Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 04. 29. 17:38
Előzmény: #115839  berlini
#115840
Amúgy tényleg annyira hiszékeny vagy hogy elhiszed, hogy pld. az Audi dolgozói tavaly 10%-kal több pénzt vittek haza mint 2019-ben, miközben fél évet nem dolgoztak?
berlini
berlini 2021. 04. 29. 17:34
Előzmény: #115835  ncseed!
#115839
A médián bért igen én vettem bele. Mégpedig azért mert az ad valós képet.
Ugyanúgy torzit, ha pont a részmunkaidőseket hagyjuk ki az átlagolásból, mert rajtad kivül - és emiatt tényleg leszakadhattna a pofád - mindenk tudja, hogy százezrek azért lettek részmunkaidősök,  mert gyakorlatilag nem volt munkájuk.
Szerinted ők mekkora bérfejlesztést kaphattak tavaly?
Mennyire reális addig trükközni, amig pont ezeket kihagyjuk a statisztikából és fújuk a harsonát a közel 10%-os bérnövekedésről?
A KSH sajnos egy NER propaganda gépezetté vált.
Addig gyurják a infláció kosarakat folyamaosan amig le nem szoritják a valós 8%-ot 4%-ra
Addig pofozzák a járvány többlethalálozási adatokat amig ki nem derül, hogy ebben is a legjobbak vagyunk, pedig 1 millióra sehol sem esik ennyi halott mint nálunk.
És folytathatnám, de nem akarom elrontani a napom......
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 17:13
Előzmény: #115837  ncseed!
#115838
https://www.vg.hu/velemeny/kitartott-a-berdinamika-2020-ban-is-3589645/
A KSH intézményi munkaügyi adatgyűjtése szerint a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó havi átlagkeresete 403 616 forint volt a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a foglalkoztatás szempontjából jelentős nonprofit szervezeteknél a múlt esztendőben. Ez 9,7 százalékos növekedést jelentett a 2019-es szinthez képest

....
Nemcsak az átlagok, de a medián keresetek is 9,7 százalékkal emelkedtek, így 2020-ban a közfoglalkoztatottakat is magában foglaló bruttó medián kereset 320 582 forint lett, míg a kedvezmények nélkül számított nettó 213 187 forint.Ebben az évtizedben folyamatos reálkereset növekedést értünk el hazánkban.A bruttó reálkereset növekedése 2010-2020 között 58,8 százalék volt, a kedvezmények figyelembevételével számított nettó reálkereset pedig ennél is nagyobb arányban, 66,3 százalékkal emelkedett, azaz a magyar családok ennyivel tudtak több terméket és szolgáltatást megvásárolni, mint az évtized elején.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 17:05
Előzmény: #115831  Murdoch
#115836
Büszke nem ilyen dolgokra vagyok... és nem kaptam el mindig az alját. Csak leírtam engem mi mozgatott amikor vettem.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 17:03
Előzmény: #115833  berlini
#115835
Ember. Teljesen nyilvánvalóan levezettem hogy igenis a többség munkabére benne van a KSH mindenkori ÁTLAGBÉR számaiban de te ahelyett hogy elismernéd hogy tévedtél itt erősködsz! Pofám leszakad...
Tudod mit? CÁFOLJ MEG a 2020-as KSH SZÁMOKKAL!!! Én linkeltem 2019-et! Most te jössz 2020-al!!!
***
A medián bér nem volt téma de te megint idekevered. Amúgy a medián ugyanúgy emelkedett mint az átlag, abban MINDENKI BENNE VAN.
berlini
berlini 2021. 04. 29. 16:41
Előzmény: #115828  kszsah1
#115834
Végre egy jó ötlet!
Hozzáteszem, hogy aki igazán előrelátó az készül az orosz tervezésű paksi I. ütem valamelyik blokkjának felrobbanására. És vesz egy nagyteljesitményű betonkeverő üzemet valahol közepes biztonságos távolságra. Csernobilnál is az országrész összes betona belement a gigantikus szarkofágba.
berlini
berlini 2021. 04. 29. 16:38
Előzmény: #115829  ncseed!
#115833
Azért nem stimmel, mert nem ugyanaz a dolgozói kör, amire 2019-ben és 2020-ban az átlagbért mérték.
Kis túlzással semmi köze sincsen az egyiknek a másikhoz.
Kikerültek a 2019-esből százezrek, akik részmunkaidősök lettek vagy munkanélküliek. vagy nyugdijasok.
És bekerültek azok akik pályakezdőként vagy munkanélküliségből teljes munkaidős foglalkoztatottként kapták a bérüket.
Mindezt el lehetne persze hanyagolni, ha a 2019-es és 2020-as kb egyező számban mutatott volna teljes munkaidőben foglalkoztatottakat. De nem igy volt.
Ezeután jön még a probléma, hogy az átlagbér elfedi azt a problémát hogy válságban amúgy is jellemző módon a jobban keresők poziciója inkább javul, mig a kevésbé jól keresőké meg romlik. Ezért kellene a médián bérrel végezni az összehasonlitást és belevonni a részmunkaidősöket is.
Murdoch 2021. 04. 29. 16:18
Előzmény: #115829  ncseed!
#115832
A bp-i piac, ahol a giga bérek vannak, az meg stagnál. Érthető.
Murdoch 2021. 04. 29. 16:17
Előzmény: #115827  ncseed!
#115831
Lefordítom, te most arra vagy büszke, hogy elkaptad a ciklust (ezmiez, szóval akkor nem mindig van rakéta...). Leírta Alex is értelmesen, pár forrásból én is tudom, gigantikusat kaszálnak most az építtetők. Hajrá, adjon nekik mézecskét, akinek muszáj megoldani a lakhatását, az én helyzetem nem ilyen. Nem csak betonba lehet fektetni.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 15:50
Előzmény: #115827  ncseed!
#115830
szóval emiatt NEM LESZ kevésbé lesz éhes! 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 15:47
Előzmény: #115825  berlini
#115829
"A matek továbbra sem stimmel."


Hú B+!
4,552M emberből a 2,852 M (ami 62,65%) szerinted nem fedi le a többséget???????????
Rajzold már le miért nem stimmel szerinted akkor... plíz!
kszsah1 2021. 04. 29. 15:44
Előzmény: #115826  berlini
#115828
persze a lakás is nagy pincével is jó befektetés ,  bérbe lehet adni 1000 évre az atom szemét tárolására, elfér lennt a pincében , nem zavar a senkit , biztos bevétel , nem úgy mint Bp en a lakás kiadás
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 15:41
Előzmény: #115819  HerrLudwig
#115827
Látom nehezen érted meg a dolgokat és képtelen vagy átlátni egészében. Úgy olvasod és értelmezed ahogy a te szád ízének jobban tetszik. Csak ezerszer írtam le hogy a saját lakhatásra vett ingatlan is befektetés... akkor szerinted a másik mellette?
***
A magam helyzetére levetítve:
Vettem egy ingatlant azért hogy ha a jövőben kellene lakás a gyereknek akkor ne járjak úgy ahogy a cikkben is idéztem: pont sz*r időpontban kapom el a ciklust és cumi. Lehet évekik kakukkolni mint Murdoch és csapata. Amikor volt egy akkor általam jónak látszó vételi pont és megfelelő ingatlan akkor megvettem, jóval korábban mint kellene a gyereknek. Pont. Ezt utána kiadtam. Csordogált a mézecske belőle szépen és emelkedett az ára mire én azt mondom magamnak: ecsém ez odab*sz, ilyenből köll még! Akkor vettem még párat.
***
A gyerök semmit se tud erről (arról sem hogy van lakás!) szóval emiatt kevésbé lesz éhes! Majd ha eljön az ideje és úgy alakul az élete hogy jól jönne neki akkor kirántom a nyulat a kalapból, addig meg kaparjon a szerencsétlen ahogy tud! Ha azt mondja: te a Lajos olyan szípeket ír a mesés nyugatról én elmegyek megnézem kolbászból van-e a kerítés tényleg akkor én azt mondom neki menj isten hírével. Felnyalom a bérleti lóvét ahogy eddig és boldogan élünk tovább!
***
Aztán ha egyszer azt mondja a mesés nyugaton akarok lakást venni akkor vagy kap lóvét, vagy eladom a lakást és abból kap vagy mittudomén. Ha van vagyonod abból lehet mozdulni.
Ha Pesten akar élni de nem ott ahol a lakás van akkor bérlünk egy másikat ahol kell és kifizetem abból ami befolyik, adó vonzata sem lesz ekkor.
Ha meg a lakásban akar élni akkor nincs miről beszélni, nem kell majd teleríjja a fórumot hogy milyen nehéz családi segítség nélkül!
****
Egy biztos: anyagi támogatást (legyen az ingatlan vagy pénzbeli) csak akkor kap ha megérdemli!
berlini
berlini 2021. 04. 29. 15:34
Előzmény: #115818  kszsah1
#115826
ezért vettél Pakshoz közel telket.
berlini
berlini 2021. 04. 29. 15:32
Előzmény: #115800  ncseed!
#115825
A matek továbbra sem stimmel.
De ez a lényegen nem változtat.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 15:17
Előzmény: #115822  Benzedrine
#115824
Az milyen az a "beosztott, bérrabszolga"? Bárki, aki alkalmazott?
A katázós takarító, az "megvalósítja az álmait", de Harald Krüger meg egy "beosztott, bérrabszolga"?
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 15:16
Előzmény: #115822  Benzedrine
#115823
Minden kombinációt láttam már, én nem általánosítanék.
 A durva az, hogy még a motivált gyerek is mennyivel előrébb jut, ha van kezdeti tőkéje. Illetve mennyivel hamarabb jut el bizonyos helyzetbe, pl. ha van egy komoly kapcsolata, akkor már huszonévesen is bátran mer családot alapítani, gyereket vállalni. 
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 29. 14:59
Előzmény: #115821  HerrLudwig
#115822
Ennek pont a fordítottját látom, ha mindent a segge alá tesznek megpróbál valamit kezdeni az életével, mevalœsítja az álmait, ha nem, akkor beosztott, bérrabszolga lesz.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 14:48
Előzmény: #115819  HerrLudwig
#115821
Azt pedig továbbra is tartom, hogy a kellő motiváció megteremtése kulcsfontosságú. Ha valakinek mindent a segge alá tolsz, nem lesz motivált, csak apuci életképtelen kölyke. Ahogy Schwarzenegger mondta: "I will always stay hungry, never satisfied with current accomplishments."
Akit mindig jóllakat apu meg anyu, az sosem lesz elég éhes, hogy elmenjen és magának szerezze meg a nagy zsákmányt. Életképtelen lesz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek