Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:58
Előzmény: #107739  CyrusTheGreat
#107740

Attól hogy alacsony kamatkörnyezet van a világban felfelé simán eltérhetne a jegybank ha akarna, szóval de a fitesznek köszönhetitek ezt is.
***
Értem, tehát mindenben jól jártál jelentős mértékben miattuk, de mégis sz*r minden!
Kezdem érteni hogy akiknek tényleg sz*r azoknak miért habzik a szájuk!
***
Azé majd amikor leváltod az ojrót 400-nál ne feletsd el betenni az adóbevallásodba a nyereséget! Reminder.
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 13:52
Előzmény: #107738  ncseed!
#107739
Igen, így valóban nem csak papíron, mégsem jutna eszembe soha egy pillanatra sem rájuk szavazni. Jobban végiggondolva, ténylegesen mindenben mi vagyunk a célközönség - mégis, előbb vágom le a kezemet, mint hogy a Fideszre szavazzak (na jó, leszámítva, ha idén elviszik 400-ig az EURHUF-ot, akkor már lényegében úgy is mindegy az országnak).
Más kérdés, hogy a gazdasági/monetáris eszközökből mik valósultak volna meg a Fidesz nélkül, de pl. az egykulcsos adó régi Szadesz-dallam, a versenyképesebb adóadminisztráció és adóprés könnyítése is sokszor felemlegetésre került már - de ugye, nem tudjuk, mi lett volna ha. A nullkamatok kapcsán pedig a világgazdasággal evezetünk, 2014-ig még csak fel sem merült a gondolata sem. Amit "magától" hozott a Fidesz az nagyjából a CSOK és a Babaváró volt, illetve a KATA adónem elvitele 12M-ig, korábban csak 6M-ig volt, afölött már 40%. A gazdasági túlfűtöttség pedig inkább árt, mint használ - nekem is.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:44
Előzmény: #107736  CyrusTheGreat
#107738
"Én mindig a rendszer "haszonélvezője" voltam papíron"
Nem csak papíron... 
Egykulcsos adó? Alacsony cégadó, osztalékadó?
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:43
Előzmény: #107736  CyrusTheGreat
#107737
Te. Semmi különbség nincs a között hogy úgy veszed igénybe a támogatásokat hogy egyetértesz velük vagy úgy hogy nem!!! Ha élsz velük onnét fogva közellenség leszel a dógozó kisembereknek... csaxólok!
***
"Az olcsó hitelt pedig magunknak is köszönhetjük (prémium ügyfélként bármelyik banknál az 5 éves periódusra megkapod a CSOK-közeli THM-et)"
Persze, véletlenül sem a jegybankoknak! Tudod azoknak akiket fikáztatok eddig!
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 13:38
Előzmény: #107735  ncseed!
#107736
Én mindig a rendszer "haszonélvezője" voltam papíron, elvileg a megcélzott programokkal és a Fidesz-mantrával minket céloztak meg, aztán valahogy úgy alakult, hogy hányhatnékom van az egész gondolatvilágtól.
Az olcsó hitelt pedig magunknak is köszönhetjük (prémium ügyfélként bármelyik banknál az 5 éves periódusra megkapod a CSOK-közeli THM-et). Az, hogy felveszem vagy sem a BAbavárót (ha tényleg jön a gyerek, akkor felvesszük), az nem befolyásolja a véleményemet a kormányról, ugyanis, ha a Babaváró nem lenne, akkor körülbelül 7-8M-val olcsóbbak lennének az ingatlanok.
Ettől függetlenül pontosan ugyanúgy fogok nyilatkozni, ugyanolyan károsnak tartom a működésüket.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:32
Előzmény: #107734  CyrusTheGreat
#107735
Nicsak, nocsak!!!
A fitesz programok működnek??? Ki hitte volna.... Azé megnézem hogyan nyilatkozol a kormányról és a jegybanki politikáról AZUTÁN hogy ti is igénybe veszitek a Babavárót, az 5% áfát, az illetékkedvezményt az olcsó hitelt, stb... Mikor a fórumelvtársaid ellened fordulnak mert te is a rendszer gazdag haszonélvezője lettél!
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 13:27
Előzmény: #107733  ncseed!
#107734
Hiszed vagy sem, gondolkozunk a dolgokon. :-)
No persze, a gyereket nem a kedvezményért, de az elmúlt két hónapban már elég sokszor felmerült köztünk ez a téma.
Az biztos, ha újépítésű, akkor hitel.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:23
Előzmény: #107731  CyrusTheGreat
#107733
Nem mindenki tud/tudott várni... vagy csak olyan áron tudna amit nem akar bevállalni.Ha olyan egyszerű lenne a zélet akkor mindenki akkor venne amikor olcsó és senkia mikor drága! De valamiért ez pont fordítva van a valóságban... 🤣🤣🤣
**
Neked nincs gyereked és újat sem akarsz venni szóval se illetékkedvezmény se 5% áfa nem játszik...
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 13:19
Előzmény: #107722  CyrusTheGreat
#107732
Bírom az ilyen programokat! Ráépítenek egy omladozó, lepukkant bérházra csak mert ötödáron van... sebaj, legalább ez is szívja el a munkaerőt/építőanyagot az építőiparban és lehet jó olcsón építkezni a többieknek!
 Ja nem.
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 12:53
Előzmény: #107728  Törölt felhasználó
#107731
Nem hát, nekem is a ráfordítható összegen szépen dobott ez a dolog (egyelőre nem realizált), plusz még a keresőtevékenységből származó mézecske ugye. Közben megkapta az ember az illetékkedvezményt, az ÁFA-visszaigénylést, a kivitelezői akciókat, nem tartom egyáltalán rossznak az eltelt időt "beáldozni" ezért.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 12:52
Előzmény: #107729  Törölt felhasználó
#107730
Már itt az első kör alatt azt értem, hogy mikor januárban kikerült a .com-ra, akkor átsiklottam felette.
Mikor én először fizikailag benn voltam az ingatlanban volt kémia, már volt kémia, de mint mondtam, muszáj volt még megnézetni vkivel(nem is akárkivel :)) :)
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 12:49
Előzmény: #107726  johai
#107729
Lakás.
Igen, merészeltem rá még úgy aludni egyet, hogy én már másodszor láttam.
Januári volt egyébként a hirdetés, de én valamiért elsö körben nem figyeltem fel rá, pedig akkor is ezen az áron ment.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 12:48
Előzmény: #107727  CyrusTheGreat
#107728
és volt pl EUR->HUF 330->360 is, az se egy utolsó momentum
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 12:44
Előzmény: #107725  Törölt felhasználó
#107727
Ez az igazán lényeges dolog. 2019 óta különösebben nem mozogtak az árak sehova, eltelt egy csomó idő, nem volt FOMO, rakétázás, semmi, nyugalomban lehetett gyűjteni a pénzt. 
johai 2021. 02. 15. 12:43
Előzmény: #107725  Törölt felhasználó
#107726
Lakás volt vagy ház?
Valami nagyon kurens lehetett hogy ilyen gyorsan elvittek,igaz mostanaba ez megy,tudhattad volna.
Ha gyorsan,és gondolkodás nélkül nem teszel ajánlatot,és nem paprozod le,elviszik mások.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 12:34
Előzmény: #107719  ncseed!
#107725
Ja és három kemény év gyűjtögetés is zajlott ám közben, régebben ezzel a ársávval még köszönő viszonyban sem voltam.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 12:28
Előzmény: #107719  ncseed!
#107724
Közben kiderült, hogy valaki az első(tegnapi) megnézés alapján még aznap ajánlatot tett rá, úgyhogy megvolt, mégsincs.
Mi ma tettünk volna, szintén tegnap néztük, de voltam már egyedül csütörtökön, csak a józanabbik felem nélkül nem akartam dönteni.
Igy jártunk :D
johai 2021. 02. 15. 12:27
Előzmény: #107711  Törölt felhasználó
#107723
Hogyne adnak minimálbérre!
Az a lényeg hogy dolgozzon,mert munka az van,ergo ha valaki fizeti a járulékot akkor jár neki babavaro 10 Milla.
Aki dolgozik annak mindene megvan a mi országunkban.
CyrusTheGreat 2021. 02. 15. 12:26
Előzmény: #107721  ncseed!
#107722
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 12:18
#107721
Egy lepukkant munkásszálló tetejére épít új apartnamokat a BKV 800 millióból
https://www.napi.hu/ingatlan/fovarosi-munkasszallo-bkv-uj-apartman-epites.723386.html
"A munkásszálló területén 40 darab 2 fős lakóegységet alakítanak ki. A 25 négyzetméteres apartmanok minikonyhával és fürdőszobával is rendelkeznek majd, az energiahatékonyságról szóló törvényben foglaltaknak megfelelően a tetőre napelemeket telepítenek. A beruházás összköltsége csaknem 800 millió forint"
****
Tehát 20M egy darab 25nm-es lyuk (800e/nm) úgy hogy a közműves telek megvan, alapozni sem kell... Kivitelezővel csináltatják de maguknak, nem eladásra. 
****
"A cég tájékoztatása szerint a házban lévő 23 lakásból jelenleg 8 üres. Ezek olyan leromlott műszaki állapotúak, hogy lakásonként több milliós beruházást igényelne a felújítás, de erre nincs pénze a cégnek. A házban most 15 család él, akik együtt összesen 315 ezer forint lakbért fizetnek havonta. Azt, hogy az ő lakásaikkal mi lesz, nem tudni."
Kemény 20e/hó... csoda hogy rohad szét minden??

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek