Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 18:35
Előzmény: #87293  Törölt felhasználó
#87300
"omfg, nem azért vették kevesebben, mert olcsóbb volt, hanem pont fordítva."
Akkor neked is bár ez olyan mint a falra hányt borsó... TOTÁLISAN TELJESEN MINDEGY hogy emiatt azért, vagy amiatt ezért! A TÉNY AZ TÉNY MARAD! Lásd előző kommentem! Pöröghettek bármennyit, de azt a statisztikát nem tudjátok sehogysem megmagyarázni!
***
A lakásár egy dolog, a mindenkori MEGFIZETHETŐSÉGE az épp aktuális lakásárnak meg a másik. Tudom tök felesleges nektek leírnom de a statisztika egyértelműen megmutatja: ÖSSZESSÉGÉBEN KÖNNYEBBEN TUDNAK AKKOR LAKÁST VENNI HA DRÁGA MINT HA OLCSÓ! Nem, nem a befektetőkről beszéltem mert rájuk pont nem igaz ahogy rád se ebből kifolyólag, hanem A ZEMBEREKRŐL! Pont ezért van hogy te mint befektető várod az áresést mert neked jól jönne de a népnek összességében NEM mert tisztában vannak vele hogy ez csak össznépi szenvedés árán jön el!
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 18:34
Előzmény: #87298  keljfeljancsi2000
#87299
Nem beszeltuk meg, ui. csak kinyilatkoztattad, en kerdeztem hogy ez 2010-2013 kozotton kivul meg mikor fordult elo, arra mar nem erkezett valasz.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 18:29
Előzmény: #87284  Törölt felhasználó
#87298
"Én értem, hogy populizmusból doktoráltál te is, meg a kormány is, de ha a választók nem tudnak lakást venni tömegesen, akkor nem fogják megszavazni a rezsimet újra."
Az előbb beszéltük meg hogy TÖBBEN VÁSÁROLNAK LAKÁST HA EMELKEDIK AZ ÁRA ÉS KEVESEBBEN HA CSÖKKEN! Érted? Ja még mindig nem...
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 18:20
Törölt hozzászólás
#87297
Murdoch 2020. 09. 03. 18:16
Előzmény: #87292  impudent
#87296
https://ingatlan.com/xi-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31727351
Ez már 100 alatt van, negyed óra mondjuk az ELTE.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 18:12
Előzmény: #87294  Murdoch
#87295

2008-ban is a nyomorult kisember sz.vott, aki elhitte, hogy a CHF hitellel megteremtheti az álmait.
Ahogy a sok ostoba fog járni, akik azt hitték 2018-19-ben, hogy elég egy lakást venni és az örök időkre táplálja majd őket.
Ők mondjuk már nem annyira a kisember kategória, ezért nem is sajnálom őket annyira, de a folyamat ugyanaz. A későn érkezőket csőbe húzták egy szebb és bódogabb élet ígéretével és nagyon keserű leckét fognak megtanulni, újra.
Murdoch 2020. 09. 03. 17:45
Előzmény: #87293  Törölt felhasználó
#87294
++
Lehetett volna egy tök normális piac, de úgy látszik a 2008-as dolgokból sem sikerült tanulni, megint megismétlődik az egész folyamat, csak máshogy. Semmiféle rakétának nincs helye, ezt vmi elmeroggyant találta ki, hogy az ingatlanpiacon ez jó dolog. 50M-os panelok, mintha ez teljesen természetesen lenne, lóxart.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 17:36
Előzmény: #87288  keljfeljancsi2000
#87293

omfg, nem azért vették kevesebben, mert olcsóbb volt, hanem pont fordítva. Egy békebeli ingatlanpiacon mindenki, vagy a nagy többség megtalálja magának az alkalmas kéglit 1-2-3 tranzakcióból és bódogság van benne, olyannyira, hogy költözni se szívesen költözik el onnan. Tudnék mesélni, de szerintem neked is elég csak körbenézned a rokonságodban.
Mi ph.szért vernék fel a kégli árakat, kinek? Mindenki gyűjtöget szép nyugodtan, aztán megveszi, amikor elég pénze van és talál egy megfelelőt, ha meg upgradelni szeretne, akkor eladná először a meglevőt egy másik emberkének, akinek meg az ő kéglije megfelelő.
Normális piacon szép nyugodtan zajlana minden. Egy kégli nagy értékű árú, normálisan megfontolt lenne a piaca, lassú folyású.
Csakhogy a sok g.ci spekuláns megérkezett ide is és mint mindenhol, ahova csak beteszik a lábukat, maguknak akarnak hasznot kikaparni bármi áron, akár a teljes piac széterőszakolása árán is. Abnormális árhullámokat gerjesztenek, tönkretesznek mindent, semmit nem teremtenek.
Valaki írta és nagyon igaza van, hogy jöttek a rövidtávús spekák mert 15-20% hasznot lehetett csinálni egy belvárosi kéglin 2013-14-ben. Szétb.szták a piacot, felb.szták a zárakat és most, amikor átléptek egy vonalat, amit nem lett volna szabad és a piac és a kormányzat és az ott lakók visszavágtak és még a gazdasági környezet is megváltozott, menekülnek és itt hagyják a káoszt.
A qrmány dilettantizmusa is kellett hozzá, de tegyük fel a kérdést kinek volt erre szüksége?
Most a nyomorult piac 8-10 év alatt visszakorrigálja magát, ha nem erőszakolják tovább. Ebben bízhatunk. Illetve én abban bízom, hogy már 5 év alatt is számottevő változás lesz, ugyanis a profi spekák már leléptek vagy lelépnek gyorsan, maradnak a bolondok, akik nem sokáig bírják tartalékokkal, mert esztelen befektetők voltak és a piac megbünteti őket.
impudent 2020. 09. 03. 17:34
Előzmény: #87286  keljfeljancsi2000
#87292
Áruld mán el ki az a szerencsétlen aki ma kivesz egy kelenfoldi 50 es panelt 100 felett.
Max 2 diakut tudok alképzelni 2*50 ezerert de akko még mindig ott a rezsi.
Ki fia borja lehet ?
Toniba 2020. 09. 03. 17:09
Előzmény: #87288  keljfeljancsi2000
#87291
Talan azert volt olcsobb, mert kevesebben vettek.
A te logikad szerint mindenkinek emelnie kene az arakon es vennek az emberek.
Nevetseges.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 17:00
Előzmény: #87289  Törölt felhasználó
#87290
De az elmúlt 50 évben még 0 közeli kamat se igazán vót, szóval megint nem tudom mit tudnánk érdemben összevetni a mostani helyzettel.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 16:59
Előzmény: #87288  keljfeljancsi2000
#87289
Ja, akkor jó!!!!!!!!!
Amúgy az elmúlt 30 évben azon az időszakon kívül nominális csökkenés nem tudom mikor volt.
A 45-90 közötti "piac" nem tudom mennyiben releváns, szóval meddig utazzunk vissza, az aranybulláig?
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 16:55
Előzmény: #87285  Törölt felhasználó
#87288
Nem írtam éveket! Bármikor amikor olcsóbb volt az ingatlan kevesebben vették!!!!!!!!!!
1kor13
1kor13 2020. 09. 03. 16:54
Előzmény: #87283  keljfeljancsi2000
#87287
Mert több a tücsök, mint a hangya. 
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 16:52
Előzmény: #87282  Toniba
#87286
Ja, tök rettegek! Aki csengeti a havi albidíjat és éveken keresztül végignézte ahogy duplának, tripláznak a lakásárak az meg tök nyugodt hiszen itt az 5% áresés egy év alatt a csúcsról!
 Nem úgy Tibi aki tátott szájjal futott bele a ****erdőbe és kéretlenül is kedvezméynt adott  a lakbérből! 🤪 erre a tanévre meg -1 misit be is húzott magának... ja tudom, Ő profi. Taníts mester! 🤣
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 16:50
Előzmény: #87283  keljfeljancsi2000
#87285
Miért kell a 2010-2013-as időszakot idekeverni, mikor ott tök más bázis volt, kimondottan más helyzet volt?
Almát a körtével hasonlítasz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 16:48
Előzmény: #87278  keljfeljancsi2000
#87284
Most téged a választási eredmények érdekelnek, vagy a gazdaság állapota?
Pörgethetjük a motort max fordulaton, de meddig?
Melyikkel jutunk messzebbre végeredményben szerinted?
Elindultunk a világ körüli utunkra gps nélkül, de úgy gondoljuk mi szartuk a spanyolviaszt, azért akkora égést már nem vállalunk be, hogy két sarkot visszaforduljunk, és elinduljunk egy jobb irányba, inkább átmászunk a mount everesten full gázzal?
Én értem, hogy populizmusból doktoráltál te is, meg a kormány is, de ha a választók nem tudnak lakást venni tömegesen, akkor nem fogják megszavazni a rezsimet újra.
Lásd Mato papa írását még 1x:
https://novekedes.hu/mag/fenntarthato-lakaspolitikara-van-szukseg-matolcsy-gyorgy-irasa
Ja tudom, kit érdekel mit ír.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 16:48
Előzmény: #87280  1kor13
#87283
Hadd ne keressek vissza több hónapot... volt itt már minden!
Egy kérdésem marad: MIÉRT VÁSÁROLNAK KEVESEBBEN INGATLANT AMIKOR OLCSÓBB MINT AMIKOR DRÁGÁBB? IGEN LAKHATÁSRA IS. Várom megtisztelő válaszod! 
Vagy azt mondod te is hogy általánosságban a zembereknek NEM JÓ a lakásárcsökkenés a kiváltó okokkal együtt természetesen?
Toniba 2020. 09. 03. 16:38
Előzmény: #87281  Toniba
#87282
Es emellett egesz nap itt rettegsz hogy aki a lakasar csokkenesrol beszel az lebeszeli a "portekad" arat.
Egyaltalan nem irigyellek.
Toniba 2020. 09. 03. 16:36
Előzmény: #87268  keljfeljancsi2000
#87281
Nem tudom kirol beszelsz. Te nem tudsz engem megbantani. 🥱
Idezem a kokemeny erveid:
"Ja, csak mert rohadtul irigyled azokat akiknek van (különösen ha több) és szeretéd ha az ő tehenük is megdöglene ha te már kimaradtál a felértékelődésből! ÉRTELEK! Vegytiszta emberi irigység..."
🤡🤡🤡🤡🤡🤡

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek