Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:59
Előzmény: #115798  berlini
#115800
1. Nem a mediánról beszéltem, az most mindegy. Amúgy a napokban adta ki a KSH évekre visszamenőleg a medián bért is! Keress rá ha érdekel!
2. Erről beszéltem:
https://merce.hu/2019/12/18/a-ksh-17-millio-embert-kihagy-az-atlagber-szamitasakor-es-ezt-hivatalos-levelben-ismerte-el/
A KSH leveléből kiderült, hogy csak 2.852.357 alkalmazott fizetésének az átlágát közli a statisztikai hivatal a NAV és az Államkincstár adataiból, a tovább 1.7 millió munkavállaló fizetését nem nézik.
***
Lehet sz*r vagyok matekból de nálam a 2,852 M lefedi a többséget az 1,7M maradékkal szemben. Nem mentek el ezek a számok annyira a részfoglalkoztatás miatt hogy ez megváltozzon!
Murdoch 2021. 04. 29. 11:53
Előzmény: #115796  ncseed!
#115799
Csak aztán nehogy jöjjön jövőre itt is vmi Biden féle csomag, ingatlanadóval fűszerezve.
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/joe-biden-adoemeles-izer-norbert-9711821/
berlini
berlini 2021. 04. 29. 11:51
Előzmény: #115797  ncseed!
#115798
"Hiába okoskodnak sokan hogy ebben nincs benne mindenki! A többség benne van"
Tévedsz.
A medián ez alatt fejlődött és most kevesebb teljes időben foglalkoztatott van mint tavaly februárban.
És mégis igazad van, mert az éves 150 ezres lakás tranzakció növekedéséhez nem kell 6 millió foglalkoztatottnál növekedő rendszeres bevétel.
Ehhez a növekedéshez elég ha csak 10%-nak növekedett a megtakaritása, a többieknek meg stagnált.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:42
#115797
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210429/elemzok-mintha-nem-is-lenne-semmilyen-valsag-magyarorszagon-ugy-nonek-a-berek-480902
""2021 januárja után a februári bérstatisztika is pozitív meglepetést okozott. Az általános várakozással szemben, miszerint lassul a bérkiáramlás, a mutató gyorsulást mutat. A bruttó és nettó bérek februárban 9,8 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban. A vállalati szférában továbbra is átlag alatti, bár itt is gyorsuló bérdinamika látható. Ebben a szektorban éves alapon 8,9 százalékkal nőttek a bérek, ami szintén pozitív meglepetésnek számít""
****
Hiába okoskodnak sokan hogy ebben nincs benne mindenki! A többség benne van...
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:38
Előzmény: #115775  ncseed!
#115796

Szép új világ!
"És ugyan szomorú, de az átlagos munkavállaló sem itthon, sem Nyugat-Európában nem tud hitel nélkül saját ingatlanhoz jutni, hacsak nem örökli azt. 
A lakásárak teljesen és véglegesen elszakadtak a nettó bérektől és nem is várható, hogy visszatérjenek hozzájuk. Az átlagos munkavállaló fejében így nem az jár, hogyan spórol össze magának egy lakásra valót, hanem az, hogy teremti elő az önrészt, ami a hitelhez szükséges. "
****
Lajosnak aláhúztam a lényeget mielőtt ideröffent valami szokásost a 6ezer ojrót keresőkről!
berlini
berlini 2021. 04. 29. 11:32
Előzmény: #115781  Törölt felhasználó
#115795
Mátyásföldaz egyik favoritom.
A következő 5 évben összelesz kötve a HÉV a metróval, igy egy szerelvénnyel lehet kimenni a belvárosból.
Igy időben nem lesz messze.
HerrLudwig 2021. 04. 29. 11:28
Előzmény: #115792  Törölt felhasználó
#115794
Miért nem? Csomó bicikliút van, többek között a belvárosba is, de a családi házas részeken simán tekerhetsz a kis utcákban. Mindenhova el lehet jutni.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:23
Előzmény: #115792  Törölt felhasználó
#115793
"Csak a közlekedés nem optimális"
Mindennek meg van az oka miért annyi az ára... ha neked a kinézet a prioritás akkor ne keress továább. Egy lelakott jó helyen levő lakást fel lehet újítani ezáltal érték/árnövekedés érhető el vele a jövőben, de egy fel pimpelt roszabb lokációjúval semmit se lehet csinálni max lelakni. Odébb nem fogod tudni tlni...
***
Amúgy most a felújítási támogatás miatt érzékelhetően megugrott a kereslet a jobb helyen lévő  lelakott(abb) lakásokra ami neked nem segít...
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 11:18
Előzmény: #115790  ncseed!
#115792
Szerintem a XVI-nak ez a része azért jó környéknek számít, tök zöld, családi házas, nyugis, az erkély is tök jól zöldre néz. Csak a közlekedés nem optimális
A XIII, amit linkeltem, na azt hiszem az ott nem annyira jó környék, de a közlekedés meg ott nem rossz, hamar a városban lehet lenni
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 11:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#115791
Háát.. ott azért a vonat is behallatszik, meg a Budaörsi út, szerintem akkor is, ha udvari
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 11:14
Előzmény: #115786  Törölt felhasználó
#115790
"Aha, ilyen szempontból mindegy, mert mindhárom kerületet ismerem"
Az OK hogy ismered, de azért nem tipikus hogy egymástól ennyire messze fekvő lakások megfeleljenek egy vevőnek... te egyedül vagy gondolom ezért vagy mobilisabb. Az első lakás szép valóban, direk az olyanoknak mint te csinálták meg. Jellemzően megveszik az ilyet gyengébb környéken lepukkantan olcsón, beletolnak némi pénzt és a saját munkájukat gondosan odafigyelve hogy ami látszik az szép legyen és várják a vevőt akin száz lepukkant jobb környékű lakás megnézése után beleszeret. Nincs ezzel semmi gond, de ez a lakás maxon van. A kérdés amikor te majd el akarod adni akkor lesz e hasonló vevőd mint te.
***
Azé' én a lokációt nem nevezném összehasonlíthatónak a XI-el, de mindenki maga tudja...
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 11:05
Törölt hozzászólás
#115789
LJ91 2021. 04. 29. 11:04
Előzmény: #115786  Törölt felhasználó
#115788
Én javaslom Zugló külső részét. Nagyon jó környékek vannak, tényleg egy-két helyen szinte Budán vagy vidéken érzi magát az ember, de 20 perc alatt akár elérhető a belváros. Szerintem sokkal jobb mint a IX, XI vagy XIII. Egyáltalán nem látom esélytelennek ráadásul, hogy találj egy másfél szobás erkélyes lakást 30m alatt (alkuval). 
Tavaly legalábbis voltak még. Jó nem a frissen,  gyönyörűen felújított, de a teljesen elfogadható kategória.
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#115787
Az utolsó kérdésedet nem értem :) 
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 10:52
Előzmény: #115785  ncseed!
#115786
Aha, ilyen szempontból mindegy, mert mindhárom kerületet ismerem, de a 16-ot távolinak találom. 
Csak az első a szép felújított, a második harmadik egyáltalán nem szép :D. Nézd már meg a fürdőt, meg a lakások burkolatait, tök csúnyák, teljesen fel kéne újítani
Azért tetszenek, mert külön szobásak, világosnak és tágasnak tűnnek, ablakos konyhásak és erkélyesek
De akkor mutassatok légyszí hasonló árkategóriában szerintetek ezeknél jobb lakásokat, lehet, hogy csak nekem nincs szemem hozzá :)
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 29. 10:47
Előzmény: #115783  Törölt felhasználó
#115785
Arra hogy össze-vissza egymástól távol vannak az ingatlanok...
***
A linkelt lakások és a kommented alapján tipikus nő vagy (nem rossz értelemben).
A külcsíny (kinézet és első benyomás) fontosabb neked mint az a mi a valódi árát meghatározza az ingatlannak. Bele akarsz szeretni a lakásba... Mivel te magad gondolom semmit sem tudsz felújítani ezért preferálod az éxerkuckó kinézetet akár a lokáció hátrányára.
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 10:47
Törölt hozzászólás
#115784
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 10:40
Előzmény: #115782  MethYou
#115783
Mire célzol ezzel? Ki mondta, hogy mindegy? Véleményt kértem a lakásokról. 
MethYou 2021. 04. 29. 10:36
Előzmény: #115776  Törölt felhasználó
#115782
A lokáció ennyire mindegy?
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 10:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#115781
Nekem az első tetszik nagyon, meg azt már felújítani sem kéne, de az Mátyásföld, olyan messze van..
A második az 11.ker, amit imádok ugye, viszont az a része, ha jól tudom, nem egy csendes környék
A harmadikat nem annyira tudom eldönteni. Tetszik, hogy erkélyes, tágas, jó elrendezésű szerintem (de ez a másodikra is igaz)
Viszont a második, harmadik konvektoros, nem tudom, hogy ez mennyire jó.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek