Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 14:48
Előzmény: #103138  Törölt felhasználó
#103140
Mindenki maga alakítja a sorsát... persze nem mindegy honnét indulunk sem anyagilag (családi háttér) sem emberileg (neveltetés). A társválasztás szintén fontos momentum az ember életében MINDEN szemszögből! Aki sz*rul kezd és még tetézi is válással az így járt... lehet menni a jóistenhez panaszra!
***
Nyilván nem látok bele mindenki pénztácájába és életébe, de a szűkebb körű ismerőseim élnek mint hal a vízben. És nem a CSOK miatt. Persze tudom bőven akad ellenpélda is az országban. Mindenki azt vesz észre amit akar...
***
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/mnb-hitel-bank-haztartasok-8-ezer-folott-az-allomany-babavaro-lakashitel-szemelyi-kolcson.720805.html
Törölt felhasználó 2021. 01. 06. 14:45
Törölt hozzászólás
#103139
Törölt felhasználó 2021. 01. 06. 14:36
Előzmény: #103137  Gang
#103138

A szuper lakás..
"NEM MA!!! 1998-ban! Egyedül ugyan úgy nem tudtam volna semmit csinálni. De volt barátnő, majd jegyes, esküvő és lett lakás, gyerek.....persze miből??? ifjú házasok kölcsöne, céges hitel, banki hitel.Egyedül akkor se tudtam volna semmit csinálni, vagyis igen.... Én is azt mondom hogy luxus ma egyedül albit fizetni. Ezért jönnek össze szobára az emberek..... 3 szoba, 3 ember.Ha már van feleség? MA? Eleve úgy indul hogy az adófizetők adnak neked 5-10 milla pénzt.....Vállalj gyereket és kapsz még 10-et.....Most ugye még kapsz 6-ot is....Ez nálunk nem volt, bár az is tény hogy mások voltak az árak, de arányaiba nem nagyon....98-ban 50.000-ret kerestem, 2,1 millióért vettem az első lakásom....... ez ugye akkor a lakás értékének a 2,38%-a volt....Mai viszonylatban ez most az esetemben 1,09%Vagyis a fizetésem értéke csak a 45%-a az 1998-as fizetésemnek.De hát ugye dübbörög a gazdaság!! 2022-ben meg lehet köszöni.... 2026ban szintén....2030-ban szintén...És olvasom.....ÓÓ igen:-))))Lett feleség.... gyerek...... egy rakás adósság (25 év), de ugye a sajátomban laktam....13 év múlva jött a válás.... a fizetésem 33,34%-a ment gyerektartásba..... és a hitelek is elszáltak (CHF)....Volt hogy a kollégám vett 2 kiflit nekem..... hogy egyek valamit. Mégse vertem a bank ajtaját mert átvertek....nem anyáztam. Eladtam mindentSzép lassan kifizettem mindent.2019-ban lettem 0-án....ugyan ott - ahol 19 évesen voltam. Ergo 23 év eltűnt.Most 44 évesen jöttem ki belőle - vagyis jövök, mert már csak 1 gyerekre kell fizetnem a tartást,.... szóval Én végigjártam minden bugyrot.......50 évesen majd elmondhatom hogy igen!Van hol laknom - van egy 26 éves kocsim, van egy 19 éves motorom, ledolgoztam 33 évet (17 évesen már műszakoztam)......és már csak kaja és rezsim van.JA NEM:-)))) Mert a 2. nejemmel most akarunk kertesbe költözni..... vagyis újabb 20 éves hitelt veszünk fel....Szóval leszek 64 éves mire lejár az is:-))Egyet el kell fogadni. Ne akarjon senki csak úgy, egyszerűen mindent megkapni. KŐKEMÉNY meló, csalódás, szívás vezet a fény felé:-)))Lemondás...... NAGYON sok mindenről.Így lehet előremenni.De ez viszont igaz mindenre."
Gang 2021. 01. 06. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#103137
Mindenki áldozatnak vallja magát és talán tényleg mindenki az is:-(
Ez érdekesbb:
A zuglói Bíbor utca 14–16. lakói 5 éve illegálisan laknak a lakásunkban és hiába várják a használatbavételit, mert  kevés  a parkolóhely a garázsban. Az előírt számú helyre a kocsikat 3 sor magasan tervezték elhelyezni egy emelő segítségével. A gond, hogy csak a terven. A valóságban nem fér el a szerkezet.
A lakások viszont szuperek, senki nem emelt minőségi kifogást:-)
berlini
berlini 2021. 01. 06. 14:18
Előzmény: #103131  Gaguse
#103136
Valaki az önkormányzatnál meg akarja venni a telket. És jó olcsón.
Én irásban (indoklással kérném.
És kétszer örülnék neki.
Először amikor megkapom, mert lehet vele alkudni
Utána amikor megvettem és megtámadtam ezt az állásfoglalást.
(Amúgy meg nem értem, hogy az önkormányzat mitől lenne illetékes, amikor elvették tőlük az engedélyeztetést.)
Gang 2021. 01. 06. 13:56
Előzmény: #103133  Törölt felhasználó
#103135
Villanyszerelő akkor is mindenképpen kell. Szerintem a gipszkartonszereléssel együtt, jóval drágábbra jön ki és felvetődik a külső falaknál a penész kérdése is a karton alatt.
Talán, ha az egész épület kívülről szigetelt...
Törölt felhasználó 2021. 01. 06. 13:51
Törölt hozzászólás
#103134
Törölt felhasználó 2021. 01. 06. 13:23
Előzmény: #103113  Törölt felhasználó
#103133
Egyszerűen meg lehet oldani a vezetékeket a panelben. Anno, amikor én újítottam fel mindent, az egész lakást gipszkartonozták. Plafont is. Így a beton és a gipszkarton között minden elfért. :))
Gang 2021. 01. 06. 13:17
Előzmény: #103131  Gaguse
#103132
Van már terveződ, vagy jelölted? Neki nagyon képben kell lennie.
Vele kéne egyeztetned, ő utánajár, hiszen ő fogja engedélyeztetni a terveket és az engedélyezett terv alapján pontosan elkészült ház kapja meg a használatbavételit.
Gaguse
Gaguse 2021. 01. 06. 13:13
Előzmény: #103129  berlini
#103131
De itt nem akarja atvenni az onkormanyzat. Es pont az onkormanyzatnal mondtak, hogy igy nem fog senki kapni hasznalatbavetelit.
berlini
berlini 2021. 01. 06. 12:39
Előzmény: #103127  Gaguse
#103130
Gyorsan mondom. (Mert én 1985-ben azért kaptam olcsó telket, mert illegálisan épült rajta egy deritő, amit én kényszeritettem volna ki, hogy megszüntessék, de szerencsém volt mert a ház megépülésére meglett a földuton a csatornázás.)
Legtöbbször az ilyen zavaros dolgok a legolcsóbbak.
berlini
berlini 2021. 01. 06. 12:37
Előzmény: #103121  Gaguse
#103129
Az ügyvéd jó ötletnek tűnik, de még jobb bemenni a műszaki osztályra.
De addig is:
mióta szükséges egy lakható lakáshoz kapubejáró?
A használatbavételi engedélyhez szerintem nem minimumfeltétel.
Az út pedig nem ott kezdődik, hogy szilárd burkolata van és csatornával stb rendelkezzen.
(Nekem a házam előtt 18 évig önkormányzati kezelésben földút volt. Egyedül a házam előtt betonoztattam le egy 10x3m-es konyibehajtó-parkolósávot.)
Gaguse
Gaguse 2021. 01. 06. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#103128
Köszönöm szépen! ;)
Gaguse
Gaguse 2021. 01. 06. 11:36
Előzmény: #103125  ncseed!
#103127
nyugi! az ügyvéd, az ingatlanos, jogász senki nem tudja mi van pontosan :D annyira nem izgat a dolog, nem vettem semmit még...
Törölt felhasználó 2021. 01. 06. 11:33
Törölt hozzászólás
#103126
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 11:29
Előzmény: #103124  Gaguse
#103125
Nem, de azt józan paraszti ésszel is megmondja neked bárki hogy az ilyeneket kerülni kell. 
Menj el ügyvédhez egy tizesért megmondja mi van. Nehogy már a fórumról fogadj el szakvéleményt bárkitől is. A házad jövőbeli értékére is kihathatnak ezek a dolgok. Most nincs út egyszer meg hipp-hopp odab*szn*k valamit te meg élhetsz vele utána.
****
Ha jól emlékszem ilyen 12 milcsi körül nézegettél telkeket elég régóta. Nem értelek. Ha én tényleg építkezni akarnék akkor egy 50-60milcsi összköltségvetésű beruházásban 1-2 milla ide-oda nem b*szik egy felet sem. Már állna a házad ha nem kezdtél volna el spekulálni... közben a HUF elment egy +10%-ot alsó hangon (építőanyag drágulás) bónuszban meg megkaptad 2021-22-re a felújítási őrületet. Very nice mondhatom.
Gaguse
Gaguse 2021. 01. 06. 11:21
Előzmény: #103123  ncseed!
#103124
Köszi, sokat segítettél :D találkoztál már ilyennel? 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 11:19
Előzmény: #103121  Gaguse
#103123
vegyél normális telket. tizen pár milcsi aprópénz érte. 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 06. 11:17
Előzmény: #103120  macisajt
#103122
jól beszélsz bro! hiszen már olyan sok összedőlt... 🤣
Horvátoknál is a panelek dőltek össze a földrengésben.
Gaguse
Gaguse 2021. 01. 06. 11:04
Előzmény: #103118  berlini
#103121
Szia! Az adásvételiben benne van, hogy használhatod a telek előtti utat és a közműveket áthúzhatod rajta. a probléma az, hogy a "kivett saját használatú útszámára megnyitott magánút" megnevezés a teleknyilvántartásban van, de itt nincs út. ez csak a megnevezés, de ez nem jelent utat. Építési engedély nem kell, egyszerű bejelentés van, de itt is fel kell tüntetni az útkapcsolatot és a közmű kapcsolatot ugyebár. Építkezni el lehet kezdeni, azzal nincs gond, viszont használatbavételinél gond lehet, mert nincs útkapcsolata a teleknek, mivel az ott előtte nem út (csak az ingatlannyilvántartási rendszerben a megnevezés) az út akkor lenne, ha az út tervel, csatorna tervekkel engedélyeztetve van, és fel van építve. A gond az, hogy a tulajdonos nem akar utat építeni, az önkormányzat nem akarja átvenni, a telektulajdonosok meg nem építhetnek utat oda... ilyenkor mi van? :D 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek