Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macisajt 2021. 01. 14. 11:10
#104060

Kérdésem lenne.
--
Az Ingatlan.com-on honnan tudjátok az azonosító szám alapján, hogy mikortól van fent a hirdetés?
Esetleg , hogy ismételt hirdetés-e?
Példával is segíthettek, köszönöm.
MethYou 2021. 01. 14. 10:42
Előzmény: #104052  ncseed!
#104059
Eddig nem Budaörs volt?
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 10:25
Előzmény: #104055  Murdoch
#104058
Teljesen más a helyzet (globális szinten is!) csak te a hasonlóságokat akarod észrevenni.
Pont ezt nézték be azok akik a "történelem ismétli magát" című szlogent tolták pár éve (kiszámoló, Pitcairn mint fő szónokok) és várták a magas kamatokat, a pénzügyi leolvadást.
****
Igen, nőtt a munkanélküliek száma, DE van egy bőven elég széles réteg akiknél van készpénz, kapják a CSOK-ot, az olcsó hiteleket és elég régóta spekulálnak olcsó lakásra hogy ne várjanak tovább. Eladói oldalon meg nincs tömeges eladási kényszer, meg emlékeznek arra milyen 'jól járt' aki 2011-2015 között eladta a lakását...  Ez összességében elég hogy a mi KIS lakáspiacunkon fenntartsa a jelenlegi árszintet.
Murdoch 2021. 01. 14. 10:21
Előzmény: #104053  ncseed!
#104057
Dehogy, csak trollkodtam. Max a gyereknek lenne lakás, amúgy 40 körül, két gyerek, a next kommentre reagálva.
Csillionaire 2021. 01. 14. 10:15
Előzmény: #104045  ncseed!
#104056
Jaja, gyümölcsöző a tippjeit "fordítva" megtenni: ingatlan, Tesla, MÁP, stb. 
Murdoch 2021. 01. 14. 10:14
Előzmény: #104052  ncseed!
#104055
"Ha volt is valakinek pénze vagy hitelképes volt az sem merte ingatlanba tenni egyrészt mert félt a további eséstől, magasak voltak a hitel (és betéti) kamatok, olcsó volt az albérlet, féltek hogy akár ők is elveszíthetik a munkájukat, stb. "
A hitel kivételével mintha most is ez lenne a helyzet, nemdebár?
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 10:13
Előzmény: #104051  Murdoch
#104054
Meg se kérdeztem még hány éves vagy? Kb... gyerek van? mennyit terveztek?
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 10:12
Előzmény: #104051  Murdoch
#104053
Na! Csatlakoznál a "népnyúzó, zsigerelő, mások nyomorán élősködő" bandához? 
Mert gondolom nem magadnak vennéd a budai panyelt... attól tartok szomszédok nem leszünk mert a XI ker tartja magát rendesen panyelár fronton, de Békáson melós szerint már térden csúsznak az eladók 30%-al csökkentett áron hogy valaki vigye már el...
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 10:09
Előzmény: #104049  mr_bob
#104052
Válság lakásár szerinti alján, XI ker, kb a mostani árak kb. felén.
Mielőtt rákezdesz te vagy más hogy akkor könnyen dumálok ez azért nem így van. Akkor, abbana környezetben előteremteni X forintot nehezebb volt mint most 2X-et! Ha volt is valakinek pénze vagy hitelképes volt az sem merte ingatlanba tenni egyrészt mert félt a további eséstől, magasak voltak a hitel (és betéti) kamatok, olcsó volt az albérlet, féltek hogy akár ők is elveszíthetik a munkájukat, stb. 
Murdoch 2021. 01. 14. 10:06
Előzmény: #104050  ncseed!
#104051
Sokan így vagyunk vele, tudnád, ha nem read onlyban lennél a fórumon. Ismerős két év alatt talált házat, ez egy ilyen buli. Majd eljön az idő, ha kiárazódnék, akkor átnyergelek lakásokra, kezdenek jóárasítva lenni a budai panelok is.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 10:03
Előzmény: #104048  Murdoch
#104050
Nekem már meg van amit akartam. Szóval én a helyedben magamnak tenném fel a kérdést: 
"minek erőlködsz, ha már ingatlant nem bírsz venni?"
mr_bob
mr_bob 2021. 01. 14. 10:01
Előzmény: #104045  ncseed!
#104049
meg lehet kérdezni, hogy te melyik évben vetted az ingatlant, ahol jelenleg élsz? ha számokat is írnál (kerület, nm2, ár) azt is megköszönném.
Murdoch 2021. 01. 14. 10:00
Előzmény: #104046  ncseed!
#104048
Nem voltam az országban, már ezt is írtam. Csak hát hiába, inkább pörögsz a dolgon. Mondjuk továbbra sem értem, hogy minek erőlködsz, ha már ingatlant nem bírsz venni.
Murdoch 2021. 01. 14. 09:57
Előzmény: #104042  ncseed!
#104047
Teljesen tévúton vagy, csak vmi miatt be vagy ragadva a 'nem akarod megfizetni' dolgon. Engem nem érdekel, hogy bukta, vagy nem bukta, lakhatásra kell, hosszú távra. Viszont a házak esetében van egy határ, amit már nem érdemes átlépni, ezt úgy látszik Bp-en rajtad kívül mindenki tudja. Csak hát nem panelből áll a világ.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 09:56
Előzmény: #104044  Murdoch
#104046
"Már el sem tudtam menni megnézni...."
Azé' mert a 130 millás 180nm-es elérhetetlen hirdetéseket lesegeted meg a túlárazott panyelok árát hogy megírhasd nekem ha leviszik 5 millával a hirdetési árukat! Ha azt csinálnád amit javasoltam aznap a házban lettél volna 7 milka kápével a zsebedben (számládon) megnézni amikor feltették a hirdetést! Nyilván nem kett fél óra után foglalózni, de mint írták valakinek 4 nap is elég volt dönteni!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#104045
Hát, Kiszámoló barátunk pár éve megírta hogy jön kamatemelés és a lakásáresés, nem szabad ingatlant venni és a balgák hittek neki! Most meg ott állnak letolt gatyával a csalánosban és néznek ki a fejükből hogy mi van???
Bérelni jó, mobilis vagy (igaz ezer éve Budaörsön lakik), forgathatod a pénzed ami sokkal többet hoz mint az ingatlan béreti díja... ez volt az ige évekig, erre most meg mit olvasok? Gondolkodik az építkezésen, nézegeti a telkeket! Mikor? Hát persze hogy akkor amikor az égben van az áruk! 😂 
****
Feltűnt másnak is hogy mind a Kiszámolón, mind itt a fórumon csak a vásárolni szándékozók hisztiznek, elégedetlenkednek, panaszkodnak??? Pedig százezer számra akanak eladók akik évek óta árulják az ingatlanaik sikertelenül de valahogy sehol nem olvastam olyat hogy panaszkodtak volna mennyi ruppótlan, elrugaszkodott igényű vásárló van aki sz*ré-h*gyé akarja az ő éxerdobozát megvenni! Ti értitek miért???
****
Az megvan hogy a most rinyáló vevők egyszer tulaldonosok lesznek, majds X év mulva eladók akikre ugyanígy fog majd ríni az akkori potenciális vevők tömege?
Murdoch 2021. 01. 14. 09:52
Előzmény: #104041  bobooo
#104044
Már el sem tudtam menni megnézni....
elemerorsos 2021. 01. 14. 09:42
Előzmény: #104042  ncseed!
#104043
Először azt kell eldönteni egy vevőnek, hogy milyen céllal vesz. Ha befektetés, akkor lehet alkudozni. De lakni más kérdés. Ha megtetszik egy ingatlan, ahol LAKNI akarsz, és tudod, hogy nem tucatingatlan, akkor ott nem alkudozni kell hanem MEGVENNI. Vagyis a tulaj számára a legjobb ajánlatot adni.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 09:38
Előzmény: #104034  Murdoch
#104042
"ez a ház, amit, ha úgy tetszik elbaxtam"
Azé' mert túltolod a spekulálást! Mindenkinél jobban akarsz járni, nem a win-win szituációra törekedsz! Azok is így jártak akik évek óta hirdetgetik az ingatlanjaik folyamatosan emelkedő árral... csak ők nem sírják tele a fórumot mint ti!!!! (nem mindegy)
***
Amióta keresel házakat ahhoz képest már buktában vagy és ezt nem tudod elfogadni. Persze azzal semmi bajod hogy a lakásod ára duplázódott, az very nice. Glalaként miért nem adod oda 25%-al olcsóbban és még akkor is 50% plusszban vagy vele??? Nem halnál bele.
***
Szerintem el kellene engedned egy időre a ház témát, ha már megfizetni nem akarod most.
bobooo 2021. 01. 14. 09:28
Előzmény: #104035  Murdoch
#104041
Hello,
Ezen a házon mi is benn voltunk  ajánlattal, 4 nap alatt kelt el :)
79-es ajánlatot tettél?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek