Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 19:03
Törölt hozzászólás
#88540
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 19:00
Törölt hozzászólás
#88539
CyrusTheGreat 2020. 09. 09. 18:31
Előzmény: #88489  keljfeljancsi2000
#88538
A stagnálással nincs baj, azt még alá is írom (én is ezt várom alapvetően), de, amilyen példákat írsz (akár csak az, hogy nem tudja fizetni a bérleti díjat), attól szerintem nagyon messze vagyunk. Azt pedig nem értem, miért gond, ha az emberek egy picivel óvatosabbak lesznek, elhalasztanak vásárlásokat és felkészülnek valami negatívra. Nem baj, ha az eddigi carpe diem tücsközéstől kicsit elmozdulunk.
2011 és 2015 közötti idő pedig nem egy súlycsoportban van akár a jelennel, akár a lehetséges közeljövővel is, az egy teljesen más időszak volt, full depresszióval, azt senki sem sírja vissza. De nem hinném, hogy annak akár csak a közelében lennénk, vagy akár csak ott lennénk 6 hónap múlva.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 18:26
Törölt hozzászólás
#88537
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 18:11
Előzmény: #88533  berlini
#88536

"Én is olvastam ilyet április körül egy Tibor nevü fórumozótól (gyors áresés várakozást)."
Akkor sajnos valamiféle diszfáziás problémád lehet, mert gyors árváltozást nem vártam, hanem több éven belül várok jelentős elmozdulást és ez volt mindig is az álláspontom.
Olyan szempontból is jobb nekem így, hogy a pénzem addig szépen meghízik a részvényekben meg a map+-ban, meg teszegetek is még mellé.
A buli még csak éppen elkezdődött, a fő attrakció később jön jóval. Ne legyünk mohók :)
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 18:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#88535

Nagy üzlet lesz a lakásfelújítás, sőt az lesz a nagy üzlet. nekem már olyan is forog a fejemben, ha behal az újlakás építés, akkor összeszedek pár mestert, akik ismerek és megbízhatóak legalább annyira, ha egy munkát elvállalnak, akkor azt meg is csinálják és van elég ismerősöm, azokon keresztül komplett felújításokat kéne csinálni.
Hatalmas pénz lesz ebben.
Sajnos beindulnak a mocsok kóklerek is, hogy mi a legolcsóbb megoldás, amivel a p.rasztot lehet elvakítani és eladni hatalmas pénzekért a felújítási munkákat.
Tavaly kaptam én víz gáz szerelőtől napi 200e forintos ajánlatot is, aztán persze azon melegében a kukában végezte.
Azt mondta, hogy merthogy ők ketten jönnének és nem 8 órát dolgoznak, hanem 12-t meg az anyagot ők hozzák. Mondom magamban, akkor is, normálisak ezek, napi 200e forint? 2 ember/ még ha fejenként letolnak 12 órát, bár képzelem, hogy az utolsó 3-4 óra milyen aktív lenne.
Tavaly még kiröhögött, azt mondta, hogy így is van melója és neki elég fél hónapot dolgoznia. Lehet, hogy idén már nem röhög, de hozzám mondjuk nem fog jönni az is biztos.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 17:59
Törölt hozzászólás
#88534
berlini
berlini 2020. 09. 09. 17:58
Előzmény: #88528  Törölt felhasználó
#88533
"Én ezért tartom mulatságosnak sok emberkét, akik azonnali és gyors mozgásokat várnak a zingatlanpiacon."
Én is olvastam ilyet április körül egy Tibor nevü fórumozótól (gyors áresés várakozást).
Én is mulatságosnak találtam. :) 
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 17:35
Törölt hozzászólás
#88532
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 17:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#88531

Olvasni kell a sorok között. Ncseed itt tobzódik, hogy ha nem lesz új lakás, akkor minden használt drága lesz, de nem. Sőt, pont ellenkezőleg. A felújítás lesz drága, tehát a felújítás költségét a vevők bele fogják számolni a zárakba.
A felújítás lesz nagy üzlet, ha kevés új kégli épül, de ez is mindig így volt, nincs ebben semmi különleges.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 17:03
Törölt hozzászólás
#88530
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 16:51
Előzmény: #88519  keljfeljancsi2000
#88529
Az egész beszélgetés abból indult ki, mi fenntartható, és mi nem.
Az, hogy mindenkinek a második legfontosabb életcélja, vagy akár a lakásnál is fontosabb életcélja, hogy kocsikázhasson ha kell ha nem, nem igazán fenntartható akkor se, ha emögé olyan ideológiákat gyárt, hogy ezzel a gyereknek milyen marha jót is tesz közben.
Majd ha megépült paks 10 és mindenkinek önvezető teslája lesz, vagyis nem lesz, de mondjuk azzal tud már ésszerü költségért egyéni céljainak megfelelően közlekedni, az lehet fenntartható, de érdekes épp a németek álltak le az atommal.
Én nem vagyok egy energetikai szakértő, az összeesküvés elméleteket se szeretem, de azért kicsit furcsa, 
ha már így szóba hoztad te is őket.
Az önvezetésben speciel én magam se hiszek, de mondjuk a városi életet megkeserítő problémák egy részét(helyhiány, tilosban parkolás, "autókból álló utcakép") egy nagy lélegzetvétellel és persze jó sok pénzzel lehetne orvosolni parkolók építésével, ehelyett mindenki evidenciaként kezeli, hogy az 5 méter hosszú szarával a közterületen áll, és még fel is van háborodva, ha ezért fizetnie kell, ha meg a háza elé parkol már nem is kell, pedig attól még ugyanolyan szép látképet nyújt :D. 
Szóval igen, 2020-ban is járhat a gyerek busszal iskolába, persze ehhez célszerű nem kiköltözni ócsa-felsőre, hogy utána tudjon minőségi oktatásban részesülni, de én speciel én is csak azért jártam busszal általánosba, mert a jobb iskola bizony messzebb volt tőlünk bőven, mint a gyalogtáv.
Lehet itt is érvényesülne a kevesebb néha több c. dolog, hogy azt hiszed ezzel adsz meg többet, közben nem, de hát tudom nekem nincs gyerekem így nem tudhatom :D.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 16:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#88528

Gondolj arra, hogy a buli még csak most kezdődik. Én ezért tartom mulatságosnak sok emberkét, akik azonnali és gyors mozgásokat várnak a zingatlanpiacon. Igazán gyors mozgást én utoljára 98-ban láttam, amikor úgy indult egy panyel kégli itt a 13 kerben, hogy 97 végén annyi volt egy közepes felszereltségű nissan almera (nem jut az eszembe a felszereltség csomag fantázia neve, régen volt) mint egy panyel kégli. Apám is kinézte először hófehérben a kocsit, szedán kivitel, szép nagy autó volt, kényelmes, hiába alsó közepes. Mondta is viccesen, hogy lakást is vehetne ennyiből, de kell a kocsi. Aztán 98 tavasza, a panyel már 1,2x annyiba került, nyáron 1,3x, ősszel-télen már 1,5x ára volt (megjöttek orbánék), évfordulón, tél végére 99-ben már dupázott a lakásár, 99-ben egész évben is ment még fel kb összesen a 2,5x-re, mint amennyiért a kégli volt 97-ben.
Igen, akkor is a zorbánék gyújtották be a rakétát azonnal ahogy hatalomra kerültek, de már nem emlékszem pontosan mivel. Legalábbis a nagy részét a rakétának ők hozták akkoriban. Adókedvezmény meg hitel, de nem
Na az volt az egyetlen eset, amikor igazi rakéta volt az ingatlanpiacon.
Ez a 2014 után szolid 5 éves emelkedés kb 5x lassabb volt időben, mint a 98-99-es, főleg a 98 év végi emelkedés volt egészen brutális. Aki venni akart, ott toporgott az újságosnál, hogy elsőnek vehesse meg az expresst és többen nézték át, hogy gyorsan, gyorsan, azonnal telefonálni, hogy a tulaj még otthon legyen, jackpot volt, ha mobilja is volt.
Mértékében is kb ugyanannnyi, talán hangyaf.sznyit volt most nagyobb emelkedés, de sokkal hosszabb idő alatt.
A buli még csak most kezdődik és még sok pezsgőt felbonthatsz, garantálom én neked. Nagyon jó vételek lesznek itt évekig mostantól.
Utána meg ha beválik, amire én gondolok, a korfa és a népesség öregedése meg csökkenése megadja a kegyelemdöfést.
Simán jön most 10-15 év békeidő, amikor jobb vevőnek lenni, mint eladónak. Persze csak óvatosan, mert olyan, hogy egységes lakáspiac a békeidőkben nincs. Bizonyos ingatlanok jobban mennek, másikak meg nem. Meg kell találni a jól árazott kégliket, amik hosszabb távon is normálisan eladhatóak vagy kiadhatóak lesznek.
Ezt kimondani sokkal egyszerűbb, mint valóban meg is találni, de aki kéglit akar, ennyi energiát fektessen már be.
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 16:44
Törölt hozzászólás
#88527
keljfeljancsi2000 2020. 09. 09. 16:40
Előzmény: #88525  Murdoch
#88526
Fele? Az nagyon jó nekik! (neked nem)
Látom úgy bemajréztak hogy komoly kedvezményt adnak! 
159.990.000 helyett 156.990.000 Ft 🤣🤣🤣
Holnap reggel kezdj ott nehogy megelőzzön a tömeg!
Murdoch 2020. 09. 09. 16:35
Előzmény: #88523  keljfeljancsi2000
#88525

http://www.belmonthaz.hu/millios-kedvezmenyek-a-belmont-haznal
Pár hónap múlva átadják, de a lakások fele kelt el. Pörög a piac! JA NEM...
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 16:28
Törölt hozzászólás
#88524
keljfeljancsi2000 2020. 09. 09. 16:27
#88523
Na, az újlakás fejlesztők már reagáltak is... úgy látszik olcsón nem nagyon akarnak építeni! Ki érti ezt? 😂Most volt annyi eszük hogy a recesszió első jelére behúzták a féket. Azt a párezer lakást kiszórják aztán utána lehet megint évekig nézegetni a semmilyen kínálatot ha nem lesz változás! De jó lesz! JA NEM... 
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/l/a/k/lakasok-atadasi-ideje-396292.png
Jé, ennek megfelelően a kínálati árak minimálisan még emelkedtek is Q3-ban!
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/u/j/_/uj-lakasok-ara-396294.png
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200909/brutalis-visszaeses-johet-a-budapesti-ujlakas-piacon-ime-a-legfrissebb-arak-es-fejlesztesek-448016
Portfoliooo 2020. 09. 09. 16:09
Előzmény: #88472  keljfeljancsi2000
#88522
+++++++++++++++++++++++++  Nem rakok ide meg tobb pluszt, mert a vegen meg lecsap az orias radir es ki lesz radirozva :)))
Törölt felhasználó 2020. 09. 09. 16:05
Törölt hozzászólás
#88521

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek