Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tésztavirág 2021. 09. 16. 14:57
Előzmény: #132057  Törölt felhasználó
#132059
Oh, nálunk ketté volt szakadva az osztály. A hátsó traktus volt a mindenbe belesz@rhatunk réteg, mert egy többszázmilliós vállalkozás várta az ifjú titánt mondjuk, vagy csak a mentalitás volt hasonló, mégha otthon nem is volt annyi pénz, meg volt az elülső traktus, akikkel elhitették, hogy "tanulj, mert egyébként szolga leszel", mondjuk úgy lényegesen kevésbé tehetősebb réteg akik viszont tanulásból próbálták kihozni amit kitudtak. 
DAXHU 2021. 09. 16. 14:47
Előzmény: #132057  Törölt felhasználó
#132058
És ne feledkezzünk ,meg arról, hogy miniszterelnökünk is vidéki gimnáziumban szívta magába  tudást ifjúkorában.
Törölt felhasználó 2021. 09. 16. 14:38
Előzmény: #132056  Tésztavirág
#132057
Vidéki elitgimibe jártam, az osztály egyik legcsóróbbja voltam, de sose éreztették velem. Nagyszerű légkör, mai napig nagyszerű osztálytalálkozók, ha véletlenül találkozunk, akkor is. Tanárok 90%-át mai napig nagyon tisztelem, rengeteget tanultam tőlük, nemcsak tudományt, hanem szemléletet is.
Tésztavirág 2021. 09. 16. 14:31
Előzmény: #132055  Murdoch
#132056
Én Karinthys voltam, ami nem egy versenyistálló, de egyes elemek miatt akkor még országosan fehér holló típusú gimi volt. Nekem mázlim volt, mert nagyon jó tanári gárdám volt a lényeges tárgyakban (irodalmat nem számolom ide), de öcsémnek már kevésbé. Az osztálytársaim egy része hasonlóan güzü volt mint én, kevésbé tehetős családokból, a másik fele meg a parkolóban álló autójukban jointot/habpatront szívó újgazdag társaság... így el tudom hinni, hogy egy homogénebben összeálló Fazekas adott esetben nagyobb élményt ad, mint egy társadalmilag jóval heterogénabb közösség. 
Murdoch 2021. 09. 16. 14:12
Előzmény: #132054  CyrusTheGreat
#132055
Úgy ám, nálunk a gyerek volt fazekasos, kimondottan kedvelte, versenyestül-mindenestül. 
CyrusTheGreat 2021. 09. 16. 13:46
Előzmény: #132049  Tésztavirág
#132054
Mivel elég offtopic (habár miért is lenne az, tulképpen?), ezért nem megyek bele részletesen, de azért nagyon félreviszi a gondolkodást a "poroszos" oktatás vélelmezett módszereire ennyire hit-and-miss példákat felsorolni, amelyek nem az oktatási rendszerről, hanem sokkal inkább a benne résztvevő három szereplőről (oktatók, szülők, diákok) állíthatnak ki bizonyítványt. 
DISCLAIMER: egy régivágású versenyistállóban volt szerencsém végigvinni a közoktatás döntő részét - a kamaszos spleen-t leszámítva kifejezetten élveztem.
2345678 2021. 09. 16. 13:41
Előzmény: #132044  Törölt felhasználó
#132053
Nagyszerűen leírtad a környéket. Az ár tetszett. de a lakás kicsi,első emelet ,az utcáról bárki bemászhat.stb. Korábban vettem  a városközpontban egyet, a József Attila utcában 150 méterre a metrólejárótól,azt nagyon szeretjük. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 16. 13:35
Előzmény: #132051  Tésztavirág
#132052
Sajnos nem mindegy, ki lehet fogni olyan osztályközösséget és/vagy tanárokat, ahol nehéz kibírni a napokat.
A közoktatás egy igazi lutri. A magániskolák térnyerése is az általánosan rossz színvonal miatt lehetséges, akárcsak a magánegészségügyé. 
Tésztavirág 2021. 09. 16. 13:27
Előzmény: #132050  CyrusTheGreat
#132051
Vagy otthon megfelelően neveled, példát mutatsz és akkor tök mindegy milyen iskolába jár... sportolási lehetőség legyen sok, lehetőleg olyan csapatjáték, ahová a jobban szituáltak gyerekei járnak és maga a játék kevésbé engedi a pályán durvulásokat, például kosárlabda (sajnos ez is romlott már, bezzeg gyerekkoromban még egy csúnyánnézés is 2 percet ért...), meg járjon küzdősportolni. Engem annak idején anyám túlféltett, rá is b@sztam rendesen... sajnos jó iskolában is lehet rossz tanár (haha, ezt személyesen is láttam) és fordítva is. Mindig utólag derül ki.
CyrusTheGreat 2021. 09. 16. 13:20
Előzmény: #132047  Törölt felhasználó
#132050
Ez speciel mar 20 eve is igy volt, kivancsi lennek, a CSOK-os megszoritasok itt hogyan csapodnak le (anya-gyerek lakcimatjelentesi tortenet ezzel azert eleg necces). Az iskolai alapitvanyok pedig mindig is erre szolgaltak, ez a legnagyobb beveteli forrasuk, amihez hozzajarul a felveteli pontszamok fellebezhetosegenek lehetosege.
Mindenesetre, a 3 gyerekes CSOK tiz milliokat kifizeted az egyik gyerek 8 eves oktatasara…
Tésztavirág 2021. 09. 16. 13:19
Előzmény: #132045  CyrusTheGreat
#132049
Másrészt egyre kevesebben kedvelik, márcsak saját tapasztalatuk okán is az állami szférában megmaradt poroszos rendszert, ami a mostani gyorsan változó világban egyre kevésbé versenyképes. Van családi tapasztalat külföldön angolszász oktatási rendszerű magániskolával, ég és föld az a szemlélet, amit a gyerek tud kapni egy ilyen oktatási séma, meg a poroszos seggeljük be hogy mikor döglött meg III. Richárt lova vagy hogy tanuljuk meg, hogy a könyv írója szerint mit gondolt a költő... itthon elmondod hogy szerinted hülyeség amit a könyv írója leírt, akkor még te vagy kukoricára térdeltetve... 
tihamer
tihamer 2021. 09. 16. 13:17
Előzmény: #132010  CyrusTheGreat
#132048
Százalékosan igen.
Törölt felhasználó 2021. 09. 16. 13:16
Előzmény: #132045  CyrusTheGreat
#132047
USA-ban, Kanadában egy jó körzeti iskola ingatlanpiaci felárat jelent. Nálunk ez nincs így, sok az ügyeskedés, félillegális megoldások, hogy bejussanak jobbnak tartott helyekre, kiszorítva akár az ott élőket is. Az első osztálytól kéttannyelvű iskolák maguk a tökéletes korrupció, protekció, fertő melegágyai, az elvtársak egymás nyakát taposva próbálnak bejutni, a vállalkozók pedig az alapítványnak nevezett iskolai pénzbeszedésen keresztül próbálják betuszkolni a gyerekeiket az általuk elitnek gondolt intézményekbe.
Tésztavirág 2021. 09. 16. 13:13
Előzmény: #132041  Törölt felhasználó
#132046
Egy jobb programozó, aki abban a korban van, hogy ekkora a gyereke, nagy eséllyel a 1,5-2m tartományban kap bruttó havonta. Ha időben vett az aggloban házat, (most Veresegyházon a legújabb parcellázásban  100-110nm 95m körül fut beruházói áron, ami szerintem már a lélektani határ fölött van), akkor a törlesztője se veszélyesen sok, hogy egy ilyen családi bevétel mellett ne jöjjön ki a matek.
CyrusTheGreat 2021. 09. 16. 13:07
Előzmény: #132041  Törölt felhasználó
#132045
Ne egy délutáni különórával hasonlítsd össze, hanem azzal, hogy nincs nagyon alternatívád, max az, hogy hordod Pestre, mert, hogy a helyibe egyrészt nem kerül be, másrészt, nem is biztos, hogy szívesen adod. Ennek az egésznek a legkevésbé az a lényege, hogy bármiféle elit iskolai képzést kapjon a gyerek - fizikailag nem lehetséges, ehhez nincs itthon ilyen kvalitású és számosságú oktatói gárda. Lényegében ugyanaz lejátszódik az oktatásban is, mint az egészségügyben is, most már az elfogadható minimumot is csak magánban kaphatod meg, pláne az agglóban. Itt nem azt kell látni, hogy a földből kinőnek Leöwey Klára meg Fazekas gimik.
Törölt felhasználó 2021. 09. 16. 13:07
Előzmény: #132042  2345678
#132044
Akkor északi fekvésű, az ablak alatt jár a 147-es busz. Az út túloldalán a Baross-Károlyi sarkon ugyan van egy újépítésű, íves ház, de a többi az még régi tömegudvar. Maga a Károlyi városközpont (Metrodom) egyébként jól néz ki, de a Váci útra még építeni fognak valami irodaházat eléjük, ezért ott van még egy üres telek, amiből nem tudjuk mikorra és mi lesz (de ezt a telket abból a lakásból nemigen látják). Azt is nézni kell, hogy ezek még alacsony emeleten vannak, talán max 3 emeletes házak, és valahol ott van az egyik kocsibejárat a Metrodom házba, ahol rengetegen laknak. 
Szerintem a József Attila és a Liszt Ferenc utcák sokkal jobbak, ha a hasonló időben épülteket nézed.
2345678 2021. 09. 16. 13:04
Előzmény: #132027  berlini
#132043
A Károlyi István utcai lakás garázzsal és tárolóval 38.5millió. Persze a piacnál levő jobb lokáció aminek felára van.
2345678 2021. 09. 16. 13:00
Előzmény: #132029  Törölt felhasználó
#132042
Konkrétan a Károlyi István városnegyed lakása.És a a Károlyi István utcára néz.. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 16. 12:59
Előzmény: #132039  CyrusTheGreat
#132041
Ez távolabb is így van, Miskolcon például a Hell tulajdonosok alapítottak egyet.
Nemzetközi magániskola nyílt Miskolcon – Infovilág (infovilag.hu)
A modell mindenhol ugyanaz lehet, a térítés is hasonló. Megjegyzem, hogy ennek töredékéből is kihozható magánúton is egy középfokú nyelvvizsga nyolcadik végére, de hát az nem annyira sznob és menő.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek