Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 06. 17:08
Előzmény: #112139  kszsah1
#112140
Te, a mai igeosztás már megvolt, tartalékolj holnapra!
kszsah1 2021. 04. 06. 17:02
#112139
Debrecenben is csökkennek a lakás árak , ott is telkekbe kellene befektetni frekvenzált helyen
Wuff
Wuff 2021. 04. 06. 16:59
Előzmény: #112136  Wuff
#112138
Gang 2021. 04. 06. 16:59
Előzmény: #112130  ingatlan22
#112137
Azért Debrecen más kategória. (Nem főváros, nem is lesz, de már volt kétszer Magyarország ideiglenes fővárosa a történelemben.)
Azért nem elhanyagolható a 200ezres lélekszám.
Eger csak 50 és ott van a vonzó-Pest megyéhez közelebbi 30ezres Gyöngyös és 20ezres Hatvan.
És Budapesten is jóval több ingatlant hirdetnek október óta.
Wuff
Wuff 2021. 04. 06. 16:57
Előzmény: #112134  ingatlan22
#112136
Azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy Debrecen felkerült az FT listájára is és messze több nagy cég jön/jött, mint az EY vagy BMW. Itt egy cikk róla: https://www.origo.hu/gazdasag/20210301-debrecen-varos-dij-top10.html
ingatlan22 2021. 04. 06. 16:52
Előzmény: #112134  ingatlan22
#112135
Nagyobb fizetési ollót látok *
ingatlan22 2021. 04. 06. 16:52
Előzmény: #112133  alexander7
#112134
Alexander7 !
Én sokkal nagyott fizetési ollót látok Debrecen meg Budapest között mint te. És ahogy látom évről évre nő az olló. Az , hogy Debrecen második főváros lesz , ez szerintem lehetetlen. Márcsak abból kiindúlva is , hogy  Debrecen több mint tízszer kisebb mint Budapest. Mondjuk ettől még Debrecen lehet egy jó megyeváros. Írtad , hogy jöna az EY. Azt nem tudom , hogy mennyi munkaheylet hoz létre de azt tudom , hogy most több nagy cég létszámleépítést csinált debrecenben, vagy kijelentette , hogy most jó időre nem bővítenek. Ezzel a szívni fogja a diákokat meg az a baj , hogy lassan nem lesz honnan. Egyre jobban ürül ki kelet-magyarország ezért egyre kevesebb a diák itt keleten. ráadásul rengeteg diák is innen keletről dunántúli iskolákba jelentkezik. Viszont dunántúli diák nem sok jelentkezik ide keletre.  Amúgy ha annyira fejlődne Debrecen nem értem miért nem viszik a lakásokat. Mint írtam október óta kábé ugyanannyi lakás van eladó.  Az én meglátásom pesszimistább mint a tiéd. Aztán majd meglátjuk kinek lesz igaza 10 év távlatában. Mondjuk olyan emberke írhatna aki most akar Debrecenben lakást eladni, hogy mennyire ostromolják őt a vevők.
alexander7 2021. 04. 06. 16:28
Előzmény: #112127  ingatlan22
#112133
Szerintem nagyon leírod Debrecent, ami Budapest és Győr után a legnagyobb potenciál jelenleg az országban. A fizetések gyengébbek mint Budapesten, de sorra nyílnak a nagy multik, cégek, pl most fog az EY is. Egyre kisebb az olló. Ha megnézed, Nyíregyháza és Debrecen között sokkal nagyobb az olló, mint Debrecen és Budapest között. Ez mindenre igaz. Munkalehetőség, szórakozási lehetőségek, infrastruktúra. Ennek ellenére Nyíregyházán is nőnek vagy legalábbis stabilan kitartanak az árak, mert egy élhető város - csak legyen bevételed valamiből :). 
Nem véletlenül rebesgetik, hogy Debrecen lesz a második főváros. Ebben az országban már óriási szó 30 év után, hogy nem csak Budapesten lesz perspektíva, hanem Debrecenben, Szegeden és a többi megyeszékhelyen is.
Szóval én nem várnék nagy esést Debrecenben sem. A környék továbbra is szívni fogja a diákokat, munkaerőt. Ahogy pedig az egyik itteni kiemelt fórumtag mondani szokta, ha esetleg esésben leszünk, rég nem azon fogunk gondolkodni, hogy Debrecenben hogy vegyünk ingatlant, de még Budapesten sem.
lohran 2021. 04. 06. 16:26
#112132
Áremelkedés ?
Mire ?
Van még felesleges,kidobni való pénze a "befektetőknek"
ingatlan22 2021. 04. 06. 16:26
Előzmény: #112129  greenman76
#112131
Greenman76!
És mire alapozod a nagy fejlődést?  Az igaz , hogy most pár parkot , teret felújítottak, de én nem látom , hogy tömkelegével jönnének ide a cégek.  Az mondjuk meg érdekes , hogy hiába fideszes város de a nagy-állomást meg a buszállomást nem bírják felújítani. Pedig asszem 2017-ben voltak kirakva a főtérre makettek az új nagy-állomásról meg buszállomásról aztán mégse lett egyikből se semmi. Az igaz , hogy volt egy nagy drágulás a lakásokban. Dehát kitudja , hogy ezeket az árakat meddig bírja tartani Debrecen.
ingatlan22 2021. 04. 06. 16:20
Előzmény: #112128  Gang
#112130
Szerintem bőven győr alatti árak lesznek majd. Attól félek, hogy úgy ne járjunk mint Eger.  Ott 5-6 éve nagyon megindult az elvándorlás.  Emiatt a lakás/ház árak szépen be is estek.  Ez már két éves cikk de már akkor a nagy elvándorlást emlegették. https://egriugyek.hu/eger-ugye/veszesen-fogy-a-varos-ha-ez-igy-megy-tovabb-35-ev-mulva-megfelezodik-eger-lakossaga
greenman76
greenman76 2021. 04. 06. 16:19
Előzmény: #112127  ingatlan22
#112129
Debrecenben van több érdekeltségem, az utóbbi kb 10 évben nagyon megugrottak ott az árak! Fillérekért vettem anno kiemelt területeken, ma kb a háromszorosát éri! Fejlődik a város, munkahelyek létesülnek, a kormánypárt önti oda a pénzt! Igazi Fideszes fellegvár, kiemelt támogatással... A város hosszútávú fejlesztési terve, amit, ha jól tudom 2030 -ig bezárólag fogadtak el, csak drágulást fog eredményezni!
Gang 2021. 04. 06. 16:06
Előzmény: #112127  ingatlan22
#112128
Ezek ellenére az árak viszont csökkenni nem akarnak. Mindenki kitartja.
Ez a kp-s nagy alkuk ideje$
Biztos lesz gyár, de többet vártak, várnak tőle a valóságostól. Miután megnyit és eltelik 1-2 év, rendeződnek az árak.
Szerintem a győri árak alatt lesz a realitás.
ingatlan22 2021. 04. 06. 15:49
Előzmény: #112126  Gang
#112127
Gang !
Szerintem egyszer tuti megindul a termelés. Most a legkorábbi időpont 2025. De ez még nincs kőbe vésve. Erre még egy-két év simán rájöhet. Viszont itt debrecenben olyan a közhangulat, hogy már senki nem számol a bmw gyári állásokkal rövid időn belül. Tehát magyarul azért senki nem marad Debrecen mert majd 5-6 év múlva talán beindul a gyár. Most már a debrececeni lakás hírdetésekből is kikerült az a szöveg , hogy vegye meg a lakást befektetésnek mert rövid időnbelül indul a bmw gyár.  Másrészről azt látom, hogy itt a debreceni cégek alig kapnak szakembert mert a szakembereket elszívja nyugat-dunántúl. Viszont a kevés szakember miatt kevesebb cég is jön debrecenbe.
Gang 2021. 04. 06. 15:36
Előzmény: #112119  ingatlan22
#112126
Én úgy emlékszem, hogy a beharangozott BMW gyár híre miatt ugrottak meg anno az ingatlanok árai.
"Akár már öt év múlva termelhet."
Ez olyan mint amikor Budapesten megemlítik, hogy pályáztot írtak ki a metró tervezésére és már emelkednek is a nyomvonalon lévő lakás árak:-D
Azt írod van rálátásod Debrecenre, tehát mi lesz azzal a gyárral?
ingatlan22 2021. 04. 06. 15:34
Előzmény: #112123  indigo12345
#112125
Indigo12345 van igazság abban amit írsz. Viszont nyílván az is fontos , hogy egy város gyarapodik vagy kiüresedik. Mert például egy kiüresedő városban hiába vásárolják fel a házakat a gazdagok , majd nem lesz akinek eladják. Persze itt most gyorsan kiüresedő városokról beszélek. Mondjuk ott van Karcag. Régen egy fejlődö város volt , emelkedő ingatlanárakkal. Aztán 2008-ban beindult az elvándorlás. Karcag 12 év alatt kábé tízezer embert veszített.  Most már Karcagon még jóminőségű házat vagy lakást sem nagyon lehet eladni , mert lassan nincs kinek. Debrecennek egy nagy godnja van , hogy keleten van. Itt keleten ürülnek kifele a városok. Debrecenbe is egyre kevesebb a beköltöző.  Az jó , hogy itt van az egyetem. De az egyetemre is egyre kevesebb magyar diák jár.  Szerintem Debrecen lakás befektetés szempontjából most nagy kockázat. Sokkal jobban megéri Budapesten lakást venni vagy Nyugat-Dunántúlon befektetésre.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 06. 15:30
Előzmény: #112123  indigo12345
#112124
Ehhez képest évekig fűrészelték itt a fórumon a f*ngot hogy átlagbér meg medián bér... 😂😂😂
indigo12345 2021. 04. 06. 15:17
Előzmény: #112119  ingatlan22
#112123
Lakásárakat ezer éve nem ezek az alap fundamentumok mozgatják.
Inkább nézd úgy, hogy csak Debrecenen meg a környéken hány oylan gazdag ember van aki már nem tudja mibe rakni a pénzét és vesz pár lakást.... Amíg sok ilyen van, addig felesleges azt várni hogy majd olcsób lesz mert az emberek elmennek. Manapság már az utolsó világvégi falu is csurig van uniós milliárdokból megtámogatott gazdákkal, államilag kitömött vállalkozókkal... Az ingatlanpiacot nem az mozgatja hogy a környéken 200-at vagy 300-at keresnek-e átlagban... Főleg hogy már minden hülyéhez hozzávágnak súlyos 10 milliókat ételmezhető önerő nélkül is csak vállaljon gyereket.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 06. 15:14
Előzmény: #112121  Gang
#112122
Hát, az áresés várókat szerintem a +10% árváltozástól is leveri a víz szerintem... 
Amúgy meg ha itt az áresés ahogy állítják tessék szépen vásárolni!
Gang 2021. 04. 06. 15:08
Előzmény: #112118  bpwjk
#112121
Azt százalékra gondolhatták.
A két számjegyű az 10%nál kezdődik és 99%nál végződik.
Ez elég tág fogalom:-D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek