Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egynapod 2020. 09. 29. 11:01
#91460
Comos elemzés a kormányoldalra átrabolt indexen.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:58
Előzmény: #91456  ncseed!
#91458
Nekem nem kell sales-elni budaörsöt, pont azon kevés kivételek egyike, amikre én is utaltam név nélkül.
Én se "mozgok" túl messze tőle, sőt a XI-ben is mozogtam eleget régebben, hogy rájöjjek, hogy budaörs már-már zuglói szint, bizonyos szempontból meg jobb is.
hétszilvafás 2020. 09. 29. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#91457
Talán ezzel egy nagy zakótól kímélted meg magad. Látod, kisebb értéken is lehet 20 misit csúszni. De azok is pórul járhatnak, akik újba vágtak bele, berendezték 10 m, és simán lehet, hogy vételárnál 20 %-kal kevesebbet ér használtként, berendezés meg senkit sem érdekel, legfeljebb vevőcsalogató. Szóval akik 18 - 19 árakon vásároltak újépítésűt, simán ülhetnek akár 20 - 30 milka bukóban, csak még nem tudják.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 29. 10:53
Előzmény: #91452  Törölt felhasználó
#91456
Tudod én a XI-ben mozgok és azt preferálom, de ahogy Murdochnak is írtam talán egy hete Budaörsön több vadonatúj ház van eladó 90-140M ársávban igényektől függően (persze nem 200+ nm), használtak meg még olcsóbban, többek párszáz méterre a BP táblától. Gyakorlatilag mintha BP része lenne mert csak egy táblából veszed észre hogy már nem ott vagy. Több ismerősöm is lakik errefelé és mindenki dícséri.
***
Amennyire ismerem a környéket az átlagember számára magasan ver ilyen Dunakeszi, Telki, Nagykovácsi, Sólymár, Halásztelek, Szigetszentmiklós, Vác, Fót, Dunaharaszti meg még mittudoménmilyen településeket ha minden szempontot figyelembe veszünk és annyival nem drágább! Autópálya, több bejutási útvonal BP-re, jövőbeli négyes metró megállóhely potenciál, kiváló tömegközlekedés már most, rengeteg munkahely nagyon közel a XI-ben meg helyben is akad azért. Gyakorlatilag egy busszal elérhető a Móricztól Kelenföldig és Camponáig minden... sőt még villamos közlekedést is látok arrafelé. Szerintem bőven jó alternatíva ilyen negyedik kerületes házakhoz képest és akkor a Balatonra/Velencei tóra/Bécsbe/Villányba menet sem kell átverekedned magad az egész városon! Tudsz ingázni Tatabányára vagy Fehérvárra is akár, vannak ismerőseim aki igazgatók és röhögve eljárnak céges kocsival egy vagon pénzért 40-45 perc alatt és nem a körúton üldögélnek a dugóban.
berlini
berlini 2020. 09. 29. 10:48
Előzmény: #91454  Törölt felhasználó
#91455
Igen. Az M0 zárása nagy mértékben elvezetné a Budapesten belüli forgalmat.
Persze aki helikopterrel , vagy megkülönböztető jelzéssel közlekedik, annak mindegy.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:38
Előzmény: #91451  berlini
#91454
Az alagutak ellen leginkább csak a 7 millió vidéki ellenszenvét tudtam én is felhozni érvnek, hogy na már megint a büdös pestiek kapnak vmit.
Az, amit te a hírekben olvastál mint m0 befejezés, az minden, csak nem az m0 befejezése...
Én egy kiscelli út - budakeszi út alagútra gondoltam volna.
De ha már tényleg be akarnánk fejezni az m0-t azt solymár - üröm - páty felé kéne, de azt meg azok a települések ellenzik, némi joggal, viszont azt az útvonalat már szerintem te is használnád.
XisCixis 2020. 09. 29. 10:34
Törölt hozzászólás
#91453
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:31
Előzmény: #91449  ncseed!
#91452
Jó hát ez kb az a vita, hogy akkor székesfehérvár tényleg bénább-e kínálatban, mint győr.
Igen, biztos van akár 2-3 gimnázium is némelyik agglóban, szakközép mondjuk már valószínü bukta.
Igazán elit gimnázium már kevésbé valószínű, vagyis marad a főváros.
Hozzánk közel humán gimnázium volt, én reált akartam, abból a református volt közel, kösz, inkább azt se.
Ez egyébként megyeszékhely, de hosszú nem lesz a lista, amin felsorolod, melyik agglóból úszod meg napi 1 óránál kevesebből az ingázást.
berlini
berlini 2020. 09. 29. 10:31
Előzmény: #91447  Törölt felhasználó
#91451
...ja és amúgy meg egy alagutakkal elkészitett budai körút felértékelné a külső XII., II. III. stb kerületek ingatlanait. Most majd kb 10 év múlva lesz valami hasonló, csak kijjebb, az MO befejező szakaszaként. Ugyanúgy nem oldja meg a Budai közlekedést mint ahogyan a pesti oldalét az M0.
Én 6 perc autóutra vagyok a csömöri elágazástól és igy ideális lehetne onnan inditani egy autóutat nemcsak Miskolc, hanem az összes nagy város irányába Győrtől, Szegedig.
Soha nem teszem. Ennek 2 oka van:
- marha nagy kitérő igy elmenni Sopronba (legutóbb ott voltam pár napot)
- mégha rá is szánná, magam arra, hogy először keletnek vegyem az irányt és nagy ivben megkerüljem Budapestet, állandó dugóveszély van az M0-án. Akkor már inkább megindulok kora reggel és kersztül megyek a belvároson.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:19
Előzmény: #91313  Dwayne.Hicks
#91450
Dwayne.Hicks 
hétfő, 19:36
Előzmény: 
#91348  
hétszilvafás#91349
Hát akkor én igazából nem szólhatok semmit sem a 84 MHUF árú új építésű ikerházra (118 nettó nm garázs nélkül + 340nm telekhányad) a XXII. ker legjobb részén... én meg azt hittem az a drága... :/
Na csak erre akartam utalni, 84M az szerintem is bődületes összeg, hogy kiszórd a 22-ben, nem akartam nagyon beléd szállni, szerencsére nem is vetted zokon.
XXII melyik része, budafok?
És még mindig nem adták végül el?
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 29. 10:18
Előzmény: #91443  Törölt felhasználó
#91449
Te, a tinédzsert nem kérdezik meg neki mi lenne a jó... ölég tré helyen lakhattál ha napi 1,5-2 órát kellett ingáznod! Egy tisztességes panyel lakótelepen max 15perc sétára van a bölcsitől a középiskoláig (15-16 év!!!!!!!!) minden! De hát tudjuk az sz*r. Agglóban is normálisabb helyeken helyben van minden bölcsi-ovi-iskola. A főiskola/egyetem meg 4 év ami ki lehet bírni akár bejárva is. Azért nem fogok a belvárosban élni mert majd lesz 4 év amikor a gyereknek jobb lenne fél órával...
berlini
berlini 2020. 09. 29. 10:11
Előzmény: #91447  Törölt felhasználó
#91448
A gondolkodás se akkor se most nem volt az elit erőssége.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:09
Előzmény: #91331  berlini
#91447
Szerintem erre az a válasz, hogy nem akartak belefutni abba, hogy a budai sugárutak környéke meg elértéktelenedjen.
Egy 4-5 alagút, ami még szóba jöhetne meg gondolom a vidékiek összharagja miatt nem lett volna vmi jó ötlet, nem tudom valaha komolyabban egyáltalán elgondolkodtak-e rajta.
hétszilvafás 2020. 09. 29. 10:05
Előzmény: #91424  Törölt felhasználó
#91446
Qrva drága iker, ezért is linkeltem. Nagyon kint van, "majdnem" Dkeszi Alsó. De valóban talán 4. ker legelegánsabb családi házas mikrolokációja a Koszterna - Gémes környék. Prémium házak végig, amúgy Kápisztás 2. Homoktövis lakóparkhoz tartozik, de tök más világ. De attól még a világ végén van.
dexter007
dexter007 2020. 09. 29. 10:04
Előzmény: #91434  hétszilvafás
#91445
szerintem jobban jártatok mintha a nagy rohanásban beleugrottatok volna valami túlárazott, szarabb pecóba, amit aztán megbántatok volna. Nem egyszerű ez a helyzet, amikor el kell adni és utána abból tudsz továbblépni. Nálunk például a visszabérlés jelentette a megoldást, ebben a szituban.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:04
Előzmény: #91438  elemerorsos
#91444
Na végre kicsit a felbeszélő oldal is egymásba kap :D
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 10:01
Előzmény: #91441  Törölt felhasználó
#91443
Ja mert spec a gyerekszobámból nekem is ennyit kellett utána ingázni a suliba, így első kézből vannak ezek az élmények is, ja és még kertünk is vót.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 29. 10:00
Előzmény: #91438  elemerorsos
#91442
A töredékük tudja felvenni a 10 millás CSOK-ot.... a döntő többségük csak max 1-2 millát kap! Az meg nem oszt, nem szoroz ekkora összegeknél. Ha lakni akarsz benne akkor nem a befektetés részét nézed elsődlegesen! Akkor sem ha hosszú távon az is számít.
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 09:59
Előzmény: #91436  ncseed!
#91441
Arról is mesélj, melyik tinédszer szokott ücsörögni a kertben, hétközben meg örömmel ingázni napi 1.5-2 órákat :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek