Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 02. 24. 13:25
Előzmény: #108678  lohran
#108680

Lép a fejed felett a szomszéd ,olyan mintha valaki a fejeden lépne.
Ez a tapasztalatom a mai lépésszigetelésről.
berlini
berlini 2021. 02. 24. 13:24
Előzmény: #108676  lohran
#108679
Látom, Te nem nagyon láttál még házépitést.
Sokan úgy gondolják, hogy hamarosan jön a 3D-s nyomtató és ripsz-ropsz kész a ház.
lohran 2021. 02. 24. 13:23
Előzmény: #108676  lohran
#108678

mi lett jobb ?
a vezeték minősége ?
a járólap minősége ?
a hang vagy vízszigetelés ?
a kivitelezés biztos nem mert a vázat,a tetőt az alap dolgokat akkor is megoldották.
Kizárólag a külcsín lett szebb ami pillanatnyilag vonzó de a járólap hamar töredezik, a parketta is , hőhídak,
penész megjelenik, áthallás van mindenhol.
Hallod a szomszéd fingását.
Tök ugyanaz a technika mint 50 éve a külcsínre adva, összecsapva.
Az élhetőség csapnivaló ,kilátás a szomszéd tökeire, fing áthallás, minden mozgás hallható.
plusz a beépített szép anyagok nem tartanak soká.
De biztos tévedek
berlini
berlini 2021. 02. 24. 13:22
Előzmény: #108676  lohran
#108677
Nekem ne magyarázd.
laktam panelházban.
Borzalmas volt:
- panelek összeszerelési minősége A függöny mozgott a panelréseken keresztül süvitő szélben)
- lépshangszigetelés hiánya
- tömeghangszigetelés nem megfelelősége
- elszúrt vizszigetelés vizesblokkokban
- elrontott hő és vizszigetelés a lapostetőkön
- elcseszett fűtése rendszer (szabályozhatattlan)
- hamar szétmáló beépitett bútotok
- gyenge minőségű burkolatok (még az akkori szinvonalhoz képest is.)
- hiányzó homlokzati hőszigetelés (elvileg volt valami a panelekben, de a rossz összeszerelés elrontotta)
Ha mindezt nem hiszed, akkor javaslom keress egy olyan panellakást egy nem felújitott házban, ahol minden az eredeti állapotban pompázik.
(Igyál előtte sziverősitőt.)
lohran 2021. 02. 24. 13:05
Előzmény: #108674  berlini
#108676

Én nem a részeg házi családi ház barkácsra gondoltam, hanem pl a lakó parkokra.
Régen amikor 50-60 éve építettek ugyanezt láthattad mint ma.
Felhúztak egy vázat majd kitöltötték.
Mivel töltik ki ?  bebetonozott vagy téglába vájt csővezetés ma.
Régen legalább pl paneleknél különvezetve.
Nem jobb lett rosszabb lett az alapminőség.
Mondj egyetlen egy példát mi lett jobb ?
De ne a fogyatékos szakmunkásokról beszéljünk ami ma is van.
berlini
berlini 2021. 02. 24. 12:47
Előzmény: #108672  JeGeMeLOV
#108675
Nézd már meg légyszives, hogy Budapesten milyen érdekeltségek vannak az ingatlanfejlesztésben.
Messze nem csa O.V veje.
jelzem, hogy aki nem tájékozódik, annak sokminden titokban marad.
berlini
berlini 2021. 02. 24. 12:44
Előzmény: #108667  lohran
#108674
Tényleg érdekelne, hogy mikor néztél meg egy mostanában átadott új lakást?
(Én az utóbbi 2 évben 7 műszaki átvételben vettem részt családi, abráti körben)
Milyen 50 évvel ezelőtti összehasonlitásban találtam ezeket ugyanolyan szarnak?
Költői kérdés volt. nem várom a választ rá.
Elárulom, hogy nekem van némi tapasztalatom abban is, hohy milyen szinvonalon épitettek Magyarországon 40 évvel ezelőtt.
Semmi tulzás nincs abban amit most irok.
40 évvel ezelőtt kinézték maguk közül azt a kőművest aki nem állandóan totál részeg volt. 
Egyenes falat nem tudtak abban az állapotban felhúzni, a vakolás minősége tovább rontott a helyzeten.
A szakiparosok szakértelme pedig elbújhatott egy mai "do it yourself" ezermester szinvonala mögött, (pedig az sem a csúcs) 
A legprofibb ácsbrigád is képtelen volt rajzot olvasni és megérteni a feladatot. maga volt az iszonyat. 
Az ember győzte függonyökkel, bútorokkal , képekkel takargatni a förtelmet. És évtizedeken keresztül javitani, hogy elfogadható szinvonalúvá váljon.
Rontott az akkori helyzeten a kapható anyagok szűkös választéka és silány minősége.
Ma, alapvetően egy értelmes, eszét nem elivó szakmunkásgárda nőtt már fel. 
A képzéssel még mindig hatalmas problémák vannak, de egy normális első munkahely, egy jó szakemberekből álló épitésvezetés (művezetés) többségükből egészen jó szakembert formált.
A mai legnagyobb probléma, hogy a szakember gárda 2014-re megfeleződött. (Pályaelhagyások, kiöregedés) és az utána bekövetkező boom felvizezte a gárdát. megnőtt a különbség a prohektek között.
Az egyik projekten szoros ellenőrzéssel rákényszeritették a vállalkozókat arra, hogy csak szakembert foglalkoztassank, a másikon sorra jöttek-mentek az ukrán, román félszakemberek és hagyták maguk után a szart.
Azt sem állitom, hogy még a legjobban sikerült projektekben sincsen olyan hiba, amit egy mégjobban megszervezett épitkezésen ne lehett volna elkerülni.
Sokat javult a minőség már azon oknál fogva is, hogy a beépithető anyagok minősége sokat javult és a választék már a legkülönlegesebb igényt is lefedi.
Természetesen ma is épülnek olyan projektek, ahol éppen ezen spórolnak és utána olvasni lehet, hogy bizony ki lehet hozni a lakást 300 ezer ft/m2 -es áron. 
Na az olyan is.
De azt ma általánositva kijelenteni, hogy egy ma átadott új lakás szar lenne némi külcsinnel az megtévesztő, hamis.
lohran 2021. 02. 24. 12:39
Előzmény: #108672  JeGeMeLOV
#108673
Tao 100 és 1000 milliárdok mennek a sportnak álcázott pénzmosodába.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 24. 12:30
Előzmény: #108670  berlini
#108672
Az utolsó felvetésre: fel van osztva a piac. Divat Rasi, ingatlan fejlesztés TBRCZ, turizmus közlekedési és ipar Lölő, plusz a haveri beton mágnások, aszfalt betyárok,apu a kőbányáival. Azért ez egyáltalán nem titok senkinek, aki ebben az országban él
lohran 2021. 02. 24. 12:29
Előzmény: #108669  CyrusTheGreat
#108671

Budapestről beszélek elsősorban.
Azért vannak itt különböző szegmensek,bérlet,használt lakás egyéb megoldások.
Önkormányzat,állami projektek.
Valaki családban lakik nem feltétlen kell venni pl Én esetem.
Ami eddig történt az agyrém kormány szinten, teljesen más felfogás kellene.
Most ott tartunk ,hogy a korábban teljesen eladhatatlan forgalmas helyen lévő vagy lepusztult ingatlanok is felfoghatatlan összegekért találnak új gazdát.
Buda legjobb helyeivel vetekszik a Balázs Béla utcai szutyok, ahová pár éve be nem tette volna lábát ember max. 10-ed áron.
Semmi nem lett jobb csak a hülyeség burjánzik,a pénznyomda mindenkit meghülyített.
berlini
berlini 2021. 02. 24. 12:23
Előzmény: #108666  johai
#108670
No, értelmezzük már ezt a rekord megépitett lakásszámot.
A cikk is irja, hogy - miközben beköszöntött az aranykor, nagyon régen nem látott mennyiségű lakás lett tavaly átadva, az új engedélykérelmek száma rekordmértékben csökkent.
Amit a cikk nem ir, hogy a tavaly elkészült társasházi lakások 90%-a már 2-3 évvel ezelőtt el lett adva. azaz új kinálatként a használatbavételi engedélyt kapott lakások töredéke került piacra tavaly.
Az épitők szép profitot tesznek el, nem vitás.
Az hogy ez magasabb mint az üzleti élet más területén az is lehet.
Az hogy ez extra méretű, azt nem hiszem.
Ha igy lenne, akkor jóval többen szállnának bele ebbe az üzletbe.
Nekem például feltünő, hogy O.V M.L-en keresztül nem nagyon aktiv ebben a szegmensben.
Lehet, hogy máshol mégis nagyobb hasznot lehet bezsebelni?
CyrusTheGreat 2021. 02. 24. 12:20
Előzmény: #108668  lohran
#108669
Akkor mi legyen, zárjon be a topik?
lohran 2021. 02. 24. 11:51
Előzmény: #108667  lohran
#108668

már nem érdemes venni újat sem max 70-50% akciónál mint a kiárusításoknál vagy ingyen állami pénzből.
Vége ennek is egy nem tolvaj ember számára
lohran 2021. 02. 24. 11:50
Előzmény: #108666  johai
#108667
iszonyú profitjuk van és a minőség szar, ugyanazt adják amit 50 éve, csak a külcsín vonzóbb
johai 2021. 02. 24. 11:31
Előzmény: #108663  kszsah1
#108666
11:07 hir portfolion,10 eve nem epult ennyi lakas.
Sokak szerint az a baj hogy keves lakas epult az utobbi evekben,ezek szerint nem.
Szerintem se,raadasul ezeken irdatlan profitot zsebelnenek be az epitok,egyaltalan minden tul van huzva....gondoljunk bele egy bizonytalan kornyezetbe levo lakasert kernek el 1 millat negyzetmeterenken,aminek elhetoseget csak a bekoltozes utan tudod meg.
Raadasul mindez mar csak hitelbol,megpedig tamogatott hitelekbol erheto el.....ez alapjan en se ajanlok senkinek ertekmegorzesi celbol lakasvetelt.
lohran 2021. 02. 24. 09:28
Előzmény: #108662  ncseed!
#108665
ha minden mindegy akkor minek irkálsz be úgyse ér sz...se
Törölt felhasználó 2021. 02. 24. 09:16
Előzmény: #108661  CyrusTheGreat
#108664
Most már küldheti az új számlát a Lendvay utcába, megvolt az eheti propaganda, szerintem lapozzunk :D
kszsah1 2021. 02. 24. 09:02
#108663
telkeket részesitem elönybe a lakás vásárlással szembe , a lakások ára csökkenö  irányt mutat ,
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 24. 09:01
Előzmény: #108661  CyrusTheGreat
#108662
Te értelmezed is amiket írok vagy csak elolvasod?
Én, nem szeretnék semmit! Ugyanis tök mindegy mit szeretnék... Van ami van, ahhoz alkalmazkodom. Akkor is ezt fogom tenni ha balos kormány lesz meg ha jobbos van. 
***
Attól hogy valami gazdasági tevékenység még nem jelenti hogy egyforma szabályozás alá tartozna az összes! Vállalkozni is lehet kismillió cégformában eltérő adózással, áfákörrel, könyveléssel... a magánszemélyként bérbeadás is le van megfelelően szabályozva.
CyrusTheGreat 2021. 02. 24. 08:24
Előzmény: #108650  ncseed!
#108661
Irreleváns, hogy cég vagy magánszemély végzi, a magánszemélyes bérbeadás ugyanúgy gazdasági tevékenységnek számít, mint a sarki sütöde, a magánegészségügy vagy a közműszolgáltatás. 
Most akkor mit szeretnél: az állam ott avatkozzon be, ahol neked jó és ahol neked nem jó az állami beavatkozás, onnan meg takarodjon?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek