovaluták jegyzései ma reggel a finoman szólva is borongós tőkepiaci hangulat ellenére alapvetően emelkedtek, a jó hangulat elsősorban annak volt köszönhető, hogy a mai nappal elstartolt Venezuela kormány által támogatott digitális kriptovalutája (CBDC). Emellett tegnap az amerikai jegybankelnök kijelentette, hogy nem áll szándékában betiltani a kriptoeszközöket."
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 11:35
Előzmény: #132934  Murdoch
#132935
Építsenek csak minél több újat. A gyerekemnek kb 10 év múlva pont jól fog jönni, hogy lesz elég újszerű lakás eladó a piacon.
TurpUrfi 2021. 10. 01. 11:17
Előzmény: #132927  TurpUrfi
#132933
Ami még hozzátartozik, hogy most vagyok még vastagon hitelképes, és most alacsonyak a kamatok. Ezek bármelyike változhat bármikor...
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 11:16
Előzmény: #132927  TurpUrfi
#132932

Saját célra venni kell, ez nem vitás.
Bérbeadásra úgy, hogy nincs a zsebedben jelenleg a lakás ára, hanem 20% önerővel, az bátorság. Bátraké a szerencse, vágj bele, ha könnyen találsz jó bérlőt. Az elmúlt 6 évben ezek a tőkeáttételes vételek voltak a legjobbak, a jövőt pedig nem látjuk.
TurpUrfi 2021. 10. 01. 11:10
Előzmény: #132896  kkpp
#132931
Vidéken szerintem nem annyira gáz (legalábbis nálunk) az újlakás projekt helyzet, mint Pesten. Sok jó fejlesztés fut. Talán a nyugati határ közelség miatt. Én amúgy vártam a szomszédságban saját lakásra egy felújítandó (60-as évek konvektor), de más - személyes okokból fantasztikus elhelyezkedésű és egyébként is jó lokációjú és adottságú lakásra. Régóta tudva volt hogy előbb utóbb eladják. Nagyon felújítandó és nagyon  felső hangon 24-26-t mennek ilyenek felénk. Eladó 34 -es ajánlattal ált elő. Vérszemet kaptak az emberek na. Mi ez a ha nem lufi.
TurpUrfi 2021. 10. 01. 11:04
Előzmény: #132928  Placi82
#132930
Ok, hogy a crypto átvette a szerepét, de miért? Az új technológiába vetett hit pszichológiája?
TurpUrfi 2021. 10. 01. 11:02
Előzmény: #132897  Second Wave
#132929
Nem , 40 -45 nm -es másfélszobás , lehetőleg újépítésben gondolkodok. Ezeket olyan 25  milláért lehet nálunk most kapni. 80 ezerért simán ki lehet őket jelenleg adni és akkor még olcsón adom hogy hosszabb távon maradó, biztosabb ember legyen benne. Ez így 4 %  körüli éves haszon (ok tudom adó, écs., ember csere stb.) - Nem vad eresztés de mondom hosszú távon több évtizedes távlatban nem várok ingatlan összezuhanást, tehát a hitelperiodus letelte után , plussz esetleg 5 év még az árnövekedésen is lehetne nyerni, és attól se félek hogy a 10 év múlva MÁP megveri a lakáskiadáson nyerhető hozamaokat sokkal. Minden a havi hiteltörlesztő kontra kiadási díj kapcsolatának a kérdése (ráfizetni havonta nem szeretnék) meg az ingatlan árak változásának függvénye. -- szerintem
Placi82 2021. 10. 01. 10:53
Előzmény: #132917  tihamer
#132928
Az arany árat nem csak te nem érted. Nagyon kedvező a környezet az arany árának emelkedesere. Alacsony kamatok, sok nyomtatott pénz, brutális penzkinalat, magas infláció, nagy kockázatok. Arany bánya tellérek véges készlete kimerülese. Na ezért hozták létre a BTC - t. Milyen sz@rul nezne ki a kripto elszivo funkciója nélkül egy 12.000 usd/uncia árfolyam. Mit mutatna az a mostani MMT monetáris politikára nézve és az usd-re mint vilagvalutara nézve. :). "Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
almodni képes.". 
TurpUrfi 2021. 10. 01. 10:49
Előzmény: #132894  Törölt felhasználó
#132927
Ez most válasz lesz "Easyrider" - nek is 132890 -re. Pontoként:
- Kezdjük ott, hogy szerintem félreértettek. Valószínűleg én kavarhattam itt be mert előzőleg saját ingatlan vásárlásról is beszéltem. De az az egyik lenne, arra megvan a fedezet. Bár ott is habozok a nagyon erős lufi hangulat miatt. Lakni azonban kell valahol.  Ahogy előző posztomban írtam, ha valaki benne lakik az ingatlanban és nem befektetésként kezeli annak sokkal kevésbé fájnak az árhullámzások, egy jó otthonnak meg rengeteg magánéleti vonatkozása van. Egy bizonyos kor felett rájön az ember, hogy pénz ide vagy oda tök mindegy mennyi van a számládon vagy a walleted-en , elmegy az élet és otthon nélkül mindig "tengerész életet " élsz.... / A pu....i mágnes hatásról nem is beszélve. (De ezt a 30 millióval több kínai férfi mint nő témánál kiveséztük...) :))) - Elkalandoztam. 
Itt amiről kérdeztem, az viszont egy befektetési ingatlan lenne, mondjuk 20 % önerővel.(Matekot a poszt végén dobok.) A többi hitel  , tehát itt kezdődik az első pont:
- Crypto -ra, MÁP+ -ra nem vehetsz fel hitelt. Jelenleg csak ingatlanra kapsz meg vagy vállalkozásra.( Bár személyi kölcsönön vehetsz Bitcoint , de abba nem menjünk bele...:)) - Tehát itt nem (csak ) meglévő tökét tudsz forgatni, hanem kibővített tőkét. Rossz pénzügyi szakszóval.
- Felújítás : Benne van a pakliban , igazatok van abban, hogy bérlők jobban amortizálnak. De amiket Easyrider is és te is írsz ír felújításról , azok elég kis valószínűségűek. Meglévő kislakásunkra (hozzáteszem nagyon jó bérlővel) 15 év alatt kb. 200 ezret kellett központi fűtés kapcsán költeni. Ez persze extrém, de jó helyen jó bérlővel jó kis lakásnál simán összejöhet.
- Bérlőválasztás: Azt érzékelem hogy Budapest központú a fórum, nem is baj de azért vidéken másképp mennek ám kicsit a dolgok. Itt mindenki ismer mindenkit, mindenki leinformálható - kapcsolható valakihez. Könnyű viszonylag jó bérlőt találni. Sose voltak ilyen gondjaink. Eddig. (Pesti ismerősöktől bőven hallom a sztorikat.)
Matek kicsit később... lépnem kell
TurpUrfi 2021. 10. 01. 10:02
Előzmény: #132925  Gaguse
#132926
Adom... :))
Gaguse
Gaguse 2021. 10. 01. 09:30
#132925
Egy kis humor péntekre:
Képzeletbeli párbeszéd 2041-ből
-Anya, mikor éreztétek apával először azt, hogy gyereket akartok?
-Hát, kicsikém, először a CSOK bevezetésekor uralkodott el rajtunk a vágy egy gyerek után. De mikor a babaváró hitelt is bevezették abba hagytam a fogamzásgátló szedését.
-Na jó-jó anya, de emlékszel mikor fogantam?
-Sohasem fogom elfeledni a napot, mikor Novák Katalin bejelentette az szja visszatérítést a még az évben fogant magzatok után! Tudod szerencsénk volt apáddal, hogy pont hazáért peteérésre péntek este.
Ismeretlen szerző
Gaguse
Gaguse 2021. 10. 01. 09:26
Előzmény: #132906  ncseed!
#132924
lol, ez tényleg vicces :D 
Gaguse
Gaguse 2021. 10. 01. 09:19
Előzmény: #132921  Törölt felhasználó
#132923
Igen, amúgy szörnyű, de tényleg! :D 
Gaguse
Gaguse 2021. 10. 01. 09:19
Előzmény: #132920  Gaguse
#132922
*bár kevés volt!
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 09:16
Előzmény: #132918  CyrusTheGreat
#132921
Tényleg, aki siet, és rendesen megdolgozza az asszonyt a következő egy hétben, az még beférhet a 12 hétbe. Petesejtek, hímivarsejtek, munkára fel!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek