Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 09. 12. 12:35
Előzmény: #89078  tihamer
#89080
Dehogynem, az eladosodottsagon alapuló fejlődés a tuti recept, majd meglatjatok a következő 4 évben, milyen jó lesz. Ez irónia volt. 
tihamer
tihamer 2020. 09. 12. 12:28
#89078
Mindenki viszonyít, ez örök idők óta köztudott.
Erre egy jó példa
:https://privatbankar.hu/cikkek/makro/tudod-mikor-lesz-itt-osztrak-fizetes-es-eletszinvonal-kiszamoltak-322692.html
"A jegybank által vizsgált forgatókönyvekAusztria és Magyarország várható teljesítményének kivetítése során két szimulációt készítettek: egyik a reformok menti, másik pedig a viszonyítási pálya, a közepes fejlettség csapdája.  Az osztrák makrogazdasági pályára viszont ugyanazokat a feltevéseket alkalmazták mindkét esetben: eszerint az osztrák gazdaság a következő 12 évben 1,5 százalékos átlagos éves növekedésével számoltak, évi 1 százalékos népesség-növekedés mellett."
Jók az ábrák is, bár kétlem, hogy a mai oktatásunkkal és a K+F-vel -ami nálunk GDP viszonylatban kevesebb %-osan az osztrákokénál- utolérnénk az osztrák fizetéseket 2030-ra.
Placi82 2020. 09. 12. 12:24
Előzmény: #89075  AgnesP
#89077
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 12. 11:09
Előzmény: #89074  HerrLudwig
#89076
Ha valóban nagyon jól szinte anyanyelvi szinten megtanul vki mondjuk németül akkor persze könyebb a beilleszkedés. De kevés embernek van olyan nyelverzeke, hogy eljusson olyan szintre. Az én ismerőseim közül a pasi a mai napig makog németül holott mar kint vannak 6-7 éve. 
-
Ahogy írod ez ahogy haladunk előre az időben és marad vki kint ott a gyerekek szinte mar echte németek az ő gyerekeik pedig mar Full németnek fognak számítani. 
-
Az első generációnak a legnehezebb..
HerrLudwig 2020. 09. 12. 10:45
Előzmény: #89071  berlini
#89074
Végre valaki, aki konkrétumot ír és nem a szokásos ködösítést a "státuszokról" meg a "lenézésről". Köszönöm!
Igen, ha valaki valahova megy élni és be akar illeszkedni, nyilván meg kell tanulnia a helyi nyelvet, így volt ez mindig is és így is marad. Egyébként én is azt tapasztaltam, hogy ha igényesen beszéled a nyelvet, megdicsérnek. Persze csak az elején, aztán már természetes nekik is, hogy te tudsz rendesen :)
És ha mellette még jó vagy a munkában is, több bónuszt kapsz/hamarabb előléptetnek, mint a helyieket (ez is tapasztalat). Nem nagyon érdekel senkit, honnan jöttél meg ki az apád és ez egyre inkább így lesz és így is van jól. Egy ideje véget ért a barbár 20. század, nyugaton rájöttek már erre. Egyértelműen a meritokrácia felé halad a világ, ott meg mindegy, milyen címer van a születési anyakönyvi kivonatodon.
tberki 2020. 09. 12. 09:32
Előzmény: #89071  berlini
#89073
Ráadásul ez az elfogadás nem elfogadás téma máshogy is működik még mondjuk az északi részen mint pl a bajoroknál... nem egyszerűek. Ezzel együtt a németeknél sose éreztem magam idegennek, ellenben Svájcban... hujjuj.
berlini
berlini 2020. 09. 12. 09:14
Előzmény: #89071  berlini
#89072
Én ezt akkoriban úgy foglaltam össze röviden, ha kérdezték itthon:
Amerikában az az amerikai, aki annak mondja magát, Németországban pedig az, akit elfogadnak annak.
berlini
berlini 2020. 09. 12. 09:12
Előzmény: #89066  HerrLudwig
#89071
Sajnos a németek túlnyomó többségében van egy nem tudatos lenéző hozzáállás azokkal a külföldiekkel szemben, akik nem vagyrosszul tdunak németül.
A bunkók ilynkor nekiállnak lassan és tagoltan (hangosan) beszélni,
akik azt hiszik hogy kevésbé bunkók, azok a német nyelvtudás szintje miatt előitéletesek a külföldivel szemben. 
Én szerencsémre ennek csak a pozitiv oldalát éltem meg. Egy németországi épitkezésről az elődömnek azért kelllett hazamenekülni, mert szakmailag is semmibevették a megrendelő képviselői. (Pedig megértettni meg tudta magát németül.) Én amikor helyette átvettem az épitésvezetést, akkor folyamatosan azt kellett hallanom, hogy mennyire kellemes velem dolgozni. Hozzáteszem, hogy egy az alagutépitésben gyakorlott kollégát váltottam úgy hogy előtte sok projektet vittem, de alagutban gyalog még azelőtt nem voltam, nembeszélve annak épitéséről.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 12. 09:01
Előzmény: #89066  HerrLudwig
#89070
Ritkán értek egyet franc0-val, de most igaza van. Nem úgy kell érteni mint az urakat meg alattvaloikat. Nálunk Móron pl tok sok mongol dolgozik a gyárakban. Nincs velük baj, dolgoznak a gyerekek járnak oviba meg minden . De soha nem lesznek ugyanabban az élethelyzetben/ státuszban/ állampolgárságban mongolkent itt mint mi magyarok. 
Nekem is van kint németben pár ismerősöm , ok mindenképp jönnek haza pár éven belül.
Beryl 2020. 09. 12. 08:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#89069
Amennyiben itt arra celzol, hogy a pesti arak csokkennek, ez igaz a statisztika szerint (de a minosegi ingatlanok ara itt sem csokken, a minoseget a statisztika nem veszi megfeleloen figyelembe).
Ugyanakkor a kereslet a budai zoldovezeti ingatlanok irant novekszik, aruk nem csokken, inkabb emelkedik.( Itt nem a 70-es evekben epult szoc.real elhanyagolt kocka tarsashazakra gondolok.)  Ugy tunik, jelenleg a kotesek szama stagnal, sokan kivarnak.
Beryl 2020. 09. 12. 08:10
Előzmény: #89051  infin
#89068
Ami a  melyszegenyseget illeti, arrol irtam, hogy: 
 Franciaorszagban jo eleteselyekkel indulnak azok a kulfoldiek is, akik bevandorlok es nem feherek. Irtam peldaul a lakasepites afajarol. " Uj lakas epiteskor van egy alacsony afa kulcs azoknak a csaladoknak,  5.5 %, ott ahol az egy fore juto kereset alacsony. A magasabb afa kulcs pedig 20 %-os. Ugye sokan szeretnek itt a forumon is, ha nalunk is ilyen lenne a lakasepites afaja, es az afacsokkenes nem a vallalkozok haszonkulcsat gyarapitana?
***
Ami szemelyes temafelvetesed illeti: 
 Nem ismerem az ismeroseidet, de egyebkent sem kivannam oket osztalyba sorolni. Ne probalj engem belerangatni szemelyeskedo, a maganelet szferajaba tartozo kerdesekbe.(peldaul felteveseid arrol, hogy milyen a vagyoni helyzetem). 
***
 Amit lenyegesnek tartottam a kommentemben,  hogy az elet minoseget nem az anyagi javak halmozasa  es az  irracionalis, kornyezetrombolo  fogyasztas jelenti.  
Kellemes hetveget kivanok!
mpagnes 2020. 09. 12. 08:01
Előzmény: #89064  franc0
#89067
Az az osztrákot minősíti. 
HerrLudwig 2020. 09. 12. 08:01
Előzmény: #89064  franc0
#89066
Ez pontosan mit jelent? Nem szolgál ki az osztrák pincér? Vagy az osztrák Audi-szalonba nem engednek be, ha autót akarok venni?
Jó lenne, ha kifejtenéd légyszi, mert itt többször írták már, hogy külföldön engem lenéznek, de én nem vettem észre. Hogyan kell észre venni a "lenézést"? Csak, hogy tudjam detektálni, ha legközelebb történik.
mpagnes 2020. 09. 12. 08:00
Előzmény: #89063  HerrLudwig
#89065
Pontosan. Én inkább úgy mondanám, hogy nyugaton nem kell dolgozni azért, hogy valaki szegény legyen. Magyarországon van 3 millió szegény ( szerintem 5 millió), hát a 3 millióból bőven 2,5 millió dolgozik is , hogy szegény legyen. Nem társadalmi státusz miatti szegénységre gondolok. 
franc0 2020. 09. 12. 07:39
Előzmény: #89063  HerrLudwig
#89064
Az osztrák akkor is le fog nézni, csak azért mert magyar vagy. 
HerrLudwig 2020. 09. 12. 07:37
Előzmény: #89021  ncseed!
#89063
Ezt a "külföldön alacsonyabb a társadalmi státusz" dolgot kifejthetnéd, mert szerintem már magának a mondatnak sincs valami sok értelme. De a beírásodból valamifajta életszínvonalra gondolok a többiekhez képest.
1) Ha valaki külföldön annyit keres, mint a hasonló munkakörben dolgozó helyiek (ami azért jellemzően így van) és
2) A munkaköröket fizetés szerint sorbarendezve a sorrend hasonló, mint Magyarországon
Akkor mégis mi a nyavajától lenne különbség a "társadalmi státuszban"? Pont ugyanolyan autóval (ha már ezt a példát hoztad) tud járni, mint a hasonló munkát végző helyiek és ez pont ugyanannyira lesz ott menő vagy nem menő autó, mint Magyarországon az, amivel ott tudna járni, ugyanazt a munkát végezve. Ez kicsit nyakatekert lett, de remélem érthető.
A gyerekre ugyanez igaz.
Mindig jössz ezekkel a francia külvárosok afrikai lakóival, de ez az anekdotikus érvelés kategória, lévén ők (a balhézó külvárosi afrikaiak) csak elhanyagolhatóan kis szegmense a nyugaton dolgozó külföldieknek (párezer vs többtízmillió). Ráadásul ők sem azért élnek rosszabbul, mint a francia átlag, mert külföldiek (gyerekei), hanem mert lusták és tanulatlanok. Rosszul élnének ők bárhol.
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 01:55
Törölt hozzászólás
#89062
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 01:53
Törölt hozzászólás
#89061

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek