Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 14:01
Előzmény: #98618  Placi82
#98620
Ha maradsz az eredeti alaprajznál, sem az udvar, sem az utca felőli homlokzaton nem végzel változtatást, akkor nem olyan vészes, persze, több pénzbe kerül. De azért nem lehetetlen a dolog, csak ennek megfelelően kell ajánlatot tenni felújítandóra.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 13:58
Előzmény: #98602  ncseed!
#98619
Ízlésekkel nehéz vitatkozni, én személy szerint nem tudom értelmezni a "feleslegesen óriási terek" kitételt, a parkettát gyönyörűen lehet cserélni, cserépkályhát meg ki kell dobni a picsbe, de azért Lipótvárosban sok háznál ki lehet fogni a házközponti fűtést, ott már eleve radiátorok vannak (a régi öntöttvas radiátorokat semmi pénzért nem cserélném el az újra, nálunk is a régi van, tökéletesen működik).
Ja, és én sem vagyok 60+-os. :-)
Placi82 2020. 10. 22. 13:57
Előzmény: #98604  elemerorsos
#98618
Amúgy az oroksegvedelemmel ott a pont. Azokkal ritka nagy szívás bármi is. 
Placi82 2020. 10. 22. 13:54
Előzmény: #98605  elemerorsos
#98617
Rád :). Mit gondolsz mi lesz a Budapesti piacon jövő tavasz végén nyár elején? Vélemény? 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#98616
A magyar reformok működnek!!!
Nem igaz hogy nem működik a CSOK, a termékenységi ráta sokat emelkedett de a szülőképes korban levő nők durván csökkenő száma miatt ez is kevés. Ezt a folyamatott csak belülről megállítani még középtávon is lehetetlen, bárki bármit csinálna akkor sem! Ha 200nm lakást kapnának ingyen meg mellé  egy autót akkor sem! Megteszik amit lehet, de a migráció szükséges rossz lesz.
https://qubit.hu/2019/05/02/hiaba-no-a-termekenysegi-rata-ha-veszesen-fogynak-a-szulokepes-koru-nok-magyarorszagrol
elemerorsos 2020. 10. 22. 12:00
Előzmény: #98610  franc0
#98614
Ezzel a lakással az a baj, hogy alig van rajta ablak. A nappalit ha kettéosztod az ablaknál, akkor rendes nappalid nem lesz. A konyhánál levő ablak sötét. Ebből ha lakó célra akarja valaki, egy elegáns 1 hálóst lehet csinálni. Viszont a műemléki jelleg miatt nagyon drága lesz. 20-ban akkor állna meg, ha nem lenne műemlék, vagy ha valaki nekiáll engedélyek nélkül, de az meg nagyon kockázatos. Az egyik védett házban, ahol volt lakásom, egy csóka elkezdett felújítani, még a lakást is kettéosztotta, kb a munkák harmadánál az egyik lakó felnyomta, kötelezték az eredeti állapot helyreállítására és milliós nagyságrendű bírságot is kapott. Irodának nem rossz, meg lehet csinálni 1 légterűre. De ott meg csak olyan célra jó, ahol nincs ügyfélforgalom, mert ott parkolóhelyet találni lehetetlen.
Teszopsz 2020. 10. 22. 11:46
Törölt hozzászólás
#98613
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 11:25
Előzmény: #98611  Kapitanyur
#98612
Ncseed természetesen nem a székeket 
hanem a szőkéket szereti, bocsánat.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 11:24
#98611
Nincs ezzel semmi gond, különbözőek vagyunk, ncseed a székeket szereti, glala a barnákat nekem meg mindegy. 
Sőt, az lenne a legszarabb 
ha mindenki az Apáczain szeretne lakni.
.
Nagyon szépen és korszerűen fel lehet újítani ezeket a régi lakásokat, 
én ennél szarabb állapotú lakást is újítattam fel belvárosban, ott szinte mèg a négy fal sem maradt...mondjuk az magamnak készült 
úgy hogy nem sajnáltam a zsetont, 
mèg a lichthofot is beburkoltam klinker téglàval, amit megvilágítottam, hogy a hálóból se azt a ronda szürkeséget nézzem.
De a kevés ablakkal nem tudsz mit kezdeni.
franc0 2020. 10. 22. 10:46
Előzmény: #98604  elemerorsos
#98610
Végre egy értelmes komment. 
Könnyebb, ha nem lakó célra, hanem ügyvédi vagy közjegyzői irodának szánja az ember?
Kb 20 misiből rendbe lehetne rakni, jó kis megtérülés lehet belőle. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:44
Előzmény: #98607  HerrLudwig
#98609
Én mikor méltattam egy szóval is a cserépkályhát, druszám?!
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:43
Előzmény: #98606  ncseed!
#98608
Nem tudom miféle axióma az, hogy egy 100+ éves házban lévő lakásban csak ezeréves parketta lehet, meg cserépkályha.
Nyilván azokat kukázni kell.
Én se az ezen a szinvonalon lévő lakásokat méltattam,  ezen mit kell jojózni? :D
A mi lakásunkban se tökéletes messze minden, de ebben a lokációban még ha akartam volna se tudtam volna panelt venni :P.
Végezetül nem tudom volt-e végül itt ez a cikk:
https://privatbankar.hu/cikkek/ingatlan/mar-inflacio-alatti-a-hozam-a-belvarosi-berlakasoknal.html
HerrLudwig 2020. 10. 22. 10:38
#98607
Érdemes felírni a dárumot, mert kivételesen ncseed minden szavával egyetértek, amit eddig ma írt. Cserépkályha WTF?!
A ház mondjuk jól néz ki ezekkel a kovácsoltvas cuccokkal, de ezek a lakások egy zacskó szotyit sem érnek.
Akkor már inkább egy korszerű ház hőpumpával, padlófűtéssel, korszerű ajtókkal, járólappal, normális konyhával.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 10:23
Előzmény: #98603  Törölt felhasználó
#98606
Figyu, nyilván mindenkinek az a legjobb amiben lakik mert hát ugye hogyan is esne ki bárki száján (kivéve panyelesek) hogy ez vagy az szimplán sz*r a lakásában! Emberek vagyunk. Bocsi én nem a cserépkályhát akarom rakni, nem a mennyezetet fűteni és nem ezt az ezeréves parkettát lesni és nem a konyhabútor sarkában levő ablakon keresztül beszűrődő fényt... Defektes vagyok, tudom.
***
Én köszönöm kihagyom az ilyen belvárosi "nagypolgári" szörnyedvényeket, nekem még a belváros mint lokáció saját lakhatásra nem vonzó (de elfogadom hogy sokaknak igen) de ezen a színvonalon ahogy kinéz meg főleg nem! Érhet bármennyit, akkor sem XXI. századi. Nyilván mindennek továbbra is annyi az ára amennyit megadnak érte!!!
elemerorsos 2020. 10. 22. 10:22
Előzmény: #98571  Placi82
#98605
Rám gondolsz?
elemerorsos 2020. 10. 22. 10:21
Előzmény: #98574  Kapitanyur
#98604
Ez azért nem ment el, mert ez műemlék ház. A felújítás horror költség és idő lesz. Örökségvédelmi engedély nélkül még egy belső válaszfalhoz sem nyúlhatsz, nemhogy a gépészethez.
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:04
Előzmény: #98602  ncseed!
#98603
Én még nem vagyok ám 40 :D
Mindenki arra b***a el a pénzét, amire akarja, nemde?
Ha futja mercire futhatja 20nm-es gyerekszobára is... :)
Rég laktam már 3m-es belmagasság alatt, illetve ha anyámat megyek meglátogatni nála az van, a gyerekszobámban megintcsak nem az volt, engem nyomaszt.
De megyek nemsoká a práterbe, megnézem h ezt mennyire tudja ellensúlyozni a kilátás.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 09:49
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98602
Ezek a belvárosi lakások nem a mai kornak megfelelő alaprajzzal vannak. Feleslegesen óriási terek, ezeréves parketta, kandalló(?) a hálóban, ősrégi ajtók, feleslegesen nagy belmagasság, ócska nyílászárók, gondolom kellően sz*r fűtésrendszer.
***
Persze lehet azt mondani mint glala tette legutóbb hogy 20nm-es szobában jobb felnőni gyerekként mint 12nm-esben (ami nettó hülyeség szerintem úgy hogy én is elég nagy szobában nőttem fel), de a mostani nm árakon ez feleslegesen kidobott pénz! 1M nm áron kíváló lakásokat lehet találni korszerű anyagokból normális helyen.
*** 
Biztos van aki ezekre indul be (60+ év felett) de a lokáción kívül ezen lakások nagy része erősen kompromisszumos. Rövidre pont ezért jók mert pár napra, egy-két hétre a kutyát nem érdekli hogy a kényelmes élethez alkalmatlanok ezért a pénzért!
dexter007
dexter007 2020. 10. 22. 09:37
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98601
ez tényleg nem rossz lakás, van pár hibája de összességében az alaprajz és a lokáció is jó. Egy komolyabb alku után értékálló befektetés lehet belőle.Egyébként lesznek még jó vételek év végéig biztosan. Akivel eddig beszéltem vevő mind halasztani fog jövő évre, szóval aki el akarja adni annak komolyan kell engedni az árból.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek