Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
2345678 2021. 01. 07. 09:45
Előzmény: #103174  elemerorsos
#103180
Az eladási kényszer  is itt-ott azért még jelen van::Ismerősöm a Népfürdő utcában vett a River loftban egy lakást,mert látni akarta a Duna folyót még az ágyból is. Kicsinek találta a lakást és ezért  kitalálta,hogy megveszi a szomszédos lakást az angol tulajdonostól és majd egybenyitja a kettőt.Pénze nem volt a vásárlásra,de. egyik lakását kívánta eladni a sok közül és akkor abból kifizetni az újat.Ingatlanossal felkutatta a tulajdonost,majd sikerült rávenni az angolt az eladásra.Ismerősöm  húsz millióval foglalózta (minden tartalékát  beletette) , a maradék ár pedig a szerződés szerint  december eleji kifizetéssel a hirdetett és eladott lakás árából. De a lakás nem akart elkelni.Arra kényszerült hogy durván csökkentse az eladási árat. Így sem vették még meg ,a fizetési határidő pedig sürgetett.. Aztán már hozzácsapta a garázst és a tárolót is. Így már ez a lakás nagyon jó vétel volt. Pillanatok alatt elvitték.
pickpepe
pickpepe 2021. 01. 07. 09:35
Előzmény: #103173  HerrLudwig
#103179
Lajos! Fel nem foghatom, hogy kint élsz Némto.ban messze a német életszínvonal felett, csupa boldogság az életed, akkor miért egy magyar forumon osztod az észt? De ez még nem is érdekes, semmi sem tiltja, és az épító hozzászólásaidat örömmel.olvasom, de minek kell embereknek beszólogatni meg megalázni őket?
Gondolok itt Buyandhold kollégára, bár nem tisztem őt megvédeni, de semmi semi indokolta a beírásodat, ami szerintem mélyen lenéző és megalázó volt.
Sajnálom, ha Te ettől érzed jól magad és nem attól amit a leírtak alapján elértél Németországban.
Mindennek ellenére, a legjobbakat kívánom Neked!
johai 2021. 01. 07. 09:13
Előzmény: #103174  elemerorsos
#103178
Amit irsz az kisse fura,hiszen a hirdetesi arak eleve magasabbak a vartnal.
Benne van nemi alku.
Es mi az hogy jo adottsagu?
Talan nem nyilvanvaloan szar az ingatlan,ezt akartad mondani...ugy meg elfogadhato,de igazabol akkor tudod meg milyen egy lakas ha belekoltozol.
Es annyi lakas van mint a szemet,es meg tobb lesz,attol senki se tartson hogy elfogynak...jut is marad is:))
Licitalni?
Vazze vesz a vevo egy hasznalt hazat es epit ra egy olyant amilyet elkepzel,ha mar egyszer annyi penze van!
Ezt meg tamogatja az allam is.
Törölt felhasználó 2021. 01. 07. 08:52
Előzmény: #103169  lohran
#103177
Az jut erről eszembe, amit a székely mond a fiának. Ha szerencsénk van, ma látunk medvét. De ha még nagyobb szerencsénk van, akkor nem.
Lakást birtokolni drága mulatság. Lakást nem birtokolni meg még drágább.
HerrLudwig 2021. 01. 07. 07:56
Előzmény: #103175  elemerorsos
#103176
Hol írtam ilyet, hogy csökkenést várok? Funkcionális analfabéta-e vagy?
elemerorsos 2021. 01. 07. 07:50
Előzmény: #103173  HerrLudwig
#103175
A csökkenést váróknak ennyi érve maradt? :-) Hajrá, fel a fejjel, igyál valamit, hátha úgy könnyebb lesz :-)
elemerorsos 2021. 01. 07. 07:49
Előzmény: #103172  pickpepe
#103174
Vannak olyan részei a városnak, ahol bizonyos típusú ingatlanból hiány van, egyáltalán nincs belőle a piacon. 4-5 éve voltak, de azóta elfogytak, és ha bekerül a kínálatba egy JÓ adottságú (szinte kompromisszum mentes), lecsapnak rá. Természetes dolog hogy ha a hirdetés ár reális, akkor licit lesz. Ez így megy tőlünk Nyugatra is minden jobb adottságú ingatlannál. Ez lesz a PIACI ára, a hirdetési árat felejtsd el. Akkora árat mondj rá, amennyit megér neked. Ha nem így teszel, akkor jó helyen jó lakást nem fogsz tudni megvenni. Ez még a válságban is így működött, nagyokat alkudni csak annál lehetett, ahol vagy eleve irreálisan magas volt a hirdetési ár, vagy (és többnyire ez volt) a lakással voltak nem is kicsi gondok.
HerrLudwig 2021. 01. 06. 22:30
Előzmény: #103166  elemerorsos
#103173
hey, te nem véletlenül a buyandholdkóros klónja vagy? Az írt ilyen baromságokat. 
Mondjuk az egy bukott programozó volt, aki panziókban hajtogatott ágyneműket. Fel is szívódott, miután jött a kovid, lévén vendégek híján már nem kell ágyneműt hajtogatnia, így nem futja internetelőfizetésre sem.
pickpepe
pickpepe 2021. 01. 06. 21:54
Előzmény: #103163  elemerorsos
#103172
Az baj, hogy én is így látom, de a hirdetési árnál többet fizetni dolgot még nem nagyon vette be most a gyomrom.
Bár egyre jobban akarom ezt a lakást, nagyon jó helyen van. 
5k-t lehet rádobok még a hirdetési árra max, többet nem, most így látom. Azon már nem múlik.
Egyébként nem ez lenne az első ilyen vételem 2018-ban vidéken megyei jogú városban 6k-t rádobtam a hirdetési árra egy vételnél (az bomba áron volt, örökséget adott el 6 örökös másik városból, gyorsan pénzt akartak és nem voltak tisztában az árral). 7:59-kor hívtam őket én voltam az eső. 10 óra körül már vagy 30-an hívták őket és kezdtek összezavarodni. Mondtam, hogy ülök autóba és viszem a foglalót,  így sikerült megszerezni a lakást anno 2018-ban. 
Sztem a piaci ár alatt volt akkor vagy 30-40%-kal.
Utána a 45 m2-es lakást teljesen felújítottam 4 m ft-ból, a teljes beker áram is alacsonyabb kb. 20 %-kal  mint a környéken bármelyik felújítandó állapotú lakás manapság.  
A felújított lakásra 2 héten belül találtam bérlőt, aki azóta napra pontosan fizet és mintaszerű rendet tart a lakásban. Kért most egy-két extrát a lakásba, amit szó nélkül megveszek neki, hívtam mestert hozzá, de a covid alatt sem merült fel bérleti díj csökkentés, úgy gondolom ennyit megérdemel, nekem a legfontosabb, hogy ne legyen gond a bérlővel. Mondjuk vadonatúj lakást kapott, új gépekkel együtt.
Egyébként az 3 hétben belül vettünk egy irodát és egy építési telket vidéken,  a hirdetési árhoz képest a teleknél 3,2%-ot, az irodánál 1,2%-ot tudtam alkudni. Ezek tények, konkrét aláírt adás-vételek.
A telek adás-vétel után az eladó az ügyvédnél előttem felhívta az utánam jelentkező vevőjelöltet, hogy eladta a telket többet mostmár tényleg ne hívják. 
Korrekt volt nagyon az eladó mert amikor megnéztem a telket másnapra ígértem, hogy visszahívom, mielőtt hívtam volna felhívott, hogy más is megnézte utánam és ők vinnék egyből, de én voltam az első aki megnézte így ha kell nekem adja el. Jeleztem, hogy akkor viszem.
Vannak korrekt eladók is.
Lehet azt gondolni, hogy kamu amit írok, de nem tudom ennek mi értelme lenne, lehet más ingatlantípusoknál esik az ár, de ahol én mozgok ott nem ezt látom.
Egyébként vidéken kinéztünk egy telket ikerház építésre, úgyhogy lehet a lesz újabb adás-vétel a közeljövőben, meglátjuk ott lehet-e alkudni.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 06. 20:43
Előzmény: #103166  elemerorsos
#103171

Nem EURt keres. Forintot.
CyrusTheGreat 2021. 01. 06. 20:13
Előzmény: #103166  elemerorsos
#103170
Nem biztos, hogy állandónak tekinteném ezeket a nettó keresményeket, mert tény, hogy ilyen jövedelmek elérhetők voltak eddig, de ezek nem bejelentett munkabérek, hanem a most megrendszabályozott négybetűs női névhez kapcsolódnak. Majd meglátjuk, mit hoz az idei év.
lohran 2021. 01. 06. 20:08
Előzmény: #103167  Benzedrine
#103169
Lakàst birtokolni drága mulatság !
Rajta ülsz annyi pénzen amit sose tudsz megkeresni.
Ha eladod fürdessz a pénzben.
Egyre inkább ez van.
A rentábilis hasznosítás is egyre nehezebb és sok kötöttség ami redukálja az elèrhető hasznot főleg most
lohran 2021. 01. 06. 20:00
Előzmény: #103165  ncseed!
#103168
A boltban kenyeret kp re valós pénzre adnak hitelre nem.
Max.hitelkártyára de annak magas a kamata
Benzedrine
Benzedrine 2021. 01. 06. 19:55
Előzmény: #103156  lohran
#103167
Ez az Eu-ban mindenhol így van. Annyi a különbség, hogy szabályozott a bérlakáspiac és nincs kényszer arra, hogy sajátot vegyél. Van egy réteg aki nagyon jól keres és akik örököltek, nekik lesz saját lakásuk. Ismerős szülei született dánok, 30 évig dologoztak ott, azután feladták a lakást és elköltöztek párezer kilométerrel délebbre ahol jobb az idő, jobb a kaja és minden olcsóbb. 
elemerorsos 2021. 01. 06. 19:55
Előzmény: #103159  Murdoch
#103166
Itthon meg egy kisebb projektvezető megkeres 2000-2500 Eurót simán. Senior 3500-4000 Eurótól fölfelé. Az árak is kb ezzel arányosak, mi a gond? Hidd el viszik a lakásokat a mostani áron is, az olcsó lakások és a jó lakások (prémium) ezerrel pörög. Az átlag lakások piaca lassult, de ez annyit jelent, hogy a kivitelező nem adja el az összes lakást az építkezés kezdetéig mint 2016-2018 között, hanem szépen viszik folyamatosan, az építkezés alatt. Az olcsóra és a prémiumra ez most sem áll, ott mindent eladtak régen, mire szerkezetkész az épület.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 19:54
Előzmény: #103164  lohran
#103165
Érdekes, a boltokban csak egy ár van... melyik pénzre kell érteni akkor?
lohran 2021. 01. 06. 19:51
Előzmény: #103161  lohran
#103164
Kétféle pénz van.
A valódi és a hitel.
A valódi pénzt drágán adják,a hitelt olcsón de megszabják ,hogy csak a csillagászati árú termékre költheted.
Mi lesz a vége ?
Bedőlés vagy halasztás az idők végeztéig de azért valamit mindig fizetni kell.
elemerorsos 2021. 01. 06. 19:49
Előzmény: #103158  pickpepe
#103163
Ezt írtam kb 1 hete, ugyanezt tapasztaltam két lakásnál is, mindkettő a hirdetési ár fölött kelt el, pár nap alatt! A JÓ lakásoknál ez megy, de nem hitt nekem itt senki, a topikban mindenki azt hajtogatja, hogy összeomlás van és lesz. Eszméletlen mi van a piacon most, Budapest felkapott környékein idén kemény áremelkedés lesz, mert nincs kínálat!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 19:47
Előzmény: #103159  Murdoch
#103162
Szerintem azóta már 8000-et keresnek! Mondom, gyorsan foglalj jegyet!
De azért előtte az asszonnyal beszélj mert nehogy úgy járj mint Tiborunk aki itt hirdette az igét hogy bolond aki ingatlant vesz mostanában aztán az asszony rápirított hogy el lehet battyogni nyaralót venni MOST (pont olyat aminek a legnagyobbat rallizta az ára vírus alatt).
****
 Hát azóta nem nagyon hallottunk felőle... te érted miért?
lohran 2021. 01. 06. 19:43
Előzmény: #103156  lohran
#103161
Azért nem veszek Én sem mert Nekem igazi pénzből kellene vennem.
Nincs állami támogatás és a hitelt fizetni anélkül ,hogy kiadod a lakást értelmetlen.
Az árak pedig nem tükrözik az értéket amit kapok érte.
Akinek nem muszály vagy nem kiadásban,gyerekszaporításban gondolkodik az ne vegyen.
A csere az necces

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek