Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 06. 18:51
Előzmény: #121239  CyrusTheGreat
#121240
Két feltétel van:
1. legyen olyan gyerek ahogy írták
2. le van írva mire számolható el a támogatás
********
Fel nem foghatom mit nem lehet ezen érteni az igénylőknak!
Ki mondta amúgy hogy az elautasítás mértékére hat a számlagyűjtés??? KI??? Azt írtam kismillióan még be sem adták mert gyűjtik a számlákat! Ennyi. Amúgy ha vam 50 számlád amiből 40 megfelelő és 10 nem gyanítom nem az egészet utasítják el csak nem veszik figyelembe a támogatás számolásánál a rosszakat. Magyarul mindenki kap pénzt aki beadja és van közte jogos számla max nem annyit mint kért...
*****
Aki jogosult és olyan dolgot csináltat amire jár támogatás bolond lenne nem elszámolni még ha pár 10ezer forint is a támogatás! Ha csak kifestetsz már jön valamennyi lóvé vissza.
CyrusTheGreat 2021. 06. 06. 17:58
Előzmény: #121163  ncseed!
#121239
És az, hogy meg gyujtik egy kicsit milyen hatassal lesz szerinted az elutasitasi mertekre? Nagyon kivancsi leszek a programvegi egyenlegre, ha mar boldog-boldogtalan erre bazirozik es minden bank ezt nyomja... de majd meglatjuk, a Fidesz pontosan mekkora dellat is ontott a nepre, csak nehogy megszakadjunk a nevetestol.
kszsah1 2021. 06. 06. 17:49
#121238
volt 1 ismerösöm /tovább képzésen elöadó fél nemet fél török/ anno , ö mesélte , kertes házban laktak a feleségével az annyóssal 1ütt , az anyós állandóan b.... ogatta hogy nem vágja rendesen , idöben a füvet a kertben. Anno 1szer a nayós meg a feleség pár napra elmentek otthonról , erre fogta magát annó lebetonoztatta az egész kertet.  válóper lett belöle . Igen , vigyázni kell a kertes házakkal is , nem 1 szerü ott sem .
HerrLudwig 2021. 06. 06. 17:28
Előzmény: #121214  mr_bob
#121237
berlinivel szerintem elég régóta nem volt csörtém az, hogy valamiben (pl zugló megítélésében) nem értünk egyet, az nem "pofonok". Szerintem berlini az egyik legértelmesebb fórumozó itt, aki mindig rendesen érvekkel leírja, miért az a véleménye, ami. Általában még egyet is értek vele.
ncseednek is elég régóta csak a tartalmi tévedéseire szoktam reagálni, most is ez történt. De ha már itt tartunk, ő azon kevés alkalmakkol, amikor veszi a fáradságot, hogy válaszoljon, gyakorlatilag MINDIG személyeskedik velem.
tihamér meg most is nekem szólt be, ahogy látod, de az ő esetében valóban előfordul, hogy én visszaoltom. Tudod, amilyen az adjonisten... Azért ha megnézed a hozzászólásait, láthatóan korlátozott kognitív képességei ellenére igen nagy mellénnyel osztja itt az észt. Kommentjei az alábbi kategóriákba sorolhatóak be:
1) saját magát fényezi ("a tőkejövedelmem végtelen", "400% hozamom van a garázsaimon"...)
2) nevetséges közhelyeket puffogtat vagy mesehősöktől idézget nagy komolyan ("a gazdag embernek pénze van, a vagyonosnak ideje", "sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd"...)
3) a portfolio címplapján bárki által megtalálható cikkekből vág be szószerint bekezdéseket. Ezekhez semmilyen saját gondolatot nem tesz hozzá ("Zsiday mester újabb remek okfejtése...")
Mostanában ehhez még jön 4) az én kommentemet szólja le
És ehhez még hozzájön, hogy eszméletlenül redundáns a csávó, gyakorlatilag napi szinten ugyanazokat írja be. Ha nem írta le 50szer például, hogy CHF-ben parkoltatja a pénzét, akkor egyszer sem. Meg hogy hány ingatlana van.
lohran 2021. 06. 06. 17:25
Előzmény: #121235  lohran
#121236
Ha ez így van akkor egy jóbudai lakásnak még ára sincs.
1 millió Eur,2mill eur.
lohran 2021. 06. 06. 17:23
Előzmény: #121220  unidentified user
#121235
Mi az ,hogy Budapart ?
Egy nagy kalap sz...
Van jó Buda és jazz Buda.
Ez az utóbbi,déli vasúti és a már most túlterhelt jazz gát környéke.
Van olyan akinek ezt el lehet adni ?
Itt rengeteg tudatlan,ostoba ember van.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 06. 06. 16:50
Előzmény: #121226  unidentified user
#121234
Sőt, legyen érvényes bérautóra és bérnőstényre is!
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 16:41
Törölt hozzászólás
#121233
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 16:29
Törölt hozzászólás
#121232
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 16:24
Törölt hozzászólás
#121231
kszsah1 2021. 06. 06. 16:21
#121230
Bp belváros túl van értékelve , lufi árak vannak ott ,  kertes házakat kell venni , persze akinek tellik rá , hitelre kozkázatos , maxi 10 %  hitel a többi kp.  Én is úgy vettem a kocsimat
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 16:17
Törölt hozzászólás
#121229
berlini
berlini 2021. 06. 06. 16:07
Előzmény: #121195  Törölt felhasználó
#121228
Igen, furcsának tűnik, de a maradék az valamiért nem kellett eddig senkinek. Indokolt egy árengedmény a következő ütem lakásaihoz képest.
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 15:49
Törölt hozzászólás
#121227
unidentified user 2021. 06. 06. 15:46
Előzmény: #121225  unidentified user
#121226
Gondolatkísérlet: a magyar lakosság többsége támogatna-e egy olyan törvényt, hogy a bérlők megvehetik a piaic ár alatt X%-kal a bérelt lakásukat magántulajdonostól is? Lehet, hogy a többség talán nem, valószínűleg jóval többen támogatnák, mint nyugaton.
unidentified user 2021. 06. 06. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#121225
Aki nem száll ki a befektetési lakásából, szerintem alapvetően 2 dolog miatt teszi:
- Visszajönnek a bérlők, csak átmeneti a pangás. Részben biztosan igaz, egyetemisták és a leállt szolgáltatásom dolgozói visszatérhetnek, de a hibrid home office tartósnak látszik.
- Elértéktelenedik a Ft, vagy akár a nyugati devizák is, ezért reáleszközbe kell fektetni, mint például ingatlan. A félelmet nem tartom alaptalannak, viszont vagyontartásra nem éppen szerencsés egy országban ingatlant venni, ahol gyors ütemben bontják le a tulajdonbiztonságot, a nép nagy részének egyetértésével (ami most még "a népnyúzó multitól elveszi a nemzet javára a tökös hazafi kormányunk", néhány év múlva könnyen lehet "a népnyúzó lakásspekulánstól elveszi a becsületes dolgozók javára a kisemberek pártján álló kormányunk").
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 15:34
Törölt hozzászólás
#121224
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 15:14
Törölt hozzászólás
#121223
1kor13
1kor13 2021. 06. 06. 15:10
Előzmény: #121221  Törölt felhasználó
#121222
Ne keressünk hatékonyságot ott, ahol a NIRP, ZIRP, meg a pénznyomda az úr. Nem kellett volna azt kívánni, amit kívánt! 
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 14:51
Előzmény: #121199  ncseed!
#121221
Nekem mindegy, én már csak hobbiból járok majd irodában. A rossz hatékonyság pedig független a munkavégzés helyétől. Aki lógni akar, az irodában is tud profin nem csinálni semmit, állandóan kávézgatni és mobilt bögyörgetni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek