Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 02. 09:33
Előzmény: #120439  mr_bob
#120440
Onnan hogy te (is) a komented alapján nem tekinted értéknek azt hogy benne élsz X éve a vágyott ingatlanban, csak a lakásárakat akarod látni! 
Egy ingatlan kétféleképpen hoz hasznot: az árváltozással és a használati értékével. Mint írtam az időt nem tudod semekkora pénzügyi nyereséggel visszafordítani!!! Anyagilag járhatsz jobban a kivárással ez nem kérdés, de nem minden a pénz! Főleg nem ha van bőven...
mr_bob
mr_bob 2021. 06. 02. 09:25
Előzmény: #120434  ncseed!
#120439
nem tudom honnan jön a 28 év meg a röhögés, de maradjunk annyiban, hogy egyelőre arra megy a fővárosi ingatlanpiac, ami nekem JÓ. van egy tervem, amit szeretnék végrehajtani. többet nem árulok el, mert nem akarok Murdoch példájára jutni és még 5 év múlva is hallani tőled, ha véletlen nem jön be a dolog :)
Törölt felhasználó 2021. 06. 02. 09:25
Előzmény: #120437  Törölt felhasználó
#120438
Tévedés, kimaxolt hitellel pont azt várod, mikor telik már le a 15 év.
TIK-TAK!
Nagy élmény ám, bárcsak ncseed is kipróbálhatta volna!
Törölt felhasználó 2021. 06. 02. 09:22
Előzmény: #120436  Törölt felhasználó
#120437
A tiktakolás mellett a nyugodt alvás sem megvetendő. Még emlékszem az arcokra a cégnél, amikor a 2010-es évek elején bejelentették a létszámleépítést és a fizetéscsökkentést. Volt, aki azonnal infarktus közeli állapotba került, volt, aki csak sápadozott, érdekes volt körülnézni.
Lehet itt kimaxolt hitellel, tiktakmentesíteni, csak az alvás lesz tőle egy picit nyugtalanabb. Ingyen ebéd nincs.
Törölt felhasználó 2021. 06. 02. 09:17
Előzmény: #120434  ncseed!
#120436
Mindig eltévesztem, ez nem az a topik véletlenül, ahol az árgörbét kell tippelni?
Ja, szerintem csak tik-tak-olni kell itt, amit véletlenül se tévesszünk össze a vásárlásra buzdítással ugye :D.
mr_bob
mr_bob 2021. 06. 02. 09:09
Előzmény: #120433  LJ91
#120435
"Ráadásul akár itt, akár a kiszámolón olvasom a hozzászólásokat, rengetegen várnak nagy pénzzel a jó beszállóra. Így viszont nincs hova esnie az áraknak."
-
ebből nekem az jött le, hogy szerinted felfele mennek az árak, de akkor félreértettem valamit. peace :)
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 02. 09:08
Előzmény: #120431  mr_bob
#120434
De ő benne lakik már egy éve a vágyott ingatlanában akármennyiért is vette!!! És te?
Amit leírtál h*lyeség mert a piac ciklikussága miatt bármikor is veszel még a legjobb esetben is lesznek évek amikor reál nullára jön ki a hasznod igaz csak rövid ideig. Akkor most emiatt soha senki ne vegyen ingatlant ha nem kapja el az alját? (ami amúgy utólag derül csak ki mikor is volt) És ha nem a legalján veszed akkor 28 év múlva jön egy ilyen csávó mint te és okoskodik neked hogy bolond vagy mert ha kiszámolod reál bukóban vagy és rosszul döntöttél? Akkor mit szólsz neki azon kívül hogy KIRÖHÖGÖD?
LJ91 2021. 06. 02. 09:00
Előzmény: #120431  mr_bob
#120433
Ha te ettől jobban alszol, gondold ezt nyugodtan :) 
Tőlem biztos nem fogod hallani, hogy mekkora látnok voltam, és mekkorát húztam, hogy még tavaly felújítottam. Maximum örülök, hogy szerencsém volt. Ki látta ezt előre?
Ha pár éven belül földbe áll a piac én leszek a legboldogabb, hogy olcsón tudunk váltani egy nagyobb ingatlanra, esetleg úgy, hogy még a mostani lakást sem kell eladni. A további rakétázás lenne a legrosszabb forgatókönyv számomra (is). 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 02. 08:53
Előzmény: #120405  berlini
#120432
Zsiday gyakran teved, a covidos fejtegeteset viszont hatarozottan azzal kezdte, hogy nem ert hozza, csak elkepzeli, mi lehetseges. Ami azert lassuk be, okot adhat az aggodalomra, az a nyugati  EU orszagok alacsony atoltottsaga, csiga lassu oltasi folyamata. Oszre tartanak jo esetben 50% korul, a nyajimmunitas pedig szakertok szerint 75-85%-tol/felett johet letre. Persze ezt se tudjak, de huvelykujj szabalykent jo kozelites. Az eddig vakcinak sikeresen mukodnek a legujabb variansok ellen is, de mi van, ha addig letrejon egy ujabb, ami ellen mar mondjuk az egyik tipus nem ved meg? Ilyen - nem vart - fejlemenyek indithatjak be a kovetkezo hullamot. Nagyon remelem, hogy nem lesz, de szerintem jelenleg 50-50% az eselye. 
mr_bob
mr_bob 2021. 06. 02. 08:52
Előzmény: #120427  LJ91
#120431
2015-ben semmilyen értékeltségi mutató alapján nem volt túlértékelt a piac, ellenben a mostani állapottal. aki akkor esést várt, az nagyon nem ért a számokhoz.
-
megvetted tavaly a nem létező esést, és próbálod megideologizálni, hogy innentől már csak felfele mehetnek az árak, különben még a végén kiderülne, hogy rosszul döntöttél. nem vagy ezzel egyedül, többen is várják itt a fórumon, hogy a piac visszaigazolja, hogy jól döntöttek vagy sem (confirmation bias).
LJ91 2021. 06. 02. 08:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#120430
Én nem mondom, hogy tuti nem fognak esni az árak. Aki ezen a piacon bármit magabiztosan kijelent, az jó eséllyel téved. :)
 
Csak érdemes felhívni a figyelmet arra, hogy az itteni vélemények könnyen félrevihetnek, mert a legtöbben a saját vágyaikat vetítik ki, és ebből alakulnak ki a várakozások. A többség akkor nagyon mellé lőtt.
  
Én például ugyanúgy nem örülnék a további rakétázásnak. Ennek ellenére próbálok hátra lépni kicsit, és nem csak abból a szemszögből vizsgálni a jövőt, hogy nekem mi lenne a jó.
Törölt felhasználó 2021. 06. 02. 08:38
Törölt hozzászólás
#120429
XisCixis 2021. 06. 02. 08:32
Törölt hozzászólás
#120428
LJ91 2021. 06. 02. 08:29
Előzmény: #120422  berlini
#120427
Érdemes néha visszaolvasni az itteni, 2015-ös kommenteket. Gyakorlatilag szó szerint ugyanez a vagdalkozás ment már akkor is. 
 
- Mindenki várta a moratórium végét, hogy végre kezdődjenek a banki árverések
- Mindenki azt mondta, hogy már küszöbön a kamatemelés, mert nyakunkon a hiperinfla
- Az ingatlanok áremelkedése eddig tartott, jön a lejtmenet
  
Egy-két józanabb arc volt, aki megjegyezte, hogy akár még emelkedés is jöhet. Nem mernék jósolni most a jövőre vonatkozóan, de sokan fognak még itt pislogni, hogy mi történik. Ráadásul akár itt, akár a kiszámolón olvasom a hozzászólásokat, rengetegen várnak nagy pénzzel a jó beszállóra. Így viszont nincs hova esnie az áraknak. 
 
Utólag jó döntésnek tűnik, hogy tavaly megvettük az esést, pont akkor, amikor a legkétségbeesettebbek voltak az eladók, illetve még tavaly lezavartuk a felújítást is. 
Törölt felhasználó 2021. 06. 02. 07:07
Törölt hozzászólás
#120426
XisCixis 2021. 06. 01. 23:32
Törölt hozzászólás
#120425
Törölt felhasználó 2021. 06. 01. 23:28
Törölt hozzászólás
#120424
Törölt felhasználó 2021. 06. 01. 23:27
Törölt hozzászólás
#120423
berlini
berlini 2021. 06. 01. 23:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#120422
"a moratorium utan es a valasztasok utan + 3 honap megnezzuk mi lesz"
Minden drágább lesz.
berlini
berlini 2021. 06. 01. 23:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#120421
Értem.
Dagad a MÁP.
Közben a gépkocsik ára is 10% felett drágult az elmúlt évben.
A Balatonon meg a dupláját fogják leszedni rólad.
Mikor kapsz már észre, hogy a forint nem értékálló befektetés?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek