Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
XisCixis 2021. 04. 19. 22:43
Törölt hozzászólás
#114480
lohran 2021. 04. 19. 22:39
Előzmény: #114478  Törölt felhasználó
#114479
NER a heréit védi ezért vette rá a Molt az alapítványra.
A kegyenc sportolóit,színészeit,művészeit edzőit,sport akárkieit el kell látni kenyérrel.
Szegények éhen halnak
Törölt felhasználó 2021. 04. 19. 22:34
Előzmény: #114477  ncseed!
#114478
Nyulam-bulam, most aztán jól kiosztottad a sok sötétet, járnak a mai NER pontok!
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 19. 22:31
Előzmény: #114472  ncseed!
#114477
Vagy írhattam volna azt is hogy azt mondom bárki számára elérhető volt a devizás végtörlesztés amire a jóképességűk jönnek hogy nem mindenki tudott vele élni. A kettő NEM üti egymást... tudott vele élni vagy sem az ő gondja, attól még 1000% áll amit írtam!
lohran 2021. 04. 19. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#114476
De ez a példa erős volt.
Ismerős szegény de nem koldus csak nagyon szerényen él és így jobban érzi magát mint hitellel.Sok ilyen van ,frusztrálná Őket a hitel.
Csak a baj ,hogy a hitelesek rontják a szerény emberek életlehetőségeit.
Morális oldala is van a felelőtlen hitelezésnek
XisCixis 2021. 04. 19. 22:26
Törölt hozzászólás
#114475
lohran 2021. 04. 19. 22:24
Előzmény: #114468  berlini
#114474
Mennyibe került 10 évvel ezelőtt egy kocsi Japánban.
Vagy egy Hamburger ?
Mennyi ma ?
Ebből indulj ki meg az adósságtömegből.
Közbeszerzés költségei.
Ha 0% lenne az infla akkor a fizetések sem nőnének.
Te mindent elhiszel
berlini
berlini 2021. 04. 19. 22:24
Előzmény: #114466  lohran
#114473
Meg fogsz lepődni. A FED és az EKB után már mindegyik jegybank ezt csinálja. Az MNB is.felvásárolt több mint 1000 milliárdnyi államkötvényt az elmúlt években
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 19. 22:24
Előzmény: #114433  HerrLudwig
#114472
Sajnos agyhalottakkal nehéz kommunikálni....
Sokadszorra: Onnét tudjátok hogy nominál árakról mondok valamit hogy azt írom LAKÁSÁR. Gy. k. ez mindig nominált jelent. Ha viszont azt írom reál árváltozás akkor bezony reál árakról beszélek!
****
Szóval a fentiek alapján ha azt írom hosszú távon a lakásár trendszerűen emelkedik akkor erre válaszul csak egy értelmi fogyatékos kezd reál árakkal jönni mivel én nem arra mondtam amit. Tudom így sem érted, de legalább megpróbáltam!
****
Na mégegy: Ha azt írom az ALAPkamat csökkent akkor megint csak egy képességeiben erősen korlátozott jön vissza azzal hogy de az egyhetes betét kamatát emelték (ami mellesleg még mindig a 0,9% alatt van a 0,75-el) és hülyeséget mondtam. Két napik teleokádja a fórumot miközben hülyét csinál magából az erőlködésével. Nem barátom, nem én mondtam hülyeséget hanem a tényeket elfogadni képtelen ember olyannal jön amiről én nem is beszéltem.
lohran 2021. 04. 19. 22:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#114471
Ilyen nincs !
Rossz példa
lohran 2021. 04. 19. 22:20
Előzmény: #114460  berlini
#114470
Ha itéletnapig ott tartja attól nem szünik meg és a pénz a gazdaságban kinn van inflációs spirált okoz.
Ergo az itéletnapot úgy is érthetjük ,hogy fedezet nélküli pénzkibocsátás történt ma ami a nemzeti fizetőeszköz értékét csökkenti ezért mindenkinek több lesz az adóssága azzal ,hogy ugyanazért a fogyasztásért különösen az államnak egyre több új hitelt kell felvenni.
Ergo az adóssághegy csak tovább nő.
Nem lehet büntetlenül trükközni !
A mai pénznek épp ez a lényege,védeni,óvni kell mert elértéktelenedik.
Ez a jegybanki felvásárlás egy technikai trükk a probléma széttolása,időhúzás.
Egy szóval populizmus.
Törölt felhasználó 2021. 04. 19. 22:16
Előzmény: #114465  lohran
#114469
Na igen, és a MÁP-ról meg a NER-ről egyébként nem jut eszembe semmi morális probléma?
Azzal nem fújja az államadósságot amúgy minden tulaj(én is...).
Lassan nem telik el nap, hogy ne gondolnék legalább egyszer arra, hogy elpattintom a g*ci összes "papírját"...
berlini
berlini 2021. 04. 19. 22:15
#114468
Vártam egy ideig, hogy jöjjön egy olyan ellenérv, ami tényleg az.
az egész csak akkor működik ha az infláció felpörög, de nem 5-10%-ra. Ha kemény alapkamatemeléseket kényszerit ez ki, akkor baj van.
Nem véletlen, hogy erre a veszélyre mind az EKB mind a FED gondol és az inflációs cél szintet emelik.
Az eddigi optimálisnak tartott 2% helyett már azt kommunikálják, hogy az időleges lehet jóval magsabb is anélkül, hogy alapkamatot emelnének.
Ez látszólag jó ötlet. A baj az, hogy egy felgyorsuló inflációt nem lehet csak szóbeli intervencióval megközdeni. Ha nem akarnak szuperinflációt akkor muszály lesz alapkamatot emelni.
Viszont addig jól működik az államadóság eltüntetési hadjárat.
Mekkora annak az esélye, hogy jön a szuper infláció és közben az államadóságok a csúcson vannak?
Ha a japán példát nézzük akkor optimisták lehetünk. Ott folyik az egész adóság eltüntetés már 6-7 éve és az inflációt egyszerűen nem tudják a nulla közeléből felvinni a 2%-os célszintre.
XisCixis 2021. 04. 19. 22:13
Törölt hozzászólás
#114467
lohran 2021. 04. 19. 22:11
Előzmény: #114461  berlini
#114466
Azt ,hogy miért ilyen birka a Japán nép azt sejtem de Japán az Japán nem a világ egy Unicum
lohran 2021. 04. 19. 22:10
Előzmény: #114463  Törölt felhasználó
#114465
Én 5% elmaradt hozamot mápot vettem figyelembe így kb 75 simán kijön.
Azt hittem nem vagy ilyen profi !
Respect !
berlini
berlini 2021. 04. 19. 22:03
Előzmény: #114452  HerrLudwig
#114464
Ezek elméleti fejtegetések és nem működnek, amikor az államok elengedték az államadóságokat.
Ebben a helyzetben lehet őket azzal ostorozni, hogy mit kellett volna másként csinálni, de miután bekövetkezett az a szintű eladósodottság amiből már ortodox módszerekkel csak úgy lehetne kimászni, ha a gazdaság hosszú ideig recesszióba súllyedne.
Látszólag ez lenne a normális megoldás. (Bünhődjenek a mihasznák, a politikusok és akik megválasztották őket,) de a problém az hogy a tisztitótűzben elég minden.
Törölt felhasználó 2021. 04. 19. 21:59
Előzmény: #114459  lohran
#114463
Bár nem részletezted, te hogy számoltál, de én is tudtam olyan szkenáriót könnyedén találni, amivel kijön a 80M.
Pl ha 7%-os elmaradt hozamot ha számolok minden törlesztőrészletre plusz a beletett önerőre, már a melós se fér bele a történetbe, pikk pakk megvan a 80M.
XisCixis 2021. 04. 19. 21:59
Törölt hozzászólás
#114462
berlini
berlini 2021. 04. 19. 21:59
Előzmény: #114458  lohran
#114461
Ne csak a fórumot olvasd.
A japán jegybank már felvásárolta a japán államadóság majd 2/3-át.
Az EKB szorgalmasan halad ezen az uton, már a legtöbb euróövezeti állampapir 30%-át felvásárolta. (Elméletileg ezt a határt szabta magának, de már tavaly túllépett ezen.
Olyasmit nem akarsz tudomásul venni, ami már évek óta folyik.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók