Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 29. 08:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#99180
Nehezen szabadulsz a kissebrendűségi komplexusodtól. Jól felültél ennek a mekis bölcsész városi legendának. Nyilván elő tudhat fordulni ilyen eset, de nem jellemző. Tipikus bölcsész életpálya a nyelvtanár, tréner, coach, újságíró, író, költő, de láttam én már belőlük autóipari cégnél középvezetőket, Projekt managert. A Prezi egyik alapítója filozófus, a Belga zenekar tagjai buddhista főiskolát végeztek. A multi cégek nagyon szeretik a bölcsészeket, mert egy tanári bér x2 x3 megtanulnak szinte bármit. Gyakori a dokumentációs munkatárs, de bármilyen céges bürokráciában találkozhatsz bölcsesszel. Jó, te nyilván sose fogsz, max ha mész csaptelepet cserélni. 
Murdoch 2020. 10. 29. 08:11
Előzmény: #99175  CyrusTheGreat
#99179
Nincs ezzel gond. Jó egy éve ismerősömék (40-es pár) megszakadtak, hogy bármit találjan a XI-ben, végül valami óriási szerencsével tudták kivenni egy külföldön élő tulaj paneljét. De már ott tartottak, hogy XVIII, XV-be átmennek. Majd előbb-utóbb itt is engedni fog a bérbeadó, ha ilyen halott a piac. Az CSOk-os dolgok hatását meg láttuk Bp-en, majd megint lesz egy szűk réteg akit megmozgat, de a 2. hullám kapcsán én még erre se számítok nagyon. Azért még ha nem is végleges, de a tranzakciószámokat nézve a 2020Q1 17539 vs 2019Q1 40993, hát...  
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 07:32
Előzmény: #99175  CyrusTheGreat
#99178
Jó reggelt!
Az ilyen és ehhez hasonló rugalmas bérbeadókra igyekeztem múltkor utalni, mikor tyúk-tojás problémát emlegettem.
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 07:28
Törölt hozzászólás
#99177
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 07:12
Törölt hozzászólás
#99176
CyrusTheGreat 2020. 10. 29. 07:09
Előzmény: #99167  Murdoch
#99175
“Dohányzás, kis állat tartása az ingatlanban NEM engedélyezett!
Az ingatlan, gyerekkel költöző személyek számára nem alkalmas. ”
Amig ilyen mondatok szerepelnek a hirdetesekben, addig lesz vevo Katika agymeneseire. Ezert is orulnek a profi berbeadasnak, amirol par napja beszeltunk.
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 07:02
Törölt hozzászólás
#99174
CyrusTheGreat 2020. 10. 29. 06:19
Előzmény: #99159  tihamer
#99173
“...derül ki a LIVING és az Eltinga közös kutatásából.”
Egy kis forráskritika, pls.
Béla2021 2020. 10. 29. 00:41
Előzmény: #99171  Béla2021
#99172
Nincs kedvem újraírni az utolsó mondatot, értsétek jól.
Béla2021 2020. 10. 29. 00:40
Előzmény: #99170  berlini
#99171
Pontosan azok csinálják a széllel szembe dolgot, akik most meg akarják menteni az egyébként túlköltekezésre, eladósodásra (és a bolygó elpusztítására / népek kizsákmányolására) építő gazdaságokat. Tudod.. gazdasági válság vagy háború. Vagy előbb egyik, utána másik. A történelemben kb. mindig ez volt, de tudom, csak most lesz másképpen, ha elég nagy időtávot nézünk.
berlini
berlini 2020. 10. 29. 00:29
Előzmény: #99168  Béla2021
#99170
Gratulálok!
Igy lehet egy árzuhanási várakozást utólag megszépiteni.
Itt ugyanis nem azt az évezredek óta folyó elméleti közgazdasági vitát folytatjuk, hogy az állam hogyan, miként avatkozott be a gazdaság működésébe, hogy mennyiben volt az sikeres.
Itt a realitásokat nézzük. És megpróbáljuk ezek alapján meghozni a döntéseket.
Ugyanis az álmodozás Bélám még senkit sem segitett sikehez a saját pénzügyeiben.
Amit itt pitcalmmel folytattok, azt lehet emberöltőkön keresztül csinálni.
Lehet széllel szemben pisilni......
Béla2021 2020. 10. 29. 00:25
Előzmény: #99166  berlini
#99169
Öntik a 10 milliókat vidékre. Hol is nőtt legtöbbet? A községekben? Ahol ennyiért már családi házak is vannak.. vagyis várj, csak voltak. Mert most már a 40 éves kádárkockákra ráugrott 3-5-10 millió. Megmentette a fidesz a vidékieket is. Szuper!
Én a szept-okt házasságkötési számokat várom, mert jó eséllyel abszolút rekord lesz az egyik.. +- 20 évre. Vagy tényleg csak most ért el felénk a házasodni jó üzlet híre... nagyon kíváncsi vagyok.
Béla2021 2020. 10. 29. 00:21
Előzmény: #99166  berlini
#99168
Ugyanitt emlékezzünk meg azokról, akik szerint
- jön a gyors felpattanás
- ősszel-télen jön a vakcia
- tavaszra már megint felfelé fut az airbnb
- stb
Csak az a különbség, hogy az egyik oldalon teljesen egyértlemű volt, hogy dehogy fognak ezek megvalósulni, addig a másik oldalt már megint elhazudják az újabb fedezet nélküli pénznyomtatással, a kamu munkahelyteremtéssel, családi otthonvédős erőszakkal, felelőtlen hitelmoratóriumozással
-
Elhiszem, hogy pár embernek most még jöbb az felszínt nézni, de a közben a valóság is dolgozik. aztán egyszercsak utat tör magának. 
Murdoch 2020. 10. 28. 23:44
Előzmény: #99163  szikbal
#99167
Ahogy nézem, a XI-ben is egyre jobbak a bérleti lehetőségek:
https://ingatlan.com/xi-ker/kiado+lakas/panel-lakas/31838194
berlini
berlini 2020. 10. 28. 23:38
Előzmény: #99156  Murdoch
#99166
Úgy látom ennek az MNB riportnak jobb a hatása itt a fórumon mint egy jobb fajta szilvapálinkának.
Ha majd elült az eufória, akkor kérek mindenkit nyugodjunk le, csukjuk be szemeinket vegyünk nagy lélegzetet és emlékezzünk mekkora esést várt a többség itt márciusban a 2. negyedévre, meg utána folyamatosan.
Sikerült?
Emlékeim szerint a minusz 20%-ot az óvatosak tippeltek erre az évre (köztük én is,) és a merészebbet álmodók addig várták az esést, amig el nem érjük a minusz 50%-ot. (igaz pár év alatt, nem azonnal.)
Ez az MNB riport országosan még mindig emelkedő árakat jelez, igaz Budapesten minusz 6%-ot.
Hol van ez a szám akárcsak ahhoz képest is amit én vártam?
Murdoch 2020. 10. 28. 23:32
Előzmény: #99163  szikbal
#99165
Jól is tetted, az elmúlt években nagyon ment a kasza a bérleti piacon (többnyire a semmire), most legalább sokan levegőhöz jutnak. Egy másodpercig se habozz, azonnal tovább kell állni, ha szóba jöhet a -10%.
berlini
berlini 2020. 10. 28. 23:29
Előzmény: #99163  szikbal
#99164
Bizony, aki a legkockázatosabb papirokkal spekulál, annak még egy 50%-os bérleti dij csökkentés sem lehet elég.
Csak még egyet kérdezek.
Ha nyereségbeforulnak a papirok akkor a bérbeadódnak sikerdijat fizetsz?
szikbal 2020. 10. 28. 23:15
Előzmény: #99157  macisajt
#99163
Én májusban kértem 20%-os bérleti díj csokkentest, meg is kaptam. Valamelyik nagyokos írta itt előtte, hogy úriember nem kér, hanem fizeti becsületesen a korábbi árat. Haha :D Gondolom, már rajött, hogy hulyeseget írt. De lassan érik egy újabb 10%.
tihamer
tihamer 2020. 10. 28. 22:58
Előzmény: #99161  tihamer
#99162
Na ez ide is be fog gyuruzni"Mindenki legfeljebb egy másik háztartás tagjaival találkozhat nyilvános helyen - azokon felül, akikkel egy háztartásban él. De így se gyűlhet össze tíznél több ember, a munkáltatókat pedig arra biztatják, hogy ha tehetik, küldjék haza a dolgozóikat.Bezárnak a szórakozóhelyek, a mozik, a színházak, a játéktermek, a vidámparkok, a konditermek és az uszodák. Az éttermek legfeljebb házhozszállítást végezhetnek, a szállodákban pedig csak indokolt esetben lehet éjszakázni. "

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek