Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 08. 05. 19:04
Előzmény: #127658  tihamer
#127659
Ezért tudtál ennyit garazsírozni
tihamer
tihamer 2021. 08. 05. 17:32
Előzmény: #127657  Placi82
#127658
Erről mindig a szamár és a szája elé kötött répa jut eszembe (munkabérből és nyugdíjakból élők). És menetelnek, dolgoznak 40-50 éven át , önálló gondolkodás nélkül.
És működik ❗❗❗
Placi82 2021. 08. 05. 17:13
Előzmény: #127656  tihamer
#127657
Ezért hát. A több milliós nyugdíjas még  el is hiszi a propagandát azért a piacon szombaton szembejon a valóság. És a választásokor majd nem jön jól :) 
tihamer
tihamer 2021. 08. 05. 16:03
Előzmény: #127612  stolz
#127656
"felelőtlen lépésnek tartom a minimálbér emelését...olaj a tűzre.. "
Jól írod.
Ár-bér spirál lesz.
A nyugdíjasok meg arról koldulnak majd a fals infláció követő nyugdíj emelésekkel. Talán ezért is hozzák vissza 4 lépcsőben a 13. havi nyugdíjat.
Szépen megvan ez tervezve.
tihamer
tihamer 2021. 08. 05. 15:43
Előzmény: #127588  Gaguse
#127655
"hivatalos infla 5% körüli, a nem hivatalos 15-20%, szóval a 15% alatti fizuemelések realbér csökkenést jelentenek ;)"
.
Erre had írjak egy klasszikus idézetet:
.
"Nincs az a béremelés, amit én ne tudnék elinflálni."
                           Bokros Lajos 
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 15:05
Előzmény: #127648  szieszta
#127654
Amerikai cégnél láttam olyat, hogy a főmérnök (amerikai) odaállt a gépsor mellé egy egész héten át, hogy megértse, miért annyi a selejt, amennyi. Munkásoknak nem tetszett a dolog, de mit ad isten, azon a héten kevesebb lett a selejt. Meg a következő héten is, amikor nem állt oda az emberünk. Talán jobban kezdtek figyelni.
szieszta 2021. 08. 05. 14:57
Előzmény: #127650  Alexander_Greybeard
#127653

Általában az átvilágításnál jönnek rá, hogy mihez mennyi ember kell, főleg a régebbről megörökölt struktúrákban.
Én egy mezőgazdaságban érintett cégnek dolgoztam be, ahol ugye a szezon nagyon munkaerő igényes, de szezonon kívül elég egy őr a kapuhoz. Igaz, az osztrákok még azt is elküldték, egy beléptető rendszert összekötve egy kamerarendszerrel.
Egyszer jött is a telefon, hogy a munkaidő fél négyig van, a munkások viszont fél négykor már ugrásra készen álltak a kiléptető kártyaleolvasónál. :-)
Azt gondoltuk, hogy csak az ittenieket szivatják, de mikor voltunk náluk tanulmányi úton, náluk ez természetes volt. Négyig volt a munkaidő és még 16:10-kor takarította  a targoncát, azután ment zuhanyozni és átöltözni. Minden kártyára működött, még a fénymásoló is. Minden céges kocsiban GPS követés, amit havonta ki is értékeltek. Nálunk az idős kolléga autójába GPS-t akartak beszerelni, ő felmondással fenyegetőzött,.... hogy gondolják, hogy megfigyelik őt, főleg ha hétvégén elugrik az anyukájához!!!
berlini
berlini 2021. 08. 05. 14:57
Előzmény: #127651  CyrusTheGreat
#127652
Ami biztos, hogy semmi olyat nem irt ami miatt ki lehetett volna őt tiltani.
Jó lenne ha valaki meg tudná ezt magyarázni.
CyrusTheGreat 2021. 08. 05. 14:27
Előzmény: #127644  Törölt felhasználó
#127651
Glala, mi tortent?!
Alexander_Greybeard 2021. 08. 05. 13:52
Előzmény: #127648  szieszta
#127650
Ez szervezési probléma. Ha szervezek 10 FTE-t egy 10 FTE-s projektre, akkor minden rendben van. Ha közben kiderül, hogy 8 FTE is elég lett volna jobb szervezés mellett, akkor nem a munkaerő volt felesleges, hanem én voltam a hülye. Korrigálom a hibám és az élet megy tovább. A főnöknek meg előadom, hogy fejlesztettem és 2 ember mehet vissza a közösbe. Akkor felesleges a munkaerő, ha mindeki tisztában van vele, hogy nem kell a munkájuk. Van ilyen eset is de baromira ritka.
XisCixis 2021. 08. 05. 13:42
Törölt hozzászólás
#127649
szieszta 2021. 08. 05. 13:23
Előzmény: #127642  Alexander_Greybeard
#127648

Bedolgoztam egy cégnek, mint üzletkötő, így egy bizonyos szektorban elég jól átláttam, hogy nagyon sok helyen van feleslegesen fizetett munkaerő.
Ezt a céget is megvették az osztrákok és azonnal sikerült 30%-kal csökkenteni az alkalmazottakat. Addig minden gép mellett állt egy ember, de ők rájöttek, hogy csak gombokat kell nyomogatni, így 3 géphez elég 1 is. Korábban a kombájnon 2 ember volt, ők csak 1-et hagytak Négy üzem volt, így 4 üzemvezető volt, ott is 1-et hagytak csak. .....és működött.
Ne egy családi vállalkozásra gondolj. :-)
berlini
berlini 2021. 08. 05. 13:16
Előzmény: #127642  Alexander_Greybeard
#127647
Mert az apósa a család esze :)
szieszta 2021. 08. 05. 13:10
Előzmény: #127641  Placi82
#127646

A legjobb barátom éppen azzal foglalkozik, hogy tanulmányokat és ajánlásokat készít az üzemeltetéshez. Egy ilyen tanulmány akár 4-5 száz oldalas is és bele van foglalva a munkaerő kihasználtsága is. Legtöbbször 30%-os leépítést is el tud érni, de volt olyan cég, ahol 50% volt a rokonok és a csókosok túlfoglalkoztatása.
Több cégnél be sem vállalták az ajánlásokat, pedig számításokkal alá volt támasztva, hogy így is könnyedén tud működni a cég, még így is vannak tartalékok.
Ezt általában külsősként csinálja, de egy cégnél alkalmazásban van, ahova úgy került, hogy szintén át kellett világítania a céget és megkérték, hogy vigye is végig, amit ajánlott. Múlt héten mondta, hogy a fagyi visszanyalt, mivel a leépített kertészbrigád egyik napról a másikra felmondott és nem tud helyettük senkit beszerezni. Külsős céget kellett megbízni, de szerencsére nem drágább, mint a saját alkalmazottak. Csak nincsenek mindig kéznél, ha egy kis gyom felüti a fejét a parkban.
CyrusTheGreat 2021. 08. 05. 13:03
Előzmény: #127644  Törölt felhasználó
#127645
Hehe, ez szintén vicces lett.
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 12:50
#127644
Földi Tibor, a Cordia International Zrt. igazgatóságának elnöke szerint :
"Nem szabad teret engedni azoknak a telek-tulajdonosoknak, akik be akarják árazni a terület vételárába az alacsony áfát, miközben nem tesznek (illetve nem tettek semmit) a környezeti károk enyhítéséért, vagy akár évtizedekig konzerválták a kialakult állapotot. A rendszernek majd biztosítania kell azt, hogy az így kialakuló áfakedvezmény jelentős része ne ezekhez a telek-tulajdonosokhoz kerüljön." 
Jók ezek a neokomcsi dumák egy ilyen komoly cégtől :)
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 12:47
Előzmény: #127638  Törölt felhasználó
#127643
Szerintem egyébként 2018 közepe - 2019 közepe között volt a mazsolatime, meg házpiacon 2020-tól :)
Alexander_Greybeard 2021. 08. 05. 12:46
Előzmény: #127639  szieszta
#127642
Szóval azért voltak feleslegesek az emberek mert az apósod nem tud céget vezetni. Miből gondolod, hogy mások is ennyit bénáznak?
Placi82 2021. 08. 05. 12:41
Előzmény: #127639  szieszta
#127641
Ja, ha derült az ég a vezetők szeretnék dicsekedni egymásnak, hogy én száz embernek parancsolok, ennyi és ennyi van alattam. Olyan ez mint kinek hány lábas hajója van a Balatonon. Ez komoly. Saját fullemel hallottam ilyen dumakat. Azt hittem le esek a székről. De inkább nem szoltam egy szót se. De ha beborul az ég, és jön a vezertol a parancs akkor, letszamcsokkenes lesz irgalmatlanul. Mert mind a saját seggét fogja félteni.  De ez nem tartozik a tárgyhoz, csak elkalandoztam. :) 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek