Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2021. 02. 03. 17:39
Előzmény: #106210  ncseed!
#106220
Nem tökmindegy.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:39
Előzmény: #106217  Andy01
#106219
Figyu, ha a szülők utalják el a vételárat és a gyerek nevére kerül az ingatlan szerintem elég egyértelmű  az ajándékozás, tudod létezik bank kivonat. Persze a konkrét esetet ismerni kell de hidd el hogy ha akár a férj akár a feleség nevére kerül valami a házasság alatt amit nem ők fizetnek ki hanem más akkor az ájándék és a másiknak SEMM KÖZE HOZZÁ!
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:37
Előzmény: #106216  Törölt felhasználó
#106218
Tehát a férjé lett a ház amit eladott utána piaci áron...
Bolond volt hogy albérletbe ment, simán lakhatott volna ő is velük amíg lezárul a procedúra, nem tudták volna kitenni! Persze ha volt valakije aki nem nézte volna jó szemmel ezt akkor az más, de akkor is az Ő döntése volt, nem kényszer!
Andy01 2021. 02. 03. 17:36
Előzmény: #106214  ncseed!
#106217
Itt az ajandekozasrol (az ajandek visszakoveteleserol) szolo jogszabalyhelyek az iranyadoak. Abban az esetben, ha tudjak az ajandekozast bizonyitani. ezek sem egyszeru perek. Az ilyen jogugyleteket jobb elore szerzodesben rogziteni.
Törölt felhasználó 2021. 02. 03. 17:34
Előzmény: #106211  Andy01
#106216
A lakásban anyuka maradt, és kifizette a hitelből a lakás teljes (aktuális piaci) árát az apuka szüleinek. A pénz ott van apukánál, vehet belőle, amit csak akar. A per eltartott 2 évig, addig albérletben lakott, ezt bukta. Az ügyvédi és per költségeket meg anyuka bukta el. Ilyen az, amikor mindenki rosszul jár, de az apukának a végén van egy tehermentes lakása, az anyukának meg nincs tehermentes.
Andy01 2021. 02. 03. 17:33
#106215
Egyebkent - eltekintve a valasokkal kapcsolatos jogvitaktol - a forum szamara, az ingatlanpiac szamara az a lenyeg, hogy a valasok szama drasztikusan nott, es ez most a jarvany alatt meg fokozodott is.
 Tehat az egyedul maradt fel bizony tobbnyire kis lakast garzon fog keresni, vagy vetelre, vagy berletre, anyagi lehetosegi fuggvenyeben. Tehat kis lakasba befektetni mindig erdemes volt es elorelathatolag a jovoben is igy lesz. 
Vagyis, akinek elso lakas vasarlas, lakhatas a problemaja, jol teszi, ha vesz egy kis lakast maganak, kesobb sem banja meg.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:32
Előzmény: #106211  Andy01
#106214
Ismeretségi körben volt olyan szülő aki megosztotta a telkét amin a háza állt és az új telket a házaspárnak ajándékozta (nem csak a férjnek) építkeztek rá majd válás lett a vége pár éven belül. A szülők simán visszakövetelték az ajándékot mivel meghiúsult az ajándékozás oka, a házasság! Az asszony az építményből kapott valami lét mert azt közösen csinálták da a telekből nem és a házat sem vehette/tarthatta meg értelemszerűen.
***
BTW ilyen esetekben van elévülés a visszakövetelhetőségben. 
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:28
Előzmény: #106211  Andy01
#106213
Sehogy sincs az exfeleségnek semmi keresni valója válás után a lakásban ha a szülők saját névre vették akkor sem meg ha a férj nevére akkor sem! Az hogy kinek van (szülő vagy férj) az az feleség szempontjából mindegy!
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:25
Előzmény: #106209  Andy01
#106212
Gyermekelhelyezésben lehetnek befutók a bírósági gyakorlat szerint, de az anyagi osztozkodásban semmi előnyük nincs. Hacsak azt nem veszem annak hogy jellemzően kevesebbet keresnek mégis a felét viszik a közösen szerzett vagyonnak. Aki házasodik annak ezzel tisztában kell(ene) lennie és ha számára nem elfogadható akkor házassági szerződést kell kötni!  Nincs már az amit mondtál hogy lakhat a férj lakásában válás után csak mert a gyerek nála van, de még ha közös volt az ingatlan abban sem sokáig!
***
Egyébként tényleg sötét középkor van a zemberek fejében abben a témában!
Andy01 2021. 02. 03. 17:23
Előzmény: #106195  Törölt felhasználó
#106211
Nos, vegul ki maradt a lakasban? Azt irod: a lakast az apuka szulei vettek. Itt a jogi kerdes az, hogy a szulok kozvetlenul a gyermekuk nevere (apuka nevere) vettek e a lakast? Akkor ugyanis nincs valos eselyuk egy jogvitaban. Illetve nem egyszeru a pereskedes (lasd Pecsi Ildiko hiresse valt pere a menye ellen). 
 Ha a szulok megtartottak maguknak a haszonelvezetet, es szivessegbol engedtek a lakashasznalatot a fiatal parnak, akkor anyukanak nincsen keresni valoja. Nem maradhat a lakasban.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:21
Előzmény: #106208  Murdoch
#106210
Neked csak egy valóság van: nincs még házad!
Vegetálhattál a lakásodban az utóbbi egy évben a vírus alatt meg még egy jó ideig fogsz is ahogy a dolgokhoz hozzáállsz. Ne foglalkozz a panyellal, ne foglalkozz a belvárossal mert neked azok árváltozása TÖK MINDEGY. Lehet hogy majd egyszer találkozik a pénztárcád a piaci árakkal, de az még jóval odébb van! Már ha van...
Andy01 2021. 02. 03. 17:18
Előzmény: #106202  Törölt felhasználó
#106209
Igen, pontosan igy van. Ugyanakkor ez nem altalanos Magyarorszagon meg ma sem. A gyerek sorsarol - es a kozos, jovoben megszerzendo vagyonrol - pedig nem igazan lehet aggalytalan szerzodest kotni elore. Szoval, altalaban, az anyukak a befutok. Ma ez a birosagi protokoll. Lehet pereskedni idotlen idokig.
Murdoch 2021. 02. 03. 17:13
Előzmény: #106204  ncseed!
#106208
Csak egy pár apróság, moratórium van, a jó ingatlanokat elkapkodták, a külvárosi panelekből bevásároltak, tranzakciószám BP-en pedig komolytalan. Ez IS valóság.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 17:06
Előzmény: #106205  tihamer
#106207
Meg más a valóság... ennyit ér a lexikális tudás manapság!
****
Eszembe jutott a zember, lehet ő indította? (ezüstben utazott sokáig aki nem emlékezne)
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210203/az-ezustbe-belebukott-a-reddites-forradalom-tul-nagy-falat-volt-468130
Zoltán42 2021. 02. 03. 17:06
Előzmény: #106192  Andy01
#106206
Ha csak a körúton belüli részt nézzük én is írtam erről múltkor akkor nálam is a Palotanegyed a nyerő, (egyébként jelenleg a legolcsóbb is a körúton belül.) Van egy jó hangulata a Múzeum mögötti kis utcák vagy a Mikszáth tér ( bár ez útobbi nem sokáig mert újra nyílik a Tilos az ÁÁÁ!) kifejezetten kellemesek. Sokkal jobban szeretem én is azt a környéket mint pl Belső-Erzsébetvárost ami egyébként drágább is egy jó 15%-al. Az is biztos, hogy a turizmus is vissza jön majd és valóban sok arra az egyetem is ami ad egy biztos bázist. Igazából a kérdés az az, hogy a Belvárosban van-e még tér lefelé? Ezt nyilván a turizmus fogja meghatározni, és itt is van a probléma a belvárossal, hogy saját célra már nem nagyon vesz ott senki az emberek akár ugyanazon az áron is de inkább mennek a zöldebb kerületekbe vagy aggloba. Régen azért ez nem így volt. Én viszonylag fiatal vagyok sokan vásároltak vagy akarnak lakást vásárolni a környezetembe, senkit nem tudnék mondani aki a belvárosban akarna. Picit élhetőbbé kéne tenni zöldebbé, lehetnének forgalom csillapítások is stb persze befektetésre jó buli ha időben beszáll az ember és van egy olyan üzleti modell mint az arbnb, de egy lábon nem lehet állni mert akkor ez van mint most. Gyönyörű a belvárosunk gyönyörűek az épületek a homlokzatok ha élhetőbbé tennék biztos vissza jönnének a befektetők mellett a saját célra keresők is. 
tihamer
tihamer 2021. 02. 03. 17:04
Előzmény: #106204  ncseed!
#106205
Pitcairn, ne is mond.
Értelmes hozzászólásai voltak, dehát az élet mást dobott.
Más a fundamentális elemzés és más a technikai elemzés.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 16:58
Előzmény: #106203  berlini
#106204
2016-17-es árszintekről vártak többen 50% esést, ráadásul hamar, pitcairn és csapata.... 
Mit mondjak, bejött! Itt a 'nagy esés' ÖT évvel utána!
berlini
berlini 2021. 02. 03. 16:52
Előzmény: #106200  CyrusTheGreat
#106203
Az MNB jelentés szerint nem csökkentek. Mert hogy átlagban a 2019 3. negyedéves szinten voltak 2020 3. negyedévében.
És te is tudod, hogy az itt fórumozók 90%-a minden budapesti szegmensben erős árcsökkenést várt tavalyra. 
Te például egy erős esésre , 10%-os mértékben számitottál a belvárosban, (ami bejött) de a külkerületekben, különösen a paneleknél a dupláját. (Ami nagyon nem jött be)
De voltak akik legalább egy 20%-os esést vártak átlagban és a következő években minusz 50%-ot a 2019-es árszinvonalhoz képest.
Kevesen vitatkoztunk ezzel, de még én is tévedtem, mert én például a tavalyi évre legalább 10%-os átlagos áresést vártam és gyors felpattanást ebben az évben.
Egyenlőre úgy néz ki, hogy én is pesszimista voltam, pedig kaptam hideget és meleget a hozzászólásaimra.
Törölt felhasználó 2021. 02. 03. 16:48
Előzmény: #106193  Andy01
#106202
Ezért szoktak házassági szerződést írni. 
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 03. 16:46
Előzmény: #106200  CyrusTheGreat
#106201
miért nem veszel akkor a belvárosban? Hiszen te ott akarsz...
Mire vársz? -50%-ra??

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek