Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 06. 08:52
Előzmény: #131239  Hathor
#131240
Na ne már. Ez bizonyított tény, hogy a 2008 as hitelválság után kb 6 évig csökkentek az ingatlan árak, kb 30% al. Ne próbáld már a tényeket eltorzítani, ez FACT! Ez azt jelenti, hogy egy most 60 millába kerülő ház pl, 30% korrekció esetén 18 millióval lenne olcsóbb. Gondolom neked ez nem pénz :D
Hathor
Hathor 2021. 09. 06. 08:48
Előzmény: #131238  Hathor
#131239
Kulonben egyik lakas lehet full felujitott cirkos magas emeleti utcai fekvesu, masik foldszint udvar sotet cso lakas hera cserepkalyhaval, akkori aron 5millas felujitassal.
Ezt itt nem fogjuk megallapitani
Hathor
Hathor 2021. 09. 06. 08:33
Előzmény: #131237  Hathor
#131238
Az lemaradt, hogy 45ert vette,masik 55ert ugyanabban a hazban, ugyanakkorat
Hathor
Hathor 2021. 09. 06. 08:32
Előzmény: #131236  Gaguse
#131237
Van ilyen, hogy egyik ember dragan vesz, masik olcson ugyanazt.
Ez minden piacra jellemzo.
Most is ismerosom vett egy 45nmes balatoni ujszeru medences vizparti lakast, a masik lako ugyanazt 55ert vette ujszeruen. Egyik eladonak nem szamitott a 25millas vetel eladasa, masiknak igen. Ettol a piac nem zuhant
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 06. 08:27
Előzmény: #131235  Hathor
#131236
nem volt óriási zuhanás? 2008 elején a szembe szomszédom vette a lakását 16 m-ért, én 2014 ben vettem 10,1 m- ért. Ugyan az a 2 lakás ;)
Hathor
Hathor 2021. 09. 06. 08:17
Előzmény: #131234  Murdoch
#131235
Jelen voltam a piacon. Itthon annyi tortent, hogy leallt a piac, stagnalt evekig. Oriasi zuhanas nem volt.
Ahogy mondtam 10-20%eses esely, szemben duplazassal, triplazassal
Murdoch 2021. 09. 06. 08:13
Előzmény: #131233  Hathor
#131234
Hathor
Hathor 2021. 09. 06. 08:02
#131233
"Csúcsra járatták a magyar ingatlanbefektetési piacot az első félévben.
Hazánkban a régióban egyedülálló módon 10 százalékkal emelkedett az első félév befektetési forgalma a tavalyi év azonos időszakához képest, míg máshol csökkenést regisztrált a CBRE. Ugyanakkor az amerikai és egyes nyugat-európai piacokon a forgalom már a pandémia előtti időket idézi. A CBRE várakozása szerint az év végén akár 25-30%-kal magasabb lehet a hazai befektetési forgalom a tavaly mért szinthez képest, ami nem marad el a globális növekedés mértékétől. A világon mindenhol nő az ipari ingatlanok iránti befektetési kereslet, de itthon egyelőre az irodavásárlások dominálják a forgalmat – derül ki a CBRE legfrissebb kutatásából.A második negyedévben megindultak felfelé a mutatókBár a pandémia második és harmadik hulláma miatt az év elején inkább kivárt a befektetési piac, a második negyedévben ugyanakkor 2020-hoz képest globális viszonylatban duplájára nőtt az ingatlanpiaci befektetési volumen. Számos ország felülmúlta a várakozásokat: az Egyesült Államok és az ázsiai, valamint a csendes-óceáni térség országai a második negyedévben elérték a pandémia előtti szinteket negyedéves szinten. Az erős növekedés főként azon országokra és régiókra jellemző, ahol sikeresnek bizonyultak az oltási programok, és ennek köszönhetően enyhültek (vagy teljes mértékben megszűntek) az utazási korlátozások. Ebből adódóan a kontinentális Európában lassabb a fellendülés, a kontinens a második félév végén érheti el a járvány előtti szintet. "
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 06. 07:48
Előzmény: #131231  Gaguse
#131232
Jó lenne látni is, nem csak nézni ;)
szieszta 2021. 09. 06. 07:20
Előzmény: #131228  berlini
#131230

A kínaiakkal kapcsolatban azért azt is meg kell említeni, hogy óriási gond van az elöregedéssel. Limitálták a születések számát, ami ezt eredményezte. Most meg már támogatják a szaporodást, de ez nem fog egyik napról a másikra javulást hozni.
Ezt viszont nagyon jól mondod, hogy a szoci és kapi hátrányait kovácsolják egybe.
Szerintem ők már be merik vallani, hogy a hitelből gazdagodát nem lehet örökké fenntartani. Amerika ezt még tagadja.
Nálunk számtalan olyan dúsgazdag van, akiknek a cégeik nyakig ülnek a hitelben. Kifele nagyon jól mutat. Ilyent én már megéltem a ´90-es években, mikor az volt a menő, ki, mennyi kft.-t vitt csődbe, kimentve belőlük a vagyont, a tartozást meg elfelejteni.
tihamer
tihamer 2021. 09. 06. 05:52
Előzmény: #131222  Hathor
#131229
"Oke, hogy eladaskor mindig dragabban adom el, de folyamatos tartas meg nsgyobbat hozott volna 1998 ota, miota ingatlanozom."
Ezért nem adok el soha.(1998 óta)
Maniában tartani ❗
Válságban vásárolni ❗
berlini
berlini 2021. 09. 05. 22:38
Előzmény: #131226  kkpp
#131228
Kinai gazdasági rendszer egy államkapitalista kommunista jegyekkel.
Az ingatlanfejlesztő cég a 300 milliárdos tartozásával átnegy szépen állami tulajdonba.
(Amiben úgyis a gazdaság többsége van)
És jön a szabvány mondat:
Nincs itt mit nézni, nincs itt semmi érdekes.
A Kinaiaknak nem ezek, hanem az fog problémát jelenteni, ha a szokott gazdasági fejlődési ütem folyamatosan lecsökken szinte nullára.
van -e erre esély?
Nos ez a 1000 milliárdos kérdés már vagy 10 éve.
Szerintem van.
Ugyanis most a legjobb úton vannak a legrosszabb ötvözet előállitáshoz a gazdaságban.
Ötvözik a kapitalizmus hátrányait a szocializmuséval.
A mostani tisztogatásokkal, rendszabályozásokkal (beleértve Hongkongot is,) kiirtják az egyéni inciativát, innovációs képességet és megtartják a hatalmas életszinvonalkülönbséget a gazdag régiók (ahol gyakorlatilag amerikai életszinvonal van) és a szegényebb vidékiek közöttn (ahol még az egészségügyi ellátás sincsen megszervezni már vagy 75 éve.)
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 05. 22:36
Előzmény: #131226  kkpp
#131227
Most nem azért de három éve hallgatjuk a "sokkal közelebb állunk a világgazdasági válsághoz, mint hisszük" dumát...  Közben volt egy laza duplázásközeli!
kkpp 2021. 09. 05. 22:17
#131226
Na, ezen meglepődtem. Lehet, hogy sokkal közelebb állunk a világgazdasági válsághoz, mint hisszük. Kicsit olvasgattam cikkeket, erről a kínai ingatlanfejlesztő cégről (Evergrande), ami most csődbe megy/ment. Szóval ők az egyik legnagyobb ingatlanfejlesztők Kínában, két napja jelentették be, hogy fizetési nehézségeik vannak, a papírjaik meg végleg beleálltak a földbe a hong kongi tőzsdén. Ami igazán érdekes, és amiről korábban nem olvastam, hogy egy nagy állami eszközkezelő szintén most ment csődbe, és augusztus közepén mentették ki állami pénzből. (Mellesleg ez utóbbi vezetőjét idén januárban végezték ki "korrupciós vádak" alapján.)
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-08-30/inside-the-huarong-bailout-that-rocked-china-s-financial-elite
Amennyit olvastam az Evergrande csődjét tulajdonképpen a pekingi vezetés idézte elő egy erőltetett céges adósságleépítés igényével. Ez idág még oké, azonban ez lehet, hogy kipöccenti a kínai ingatlanbubit ami már nagyon régen fújódik. Valszínű Xi ezt akarja irányítottan, csak le égjen rá a balhé.
Aztán ugye az IT cégeket is megregulázzák éppen, azoknak az árfolyama is megfeküdt. És miben van a kínai középosztály vagyona? Ingatlan és részvény. Kíváncsi leszek rá, hogy ez a szarkupac tud-e belföldi maradni, vagy mikor gyűrűzik át mindenhova.
Hathor
Hathor 2021. 09. 05. 22:11
Előzmény: #131222  Hathor
#131225
jav: tobb ezer 100%= tobb ezer szazalek
unidentified user 2021. 09. 05. 22:10
#131224

510!!! lakásos gigaprojekt indul a ferencvárosi jazz környéken:
https://metrodom.hu/hir/uj-metrodom-lakopark-ferencvarosban
Hathor
Hathor 2021. 09. 05. 22:08
Előzmény: #131221  ahihetetlengyula
#131223
Tudod hanyszor hallottam ezt mar?
2014korul nyitottam ezt a topikot, akkor is mondtam most kell venni, kulonben akkor volt kb a piac alja 2013-2014korul.
Itt vissza lehet olvasni elso 200hozzaszolasban, mindenki tiltakozott ellene. Jott a sok duma, hogy piacra kerulnek a banki beragadt ingatlanok, kilakoltatasi moratorium lejar, meg egyeb gondolatok, es azota jott haromszorozas, es igen, ez az ev is meg emelkedett. Mint mondtam, szerintem is 2even belul lesz egy hitelezesi pukk, de ettol nem vagyok biztos benne lesz areses. Reszvenypiac is latszolag tulertsegbe fordul mar, 90fokos index emelkedesek vannak. Nem lesz mibe menekulni. Lehet mondani a kamatok is csusznak fel, ez kivinhatja a befektetoket a piacrol, de az ingatlan piac 10-20evben mindig felmegy. Megfogni 10-20-30%esest eladni ezert felesleges, mert ha meg nem esik, ahogy 2014ota nem esik, akkor kimaradunk a dupla es triplabol. A 100millas belvarosi 100nm-es lakasokert meg mar lehet latastol vakulasig dolgozni.
Szoval csak ovatosan az eses varasokkal! Bar nekem tok mindegy ki mit var, nekem attol nem lesz sem jobb, sem rosszabb
Hathor
Hathor 2021. 09. 05. 21:53
Előzmény: #131220  berlini
#131222
En is alig merem eladni. Volt mar parszor, hogy eladom, utana vehetem dragabban vissza ugyanazt. Oke, hogy eladaskor mindig dragabban adom el, de folyamatos tartas meg nsgyobbat hozott volna 1998 ota, miota ingatlanozom.
Mondjuk a tozsde ugyanaz. Folyamatos tartas tobb ezer 100%!!
Ebbol is lehet tanulni, es en is tanulok 
Mondjuk neked nem kell mondani, Te vagod ezeket
ahihetetlengyula 2021. 09. 05. 21:52
Előzmény: #131218  Hathor
#131221
Nem lesz ez igy tul sokaig, nem kell aggodni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek