Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 14:46
Előzmény: #127450  berlini
#127460
Amióta bejelentették az MNB-s hitel, azóta a kényelmesnél jóval több időt töltöttem el az újépítésű kínálat bogarászásával, mind Budán, mind Pesten.
Összesen, ha három olyan projektet találtam, ahol:
- értelmezhető méretű terasz (nem csík-erkély, ahogy te is írod)
- szülői hálóból nyíló fürdő
- külön háztartási helyiség (aka. spájz)
- értelmezhető méretű ablakok (nem a standard, hanem inkább az ajtóméretűek, amelyek ugye a terasz/erkély számával és elhelyezkedésével van összefüggésben).
Ha a fentiek megvannak, akkor már az amerikai konyhát is leszarom. De siralmas ilyen szempontból. A legtöbb az 1 hálós dormitórium, vagy családnak alkalmas jeligével az 1+2-esek összesen egy wc-vel/fürdővel, háztartási helyiség nélkül. Ettől függetlenül, 3 projektre leszűkítettem, ha bejön végre ez a hitel, akkor ezekből lesz majd valami.
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 14:41
Előzmény: #127456  lohran
#127459
Értem, köszi, hogy megosztottad. Még egy kérdés: hova a tökbe jársz vásárolni? Nem hétvégente, hanem csak úgy, ad-hoc, ha elfogy a gyümölcs/tejföl/kifli?
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:32
Előzmény: #127455  kkpp
#127458
Attól hogy leirom ami van én messze nem vagyok orákulum.
Attól, hogy te ezen felkapod a vizet attól meg nem fog semmi sem változni.
Választani lehet.
vagy az megy ami, vagy az államok megprábálják visszafizetni a 100-280% (GDP arányosan) adóságokat alacsonyan tartott infláció mellett.
Miután egyik államnak sincsen ekkoraméretű arnybányája, marad az hogy megpróbálják emelt szintű jövedelem adóval és fogyasztási adókkal azt a lakosságtól beszedni, ami csökkenő fogyasztás mellett recesszióba vinné a gazdaságokat (Pld Amerika a GDP 70%-át a fogyasztáson keresztül realizálja)
Ami viszont veszteséges vállalkozásokat emelkedő munkanélküliséget és a megemelet adókulcsok ellenére csökkenő állami bevételekhez vezetne. Nos akkor majd egy a mainál szarabb helyzetben el lehetne dönteni, hogy hogyan tovább. Elinflálni az államadóságot és eltüntetni a jegybankoknál vagy újabb adókulcsemelést végrehajtani ami egy egyre gyoruló módon zuhanó gazdasági teljesitményt eredményezne és egy lefelé vezető sprirálban végződne.
Törölt felhasználó 2021. 08. 04. 14:30
Törölt hozzászólás
#127457
lohran 2021. 08. 04. 14:25
Előzmény: #127448  CyrusTheGreat
#127456
Olyan pici területen van max. azt tudom elképzelni ,hogy az Aladár fele nézők magasemeletiek csendesebbek és tűrhetőek de tán azok sem mert a Hegyalja útról visszhangzik minden.
Szerintem életveszélyes ilyen helyen lakást venni hiába tuti hegy ha nem egészséges
kkpp 2021. 08. 04. 14:24
Előzmény: #127385  berlini
#127455
"Az eladósodott államok látszólag rosszul járnak, mert a magas költségvetési hiány fenntarthatattlan szintűnek látszó államadóságokat hozott már eddig is.Azonban a háttérben folyik ezeknek az adóságoknak a kivonása a piacról. Az olasz államadóság 40%-át már az EKB és az olasz jegybank tartja. Tendencia továbbra is a vásárlás fokozása."
És ezt komoly arccal leírod, mintha ez egy másodpercig is rendben lenne. Attól még, hogy a közgazdászok elnevezik fancy nevekkel a pénznyomtatást, attól még az és nagyjából lényegtelen, hogy bankközi likviditás, ingyenhitelek vagy állampapírok vásárlásával csinálják ezt. Mintha nem lenne teljesen abszurd az, hogy egy jegybank a saját államának az állampapírjait tartja "eszközként". És majd az államok meg majd a jegybankoknak fizetnek kamatot mostantól mindörökké amen? Elvégre mi szükség van a pénzpiacokra? A jegybankok minden állampapírt megvesznek (pénzt nyomtatnak), amennyit nem szégyellnek. Meg "kivonják a piacról"? Ja, majd az összes állampapírt felvásárolják és "megsemmisítik"?  Mert az olasz állam mennyivel áll jobban, ha egy 300 %-os államadósságából a jegybankoknál lenne 200 %, és azokra kellene kamatot fizetniük a jegybankoknak? Megint csak ott vagyunk, hogy az állampapír fogalma érvényét veszti, mert annyit nyomtatnak, amennyit akarnak. Az állampapír kamata ezen a szinten nettó bűvészkedés. Majd az államok 0 %-os kamattal vagy -10% kamattal bocsájtják ki azokat a speciális sorozatokat, amit egyébként is majd a jegybankok vesznek meg. Miért ne? Már csak kreativitás kérdése, hogy milyen abszurditással finanszírozzuk az államokat pénznyomtatás címén ezzel az erővel.
"(Kérem a megerősitő minuszokat)"
A fejedbe szállt vmi, ha azt hiszed ettől, hogy te vagy az orákulum.
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:20
Előzmény: #127446  CyrusTheGreat
#127454
csak tájékoztatásul egy kis árinformáció:
Épületünkben van 2 kiadott berendezett lakás. (illetve biztosan van több is de én csak kettőtől tudok)
1 szobás 120+  rezsi
2 szobás: 160 + rezsi
gépkocsi tároló: 20 ezer (rezsivel)
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:16
Előzmény: #127452  berlini
#127453
hid = felüljáró
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:14
Előzmény: #127446  CyrusTheGreat
#127452
Igen. Itt van 2 troli. Bosnyák, Őrs vezér tér és a Stadionok közelithető meg ezekkel, de kb 10 percenként közlekednek és 15 perc a menetidő. (Kivéve Bosnyák tér ami gyalog sem több mint 15 perc.)
Viszont patika, üzletek, posta itt van egy köpésre.
A társasház kertjéből kapun keresztül lehet az előttem lévő park sétányra kimenni, ahol kerékpár út is van.
Én viszont ha kocsival megyek élvezem, hogy nem kell valamelyik hidon átküzdenem magam a XVI.kerből.
 Innen már a belváros relative közel van. Pld. nyugati 17 perc.
mr_bob
mr_bob 2021. 08. 04. 14:14
Előzmény: #127441  CyrusTheGreat
#127451
majd írj egy összefoglalót a végén, engem is érdekel. nálunk sincs kizárva a bérlés, de szigorúan csak akkor, ha a másik fél (lehetőleg cég) hajlandó hosszabb távra kiadni. sok sikert addig is!
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:09
Előzmény: #127446  CyrusTheGreat
#127450
Nekem sem tettszenek a most épülők (Nemcsak a Cordia épit) mert a teraszok általában csak csikok.
Meg többségükben egymás pofájába néznek.
Nem is jöttem volna ide ha nincs a kiválasztott lakás. Most is hogy irok a parakpartra nézek a nappaliból a teraszon keresztül és a hátam mögötti ablakból pedig a sportpálya zöldje látható.
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:06
Előzmény: #127427  mpagnes
#127449
Ez az egész országnak nagy tanulság volt.
Én , aki relative képzettnek tartom magam pénzügyi területen, sem kerültem el teljesen.
2004-től folyamatosan agitáltak, hogy cseréljem le az FHB-nál lévő forintos hitelemet. Nem tettszett a dolog, mert hiába csökkent volna 65 ezerről 40 ezer alá a törlesztő én azt mondtam hogy nincsen ingyen ebéd.
Aztán 2008-ban mégis felvettem 2,4 milliós devizás hitelt 5 évre egy gépkocsivételnél. Természetesen megugrott a 49 ezres törlesztőm egy év múlva 80 ezer fölé.
Jó üzlet volt.
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 14:05
Előzmény: #127445  lohran
#127448
De ha nem a hegyaljára néz a lakás, hanem befelé? 
Törölt felhasználó 2021. 08. 04. 14:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#127447
Neked volt hozzá kombi lakástakarékot?
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 14:02
Előzmény: #127444  berlini
#127446
Röhögni fogsz, de gondolkodtam rajta, de aztán végül nem tetszett (és nem fürdő miatt), őszintén szólva nekem a közlekedés nem tetszett.
lohran 2021. 08. 04. 14:01
Előzmény: #127442  CyrusTheGreat
#127445
Hegyalján nem laknék túl forgalmas.
Ráadásul összegányolt kis telken.
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:01
Előzmény: #127441  CyrusTheGreat
#127444
Javaslom a paskál fürdő mellett. :)
berlini
berlini 2021. 08. 04. 14:00
Előzmény: #127430  1kor13
#127443
A tulajdoni lap elvesztése a legnagyobb veszély. Törlődik a tárhelyről a felhőben és egyidejűleg leég az irattár. (Tippem szerint ugyanis a szervert a háttértárolóval ugyanott tartják mint a papirokat.)
Utána azé a lakás aki először zárat cserél rajta.
Ilyen alapon viszont akkor is lesz rally. A biztonsági betét gyártóknál, meg az önvédelmi fegyvereknél.
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 13:58
Előzmény: #127440  lohran
#127442
Gellérthegy Residence vagy mi a neve. 4 emelet és lefelé látszik a dombról.
CyrusTheGreat 2021. 08. 04. 13:58
Előzmény: #127439  lohran
#127441
Kijjebb, Pesten, ez viszont maradjon titok, majd mindent elmondok, ha már végigment az egész, várhatóan a következő 2 hónapban. :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek