Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Joker999 2020. 09. 16. 13:01
Előzmény: #89673  HerrLudwig
#89680
Nos, én legalább megértettem, hogy tematikáját tekintve ez egy magyar ingatlanos fórum:)
Murdoch 2020. 09. 16. 12:57
Előzmény: #89676  ncseed!
#89679
Egy idő csökkenteni fogják, viszont addigra már akkora kínálat is lehet, hogy már nem érnek el vele semmit, max utolérik az új eladók árait. Én is szeretnék vásárolni, ilyen alapon velem is kalkulálhatsz, de az érdeklődésekből még nem lesz tranzakció, ahogy a számok is mutatják, ott van fekete-fehéren a lakáspiaci jelentésben.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 16. 12:56
Előzmény: #89672  ncseed!
#89678
öntsünk tiszta vizet a pohárba. te akkor egy
1, profi befektető vagy, aki tisztában van a gazdasági folyamatokkal, ezek hatásaival, aki helyesen megtippelte a jövőt pár éve és okosan megvárta a jó beszállókat (shortolás!) kicsavarva a kiszolgáltatott emberek kezéből az ingatlanokat (te mondtad, hogy nagyon jó bekerülési áraid vannak)
2, egy szerencsés, de képzetlen ember vagy, akinek pár évente a semmiből az ölébe hullik egy panelnyi pénz, amit egyből elköltött (nincs shortolás!). eddig mindig jókor volt jó helyen, ezért tiszta a lelkiismerete, mert nem "kívánta" a rosszat a népnek, mégis jó áron vásárolt be (te mondtad, hogy nagyon jó bekerülési áraid vannak)
-
döntsd el melyik vagy, mert nem lehet egyszerre ebben a két szerepben tetszelegni, a kettő üti egymást. az egyik oldalon tudatosság van, a másik oldalon szerencse.
-
szívtelen profi vagy, vagy jóságos szerencsés? :)
copa 2020. 09. 16. 12:48
Előzmény: #89675  Murdoch
#89677
Budapesten belül is vannak különbségek, úgy látom.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 12:36
Előzmény: #89671  Murdoch
#89676
Amit én szerettem volna azon már jócskán túl vagyunk. Pont nem érdekel hogy a mostani árak maradnak vagy 5-10-15%-al több vagy kevesebb... Engem hosszú távon érint kérdés. Az a helyzet hogy az ország és az én érdekeim azonosak, tekintve hogy az ingatlanárak nagysága megmutatja az ország nagyságát is, vagy nem!
***
"azért nincs még értelmezhető %-os csökkenés, mert egyszerűen nincs tranzakció"
Ez nem igaz. Ma is írta valaki hogy venni akar új lakást és az utóbbi hetekben többen is kértek itt véleményt mert venni fognak. Budapesten. Amúgy meg ha egyáltalán nincs vevő miért nem csökkentik az áraikat az eladók (nem a hirdetésit...)?? Ez lenne a 'logikus', nem? 
Murdoch 2020. 09. 16. 12:35
Előzmény: #89674  copa
#89675
főváros természetesen
copa 2020. 09. 16. 12:31
Előzmény: #89671  Murdoch
#89674
Ha most forgalomról és árakról beszélünk, meg kell neveznünk a lokációt, mert átrendeződés van a piacon, ami miatt teljesen más a helyzet az ország különböző részein.
HerrLudwig 2020. 09. 16. 12:30
Előzmény: #89658  Batiszkáf
#89673
Jújj, úgy tudtam, hogy erre a témára te is előkerülsz majd a szokásos defetista szövegeddel 😂
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 12:28
Előzmény: #89666  hétszilvafás
#89672
Tipikus 'vesztes' hozzáállás:
Mindenki aki többre vitte mint én annak csak szerencséje volt, a saját sorsom alakulásáról sem én tehetek mert az meg szerencsétlenségek miatt olyan amilyen...
***
Javaslom menj ki te is Lajosunk után, hiszen ott vár a tejjel-mézzel folyó kánaán és nem kell akkor holmi magyar lakásárakon izzadnod. Azt sem értem továbbra sem ő miért teszi...
Murdoch 2020. 09. 16. 12:25
Előzmény: #89662  ncseed!
#89671
Viszont te szívjóságból szeretnéd a jelenlegi árakat, nehogy az emberbarátaid bajba kerüljenek :) Mellesleg azért nincs még értelmezhető %-os csökkenés, mert egyszerűen nincs tranzakció. A jobbakat kimazsolázzák kb. a hirdetési árhoz közel, minden más áll. Moratórium van ráadásul, meg gyanítom, hogy azért az ingatlanirodák is tartják az árakat (aztán majd elfogy az eladói türelem). A kormányzati intézkedések meg némi frissülést hoznak az újaknál (esetleg), a több tízezer eladó használt ingatlanon ez nem fog segíteni.
copa 2020. 09. 16. 12:22
Előzmény: #89669  JeGeMeLOV
#89670
Ha az ingatlan.com nem enged ingyen képet feltenni, akkor feltesz képeket a jófogáson és a vaterán, és kész.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 16. 12:06
#89669
Képre se telik a nyomorultnak, de emeli 49-ről 53 millióra a fonyódi akármit
https://ingatlan.com/31749006
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 12:02
Előzmény: #89663  berlini
#89668
Másról beszélsz mint amiről én írtam. Semmi ellentmondást nem látok kettőnk között, amit írtál szerintem ok, meg az is amit én. Vagy te azt kívánod hogy legyen gazdasági válság hogy a pék kénytelen legyen olcsóbban adni a kenyeret neked? Nem hiszem.... Ott veszed meg a kenyeret ahol jónak találod az árat/minőséget. Ha nincs ilyen vehetsz mást, nem kötelező kenyeret enni... húst sem kell enni mindenáron.
Ráadásul az FMCG áruk árai jellemzően másként reagálnak a válságokra mint az ingatlan. Gondolom jársz boltba és látod hogy volt 'némi' drágulás válság ide vagy oda. Mert ENNI IS KELL VALAMIT.
hétszilvafás 2020. 09. 16. 12:02
Előzmény: #89666  hétszilvafás
#89667
Jav: 2013 - 2016 között
hétszilvafás 2020. 09. 16. 12:00
#89666
Szimpatikusabb lenne valami ilyesmi beismerés:
"Gyerekek, mákom volt, hogy a piac alja környékén vásároltam, meg pont lakásokat vettem, de így szocializálódtam, hogy befektetésként csak az ingatlan létezik. Ez a szülői instrukció 2003-2006 között bejött. Hálával tartozom a sorsnak, mert önerőből csak a rendszerkarbantartói állásom lenne havi 4 - 5 kilóval, és akkor nem tudom, hogy most melyik fórumba írogatnék. Őszinte tisztelettel: ncseed"
"Ui: Köszönöm, hogy ti áresést várók a klónként kitiltási opciót töröltettétek, mert így újra itt lehetek, titeket rosszindulatúnak bélyegezve."
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 11:58
Előzmény: #89662  ncseed!
#89665

Már csak azért sem örülök neki, mert így eléggé nehezen igazolható már az a teória, hogy jól lakhatna a kecske, mivel jött ez a nyavajás virus.
És nem, nyilván általában sem örülök neki, k*rvára nem!
Sajnos ez egy nagyon drága lecke, amiből ráadásul úgy tűnik nem sokan tanulnak meg bármit is, több szinten se.
És egyébként ha én szívből azt kivánom, hogy lakjon jól a káposzta, és maradjon meg a káposzta, mert azt gondolom ez egy "hangos kisebbséget" leszámítva hosszú távon jobb, fenntarthatóbb, akkor legfeljebb valami naiv idealista idiótának legyen titulálva, nem vmi emberiség elleni bűnelkövetőnek, köszi.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 11:56
Előzmény: #89661  hétszilvafás
#89664
Írtam, nektek is jogotok van élni a lehetőségekkel!!
Nem fogok elnézést kérni mert én is ezt tettem korábban ráadásul mindenféle állami támogatás nélkül, főleg nem mert akkor is a 'felét se éri duma' ment a többség részéről és röhögtetek azokon akik akkor vettek. Persze amire felébredtetek addigra duplázás volt, na akkor még hangosabban ment a 'felét se éri duma' és amikor elértünk a triplához akkor elgurult sokaknál a gyógyszer.
***
Amúgy elégedetlenkedni lehet, azzal nincs semmi baj, abban jók a magyarok!
Rosszat kívánni az egész országnak kitömött zsebbel már kevésbé elegáns, mindezt a nép érdekének eladni meg egyenesen röhejes!
berlini
berlini 2020. 09. 16. 11:52
Előzmény: #89659  ncseed!
#89663
Szivesen egyetértenék, de ebben az esetben nem.
Ha bemegyek a pékségbe, akkor én is szeretnék ott jó árut olcsón megvenni és ha azt megtalálom, akkor oda megyek vissza legközelebb.
Miközben ezzel a döntésemmel nehezitem a pék helyzetét a másik boltban, de segitem vásárlásommal a megvásárolt péksütemény készitőjének kizsákmányolását, hiszen az olcsó zsemle készitője biztos nem fog ebből a kevés pénzből meggazdagodni.
Az is természetes hogy a lakásvásárlásnál, ami az ember legnagyobb beruházási döntése méginkább megnézi mindenki, hogy mennyit fizet érte.
Természetes módon közben nem azon jár az esze, hogy a szegény vállalkozói, meg emberei hogyan járnak közben.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 11:51
Előzmény: #89660  Törölt felhasználó
#89662
Várni és kívánni és két külön dolog! Te lehet csak vársz, de Tibi, Murdoch meg a többiek vért izzadnak hogy eljöjjön a lakásáresés és tapsikolnak minden negatív gazdasági hírre ami véletően segít ebben és prüszkölnek minden kormányzati/jegybanki intézkedés ellen ami meg gátolni próbálja!
****
"Én olyan formájú korrekciót várok, ahol a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad."
Háááát, nem hiszem hogy ez esetben lenne ilyen mert csak neked többször megírtam: minden életszínvonalra negatív hatást rosszul él meg a nép. Vagy te örülsz azoknak a dolgoknak amik az utóbbi egy évben történtek és elhozták a mínusz pár százalék esést a lakásárakban? Összességében kérdem...  Én nem pedig se eladni se venni nem szeretnék.
hétszilvafás 2020. 09. 16. 11:45
Előzmény: #89659  ncseed!
#89661
Természetesen te vagy a rosszindulatú, hogy az ártriplázás miatt elégedetlenkedőket titulálod mindenkin átgázoló egoista embereknek. Ez kiköpött fideszes tempó: légy tolvaj, aztán fogd a másikra.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek