Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 09:44
Előzmény: #93436  Placi82
#93440
Lesz ami lesz, akkor az lesz a piac és akkor is igaza lesz a piacnak!
Még mielőtt azzal jössz hogy szerintünk csak akkor van igaza amikor nekünk kedveznek a folyamatok... 
***
Vannak itt jópáran akik évek óta várják amiről írtál, kérdezd meg őket mekkora sikerrel pedig ez a koronás sztorit nem nevezném támogató környezetnek. Nem véletlen hogy mostanság annyi futób*l*nd jelent meg itt a fórumon akik végső elkeseredésükben már azt se tudják hogyan vagdalózzanak... tik-tak, az idő meg csak telik. Azt pedig pénzért nem lehet megvenni!
hétszilvafás 2020. 10. 06. 09:44
Előzmény: #93429  ncseed!
#93439
Így van. Jövő jún elveszik 42 m 4 %-a. Az is fájó lenne.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 09:39
Előzmény: #93437  Placi82
#93438
"A Szerémi úti ingatlant Gattyán Györgytől bérelték "
***
"A BudaPestkörnyeke.hu-nak úgy tudja, Vajna Tímea új otthona a 2. kerületben, a Baba utcában van. A Állítólag 850 millió forintért vásárolták meg a néhány éve épült erdő széli ingatlant."
Placi82 2020. 10. 06. 09:37
Előzmény: #93434  ncseed!
#93437
Ott élt! De már nem. Azt csak bérletek, benne van a cikkben is. 
Placi82 2020. 10. 06. 09:35
Előzmény: #93423  Hathor
#93436
A piacnak"igaza van" nem tudom értelmezni. Beszéljünk nyíltan, amíg 0% a Fed, ekb Boj kamata addig olcsó a hitel, olcsó a kamat költség, könnyű a finanszírozás. Logikus hogy a reál eszköz lufi képződik. Kozgaz alapok. Ha a külső környezet megvaltozik, akkor az egesz"ingatlanpiac kartyavarkent omlik ossze". De amúgy érdekes, hogy Budapesten alacsony kamat környezetben is már picit csökkentek az arak, és nincs tranzakció. Mi lesz itt egy, rossz külső, nem támogató környezetben, meginduló kamatok mellett ezzel a csodás "piaccal" kérdem én szerényen? 😀
berlini
berlini 2020. 10. 06. 09:34
Előzmény: #93424  franc0
#93435
Először is.
Felesleges a távolságot, utazási időtt összehasonlitgatni és az alapján lehúzni egy lokációt, vagy akár az égbe emelni.
Ha Nagytétényen dolgozol, akkor oda kocsival Fehérvárról 35 perc. Vita nélkül ragyogó!
Ugyanoda a Rózsadombról lassabban jutsz el.
Mégsem lenne sikered egy olyan hirdetéssel, ahol cserére ajánlanád a fehérvári társasházi lakásodat egy rózsadombiért.
Már több realitása van az olyan hasonlitgatásnak, ahol azt nézik, hogy a pesti belváros mennyire van közel autóval, tömegközlekedéssel.
Az én eladott házam az Őrs vezér tértől 1 HÉV megállónyira van, tehát a XVI.ker belvároshoz legközelebbi részén. Kocsival 6 perc (ha van forgalom, különben 3 perc)
De tudom hogy ez sem ideális annak a szerencsének, aki a bazilika mellett szép nagy kertes házban lakik és kiröhög (joggal) mindenkit aki azt hiszi boldog lehet egy külvárosi házban is.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 09:31
Előzmény: #93433  Placi82
#93434
Egy adásvétel adatait nem lehet kivetíteni a többire és kijelenteni ilyeneket, még szűkebb területen sem.Amúgy valahol mintha azt olvastam volna hogy a II. ker Baba utcában vett... lehet rosszul emlékszem. 
****
De jól.
https://budapestkornyeke.hu/850-millios-rozsadombi-luxusvillaba-koltozott-vajna-timea/
Placi82 2020. 10. 06. 09:26
Előzmény: #93431  ncseed!
#93433
Nagy tetelbe fogadok, hogy 12.kerulet hegyvidéken vett házat. Ugye ezt mondtam, az elit luxus helyeken fognak nőni az árak, a többi stagnál vagy nomimalisan is esik. Timeacska se kelenfoldon, vagy Újpesten veszi tularazottan az ingatlanat:)) 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 09:13
#93432
Meglepetééééés:
https://24.hu/belfold/2020/10/06/mnb-oriasit-kaszalt-matolcsy-jegybankja-a-gyenge-forinton/
"Fél év alatt 217 milliárd forint profitot zsebelt be a Matolcsy György vezette Magyar Nemzeti Bank. Az elmúlt tíz évben soha nem volt még ilyen nagy a féléves nyereség."
Na, most már kapizsgáljátok miből fizetik pl a MÁP és társai extra kamatát?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 09:05
Előzmény: #93424  franc0
#93431
https://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/vajna-timea-uj-otthona-budai-luxusvilla/vd6l6xh
De, mindennek annyi az ára amennyit éppen megadnak érte! Nem bárki, hanem EGY VALAKI! Akkor is ha a szakembör mást állít...
"- A modern kialakítás és az exkluzív környék, ami megdobja az árat. Természetesen a vevő ítéli meg, neki mi éri meg. Mutatós ház, de a mostani ingatlanpiaci helyzet szerint nem biztos, hogy jó üzletet kötött, ezt majd az idő eldönti – árulta el egy neve elhallgatását kérő szakember, aki luxusingatlanokat értékesít."
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 08:59
Előzmény: #93424  franc0
#93430
Azért bízzuk már a piacra az árarányok kialakítását. Te vagy a sokadik beírkáló, aki szerint az a tuti hely, ahol az ő kulipintyója van, mindenki másé túlárazott. Tudod, olyan, mint az autóvezető, aki nem érti, miért jön szembe mindenki a forgalommal. Aztán szólnak neki, hogy a sztráda rossz oldalán halad.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 08:57
Előzmény: #93425  hétszilvafás
#93429
Akartam kérdezni a múltkor hogy nem félsz attól hogy kicsúszol a három évből eladás után és bukod a 42M utáni 4% illetékkedvezményt? Azé' az 1,68M... nem mondom hogy világ pénze de azért jól látható összeg, nem?
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 08:54
Előzmény: #93426  Törölt felhasználó
#93428
Nem ide akartam írni, hanem a fórumtroll topikba.
Hathor
Hathor 2020. 10. 06. 08:54
Előzmény: #93424  franc0
#93427
Erdekes, en 30perc alatt Astorian vagyok tomegkozlekedessel Rakosszentmihalyrol. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 08:54
#93426
Kezd kialakulni a statisztika, mármint normális vs elmebeteg accountok aránya.
hétszilvafás 2020. 10. 06. 08:53
Előzmény: #93423  Hathor
#93425
Érdekességként linkeltem, nem saját vélemény. De én is látom, hogy 100 alatt nincs normális ház még külső kerületekben sem. Lassan közeli agglóban is csak formásabb iker dukál 100 milkáért. Az impu-féle 1/2 itt végképp túlzás, mert telekár környékén van. Az akkor helytálló, ha bontandóról lett volna szó.
franc0 2020. 10. 06. 08:50
Előzmény: #93423  Hathor
#93424
"A piacnak van igaza az ingatlanpiacon is, es a tozsden is. Hiaba hozongunk ellene."
Nem, dehogy. Szándékosan mosod össze a dolgokat?
A piacokon hiába van igazad, attól még veszíthetsz pénzt. Így pontos. Kérdezd meg Newtont.
Ezért van az, hogy aki a piacon részt vesz, annak a pénzkereséssel kell foglalkoznia és nem azzal, kinek van igaza. Ezért tudnak kialakulni buborékok.
Ebben a konkrét esetben, én inkább levágnám a karom, minthogy 81-et adjak egy rákosborzasztói házért. 
1 óra alatt érnék be onnan az irodába. A balatoni házamból ez pont ugyanennyi idő (már amikor nem HO).
És az kevesebb, mint feleannyiba került. Pedig nagyobb ház, nagyobb telekkel.
.
Abban igazad van, hogy a kínálati árak felfele mennek. Tesóm feletti bérlő elment, a hirdetési áron 10%-ot emelt a tulaj. Korona leszarva.
Hathor
Hathor 2020. 10. 06. 08:42
Előzmény: #93422  hétszilvafás
#93423
Erre mondjak minden annyit er, amennyit adnak erte.
Ennyit adtak erte, de ahogy hallom tobb erdeklodo is volt ra.
Ne akarjunk mar okosabbak lenni a piacnal. Lassan orvosok is 1millas bert kapnak. Nezek egy teruletet budapesten, augusztusi 950-980.000/nm arak 1.050-1.1150ezerre emelkedtek oktoberre.
A piacnak van igaza az ingatlanpiacon is, es a tozsden is. Hiaba hozongunk ellene.
hétszilvafás 2020. 10. 06. 08:31
#93422
Azért impu vigyázó szemét erre a fórumra is veti, íme enyhén negatív véleménye berlini 16. ker tranzakciójáról (ma 08:10, erősen korrektúrázva):
"Tegnap a másik fórumon nem akartam elhinni: 130-as ház Rákosmihályon, tetőtérbeépítéses, összegányolt 81-ért ment el. Ki vesz ilyet? A legrosszabb konstrukció pokoli áron messze. 81 millió kamata csak 5 %-kal 4 millió. Ha itt tart a piac, akkor ez min dupla lufi. 40-nél többet ez biztos nem ér, már ha valaki külvárosban 130 m² -re vágyik, ráadásul tetőteres gányolás. Egészségükre!" (impudent)
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 08:23
Előzmény: #93420  CyrusTheGreat
#93421
valószínűleg...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek