Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bianco 2021. 04. 29. 14:47
Előzmény: #115807  Törölt felhasználó
#115820
Minden kerületnek van jó és kevésbé jó része. A XI. általában jónak számít, kivéve, amit te most találtál. Vasút, zajvedo fal, baromi forgalom az M1 M7 egész kivezető/bejövő forgalmával, levegőminőségével. A lakás meg.. Konyha, fürdőszoba kuka, a konvektor a legkisebb probléma. Ha egy 10 + éves cirkó lenne, az lenne az igazi időzített bomba. 
HerrLudwig 2021. 04. 29. 14:37
Előzmény: #115816  ncseed!
#115819
Akkor mégiscsak befektetési vétel, ahol lehet gondolkozni meg vacillálni? Csak mert az idézetedben nem ez volt, hanem ha megy a gyerek pestre, akkor neki lakást kell venni ott, de rögvest.
Akkor döntsd el, hogy mivan, mert amit másodjára írtál, az ellentmond az idézetnek.
kszsah1 2021. 04. 29. 14:36
Előzmény: #115817  Gang
#115818
bizonytalan befektetés , ezek 30 évenként a földig lebombázzák egymást , igaz viszont hogy a telek a bombázások helyén megmarad , de a telkeknél meg az lehet a muki ha kémiai fegyvert vetnek be , akkor azt sakk matt a befektetönek ---- ha  életben marad
Gang 2021. 04. 29. 14:22
Előzmény: #115806  kszsah1
#115817
Szerbiában kell lakást venni befektetésnek:
"A koronavírus-járvány ellenére Szerbiában egyre emelkednek az ingatlanárak. Belgrád egyes városrészein a lakások négyzetméterének ára meghaladta a milánói ingatlanárakat, ám Újvidéken, Szabadkán, sőt a közép- és dél-szerbiai árak is napról napra emelkednek. A legnagyobb érdeklődést Belgrád területén mutatták ki. Egy négyzetméter ára Belgrádban 1500 és 8000 euró között mozog, de nemrég adták el a legdrágább lakást a Belgrád Víziváros lakónegyedben, a Száva folyó partján, egy négyzetméteréért az új tulajdonosok majdnem 9632 eurót fizettek, így az 150 négyzetméteres ingatlan 1.444.888 euróba került. Újvidék sem marad el sokkal Belgrádtól. A tartományi székvárosban jelenleg tízezer építkezés folyik, ami éppen az ingatlanpiac fellendülését mutatja. Újvidék központjában a lakások négyzetmétere meghaladja a 2000 eurót, a peremvárosban pedig 1200 eurót is fizetni kell."
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 14:21
Előzmény: #115814  HerrLudwig
#115816
KELLeni nem sok mindent kell... csak pl. enni, inni meg LAKNI!
Ha veszel is lakást (ahogy pl én tettem) az nem a gyerek nevén van ergó nem neki vettem. Az egy befektetésem NEKEM, történetesen ingatlanba. Ha nem kell a gyereknek bármiért semmi gond! Csinálhatja azt ami szerinted a frankó: támogatás nélkül mehet ahová akar.... Szóval attól hogy nekem van ingatlanom még nem kötelező benne a gyereknek lakni. Ha mégis megfele neki és szerintem ő is megfelelően áll dolgokhoz akkor TALÁN lakhat benne és egyszer TALÁN megkaphatja. Életemben, nem örökségként...
***
Szerencsére jó sokan vannak akik bérelnek és nem vásárolnak. A cikk nem azt mondta hogy mindenki... csak azt hogy vannak élethelyzetek amikor lépni KELL. 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 14:13
Előzmény: #115807  Törölt felhasználó
#115815
Én nem tudom megmondani kinek melyik a jobb lokáció.... neked sem. De azonos lakástípusoknál (főleg a panyelnél ugye) a hasonló méretű/állapotú lakások árazása mégis csak valami visszacsatolás arról melyiket tartja a nép jobb lokációjúnak. Nem?
Ha a te személyes prederenciád ettől eltér az egy dolog.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 14:00
Előzmény: #115810  ncseed!
#115814
Ez is zöldség: miért KELL a gyereknek lakás pesten, ha egyetemre megy? Lehet kibasszák egy év múlva, mint a felvettek többségét. A koli minden szempontból jobb és olcsóbb.
Munka ugyanez: senki nem vesz lakást rögtön egy másik városban, ha ott kap munkát. Kirughatják próbaidő alatt vagy neki nem jön be. Bérelni szokás ebben a helyzetben is.
Párok ugyanez: senki nem fog közösen beugrani egy lakásvásárlásba valakivel, akivel még csak együtt sem élt addig. Először kipróbálják bérleményben, kockázatmentesen, hogy működik-e.
Komolytalan a cikk, akár a hozzászólásaid a cukorkával.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 13:52
Előzmény: #115805  ncseed!
#115813
Így van, könnyebb venni nyugaton: a fizuhoz képest alacsonyabb az ár, a hitel is olcsóbb és a feltételei sem annyira szigorúak. És a bérlés is olcsóbb a fizuhoz képest.
Ez nem mond ellent annak, hogy átlagember nem tud készpénzre venni, de ha nálad igen, akkor elemi logikával bajok vannak a fejedben. Talán képezd magad, mielőtt okoskodsz.
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 13:43
Előzmény: #115809  Murdoch
#115812
Az az egyetlen valamire való vasúti híd Magyarországon a Dunán. Éjjel is van rajta teherforgalom, nappal pedig 5-10 percenként megy rajta valami. A Flirt motorvonat baromi csendes, de egy tehervonat már nem, az zakatol, és a környék összes fala össze-vissza vezeti a hangot.
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 13:35
Előzmény: #115809  Murdoch
#115811
Igenigen, azt én is olvastam
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 13:33
Előzmény: #115775  ncseed!
#115810
Ismerős valahonnan? 😂
"Még mindig úgy költözünk, mint régen. Erről sincsenek pontos statisztikák, de a szakemberek mindegyike határozottan megerősítette: az átlagos hazai ingatlanvásárlás olyan élethelyzethez kötődik, amikor nem lehet sokat vacillálni, alkudozni. Párok összeköltöznek, szétköltöznek, a gyerek felmegy Pestre egyetemre, más városban kap valaki állást és a többi.Mind olyan szituációk, amiknél egyszerűen menni kell, nem lehet hónapokig lakást keresgélni vagy alkudozni.A befektetési célú vásárlásoknál van idő minderre, de ezek csak a kisebbik szeletét adják a tortának, a legtöbb vásárlónak rövid időn belül költöznie kell. Ez elveszi a lehetőséget attól, hogy a vevők egy, a reális piaci árhoz közelebb eső vételárat alkudjanak ki. A legtöbb ingatlanvásárlásnál a vevő van rosszabb alkupozícióban, ami szinte automatikusan felfelé hajtja az árakat.A fenti folyamatok együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy hiába járvány, hiába a megugró munkanélküliség, az ingatlanpiac lendületet ugyan vesztett, de továbbra is nőnek az árak. A jövő homályos, egyrészt az olcsó források továbbra is jó táptalajt adnak a drágulásnak, másrészt az emelkedő kínálat valamelyest gátat szabhat nekik."
Murdoch 2021. 04. 29. 13:30
Előzmény: #115807  Törölt felhasználó
#115809
A vonat önmagában még nem gond, a Hamzsabégi vasútra néző lakásai mondjuk kevésbé jók, ráadásul most fogják bővíteni a síneket + felhúznak egy jókora zajvédő falat (látvány gyanánt nem szerencsés). 
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 13:29
Törölt hozzászólás
#115808
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 13:25
Előzmény: #115793  ncseed!
#115807
Szerinted ezek közül a 11 a legjobb lokáció, akkor is, ha ilyen zajos környéken van és vonat közelében?
kszsah1 2021. 04. 29. 13:25
#115806
csökkennek a lakás bérleti dijak , telkeket kell venni  befektetésnek
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 12:52
Előzmény: #115804  HerrLudwig
#115805
"Az összes kommentem arról szól, hogy NE legyél átlagos. Találd meg a területet, amiben kiemelkedőt tudsz nyújtani és meg fogják fizetni. "
És ez hogy jön a topik témájához? Az addig OK hogy egyszer leírod, de hogy az összes kommented ez (ahogy te is írtad) egy magyar ingatlanos fórumban? Ráadásul az összes hozzászólásod külfödre vonatkozik ami ismét elmegy párszor de hogy állandóan?
***
De, folyamatosan azzal jöttél hogy a mesés nyugaton sokkal könnyebb ingatlant venni (mivel nem írtál semmit kinek ezért feltételezzük hogy általánosságban, azaz az átlagnak) és csak passzióból bérelnek a cikk meg megírta hogy nem. Rohadtul nem.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 12:38
Előzmény: #115796  ncseed!
#115804
Miért, mikor tudott az _átlagos_ munkavállaló készpénzre ingatlant venni? Most legalább hitelre megteheti vagy bérelhet olcsón és nem kell a szülőkkel laknia vagy a családdal kalákában építkeznie (merthogy régen ezek voltak az opciók).
Hiába próbálsz szalmabábozni, mert én sem írtam soha, hogy átlagosként könnyű a lakhatást megoldani. Az összes kommentem arról szól, hogy NE legyél átlagos. Találd meg a területet, amiben kiemelkedőt tudsz nyújtani és meg fogják fizetni. Aztán a pénzt már szórhatja valaki téglába meg cementbe, ha ez a perverziója.
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 12:13
#115803
https://www.portfolio.hu/bank/20210429/mi-lesz-a-torlesztesi-moratoriummal-es-mi-jon-utana-uj-javaslatok-erkeztek-480908
A pénzügyi kultúrát jól jellemzi ez a megállapítás, miközben a többségnek megmaradt a munkája:
"A moratóriummal élő lakossági ügyfelek főleg a mindennapos fogyasztásra költötték el a megtakarított összeg, és kicsi azok aránya, akik megtakarították vagy befektetették"
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 12:01
Előzmény: #115653  ncseed!
#115802
Murdochnak szeretettel, tegnap biztos átugrotta...
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:59
Előzmény: #115798  berlini
#115801
Szóval nem, nem tévedtem.... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek