Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HerrLudwig 2021. 04. 29. 19:16
Előzmény: #115856  ncseed!
#115860
Mi az, hogy szedek valamit?!
Te magad írtál korábban ilyeneket, hogy "az ingatlanárak leszrják az átlagfizetést" meg "átlagfizetésből nem vesz az ember ingatlant, max levegőt" vagy "az ingatlanokat nem fizetésből veszik". Ilyeneket szószerint leírtál korábban!
A narratívád arra épül, hogy a bérektől függetlenek az ingatlanárak, mert az ingatlant nem bérből veszik az emberek, hanem az apukájuktól kapják.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 04. 29. 19:06
Előzmény: #115852  berlini
#115859

A tényadatokba szerintem nem mernek belenyúlni, a szépítéssel egyetértek!
Abba gondolj bele, hogy ezzel a lélegeztető gépes témával pont az orvosi kompetencia kérdőjeleződik meg és nem OV hibázása.
A kompetencia/tudás és az akarat is rendben van/volt az orvosoknál, sajnos szerintem sokkal nagyobb köze volt a mutáns tulajdonságnak ehhez a rossz arányhoz.
(Indiát ne hozd példának, ott szerintem te is tudod, hogy most elszabadult a pokol - kérdés mikor lesz belőle humanitárius probléma :(  )
Bianco 2021. 04. 29. 18:59
Előzmény: #115842  Zoltán42
#115858
Ráadásul, ha megnézzük a 16.ker alaprajzát, a tényleges lakás alapterulet 25m2. Mindehhez horror rezsi, tizenezer kktg, havi 20 feletti villanyfutes, tényleg szuper vétel. 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 18:56
Előzmény: #115855  berlini
#115857
Úgy lehet hogy te olyannal jössz amiről szó nem volt csak lázálmodban, benézted amit írtam, ráugrottál mint gyöngytyúk a takonyra azt rájöttél hogy hülyeséget írtál és most próbálod menteni!
***
Még egyszer amit állítottam: A KSH átlagkereset  (A teljes munkaidőben alkalmazásban állók nemzetgazdasági szintű átlagos bruttó keresete – a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a foglalkoztatás szempontjából jelentős nonprofit szervezeteknél ) NÖVEKEDETT 2019-ről 2020-ra!!!! A medián bér is emelkedett amiben mindenki aki dolgozik benne van.
Illetve hogy akik az átlagbér számításba bele tartoznak TÖBBEN VANNAK mint akik nem!
SZ*ROK RÁ HÁNY ÓRÁBAN VAGY HOGYAN MEG HOGY TÖBBEN VAGY KEVESEBBEN DOLGOZTAK AKIK BELESZÁMÍTANAK AZ ÁTLAGBÉRNÉL!!!!!!!!!!!! SZÓ NEM VOLT ÉLETSZINVONALRÓL!!!
***
Érted? Ja nem!
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 18:48
Előzmény: #115853  HerrLudwig
#115856
Figyu, ti szedtek valamit???
De számít. Ezer dolog számít csak nem 1:1 a kapcsolta kettejük között és ezentúl eltolódott a korábbi arány.
Tanult emberként ezt bizonyára fel tudod fogni!
berlini
berlini 2021. 04. 29. 18:47
Előzmény: #115851  ncseed!
#115855
Még mindig nem sikerült felfogni, pedig a te szintedhez gyártottam az audis dolgozó példáját.
Akinek 10%-kal nőtt a bére és tavayl mégis kevesebbet vitt haza összeségében.
Ez nem metódus kérdése, ehhez pofa kell, egy ilyen statisztikával előállni, ahol az emberek 90%-a azt kérdezi magától, hogy hogyan lehet hogy nekem nem lett sokkal jobb a tavalyi évem mint 2019, sőt ismeretségi krörmben is kevseknek, de kiderül, hogy ránkszakadt az OTP tavaly és csak pár hülye járt rosszul.
Na ne már!!!!
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 18:46
Előzmény: #115850  berlini
#115854
"Az audis mikor járt jobban?"
NEM ARRÓL VOLT SZÓ HOGY MENNYI MUNKÁVAL LETT MEG A BÉRE OMFG..... MIT JÖSSZ OLYANNAL ISMÉT AMIRŐL SZÓ SEM VOLT?????????????????????????????????????????
***
Mennyi fizetést kapott! ENNYI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Most jön hogy a cégek behazudták a magasabb bért 2020-ra és befizették inkább a járulékokat csak hogy a KSH jót jelenthessen mert rájuk szóltak a piros telefonon a finesztől.... Persze meg a dolgozók is befizették az SZJA-t pluszba!
***
AGYHALÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁL!
HerrLudwig 2021. 04. 29. 18:45
Előzmény: #115851  ncseed!
#115853
Nem az volt, hogy az átlagbér nem számít ingatlanár-szempontból? Akkor minek offolod tele a fórumot?
berlini
berlini 2021. 04. 29. 18:44
Előzmény: #115846  J0hnnyEnglish
#115852
Nézz légyszives körül egy kicsit.
Csehországtól Indiáig a lélegeztetőgépekre tett betegek közel felét élve szedik le.
Magyarországon ennél még jobb is volt az arány tavaly tavasszal. (Kétharmad túlélte) Ősszel bedurvult a helyzet és már csak egyharmadot mentettek meg. Múlt hónapban pedig már jóval 80% feletti volt a halálozás.
Az osztrákok nem tudják annyira szépiteni a számaikat, hogy megközelitően ilyen borzalmas statisztikájuk legyen.
De az egész világban igy van. USA-tól izraelig.
Én előbb hiszem azt el, hogy nalunk iszonyatos nagy a baj, mint azt hogy mi nem csalunk a számokkal és mindenki más viszont igen.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 18:40
Előzmény: #115849  PBoborjan
#115851
"ez OK. Ezt mérik a maga metódusàval, abból ez jön ki."
MILYEN METÓDUS??? AKI DOLGOZIK AZ BENNE VAN A KSH MEDIÁN BÉRBEN!!! Ezzel mégis mit lehet trükközni??? JA SEMMIT!!!!
Aki nem dolgozik az meg így járt! Róluk szó sem volt...
***
"Értelmezni kell, ez nem azt jelenti, hogy ennyivel nőtt az életszínvonal. "
Ki állított ilyet???? Megint olyannal vitatkozol te is amit nem is állítottam!
****
A 2010-2020 közti reálbéremelkedés ismét csak tény. Hiába okoskodik bárki hogy a "hivatalos infla nem is igaz". A hivatalos inflához képest igenis komoly reálbéremelkedés volt. PONT. Életszinvonalról továbbra sem esik szó...
berlini
berlini 2021. 04. 29. 18:37
Előzmény: #115848  ncseed!
#115850
Az a baj, hogy nem veszed a fáradtságot hogy elolvasd amit irtam.
Mégegyszer kérdezem.
Az audis mikor járt jobban?
Amikor 2019-ben túlórázott és végig teljes munkaidőben volt foglalkoztatva és vitte haza a pénzt, vagy amikor (tavaly) hónapokig részmunkaidősként kapott kevesebbet (de kikerült a teljes munkaidős statisztikából) és amúgy amikor teljes munkaidőben dolgozott, akkor ténylegesen 10%-kal több bért számoltak el neki arra a teljes munkaidős foglalkoztatásra.
Elárulom, 2019-ben.
Miközben a csaló KSH kimutatta, hogy tavaly bomba éve volt.
PBoborjan
PBoborjan 2021. 04. 29. 18:35
Előzmény: #115848  ncseed!
#115849
Figyu,
ez OK. Ezt mérik a maga metódusàval, abból ez jön ki.
Értelmezni kell, ez nem azt jelenti, hogy ennyivel nőtt az életszínvonal. Inflációt leszámítva sem.
Amit szerintem jelent annyi, hogy akinek van, megmaradt munkája, az elvan, megvan, köszöni. Illetve tavaly még az első hónapokban volt valódi béremelés is, aminő sietségre a cég jól rászabott. Tavaly megtört az intenzív általános béremelések korszaka.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 18:22
Előzmény: #115839  berlini
#115848
"A médián bért igen én vettem bele. Mégpedig azért mert az ad valós képet.
Ugyanúgy torzit, ha pont a részmunkaidőseket hagyjuk ki az átlagolásból, mert rajtad kivül - és emiatt tényleg leszakadhattna a pofád - mindenk tudja, hogy százezrek azért lettek részmunkaidősök,  mert gyakorlatilag nem volt munkájuk.
Szerinted ők mekkora bérfejlesztést kaphattak tavaly?"
****
Apám, te alulmúlsz minden várakozást... odaírom az orrod elé a medián bérváltozást te meg össze vissza beszélsz. Na akko' mégeccer:
"Nemcsak az átlagok, de a medián keresetek is 9,7 százalékkal emelkedtek, így 2020-ban "
Így már érted? Ja nem...
****
Tipikus én mondok A-ról valamit és visszaböfög hogy dehogyis mert B nem is úgy volt...  WTF????????
Továbbra is várom a linket ahol bebizonyítod hogy 2020-ban a KSH átlagbérszámítás alapját képező dolgozók száma KEVESEBB (ezáltal kisebbség) mint akik kimaradtak belőle!!!!!!
2019-re én bebizonyítottam!
lohran 2021. 04. 29. 18:17
Előzmény: #115835  ncseed!
#115847
Nem vezetted le !!!
Úgy vezesd le ,hogy a kicsik is benne legyenek.
Okos vagy ,meg tudod csinálni !
Ja nem.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 04. 29. 18:13
Előzmény: #115839  berlini
#115846

Ez a járvány görbés kiugró halálozási adat, bármennyire is állítják kivételesen nem a DC hibája!
Persze jól meg próbálja ülni az ellenzék, de valójában senkinek nincsen igaza!
Az igazság az, hogy:
1. rohadt egészségtelenül él a magyar
2. el van öregedve a társadalom
3. korfa (pont a 60 év körülikből vannak a legtöbben)
4. népsűrűség
....
A legjobban az mutatja ezt, hogy hány embert tudtak a lélegeztetőgépekről (arányában) leszedni. A hiba ott van, hogy valaki elhiszi, hogy pl a sógoroknál megmentették volna a 60%-át, egy frászt sajnos :(
lohran 2021. 04. 29. 18:12
Előzmény: #115829  ncseed!
#115845
Nem is olvastam el a zagyvaságot de tévedsz.
Mégha a többségé is a KSH bér átlag mégis a kisebbségben van az erő.
Hiszen azok szinte egységesen az alsó bér régióban vannak.
A súlyuk a % ellenére húzhat lefelé.
Szemellenzőt le !!!!!
PBoborjan
PBoborjan 2021. 04. 29. 18:12
Előzmény: #115840  berlini
#115844
Ja. Meg összetétel hatás. A szolgáltató szektor jó része a szar fizetésekkel fél évet áll(t). Kivesszük az átlagból az átlag alattiak jó részét, naná feljebb kúszik az átlag szintje.
Járulékbevételeket kell nézni év/év alapon százmilliárdok estek ki.
Ezt nem értik a nyugdíjasok sem, hogyan növekedhetett az átlagnyugdíj 8%-kal, mikor 3% volt az emelés?
Az alacsony nyugdíjú korosztályok a teremtő színe elé járultak, az új belépők magasabb nyugdíjszinttel indulnak, átlagosan.
A nyugger hőbörög a 3%-on, a dolgozó izzad kitermelni az átlagos nyugdíj 8%- os emelkedését, miközben nem, vagy alig csökken a nyugdíjban részesülők száma.
A járvány átmenetileg beleszólhat, Lengyelországban már ki is osztották az ebből fakadó megtakaritást.
Zoltán42 2021. 04. 29. 18:11
Előzmény: #115842  Zoltán42
#115843
Budai hegy vagy budai belvárosi dombvidék, római, 14 ker -16 ker zöldövezet, 5-13 ker dunai panoráma, 6ker diplomáciai negyed, szvsz ezek az ertek állok talán 
Zoltán42 2021. 04. 29. 18:07
Előzmény: #115776  Törölt felhasználó
#115842
11 ker túl hangos közel van a vasút
13 ker rossz lokacio
16 ker túl drága 
Igazából egyik se jó 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 04. 29. 18:02
Előzmény: #115774  tihamer
#115841

Az a baj, hogy egy rövid időszakból messzemenő következtetést vonsz le (mint érték növekedés) - amit szerintem te is tudod, hogy nem szabad! Azzal egyetértek és nekem is későbbi célom, hogy a felhalmozott nyugdíjmegtakarításom egy részéből ingatlant veszek kiadásra, ami havi rendszeres kiegészítést generál. Ezt a cikket biztosan láttad, olvastad: https://kiszamolo.hu/lakasarindex-frissitve/
Illetve az is nagyon igaz, hogy nem mindig lehet eltalálni a jó beszállót és kiszállót, úgy, hogy 1(aktív) emberöltő alatt 2-3 ciklus megy végbe.
Írtam a staflációról, (magas infláció mellett, beragad a GDP valami alacsony szinten, + amit linkeltél, ismét "költekezünk")
Más helyen is leírtam: nem az a kérdés, hogy az alapkamat lefele vagy felfelé mozdul, mert az biztos, hogy innen csak nőni fog, az időpont lesz a kérdés - amire pedig az infláció ad választ. A veszély pedig simán megvan, hogy az infláció eszement meglódulásával, nagyot drágul a hitel, ami miatt az ingatlan árindex meredeken csökkenni kezd. Ennek szerintem nagyobb esélye van mint az oldalazásnak és finom elinflálódásnak.
Egyébként itt jön a probléma sokak hitelénél: A törlesztőösszeg nem változik, de vajon a fizetés képes-e versenyben maradni a mindennapos kiadások inflációjával (kaja, szolgáltatások pl.) - szerintem nem :(

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek