Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 18. 09:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#122720
Lehet, hogy keveset olvasom a forumot es csak nehany uzenetedet lattam, de elegge inkonzisztens kepet festesz. Egyik nap siman kp-ra tudsz lakast venni a belvarosban (50-60m Ft), masik nap ki vagy arazodva es varsz par evet, hogy jobb budai helyre koltozhess (50 milla + sajat lakas keves ehhez?), harmadik nap rohadjon meg minden berbeado (mert valosagban a duma ellenere megis berlo vagy? ) --> ez utan jon a szokasos kitiltas. Aztan visszajossz, megint a melos elet a tema, hogy mennyi iszonyatosan sokat keresel a buta idiota barom diplomasokon, meg ok csokolnak neked kezet, aztan meg hogy penny sorre futja csak. Nekem ez nem all ossze, de nem is fontos, a lenyeg, hogy boldog legyel es fejlodj, ehhez kivanok sok sikert es jo szerencset, tiszta szivembol :) 
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:48
Előzmény: #122717  Törölt felhasználó
#122719
Mondjuk ha 2%-ra visszamaszik az alapkamat, az a buborban nem tudom meg hogy fog visszakoszonni, vagy a bubor koszoni szepen mar kinotte magat(nem hiszem).
De hogy ez markansan megjelenjen az arakban ahogy Mlinarik is szamolgatta multkor, azt szinten nek hiszem.
Na mai felduma is megvolt akkor :D
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:44
Törölt hozzászólás
#122718
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#122717
Ha jól számolgatok, te 2+ év megtakarítás mellett(az önerőn túl, azaz miután kifizeted az önerőt még akár két évig is fenn tudnál maradni 0 ft bevétellel) sem mersz hitelt felvenni, mert 10 éve, nulla megtakarítással megégetted magad.
Ebben még mindig nem látom ám a logikát, túl sokat olvasod szerintem imput meg pitcairnt :)
alexander7 2021. 06. 18. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#122716
És mivel is példálóznak vezéreink, kiket kell utolérnünk 2030-ra? Ki is volt a "laboratórium" vírus tekintetében? Akkor szerintem igenis releváns mi van itt a példaként tekintett szomszédban.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 18. 09:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#122715
Nekem válaszoltál, én pedig Ausztriában szerzett élményeimet adtam elő. Amit írsz magyar viszonylatban, azzal egyetértek! Nagyon csúnya vége lehet a nagy hitelesdinek
kszsah1 2021. 06. 18. 09:36
#122714
akkor megy át a tulajdonba a tárgy vagy akármi ha az utolsó részletet kefizette a vevö , addig semmi képpen sem az övé , hanem a bank tulajdona. ezért adják a bankok ész nélkül a hiteleket , tudják hogy sokan becsödölnek , nem tudják majd fizetni a kölcsönt ,  az ö szemponjukat is meglehet érteni , ebböl élnek
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:31
Törölt hozzászólás
#122713
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 18. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#122712
Politika: ahhoz kepest, hogy nem tudsz semmit, eleg hatarozottan jelezted par kommenttel lejjebb, hogy kire szavazol es hajra :D 
..
Maslow-piramis: te meg nagyon az aljan mozgolodsz (nem sertesnek szanom!!), neked a biztos lakhely es a betevo napi penny sör a fontos. Ebbol a pozibol nezve elhiszem, hogy erthetetlen szamodra, hogy mer egy 25 eves fiatal par 400k euro hitelt felvenni. Ausztiaban gond nelkul adnak 0% onerore is hitelt 1% koruli kamaton. Ausztriaban egy-egy csaladnak generaciokon ativelo jolete van, mivel normalis jogallamot probalnak fenntartani, nem kell 30 evente mindenkinek nullarol kezdeni, mint Magyarorszagon. Nem rabol ki az allam, nem fosztogatjak idegen hadseregek, amihez azert nemi szerencse is kellett. Szerintem jol tettek, hogy belevagtak, 15 ev alatt le fogjak tudni torleszteni es van egy hatalmas uj hazuk, kesobb a szuloktol orokolt reszt pedig megcsinaljak majd a gyerekeiknek es igy megy tovabb az elet. 
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:25
Törölt hozzászólás
#122711
franc0 2021. 06. 18. 09:24
Előzmény: #122709  berlini
#122710
Ilyen környezetben igazából már csak egy kérdés van. 
Reggel miért kelnek fel az emberek, hogy a munkahelyükre bemenjenek. Rablás van fényes nappal. 
Inkább mennének kalákába építkezni, jobban járnának. 
berlini
berlini 2021. 06. 18. 09:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#122709
hallottál már a negativ reálkamatról?
Tudod, hogy ez Magyarországon már 4-6%?
Nos ez az oka annak, hogy az emberek először eladósodva vesznek ingatlant és utána másznak ki 20 év alatt az adóságból.
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 09:11
Törölt hozzászólás
#122708
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 18. 08:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#122707
Azt tudtad, hogy Toroczkai eredetileg Toth Laci volt?
Es azt is tudtad, hogy ROMAN felesege van?
Hat mifele igazmatyar nemzethy hazaffy az ilyen? 
Ennyit a jobbikrol meg a mi tanyank mozgalomrol. Ok az agressziv fidesz, kozben meg ugyanolyan emberek, mint barki mas, semmifele arja ver, vagy fajelmeleti tudatossag sincs bennuk. 
Elnezest az offert! Vallalom, hogy torli a moderator a valaszomat, meg ha ironikusnak is szantam :) 
..
Ha mar ingatlan: van valakinek tapasztalata Sziciliaval, Del-Spanyolorszaggal, esetleg Tenerife kornyekevel? Budapesthez kepest fele harmada aron lehet ingatlanhoz jutni, de persze ott is megvan a high-end vonal. Ha valaki mar nezegette, erti az adozast, ami a nem spanyolokat sujtja, kerem ossza meg tapasztalatait. 
..
Ausztriaban voltam a heten es talalkoztam par ottani haverral, ismerossel, akik epitkeztek nemreg. A konkluzio az, hogy lenyegtelen, hogy egy uj hazat epit, egy regit bovit, atepit, felujit valaki, lehet az tegla, vagy kesz haz, kb 400k euro alatt nem lehet megallni. Ismeroseim most bovitettek az anyos-aposek hazat, tenyleg nagyon szep lett, de ketten adosodtak el nyakig. Ja es ez a legszegenyebb videken tortent, Hartberg-Fürstenfeld-Bad Radkersburg reszeken. Egy Graz meretu varosban csak a telek 1 millio euro. 
Broafka_Ottokar 2021. 06. 18. 07:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#122706
Azt vágod, hogy a Mi Hazánk a Fidesz fiókpártja? Ha rájuk szavazol, akkor a Fideszre. A Fidesznek pedig nem érdeke, hogy "az ingatlan spekakkal a bufikkel kene kezdeni valamit mondjuk szetadoztatni oket". Éppen ellenkezőleg, abban érdekeltek, hogy tovább emelkedjenek az árak.
CyrusTheGreat 2021. 06. 18. 07:50
Előzmény: #122704  bpwjk
#122705
Gyors, porgo erdeklodesre szamit, attol fel, hogy kaap egy ajanlatot, majd masnap egy joval nagyobbat es akkor lecsuszik a zsirosabbrol. Lattam az ingatlant, tularazottan nyomja es hetente rangatja az arat (panel).
bpwjk 2021. 06. 18. 07:46
#122704
AJÁNLATI KÖTÖTTSÉG KIZÁRVA! Ezt egy hirdetés alatt láttam kiirva, nem értem mit akar ezzel mondani az eladó.
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 06:54
Törölt hozzászólás
#122703
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 01:01
Törölt hozzászólás
#122702
Törölt felhasználó 2021. 06. 18. 00:47
Törölt hozzászólás
#122701

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók