Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 21:21
Előzmény: #131045  Törölt felhasználó
#131060
Az a helyzet, hogy a véletlen is lebuktathat. Találnod kell egy megfelelően gyáva bérlőt, akinek nem engeded, hogy bejelentse magát az ingatlanba, és nem is fogja bejelenteni magát. Nem fog még véletlenül se balhézni a szomszédokkal, mert ha feljelentenek, akkor bajba kerülsz. Nem fog elkövetni semmi olyat, hogy a rendőrség ott találja meg a lakásban. Fizetni is fog rendesen, mert ugye közjegyzői okiratot nem tudsz majd készíteni, és semmilyen jogi eszközöd nem lesz őt kitenni, mert akkor kiderül, hogy kiadtad a lakást. Nem fog veled sem összebalhézni egyszer sem, és nem fog mérgében felnyomni a nav-nál. Talán írásbali szerződést sem akar majd kötni. Ha találsz ilyen embert, akkor nyugodtan kiadhatod neki.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 21:20
Törölt hozzászólás
#131059
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 21:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#131058
Hát ha eltekintünk attól, hogy a KATÁ-val kvázi potyautaskodsz, akkor tényleg...
Üdv,
egy amúgy nem lepontozó
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 21:03
Törölt hozzászólás
#131057
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 20:06
Törölt hozzászólás
#131056
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 20:03
Törölt hozzászólás
#131055
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 19:59
Törölt hozzászólás
#131054
amphibian 2021. 09. 03. 19:38
Előzmény: #131046  J0hnnyEnglish
#131053
Állam érdeke ez egy vicc amit írsz.
Ilyen nincs csak a mesében.
Te hol élsz ?
berlini
berlini 2021. 09. 03. 19:30
Előzmény: #131050  CyrusTheGreat
#131052
Akkor még kevésbé értem a kitiltást.
Gang 2021. 09. 03. 19:00
Előzmény: #131047  Törölt felhasználó
#131051
Nem hallottam, de nem zárja ki, hogy te lennél az első akit megbüntetnek.
"hiába akarja valaki bevételkiegészítésként kiadni a csokos ingatlan egyik szobáját, ez a támogatás miatt 10 évig tilos, és ha kiderül, a támogatást kamatostul vissza kell fizetni az államkincstárnak. Ez ráadásul a már említett csok-hitelt is érinti, így a felvett hitel összegét és az addig igénybe vett kamattámogatást is visszakérhetik tőlünk"
CyrusTheGreat 2021. 09. 03. 18:41
Előzmény: #131049  berlini
#131050
Implicit fideszezés, a tamogatasra nem jogosultak altal elszenvedett es finanszirozott penz-transzfer kerult felhanytorgatasra. A vilagon semmi kivetnivalo vagy trollkodas nem volt benne (marmint a stilusban).
berlini
berlini 2021. 09. 03. 18:03
Előzmény: #131044  Murdoch
#131049
Kizártnak tartom, hogy hathor fideszezés miatt függesztette volna fel.
Mi volt  a törölt hozzászólásokban?
kkpp 2021. 09. 03. 17:53
Előzmény: #131038  signal2
#131048
+1000 milliárd fudanra
Közben meg az a duma, hogy nincs pénz a gazdasági helyzet miatt Velencei-tó rekultivációra meg a tanárok bérrendezésére, akiknek életpályamodell lett hazudva, aztán csak adminisztratív szívatást kaptak és 6 éve értéktelenedik el a fizetésük. Ne ettől nyílik ki a bicska a zsebemben. Ez az igazi hazaárulás szerintem. A jövő generációk lehetőségeinek az elvétele és szembeköpése.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 17:39
Előzmény: #131045  Törölt felhasználó
#131047

Idióta a szabály is  ha 5 évet ott éltem csak 5 millát kéne vissza fizetni akkor ok lenne.
Büntetést is ha mondjuk 5 évig ott éltem de 1 évre kiadtam utána és 6. évbe elkaptak akkor 1 évre vagy az előző 5 re is fizetnem kell?  valaki hallott már ilyet ilyennel elkaptak valakit és hogy büntették?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 09. 03. 17:37
Előzmény: #131025  ahihetetlengyula
#131046

Azt hiszed, hogy az utalt jövedelmed van szarrá adóztatva :) a javát Áfában és egyéb másban fizeted! Korábban is írtam a gyerekestől ne sajnáld az adójóváírást, mert meglepődsz mennyivel több fogyasztási adót fizet a gyerek(ek) miatt!
Tehát akinek eddig nem esett le, annak csak szólok, hogy csókolom a gyerek felnevelése anyagilag nem a kifizetődő kategória (ma sem). Képzése és taníttatása viszont az egyik legjobb befektetés.
Az államnak az az érdeke, hogy minél több adófizető utánpótlás legyen. Amennyimen a szingliség vagy gyerektelenség (lásd kína) lenne jövedelmezőbb, akkor azt támogatná. Milyen furcsa, valahol pénzt adnak azét, amiért valahol büntetnek...
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 17:37
Előzmény: #131034  ahihetetlengyula
#131045

Akkor mikor vettem CSOK ra az új építésű sorházat nem volt pénzem másra
Most már 5 év után van családira vidéken és nem tudtam új építésűt venni, mert nem telt rá és nem is épít nekem senki se csak arany áron.
Eladni meg nem akartam. 4-5 év miatt szintén nem adnám el minek 5 évet éltem benne.
Elvileg elköltözhetek ez legális  de ezt le kell jelenteni valahol? ( munka vagy szülők ápolása miatt)
Mennyire ellenőrzik a hatóságok a CSOK os lakásba ki lakik és mit használ ? Szerintem mindenki leszarja magasan én még egy hatóságáot nem láttam pedig régen is volt támgatott  hitelem a csok előtt sose jött ki senki, hogy én tényleg ott lakom stb..
Egyébként meg  csára búra kapja mindenki ( családos ) a felújítási pénzt mindent nem tudom mit kell rosszindulatúskodni.
Egyszerű matematikai kalkuláció  - Kiadom  és ha megbüntetnek mennyi a kamat ha megéri így is miért ne.
Ha meg nem éri meg akkor nem adom ki állni hagyom 4-5 évet üresen.. Vagy megy bele a rokon feketén és le van tudva.. ugye ugye..
Murdoch 2021. 09. 03. 17:12
Előzmény: #131041  berlini
#131044
Igen, olvastam én is. Ettől függetlenül én amolyan polgárpukkasztó stílusnak találtam, sok esetben sok igazsággal. Engen nem zavart ez se, a 'végtelenbe és tovább' és hasonló meglátások erőltetése sem, de hát ez van. Másodpercenkénti fideszezésnek persze nem látom értelmét, de azt meg át kell görgetni. Gondolom inkább ez az ok, mint a tájszólás.
berlini
berlini 2021. 09. 03. 16:55
Előzmény: #131042  Törölt felhasználó
#131043
Elég bénán van leirva, de igazad lehet.
De akkor miért vannak meg a hozzászólásai Impudentnek?
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 16:41
Előzmény: #131041  berlini
#131042

Szerintem itt végleg le lett tiltva a nikkje, csak nem tűntek el a hsz-ek:
https://forum.portfolio.hu/moderaciok?page=9
adminisztrátor 2020. 11. 27. 14:09
#6038
Moderációs esemény történt "impudent" felhasználóval szemben.
Moderáció:
Kitiltás a teljes fórumból
A moderátor indoklása:
trollkodás
berlini
berlini 2021. 09. 03. 16:38
Előzmény: #131039  Murdoch
#131041
Csak azért szólok hozzá, mert aki nem ismeri lohran előéletét, az csak a mai napból nemigen tudhatja és érti ezt a szigort.
lohran-impudent elkezdett 2020 tavaszán egy általa kitalált tájszólásban irni.
Odáig vitte (fejlesztette) a nyelvet, hogy voltak komplett hozzászólásai, amiknél csak selyteni lehetett mit is akar mondani.
Kérleltük, hogy hagyja abba, mert ez már inkább trollkodásnak tünt mint normális fórumozásnak.
Nem hagyta abba és többször kapott pár napos kitiltást. (De a mai napig él az impudent név.)
Megsértődött azon, hogy be lett jelentve, hogyha ujra ebben a nyelvezetben ir, akkor ujra fel lesz függesztve, és eltünt.
Megjelent helyette lohran, akinél én a mai napig sem vettem észre, hogy ezt a "tájszólásfegyvert" trollkodásként vetné ujra be. Egy-egy régiesnek tűnő szó szerintem még belefér. Igy én emiatt egy 3 napos eltiltást (ha én lennék a moderátor) nem adtam volna neki.
Nem olvastam viszont az utolsó törölt hozzászólásait, igy nem tudom, hogy ott mit irt, de a felfüggesztés indoklásában nincs is behivatkozva egyik törölt hozzászólás tartalma sem.
Igy én nem értem, hogy miért kapta a felfüggesztést.
Ennek megfelelően nem is értek vele egyet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek