Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:39
Törölt hozzászólás
#90560
egynapod 2020. 09. 22. 15:35
#90559
Feleségem tanár két diplomával 10 év gyakorlattal 220 nettó a bicska nyilik a zsebemben, amikor a tanárok hiperszuper fizetéséről értekezik vki. 
Más. A gazdaság mély recesszióban a valós infla meg 10 százalék. Ez már nem is stagfláció, hanem katasztrófa. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:34
Törölt hozzászólás
#90558
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#90557

Te is lehúzod a palimadarat, ahogy csak teheted. Szervízben voltam, a kisk,csög fiatal gyerek kb 5e forintos alkatrészre benyögött nekem 2x15e + munkadíj összeget, merthogy csak párban tudja rendelni. Kértem nyomtassa ki az ajánlatot, nem jó a nyomtató (nem sokkal előbb még tudott nyomtatni), jó akkor papír ceruza, írd le. Olyan macskakaparással írt direkt, hogy ne lehessen elolvasni.
Azt hitte megjött a palimadár. Az is gyanús volt, hogy a szerelővel ott duruzsoltak, mielőtt velem beszéltek, mert mi az, amit én nem hallhatok?
Én amúgy ebben az országban ezt is utálom nagyon, hogy itt a májszterek állítom 90%-a palimadárnak nézi a vevőt, a megbízót. Lehúznivaló baleknek. Te is utalgattál valami ilyesmire büszkén a múltkor, amikor lehúztad egy munkával a palimadarat.
De rendben, amíg volt csibész becsület, meg amíg egy elfogadható mértékű lehúzás minőségi munkával társult, mert legközelebb is jól jön neki a pénz, amit fizetek és szeretné, hogy visszajöjjek.
Én ebben látok nagy változást, most már sz.r pocsék munkára is le akarnak húzni. Szinte az összes májszter, vadászni kell a tényleg tisztességes embert és őrizni, mint a kincset.
Ezeket már nem érdekli, hogy visszamész-e vagy sem, behúz a csőbe, csak legyen meg aznapra az extra profitja. Ha hülyébb vagy, mint gondolta és visszamész, akkor meg újra és újra.
Ja és 10 perces átvizsgálásért elkért súlyos ezreket, mert fél óra a legkevesebb amit ki kell számlázzanak. Számlát se adott, nem szóltam, nem érdekelt, de utána meg beóbégattam a főnöknek az irodájába, hogy éppen most lopták meg, mert nincs nyoma, hogy átadtam a pénzt, számoltassa meg a kasszát :)
Volt sikerem, mondjuk a főnök rendes arcnak nézett ki, meg akarta beszélni a dolgot, meg hogy átnézi az ajánlatot, de nyilván innen menekülök és soha többet nem jövök vissza.
Villanyszerelőt is kihívtam egyszer, hogy ki kéne építeni az utp kábelezést. Akárhogy próbáltam, nem működött nekem, pedig jól raktam a színeket, talán a kábelezés volt rossz. Mondott rá 100e forintos ajánlatot én meg azt, hogy viszontlátás. Akkor így marad, majd még próbálkozom. Ja, de a félmilliós melót is másnak adtam utána, bocsánat.
Lehúzás, ez megy itt mindenhol, nagyüzemben.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 22. 15:31
Előzmény: #90494  Törölt felhasználó
#90556
"Aztán amiatt is izgul szerintem, bár itt előadja az ellenkezőjét, hogy lesz-e minőségi jól fizető bérlője mind a 4 lakásában. Azt állítja, hogy igen én meg nem éppen ezt hallom senkitől, kivétel nélkül mindenki nyüszít itt a 13.-ban, akit ismerek, de lehet a 11. ker más világ. Valamilyen formában mindenkit utolért már a bérleti piac turbulenciája."
Erre reagáltam a példámmal... amúgy sem értem, teljesen normális egy befektetésnél hogy nem mindig felfelé megy. Akkor??? Ez egy ilyen műfaj! Aki nem bírja a feszültségeket az ne fektessen be, kb. sehova.
Portfoliooo 2020. 09. 22. 15:31
Előzmény: #90491  ncseed!
#90555
++++++++++++++++++  plusz azt is kirohogtek aki szovetkezetit vett es nem kerte a tanacsi berlakast. Ugyan az a lakotelep, ugyan olyan hazak, csupan az egyik haz szovetkezeti volt a masik pedig tanacsi berhaz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:28
Törölt hozzászólás
#90554
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:18
Törölt hozzászólás
#90553
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:10
Törölt hozzászólás
#90552
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#90551

dőzsölnek, hát hogyne, 140e nettó a kezdő. diplomával.  nyári szabi van, csak ugye mostanában megszokott dolog, hogy 9 hónapos szerződéseket kötnek velük, hogy ne kelljen nyáron fizetni nekik. Ez is ilyen fidesz idejében elterjedt okosság lett a spórolásra. Majd szeptemberben jöhet újra.
Olyant is hallott már rokonom, hogy az ő érdekében van így, mert így nyáron lemehet a Balatonra dolgozni hivatalosan, nem kell trükköznie meg feketén dolgoznia. Nagyon örült, igaz azóta már máshol van, ahol véglegesítették.
A nyugdíj előtt nem sokkal levő tanárok kereshetnek 250-300e körül, de ők ledolgoztak egy életet és készülnek a nyugdíjra.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 22. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#90550
Az öreg tanárok nettó 290 ezerrel a gazdagok? Szerintem tragédia, hogy szakmad veteránjaként ez a maximum. Gondolj bele, hogy te se kérhetsz többet a tökéletes kiváló szakmádért, mint napi 13 ezer Ft. Ugye ennyiért ki se mész címre... Na ennyit arról, hogy jó-e a tanárok fizetése 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:58
Törölt hozzászólás
#90549
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:56
Előzmény: #90543  1kor13
#90548

Ráadásul az 55 az csak az éppen szabadon levő kégli, az aktuális fluktuáció. Év közben, amikor a diákokkal jellemzően 1 éves szerződéseket kötnek.
Ez nem is olyan kevés, ha valaki ott akar bérelni, akkor 55 lehetőség közül választhat.
Annyiban van igaza ncseednek, hogy az 55 az kevesebb, mint a pesti átlag, bár azt meg a belváros húzza fel most nagyon. Tehát a belvárosnál szűkebb a kínálat, de 55 aktuálisan szabadon levő kégli az nem rossz.
Amúgy nem kevés az 55, nagyjából a duplája, sőt triplája a vidéki kínálatnak.
Vannak vidéki városok tessenek megnézni, 60e-s város, 33 éppen kiadó lakás. Tbánya 48 darab, 70e lakos.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:55
Törölt hozzászólás
#90547
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 22. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#90546
Kár, hogy ez nem így van, de ezt 1000x tisztáztuk, sokan nem tudják elhinni, hogy a 2 hónap nyár az csak 1, a munka pedig napi 6-7 óra az intézményben, a többi pedig otthon javítás, készülés, online oktatás miatt sokszor annyi feladat szar eszközökkel. Ma már diploma se kell a tanári álláshoz, lehet menni, ha ez tényleg olyan király. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:48
Törölt hozzászólás
#90545
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 22. 14:46
Előzmény: #90540  1kor13
#90544
Látom értesz a témához... ** *** 🤣
Azért tájékozott emberek között ezzel az elmélettel ne gyere elő mert hátha kinevetnek. 
1kor13
1kor13 2020. 09. 22. 14:45
Előzmény: #90540  1kor13
#90543
Mert hiába picinyke a kínálat, ha a kereslet még kisebb. Jójó tudom, az alapkamaty...
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 22. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#90542
Ma már egyszer megleptél a Rubicon-os dumáddal, erre meg itt a másik spekulánsos... 👍🤭
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:44
Törölt hozzászólás
#90541

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek