Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#88680
komoly érv rendszered van.
Tepes 2020. 09. 10. 12:06
Törölt hozzászólás
#88679
keljfeljancsi2000 2020. 09. 10. 12:04
Előzmény: #88671  CyrusTheGreat
#88678
Látom figyelsz! :)
Akkor tedd fel magadnak a kérdést: Emberbaráti szeretetből engedték be a magyarokat? Megesett a szívük rajtuk? A francokat! ÖNÖS ÉRDEKBŐL TETTÉK! Azt hiszi bárki aki kiment hogy ezzel ő egyik napról a másikra okosabb lett és ezt a fejlődést díjazzák magasabb bérrel? Tudod, van egy mondás aminek az a vége hogy 'befőttnek hiszi magát'! Szándékosan nem írom le teljesen mert valamelyik galamblelkű nem tudna este aludni miatta és én ezt nem akarom. Az van barátom, hogy egy világháború utáni több évtizedes szovjet megszállás vs nyugati behatás hatására kialakult egy gazdasági hatalmi különbség. Mi nem azért nem tartunk ott mert hülyébbek vagyunk náluk hanem a fenti ok miatt! Ezt a hátrányt piacgazdaságban LEHETETLEN BEHOZNI! Háború kellene ismét hogy hirtelen közeledjen a két életszinvonal! Közelebb kerülni persze így is tudunk, paradox módon részben a kivándorlóknak köszönhetjük a reálbéremelkedést, csökkenő munkanélküliséget is! Amire te magad írtál az is pont szembemegy subzero444 eredeti véleményével, inkább azt bizonyítja, hogy sokkal kisebb ok a lakásár/albiár változása (bármelyik irányba) a kivándorlási döntés mögött mint amit a többség tulajdonít neki! Maga a kivándorlás növekedése fogja megállítani a kivándorlást mint ahogy a cseheknél meg is történt ez már! Valamiért mégis az egyik legdrágább lakásárú ez az ország a régi szoc blokkból... Hiába mentek ki többszázezren 2011 után valamiért mégis háromszoroztak a panelárak Pesten! Nem tudom ki hogy van vele de én el tudom képzelni magam egy 8 milliós országban is! Sőt, lehet sokan azon a véleményen vannak itthon hogy ha olyan ára van a lökésszerű lakosságnövekedésnek mint a svédeknél, osztrákoknál, németetnél akkor köszönik nem kérnek belőle! Ugyanis a nagy számú agysebészek, IT koponyák mellett alacsony számban a léhűtők és kontárok is mennek. Várjál csak... JA PONT FORDÍTVA!
**
Persze, tudjuk, kint minden rózsaszín és senki nem akar visszajönni. Biztos sokan tényleg nem is fognak, de valamiért itt a lakásáras fórumban tízből három embör ékezet nélkül ír... biztos azért mert Lajoshoz hasonlóan ők sem akarnak soha hazajönni... JA DE!
Tepes 2020. 09. 10. 12:01
Törölt hozzászólás
#88677
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 12:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#88676
Nem a moderátorok jelentették ki, hogy ncseed érinthetetlen, hanem nemtetszésünknek adtunk hangot _mindkét_ oldalról, hogy a moderáció ezen formájára nem tartunk igényt.
Nincs rendben amúgy az se, hogy implicit lehülyéz, azért nyugodtan jelentheted, kapjon érte pár nap pihit, hátha ráun magára arra a fordulatra.
De hogy minden hsz-ével együtt törlik, annak nem nagyon láttuk elég sokan(15:2) az értelmét.
Amit meg a vége felé igen sajnálatosan és fölöslegesen írtál amiatt úgy is hamarosan kitiltanak téged, nekem nem szokásom amúgy ezt se jelenteni, mindig van vki, aki megteszi helyettem, de volna értelme némi önüralmat kialakítani magadban, az élet egyéb területén is hasznodra válhat.
Tepes 2020. 09. 10. 11:59
Törölt hozzászólás
#88675
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#88674
Már ne haragudj, de az ilyen kommentek viszik itt le a színvonalat. Én a modik helyében téged tiltanálak végleg..
Tepes 2020. 09. 10. 11:49
Törölt hozzászólás
#88673
HerrLudwig 2020. 09. 10. 11:35
Előzmény: #88671  CyrusTheGreat
#88672
Hagyd rá, reménytelen. Először levezeti abból, hogy másfél éve párszáz ember tüntetett egy 80 milliós országban, hogy a ott megfizethetetlen a lakhatás. Aztán amikor felhívom a figyelmet rá, mekkora baromságot írt, csak személyeskedik egyet, érvek nélkül (amire oly büszke szokott lenni). Ez van, ennyit tud ncseed.
CyrusTheGreat 2020. 09. 10. 11:22
Előzmény: #88662  keljfeljancsi2000
#88671
Mester, 2010-11 körül azért IS ugrott meg a kivándorlók száma, mert Németo és Osztrákia akkor oldotta fel a munkaerőpiaci korlátozásokat. De ha ezzel érvelsz, akkor azt kellett volna látnunk a lakáspiaci árbumm során, hogy elkezdtek visszajönni a népek, hiszen itt jobb lett az élet, lám a lakások ára is nőtt. Ezt láttuk?
keljfeljancsi2000 2020. 09. 10. 11:01
Előzmény: #88668  HerrLudwig
#88670
Lajos, ezeket a köröket lefutottuk már veled!
Örülök hogy neked ott szuper (meg mindenkinek, ja az már nem), élj boldogan és ne a magyar lakásárakon pörögj meg a bérleti díjakon. ELŐRE nézz, ne hátra! 
***
Ennyi erőver Uganda lakáspiaci fórumába is írhatnál mert ugyanannyira akarsz ott élni mint Mo-on! JA NEM! Várunk majd haza, hozd az ojrót aztán lökd meg a piacot! Legyen már majd akkor is okuk sírni hogy a kitömött hazatelepült magyarok felnyomják a lakásárakat és a zállam avatkozzon be!
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 11:01
Előzmény: #88662  keljfeljancsi2000
#88669
Ja, levezetted, hogy ha semmi konkrétumot nem veszünk figyelembe a múltból(pl devizahitel bedőlés), kizárólag statisztikai alapon vizsgáljuk, akkor úgy van, ahogy mondod, bár infin se jött elő azóta se az 1990-93-as tranzakciószámokkal, nem mintha amúgy az megint ÖNMAGÁBAN bármit is jelentene.
Akik meg azt gondoljuk, hogy az élet ettől bonyolultabb mind csak érdekből lebeszélők vagyunk, meg shortosok.
HerrLudwig 2020. 09. 10. 10:50
Előzmény: #88665  keljfeljancsi2000
#88668
Ez egy másfél éves hír, ráadásul az, hogy páran kimennek hőbörögni, nem jelenti, hogy mindenki így gondolja, szerintem pl megfizethetőek itt a lakbérek, nekem a fizumnak kb tizede megy el rá.
A beírásaidból látszik, hogy fingod se nincsen Némerországról (pl nem azért bérelnek sokan, mert nem tudnának venni félszázalékos hitellel, hanem mert megéri és a tulaj sem jön havonta a hasitasival lakbért szedni meg szobavizitet tartani, egyszóval a béreltet is otthonának érzi az ember, nem úgy, mint ott Hungarisztánban)
Nem lenne ezzel gond, csak minek okoskodsz a témában, amiről fogalmad sincs?
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 10:47
Előzmény: #88660  CyrusTheGreat
#88667
magát a törvényt ilyen részletességel nem olvastam el, majd megteszem.
Köszönöm.
Murdoch 2020. 09. 10. 10:41
Előzmény: #88665  keljfeljancsi2000
#88666
Amikor meg belinkeltem, hogy miért vásárolnak a német nyugdíjasok Berlin helyett Portugáliában, akkor ment az észosztás. Egyébként meg az airbnb keményen betett ott is, amit nagyon helyesen majd jól leszabályoznak. 
keljfeljancsi2000 2020. 09. 10. 10:37
Előzmény: #88662  keljfeljancsi2000
#88665
"De persze ez nem jelenti azt hogy többen is fognak sajátban lakni mert nem, az olcsó bérlés miatt a pórnép inkább elfogyasztja a keresetet mint megtakarítják lakásra."
**
Aztán amikor a német lakásszocializmusban egyszer mégiscsak felülkerekedik a józan ész és a piacgazdaság akkor mennek tüntizni...mert mostanra nem tudnak szegények évente háromszor Kanári szigetekre menni, nem tudta lecserélni a Q3-ast négy évesen, meg a legújabb iMac-et megvenni 12 maggal és még sorolhatnám. BRÜ-HÜ-HÜ!  Pedig ott szerintetek tök olcsók az albérletek és mindenki röhögve kifizeti! JA NEM!
**
https://www.napi.hu/ingatlan/annyira_dragak_az_alberletek_nemetorszagban_hogy_utcara_vonultak_az_emberek.681934.html
Murdoch 2020. 09. 10. 10:35
Előzmény: #88661  fogpaszta
#88664
Ugye mondtam....
Nekem az ismerettségi köröm jó része tengerentúlon van, korrekt fizetés mellett, többen már rég házat is vettek, pedig általában kiemelt városokról van szó.
Hathor
Hathor 2020. 09. 10. 10:34
Előzmény: #88661  fogpaszta
#88663
Szerintem is igaza van.
Ezert is kar szapulni.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 10. 10:31
Előzmény: #88657  subzero444
#88662
Ja persze...  megint egy olyan a pórnépnek tetsző állítás aminek inkább kevesebb igazság tartalma van mint több. Egyszerűbb és kényelmesebb ezt hinni mert akkor lehet valakiket (befektetők)/valamit (albérlet ár) okolni!
***
Biztos azért mentek el mert 90-ről 140-re nőttek az albérleti árak az utóbbi öt évben (Tibi kiadott lakása példaként)... MU-HA-HA! Nem azért indultak meg tömegével mert a 2008-as válság beütött és hiába lett occsó lakás meg albérlet de munka nem volt? ÁÁÁÁ, dehogy! Csak azt nem értem miért 2010-11 után nőtt meg ugrásszerűen a kivándorlók száma ha olyan jó volt a lakosságnak a lakásáréses mint ahogy itt a fő vallási vezetők állítják?? JA MERT NEM VOLT JÓ!
***
Egy párszor már levezettem miért lesz mindig megfizethetőbb a saját ingatlan a nálunk FEJLETTEBB országokban (ugyanezen okból nehezebb a nálunk fejletlenebbekben). De persze ez nem jelenti azt hogy többen is fognak sajátban lakni mert nem, az olcsó bérlés miatt a pórnép inkább elfogyasztja a keresetet mint megtakarítják lakásra. A bérlés meg az alacsonyabb kamatkörnyezet miatt olcsóbb arányaiban, illetve az intézményi befektetők által üzemeltetett lakások miatt akik az alacsony kamatkörnyezet miatt megelégszenek kevéssel. Igazából nálunk is ez történt, az alacsony kamatok miatt mostanra arányaiban olcsóbb bérellni mint vásárolni!
***
https://m.blog.hu/ra/rabakalman/image/hazugsag.JPG
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 10. 10:31
Előzmény: #88659  Murdoch
#88661
Sztem ő sem kívánja azt senkinek, hogy nehezebb legyen az élete. Egyszerűen csak a dolgok összefüggáseit világítja meg és a legtöbbször igaza van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek