Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
alexander7 2020. 12. 09. 08:33
Előzmény: #101638  oliver_89
#101640
Árverésen kinézett ingatlan esetében ne kalkulálj hitellel. Nem lehetetlen, de majdnem az. KP vagy semmi.
A jó lokációjú / adottságú lakások sokszor piaci áron mennek el végül, de nem ritka, hogy felette. Ha másnak is megtetszik és lát benne fantáziát, akkor licitnél beindul a versenyszellem. Persze szerencséd is lehet.
Az mindenképp jó ha 1/1-es és tehermentes, de a fentieket vedd figyelembe.
ruiz 2020. 12. 09. 08:29
Előzmény: #101638  oliver_89
#101639
Szia! Én már vettem így ingatlant, működik a dolog. Amire figyelj, ha te nyered a licitet, álljon rendelkezésedre az összeg! A hitellel kapcsolatban nem tudok mit mondani, ha hitelből fedeznéd. akkor abból fizeted, a végrehajtónak teljesen mindegy honnan van a forrás, csak legyen ott a pénz határidőre. A kölcsön elbírálása, folyósítása a banktól függ, erre szerintem senki nem tud neked biztosat mondani. Másrészt a tapasztalataim szerint a valódi verseny a licitálók között kb. az utolsó 1 órában történik meg. Nagyon sokan nézik az oldalt, a jó vételekért kemény verseny van, semmit nem jelent, hogy 40%-ért hirdette meg a végrehajtó. Ha jó lakásról van szó, piaci áron fog elmenni, ne éld nagyon bele magad, hogy olcsón a tiéd lesz. (persze lehet szerencséd)
oliver_89 2020. 12. 09. 08:01
#101638
Sziasztok!
Nem tudom vásárolt-e már valaki árverés alatt lévő ingatlant (MBVK-nál licitálnék - arveres.mbvk.hu), én most épp ezen gondolkodok.
Adott egy lakás a házunkban, amit éveken át albérlők laktak, a tulaj azonban (szintén évekig) nem fizette a közműveket és a közös költséget ezért árverezés alá került az ingatlan. Az utolsó bérlő kb. 1 hónapja költözött ki, akkor konkrétan ki pucolta a lakást (tehát most üres). Az MBVK szerint is tehermentes és nincs bejegyezve haszonélvezet. A környéken lévő piaci ár (ha lehet annak nevezni az ingatlan.com-ot :) ) 40%-áról indul a licit, Ti mennyire mernétek egy ilyenbe belevágni?
Finanszírozási oldalról Ti hogy közelítenétek meg a dolgot? Amire gondoltam: a licitáláshoz szükséges előleget KP-ban, a többi részt a jelenlegi lakásomra felvett jelzálog hitelből (vagy áthidalóból) finanszíroznám. Ha megvan a másik lakás és sikerült kiüríteni (bár most üres, de azért ez mindig rizikó) valószínűleg eladnám a jelenlegi lakásom, és ebből előtörleszteném a hitelt. Szerintetek ez működhet?
Január végéig tart a licit, időben beleférhet szerintetek?
Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata (árveréses ingatlan, licit, saját lakásra bejegyzett hitel) osszátok meg velem kérlek.
Nagyon köszi a segítséget!
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 23:34
Előzmény: #101636  ncseed!
#101637
Jaja, ezt mondta s szekely is, hogy ilyen allat marpedig nincs!
Latod veszem fel a poziciot "a masik iranyba", mert meg csak azt sem hiszem, hogy a lenti "utopia" miatt elolvadna az ingatlanvagyonom. 
Egeszen bizarr, mi?
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:26
Előzmény: #101635  Törölt felhasználó
#101636
Bocs, én a mában élek, meg a közeljövőben... ja és MO-on! De ti álmodozzatok csak nyugodtan a "mi lenne ha" vonalon... majd ha az lesz akkor idomulok (inkább kicsivel előtte).
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 23:23
Előzmény: #101631  ncseed!
#101635
Paff, es mar megint a csuszos lejto.
Veszunk egy mashol kialakult rendszert, es azt mondjuk ra az a perpetuum mobile.
Meeeeeer?????
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:19
Előzmény: #101633  Törölt felhasználó
#101634
EZ VOLT A CÉLJUK!
Ébresztő...
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 23:18
Előzmény: #101630  Törölt felhasználó
#101633
Magam is szivesebben berelnek, mert egy csomo elonye van, de a jelenlegi szabalyzas nem beszelve a kinalatrol inkabb elriaszt.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:16
Előzmény: #101631  ncseed!
#101632
belátható időn belül!
(soha nem mondd hogy soha)
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:16
Előzmény: #101630  Törölt felhasználó
#101631
OK. Én meg örök életet akarok és ingyen sört....
Mindkettőnknek ugyanakkora az esélye! 🤣 SEMMI!
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 23:15
Előzmény: #101629  ncseed!
#101630
Olvasd ujra miket irtam eddig.
Teljesen mellelottel a vagdalkozasoddal.
Voltak itt olyanol, akik tenyleg vmi neoszocializmust akarnak.
En meg akar elemer is azt, hogy jobb szabalyok legyenek, amik esetleg meg bevonzananak uj szereploket is a berleti piacra, ugy , hogy a mostani szereploknek se seruljon az anyagi es a jogi erdeke se.
Minden hsz-em egyertelmuen ez mellett kivant allast foglalni.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:08
Előzmény: #101627  Törölt felhasználó
#101629
A méhész kizsigerel mert 3000 az akácméz? NEM!
A halárus mert drága a hal? Ő SEM!
A kenyérárús mert 1000 a normális kenyér kilója? KÖTVE HISZEM!
****
Lehet menni méhészkedni, halat fogni, kenyeret sütni MAGAD ha nem teccik a piaci ár vagy nem tudod megfizetni! Meg lehet saját lakást is venni ha drága az albi! Illetve vár a mesés VIDÉK ha drága a BP albérlet!
Sőt! A csodák földje is vár Deutschland-ban! Jó utat!
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 23:05
Előzmény: #101627  Törölt felhasználó
#101628
"Én se arra vágyom, hogy ki legyenek zsigerelve a jelenlegi bérbeadók."
Fogja már fel végre mindenki: szó nincs kizsigerelésről SOHA! PIACRÓL van szó.... 
Most akkor az utóbbi hónapokban a bérbeadókat 'zsigerelik ki' a bérlők mert csökkentek a bérleti díjak? NEM, NEM és NEM! Ismét csak PIAC! Nem kötelező se bérelni se bérbeadásra vásárolni! 
****
Again:  PI-AC!
Mindenki szabadon eldöntheti melyik oldalra és mikor lép be, vagy nem.
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 22:15
Előzmény: #101626  ncseed!
#101627
Én se arra vágyom, hogy ki legyenek zsigerelve a jelenlegi bérbeadók.
Mindenki bevállalna egy kis pluszt, de összességében javulna a helyze, ahogy leírta elemerorsos is:
"Csak pár dolgot kellene változtatni a lakástörvényben, és a tisztességes bérlőnek és bérbeadónak is sokkal jobb lenne. De minden kormányoknak jobb ez a komcsi maradvány, hogy a rosszindulatú bérlővel nem lehet csinálni semmit, max nézni ahogy felhalmozza a horribilis bérleti díj és rezsi hátralékokat."
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 21:56
Előzmény: #101624  Törölt felhasználó
#101626
Fordítsuk meg... : attól, hogy a bérbeadóknak esetleg jobb lenne, még nem feltétlenül kéne akár a jelenlegi bérlőknek se, hogy rosszabb legyen.
MEGVETTEM!
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 21:41
Előzmény: #101621  HerrLudwig
#101625
Egyébként ma pont ezt vetettem fel itthon, hogy mi lenne, ha lesz*rnánk, milyen akár komolyabb hibája van egy ingatlannak saját részre, és csak és kizárólag hozam/értéktartásra/értéknövekedésre/diverzifikációra gyúrnánk, és az extension lakást is bérelnénk.
Hát kaptam hideget/meleget az ötletre :D.
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 21:38
Előzmény: #101623  Törölt felhasználó
#101624
Ja azt elfelejtettem ehhez hozzátenni, hogy attól, hogy a bérlőknek esetleg jobb lenne, még nem feltétlenül kéne akár a jelenlegi bérbeadóknak se, hogy rosszabb legyen.
Tehát nem szükséges lakásárzuhanás mindehhez, se a bérleti díjak bezuhanása attól, hogy megjelennek alternatív, amúgy külföldön bevált szereplők is a piacon.
Sci-fi, mi?
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 21:35
Előzmény: #101618  ncseed!
#101623
Felkészülök a másik forgatókönyvre is?
A jelenlegi helyzetből is ki akarom hozni a maximumot, anékül, hogy a magyar bérleti viszonyokban kellene elmerüljek, ha már a külföldön bevált bérleti lehetőségek nem állnak rendelkezésre?
Ha rendelkezésre állnának, lehet az elsőt se vettem volna meg?
Különben se mondta senki, hogy 2 év múlva kánaán lesz.
Te érted, miért trollkodsz folyton?
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 21:32
Előzmény: #101619  ncseed!
#101622
Nem igazán vágom a cikknek mi a relevanciája a beszélgetésben.
HerrLudwig 2020. 12. 08. 21:31
Előzmény: #101619  ncseed!
#101621
Ez a cikk meg egy sima anekdotikus érvelés kategória.
A benne szereplő srácnak csak simán el kéne költöznie valami civilizált helyre és megoldódna a gondja.
"egyértelmű volt, hogy a húszas éveimben már Budapestre szeretnék költözni, szerencsére ez sikerült is"
Ebből a mondatból már egyértelmű volt, hogy baj van fejben, ki a fszom akar a kutyaszaros Budapesten élni, ahol a fizu vicc, de a lakbér nyugati szinten van?
Amúgy te komolyan azt hiszed, semelyik bérlő sem tudna venni ott, ahol lakik (akár azt, amelyiket bérli)? Annyira hihetetlen, hogy simán csak talál jobb helyet a pénzének?
Nagyon durván le vagy maradva valahol a primitív huszadik században.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek