Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 21. 19:33
#102240
"külföldön milyen támogatás van? Semmi csak a bér"
Már nem emlékszem melyik gazdasági szakértő írta... 
https://www.portfolio.hu/global/20201221/jovo-heten-szorjak-ki-a-600-dollaros-koronavirus-csekkeket-amerikaban-462760
namostmilegyen 2020. 12. 21. 19:23
#102239
Na de beszeljunk az ingatlan befektetesekrol, rajtam kivul ugysem vasarol itt senki sem:
2018-as vasarlas, pest megye 24.5M, most kereken 50-ert hirdetem es vannak erdeklodok
Tavaly vasarolt pest megyei ház 40M-ert, raontve 8M, eladva 2 honapja 58-ert
Iden tavasszal vasarolt pest megye tegla lakas 28-ert, raontve 4M, most fogjak megvenni 41-ert.
De tudom reszvenybe fektetve jobb lett volna... 😂😂🥳🤑
namostmilegyen 2020. 12. 21. 19:20
Előzmény: #102234  Törölt felhasználó
#102238
De hogy ehhez mennyire gyerekes kis megkeseredett embernek kell lenned. Ilyennel utoljara az oviban talalkoztam :D
namostmilegyen 2020. 12. 21. 19:19
Előzmény: #102231  Murdoch
#102237
Vannak jo projektek, csak nem a metrodom meg tarsai epitettek oket... Igen, a regi belvarosi teglak valoban nagyon jok, csak epp gepeszetileg teljesen elavultak a parommal meg sehova sem tudnank rakni a 4 kocsit. (1-1 sajat plusz 1-1 ceges) 
namostmilegyen 2020. 12. 21. 19:17
Előzmény: #102234  Törölt felhasználó
#102236
Így van, mert te azt mindod
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 19:16
Előzmény: #102232  flyati
#102235
Nem érted, ezek nem az utakra zúdulnak, csak zsemlét vesznek épp a közelben.
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 19:15
Előzmény: #102230  namostmilegyen
#102234
Elhiszem, hogy sokba került, és menő, amiben laksz, a tied egészen biztosan nem ilyen.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 21. 19:11
Előzmény: #102223  berlini
#102233
Nem konkrétan az önkorikra értettem a fő mondanivalóm hanem az ELLENZÉKRE és azoknak írtam akik tőlük várják mad a csodát 2022 után! Akik azt hiszik hogy a most fitesz intézkedéseit kritizáló ellenzék ha esetleg hatalomra kerül akkor majd elkaszálnak mindent és hipp-hopp a dolgok egyszerre jóra fordulnak. A gazdaságot akkor is életben kell tartani és azzal nem lehet ha kamatot emeltetnek, ha alávágnak a turizmusnak (rövid elkaszálás), a lakásépítéseknek (minden fitesz üzemanyag elkaszálás, beleértve a moratóriumot ha még akkor lesz) meg a gyerekeseknek. Ha meg nem vesznek el a gyerekesektől (ha elvennének nagyon népszerű intézkedés lesz - ja nem) hanem a többieknek is adnak akkor még nagyobb rakéta lesz!
****
Ha levernék a lakásárakat (ami a fizetések leverése + munkanélküliség növelése + hiteles családoktízezreinek bedöntése árán érhető el) akkor szépen megindulna a maradék szakik jelentős része a többiek után nímetországba aminek a nímetek nagyon fognak örülni de az ittmaradók hosszú távon biztosan nem! Még kevesebb gyerek születne, zsugorodna a gazdaság, csökkenne a lakosság vagyona (tekintve hogy az ingatlan a fő elem), stb. Mit mondjak, nagyf*sz*ntos lenne! Ja nem.
flyati 2020. 12. 21. 19:00
#102232
 Szerintem  Budapesten nagy forgalmi dugók várhatók  a jövőben mert lakásonként min 2 autóval kell számolni és ezek reggel és délután rá fognak  zúdulni az utakra .
Murdoch 2020. 12. 21. 18:39
Előzmény: #102229  namostmilegyen
#102231
Hasonlóban lakok én is. Nem esek hasra tőle, ezekhez képes nagyanyám régi, nagy belmagasságú polgári lakása, vagy az egymástól értelmezhető távolságra lévő paneltömbök sokkal inkább valóak lakhatásra. Az új projektek nagy része számomra kuka, max befektetésre jó. 
namostmilegyen 2020. 12. 21. 18:13
Előzmény: #102226  Törölt felhasználó
#102230
Koszunjuk, hogy igy aggodsz misttunk, itt mindenki nagyon jol erzi magat ezekben a “falanszterrkben”, mindenesetre nem kapunk hanyingert ha ranezunk az epuletre vagy epp belepunk a bejarati ajton... Van bkv van mindnekinek legalabb 2-4 autoja, tenyleg megoldhatatlan, hagyjuk mar 😂😂😂
namostmilegyen 2020. 12. 21. 18:11
Előzmény: #102227  Murdoch
#102229
Most 1.2M/nm aru teglaban lakok, reges regen laktam panelban is. Azert ne rohogtessuk ki magunkat kerem szepen. Nem mindenki olyan tehetetlen, hogy keptelen egy utcát arrebbmenni a felsorolt szolgaltatasokert. En elhiszem hogy nektek panellakoknak jo a helyi kiskozertben bevasarolni, madnak ennel nsgyobb igenyszintje van. Ja meg tenyleg kurva kenyelmetlen 2 percet arrebgurulni az orvosi rendeoig, ahol kb 5 evente egyszer van jelenesem ha epp elkap valami teli nyavaja...
CyrusTheGreat 2020. 12. 21. 18:07
Előzmény: #102221  ncseed!
#102228
Mondod ezt úgy, hogy OV meg kijelentette, ne azt nézzék, amit mond, hanem, amit tesz? De részemről ennyi a politika, csak az ingatlanpiaci aspektusa az érdekes itt.
Murdoch 2020. 12. 21. 18:05
Előzmény: #102226  Törölt felhasználó
#102227
Ezzel messze egyetértek, béreltem és laktam is panelban. Össze sem lehet hasonlítani a mostani 1M/m2 áras lakóparkokkal, ahol van vagy két fa, meg összeérnek a szemközti teraszok. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 17:44
Előzmény: #102218  ncseed!
#102226
Annak idején az átkosban egy lakótelepre építettek egy iskolát, óvodát, bölcsődét, szolgáltatóházat.  Mert megtervezték a városrészt. Ami ma történik, az az ahogy esik, úgy puffan elve, nincs tervezés. Az új területek beépítése kimerül abban, hogy kiépül a közmű, lesz aszfaltozott utca (járda már nem mindig), és kész.  Manapság piaci alapon csak a szolgáltatások fognak megjelenni egy idő után, bölcsi, ovi, iskola, orvosi rendelő, na ezeket nem építik majd meg a vállalkozó urak. Az önkorinak meg pénze nem lesz rá.
Gyakorlatilag hiányzik majd 3-4 óvoda és 2 általános iskola. Majd kiderül, hogy a sokat szidott panel lakótelepek nagyságrenddel élhetőbbek, mint ezek a nem is olcsó falanszterek.
Murdoch 2020. 12. 21. 17:34
Előzmény: #102218  ncseed!
#102225
Törölt felhasználó 2020. 12. 21. 17:34
Előzmény: #102223  berlini
#102224
Cyrusnak igaza van, azzal teszik a legjobbat magunknak, ha MOST semmit se csinálnak. Legalább fél évig nem lesz itt turizmus.
Azt hiszem talán Salgótarján önkormányzata emelte meg nagyon az IFA-t. Jó ötlet volt. A nulla 2x is nulla.
berlini
berlini 2020. 12. 21. 16:53
Előzmény: #102217  ncseed!
#102223
Jó lenne már végre tudomásul venni, hogy az önkormányzatok soha, tehát SOHA nem dumáltak a rövidezés ellen.
Aki nagyszabásúan eddig is beavatkozott, az a magyar kormány volt. Azzal a jogszabállyal, hogy a társasházak maguk tilthatják meg a rövidezést. De ha jól tudom ezen tiltások is csak ott lettek jogerősek, ahol a teljes tiltást határozták el és nemcsak az ujonnan jelentkezőkkel keménykedtek.
A belvárosi önkormányzatoknak ebből nagy bevételeik voltak. Közvetlenül, (pld egyszeri adó a VII. ker.ben egy 104m2-es lakásnál 3 millió) vagy a turisták által generált forgalom utáni iparüzési adóból.
Az Önkormányzatok ott kellett hogy beavatkozzanak, ahol a buliturizmus vadhajtásait kellett megnyesegetni. Hogy ne lehessen hajnali 4-ig hőbörögni az utcán a lakóházak tövében.
Miért csodálkozol azon, hogy az önkormányzatok ezek után nem élnek a szigoritás lehetőségével?
Idén adóelvonások sora sujtotta őket. A rövidezés okozta bevételektől is elestek. Minek is vágnák maguk alatt a fát tovább egy hosszútávú szigoritással?
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 21. 16:50
Előzmény: #102219  CyrusTheGreat
#102222
Amikor meg az volt ÉPPEN a legjobb nekik hogy azt kiabálják hogy be kell tiltani a rövedet akkor meg azt kiabálták....   és ezektől várják itt sokan a megváltást! Besz*r*k!
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 21. 16:46
Előzmény: #102219  CyrusTheGreat
#102221

Naná hogy MOST ez a legjobb nekik, én is ezt mondom, DE NEM EZT MONDTÁK A MEGVÁLASZTÁSUK ELŐTT! Jó napot....! Bort isznak és vizet prédikálnak!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek