Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 02. 17. 12:09
Előzmény: #107939  CyrusTheGreat
#107940
50 milcsi egy szoba konyha siessetek vegyétek a Logodi csövesek által összebrunyált garzont 35 ért licire
CyrusTheGreat 2021. 02. 17. 12:04
Előzmény: #107938  1kor13
#107939
Már a kastély is elkelt.
1kor13
1kor13 2021. 02. 17. 11:17
#107938
Azt hiszem, ma kilőttek a pusztaszabolcsi árak, indulnak is a Marinéniék  foglaloval
johai 2021. 02. 17. 11:15
Előzmény: #107936  johai
#107937
Jó,rendben van a befektetési cél is,sokan félnek a forint ertekvesztestol,de azt vesznek ami épen megy 
Az ember ilyen,régebben lakást vették kiadásra,manapság kertes házat,és azt is felfedezték hogy a teleknagysag,elhelyezkedés,lokáció,és egyebek is számítanak ám, befektetés esetén
johai 2021. 02. 17. 11:06
Előzmény: #107934  acdik
#107936
Készpénzes vevő iranyaron vesz....tényleg nagyon keresleti piac van itt!
lohran 2021. 02. 17. 11:03
Előzmény: #107934  acdik
#107935

az 50 millióhoz képest tituláltam lyuknak.
helyileg hol volt ?
acdik 2021. 02. 17. 10:58
Előzmény: #107929  lohran
#107934
Mondjuk a lyuk az elég sértő jelző, és nagyon sötétnek sem mondanám, de mindegy, nyilván nem egy Margit-szigetre néző tetőteraszos loftlakás. KP-s vevő volt mindenki. 
Alexander_Greybeard 2021. 02. 17. 10:30
Előzmény: #107924  HerrLudwig
#107932
Sosem írtad, hogy nem munkavállalóként képzeled ezt az életvitelt. Annyit írtál, hogy a német munkáltatód egyszer majd biztos megengedi, hogy határokon kívül dolgozz tartósan saját belátásod szerint. Ez így ok, csak akkor valószínűleg nem a munkáltatód lesz, hanem az ügyfeled és felmerül a kérdés, hogy hol akarsz céget alapítani erre a célra. A Magyarországból Münchenbe dolgozó ismerősöd is KATA-s volt, nem alkalmazott és ez nem véletlen. Ha hosszú nyaralást/telelést tervezel munkával összekötni, az valószínűleg nem lesz gond EU határokon belül de munkajogi kérdések még felmerülhetnek. EU határokon kívül már katyvasz az egész. Egyébként mennyire lesz általános, hogy bérből és fizetésből élő családok 3-4 hónapra elhúznak egy szigetre dolgozni? Ok, kereshetnek ehhez eleget de iskola, óvoda? Amit te elképszelsz, az egy szűk réteg.  
Amit írtam agglorol, az kereslet és kínálat. Ha megindul a kivándorlás a nagyvárosokból, akkor a vidéki árak kilőnek, függetlenül attól, hogy mennyi lehetséges ingatlan jön szóba. Azt nem fogod tudni megmagyarázni, hogy nem így lesz, bárhogy szeretnéd. USA-ban már látszik és teljesen logikus hatás. Agglo nem arról híres, hogy lakható és jó minőségű ingatlanok tízezrei várják üresen a jelentkezőket.
lohran 2021. 02. 17. 10:25
Előzmény: #107930  lohran
#107931

https://ingatlan.com/ii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32043277
a befektetőnek nem volt jó a Hárshegyi idill ,a XIII kerületi 200 éves gangos udvari lakás "köllött"
lehet ,hogy a Hárshegyről jött ?
lohran 2021. 02. 17. 10:19
Előzmény: #107929  lohran
#107930
ja és kp ből vette vagy hitelre ?
lohran 2021. 02. 17. 10:19
Előzmény: #107928  acdik
#107929

ki volt a szerencsés ? aki egy belső udvari lyukat megvett 50 milcsiért
tán egy befektető ?
acdik 2021. 02. 17. 10:13
#107928
Sziasztok. Látom itt még mindig a parttalan vita megy. Január elején jártam erre utoljára, és jeleztem, hogy fogok tudni adni piaci visszajelzést, mert van egy szépen felújított, berendezett 50 négyzetméteres lakásom, a nyugatiól nem messze a XIII. kerületben. Belső udvari, liftes ház, harmadik emelet. 1 milliós négyzetméter áron lett meghirdetve, 50 millióért. Jelentem a lakás elkelt 7 hét alatt. Statisztika:
- első három hétben 5 valódi érdeklődő és 20 feletti ingatlanos (annak ellenére, hogy kértem, ingatlanosok ne keressenek), ajánlat 0.
- utána 3 hétig semmi szinte, csak néhány ingatlanos... 
- az elmúlt két hétben nem tudom mi történt (nem nyúltam a hirdetéshez, stb..) de megint jött 4-5 érdeklődő, kijöttek, megnézték, stb... Lett egy ajánlat is végre, meg is egyeztünk, 50 millióért elkelt a lakás. A végén majdnem licit lett, de nem akartam inkorrekt lenni, az utolsó érdeklődőnek aki tegnap este jött volna, jeleztem, hogy már nem aktuális a lakás. Hát így. Kb. mindenki befektetésnek vette volna a lakást (AirBNB, hosszú táv). 
lohran 2021. 02. 17. 10:09
Előzmény: #107926  lohran
#107927

impudentnek igaza volt !
itt semmit nem érdemes még megnézni sem ha minimum nem félárás ( "fálét éri" )
lohran 2021. 02. 17. 10:04
Előzmény: #107925  ncseed!
#107926
jól járt ha maradt Gazdagréten és nem vett külterületi gányolt méreg drága "szaki" ikret
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 17. 10:02
#107925
Hiába no, most lehet majd olcsón építkezni! Megérte kivárni... 😜
https://www.igylakunk.hu/hirek/marciustol-jelentos-epitoipari-aremelkedes-johet
De legalább olcsón fognak dolgozni a szakik! Ja nem...
****
Volt itt egy tag aki tavaly 10 misivel lefoglalózott (a XXII-ben talán) egy új ház építtetését de a vírus miatt kitáncolt 2 miska bukóval belőle. Emlékeim szerint Gazdagréten lakott éppen egy korábban kiadásra vett lakásában. Kíváncsi lennék hogy látja most a szitut, jó döntés volt-e visszalépnie? Ha olvasod írd már meg... köszi!
HerrLudwig 2021. 02. 17. 09:34
Előzmény: #107921  Alexander_Greybeard
#107924
Ne legyél már ilyen értetlen! Nyilván nem mindenki "a Passauba" költözik, az csak egy példaváros volt, nagyon sok "Passau" van. Mehetnek Ulmba, Memmingenbe, Deggendorfba, Regensburgba stb is. Ne akard már megmagyarázni, hogy egy München körüli legyen mondjuk 200 km sugarú körben kevesebb hely van, mint Münchenben magában.Az ismerős katás vállalkozó (volt még tavaly, nem tudom, ez idén változott-e), de én sosem írtam, hogy alkalmazottnak kell lenni, azt te találtad ki.
"180 nap már régóta nem kőbe vésett kritérium, a teljes életviteled vizsgálják" értem, tehát ha a téli hónapokat a Kanári-szigeteken töltöm, akkor én már "ott is élek"? Vagy mit akarsz ebből kihozni?
Az utolsó kérdésedhez: attól, mert nem tudsz normálisan érvelni csak buzzwordöket puffogtatsz, még nem leszek dilettáns. A vita másik fele a Pusztaszabolcsra költöző családról meg nem "szakmai" vita.
lohran 2021. 02. 17. 09:33
Előzmény: #107922  Törölt felhasználó
#107923

az egy légterű irodák sem hiányoznak ,főleg most korona idején.
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 09:31
Előzmény: #107919  Benzedrine
#107922
Ez életkor függő. 
Huszas-harmincas éveimben utáltam volna a HO-t. Elég extrovertált személyiség voltam. De ez változik, már nincs akkora szükségem a vacsorákra, elvonulásokra sem, más dolgok lettek fontosak. 
Éveken át volt olyan ügyfelem, aki megkövetelte, hogy neki csak helyszínen dolgozzak. Csilivili iroda, tényleg kiváló körülmények, még szerettem is, de oda-vissza lakás ajtótól az irodai ülőhelyig egy-másfél óra volt naponta (M3 felújítás miatt lett több). Lassan egy éve csak HO van, imádom, nulla idő megy el utazásra, minden megy online, semmi kedvem visszamenni irodába, nem hiányzik a szupermodern irodai miliő sem.
Alexander_Greybeard 2021. 02. 17. 09:11
Előzmény: #107916  HerrLudwig
#107921
Milyen munkaviszonyban dolgozik müncheni cégnek ez az ismerősöd? Véletlenül sem vállalkozó és véletlenül sem magyar leányon/fiókon keresztül dolgozik, igaz? Az adóbevallás neked is szívás meg a munkáltatónak is mert sok mindent jól kell lepapírozni ahhoz, hogy egyáltalán beadhass egy adóbevallást (vagy kettőt), amikor 2 országhoz is kötődsz. A 180 nap már régóta nem kőbe vésett kritérium, a teljes életviteled vizsgálják, ha arra kerül a sor. Milyen hamar érik el Passauban az ingatlanok a müncheni árszintet, ha 500 müncheni család akar szinte egyszerre odaköltözni? Miért állsz le vitatkozni olyan témában, amihez jól láthatóan semmilyen szakmai kötődésed nincs?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók