Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2021. 05. 27. 23:11
Előzmény: #119569  ncseed!
#119620

A csomót azért keresik a szaron mert nem tudnak dönteni, mert a tökéletesről álmodnak. Nem értik, hogy ahhoz kb tényleg *milliárdosnak* kellene lenniük, amit elképzelnek. Hogy vesznek a "katalógusból" egy tényleg tökéletes luxus nagy házat vagy akármilyen luxus lakást szuper jó helyen úgy hogy UGYANAKKOR azt a költségvetés meg se érzi egy picit se, mert csak a vagyonuk pár %-át költik rá. És akkor ezután jön a következtetés, hogy kiárazódtak a piacról, tehát túl drága minden szerintük. :)
Nekem ez már nagyon unalmas és totál irracionális is. Én informálódni járnék ide, megbeszélni mindenfélét az ingatlanokról, ingatlanvásárlásról, ingatlanpiacról, mindenféle ingatlanos dologról, részleteket, tapasztalatokat, konstruktív gondolatokat, tippeket, bármit. Bármit, csak ezt ne. Mert ez a folyamatos panaszkodás és sötétenlátás tökfelesleges és csak az időmet veszi el, amíg átfutom azokat a hozzászólásokat. Szerintem nemcsak az én időmet veszi el.
Pl kit érdekel, hogy hány éve hirdetnek egy házat, ha neked pl pont megfelelő reális kompromisszumokkal és van benne ami nagyon tetszik neked és a családodnak, megfelel a legfontosabb paramétereknek és ki tudod fizetni és kész? Ha döntöttél, akkor kit érdekelnek a pénzügyi meg mindenféle egyéb gazdasági elméletek tovább?
Írtam volna még többet is a megfigyeléseimről de aztán rájöttem, hogy túl kemény lenne az igazság és páran baromira besértődnének rajta. : P
Na amúgy.... Nem csinálunk két topicot? Az egyikben lehetnek akik szerint drága minden, stb : P. A másikba meg jöhet minden konstruktív, érdekes, hasznos információ, tapasztalat, tipp stb. Ettől még lehetnek negatív tények is, sőt persze tök nyugodtan, de nem irracionálisan elfogultan negatívan, hanem csak a szigorúan tényszerű dolgok, valódi tapasztalatok.
Részemről lenne rá igény és tuti nem vagyok ezzel egyedül.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 23:07
Előzmény: #119618  Placi82
#119619
Azt kéne megértened, hogy attól hogy te 50-ért megvetted a telket anno még neked is 120-at ér mert annyiért el tudnád adni! Kb mint attól hogy saját lakásom van amit a kölöknek átengedek ingyen attól még is lemondok 150e forintról havonta!.......... függetlenül attól mennyiért vettem!
Placi82 2021. 05. 27. 23:03
Előzmény: #119611  ncseed!
#119618
Mert ha vesz egy 1200.as telket, 120 misiert akkor ő arra 4 egységet épít. Tehát egységenkent  csak 30 millio a telek hányad. De viszont jó nagy áron adja azt az egységet. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 23:02
Törölt hozzászólás
#119617
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 23:02
Előzmény: #119612  Placi82
#119616
Tök izgi, nem?
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 23:01
Előzmény: #119613  HerrLudwig
#119615
Berlin? Haggyá mán....
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 23:00
Törölt hozzászólás
#119614
HerrLudwig 2021. 05. 27. 23:00
Előzmény: #119610  ncseed!
#119613
Látod, te még idáig se jutottál el 😀
Max a scania fülkével, amikor néha erre jársz és a fejedben "beszélgetsz" a német "barátaiddal", akik persze készségesen elmondják, mennyit ér a házuk, amit kpra vettek Berlin Mittében. Jó ez az internet, itt bárki lehetsz 🤣
Placi82 2021. 05. 27. 22:59
Előzmény: #119607  Törölt felhasználó
#119612
Jól látod. Egyszer kifejtettem én is ezt itt a fórumon. Nem a csok, BV, határozta meg a Pesti és agglos ingatlanpiac ot hanem az olcsó kamat. Így van. Abban viszont lehet igazsága az ncsednek, hogy bármi áron is lenn akarják tartani a kamatot. Kiderul sikerül e az a mutatvány. 
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 22:54
Előzmény: #119605  Placi82
#119611
"Mert nincs neki telke. ..... Vagy ha van akkor általában nem családi háznak való területű, hanem iker vagy 4-8 lakasos tarsashaz. Ennek megfeloen, kibaszott drága is egy magánszemélynek. "
Tehát akkor nem tud annyiért építkezni mint állítja!!!!!!!!!!!!!!
Miből gondolod hogy az építési vállalkozó nem drágán veszi meg???
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 22:51
Előzmény: #119604  HerrLudwig
#119610
A legtöbb partnerem német..... ja nem falun. Ők tudod született németek, az összes saját házban VÁROSBAN. Szóval van rálátásom a témára! Ahol te most bérelsz az a németeknél kb ott van mint a magyaroknál Pécs agglomerációja! Congrats!
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#119609
- nem mert nem akartam Budapesten lakáskiadással szórakozni és nem hajt a kényszer hogy a maximumon adjam el ez csak egy szelet amivel elégedett vagyok ahogy történt de ha majd lesz egy kis tapasztalatod és nem egy dologból akarod összehozni az életed akkor majd megérted te is
XisCixis 2021. 05. 27. 22:50
Törölt hozzászólás
#119608
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 22:47
Előzmény: #119603  infin
#119607

- ha ismered a történetem tudhatod hogy azon az állásponton vagyok hogy realizálni KELL KELL KELL a nyereséget máskülönben soha nem fog fejlődni a befektető ennek ékes példája az erre a fórumra irogató panelbáró réteg
- a hitelt ki kell használni ez a lényeg és ha saját élhetésre vesz valaki lakást akkor természetesen vehet 10% felett is de akkor is ki KELL maxolni hitel lehetőségeket ezt nagyon sokan nagyon jól teszik csak sajnos nem azért mert felfogták hogy a többi pénz másra kell hanem mert nincs több nekik na ők azok akikről az újság cikkek szólnak és a híradóban bemutatnak DE amit írtam tartom magam 100% hozzá de alapvetően befektetési célzattal írtam hiszen ez egy portfólió fórum nem az otthon vásárlók Facebook csoportja ha jó helyen járok
- akkor mennek le az árak amit írtam amikor a kamat fel de addig nem lesz jelentős negatív irányú változás de amint felmennek érdemben akkor ugyanolyan drasztikus zuhanás lesz reál értékben természetesen annak függvényében amilyen mértékű az lesz ez törvényszerű
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 22:46
Törölt hozzászólás
#119606
Placi82 2021. 05. 27. 22:42
Előzmény: #119602  ncseed!
#119605
Sztem azért nem. Mert nincs neki telke. Most az nagyon szar ugy. Az tényleg nincs. Vagy ha van akkor általában nem családi háznak való területű, hanem iker vagy 4-8 lakasos tarsashaz. Ennek megfeloen, kibaszott drága is egy magánszemélynek. Úgyhogy a lakó telek a szűk keresztmetszet. Nekem régről van. Akinek nincs annak nehéz. 
HerrLudwig 2021. 05. 27. 22:40
Előzmény: #119601  ncseed!
#119604
Ja, biztos sok németet ismersz. Lol 🤣
Nekem nem az a lényeg, mennyibe kerül, hanem jó áron lehessen bérelni. Tudod, inkább a részvényekbe menjen a pénz, mint a tulaj zsebébe.
Pont leírtad, miért túlárazott dzsuvapest: egy szutyok panel annyiba kerül, mint egy téglalakás normália helyen, ahol háromszoros a fizu azonos munkakörben. Végre beláttad.
infin 2021. 05. 27. 22:36
Előzmény: #119451  Törölt felhasználó
#119603

Szerinted. Miért gondolod, hogy másnak is az a fontos, ami neked?
Lehet, hogy valaki tényleg lakni akar valahol, nem? Nemcsak a tőzsdén akarja a számokat nézni a nem realizált nyereségéből : P Hanem esetleg tényleg realizálja a nyereséget és elkölti utána valamire és ÉLI is az ÉLETÉT, nemcsak ül és álmodozik a tökéletesről, ami nem létezik. Tudod, az elveszett idő nem jön vissza.
De komolyan. Mi az, hogy tűzre dobja a pénzt, ha ennyi pénz feléből vesz valaki egy szép nagy házat a családnak? (Úgy, hogy a többi hitel, simán kijön) Főleg hogy jó a jövedelme is az illetőnek. Miért kötelező szerinted, hogy csak az elérhető kp-nk kevesebb mint 10%-ából vegyünk házat, ahol lakni fog az egész család??? És azt pl ki mondta, hogy a vagyon csak kp-ban lehet? Hogy azon a pénzen túl más vagyon nincs is? De még ha úgy is lenne, az sem változtat semmin.
Méghogy bűn, hát ez már extrém nézet. :))
És ne azzal gyere, hogy most drága minden és később le fognak menni csomót az árak, mert mi van ha nem? Mi van ha csak 5 vagy 10 év múlva mennek le átmenetileg? Erre miért alapozzon bárki is döntést MOST?!
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 22:36
Előzmény: #119600  Placi82
#119602
Akkor kérdezd már meg Murdoch-tól miért nem áll neki???
Murdoch? MIÉRT NEM????
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 22:35
Előzmény: #119597  HerrLudwig
#119601
Én nem ajánlok semmit, a kiszámoló akar ott venni... biztos tök hülye ő is. Nem s értem miért nem vesz meg tarjánban egy utcát a feléből! 
***
" a lakás, amiben lakom érhet úgy 150-160 ezer eurót"
Az nagyon komoly lehet a nímeteknél!!!! 
Ha valaki nagyon akarná akkor az egyik panyelem egy kicsivel alatta eladnán neki, Dzsuvapesten. Akiket én ismerek kint azok már évekkel ezelőtt is kiröhögték az 1M euró alatti ingatlanokat, hát még most!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek