Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Toniba 2020. 08. 31. 18:07
Előzmény: #86834  Törölt felhasználó
#86840
Nagyjabol en is igy gondolom.
Vege azoknak az idoknek, amikor barmit, barhol es barmennyiert meg lehetett venni es jol kiadni.
impudent 2020. 08. 31. 18:06
Előzmény: #86838  CyrusTheGreat
#86839
Nehogy élhidd hogy az a jó amiko 10 db 900 ezerft os szakács dogozik egy mellékutcában
CyrusTheGreat 2020. 08. 31. 17:58
Előzmény: #86835  keljfeljancsi2000
#86838
Most válságban lenne a gazdaság?
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 17:47
Előzmény: #86831  Törölt felhasználó
#86837
Azt hiszem nekem is jól fog jönni egy kis árcsökkenés. A gyerek még néhány évig gyerek lesz, de utána már jönnek a felsőfokú tanulmányok. Nem kell azt patentra megvárni, ha épp lejjebb vannak az árak, akkor kell megvenni, mert utána lesz megint emelkedés, az szinte biztos. Ha idegen városba megy, akkor a kiadott lakás fedezheti az ő bérlését. Mivel majdani kezdő lakásnak lenne, az a fő szempont, hogy jó lokáció legyen, jó beosztás, és minimum 20 évig ne robbanjon le nagyon az a ház és közvetlen környék (már amennyire ez egyáltalán tippelhető). Azért vannak örök népszerű környékek a városban, én ott fogok keresni.
impudent 2020. 08. 31. 17:43
Előzmény: #86835  keljfeljancsi2000
#86836
Felejtsd él ezeket a maszlagokat !
10 éve pumpáljak a pinzt a novekedés soha nem látutt mértéket öltött mégis az egész világ csődben van.
Mán új fogalmak vannak.
Vagy egyáltalán nincsenek.
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 17:35
Előzmény: #86833  berlini
#86835
Úgy ahogy korábban megírtam: nem önmagában a nominális lakásár számít hanem ami miatt alacsony a lakásár! Magyarul a kedvezőtlen gazdasági környezet, az meg válságban van. Pl. hiába olcsóbb az albérlet ha többeknek nehezebb ekkor kitermelni mint a magasabb bérleti díjat konjunktúrában! Azaz minden RELATÍV! 
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 17:08
Előzmény: #86832  berlini
#86834

"sorold már fel a kormány intézkedéseit, amelyekkel árat akar csökkenteni."
MAP+ és ha ez nem elég, mert elszállna az infláció akkor jön a MAP++
Illetve a rövidtávú szabályozás, indirekt módon, az önkormányzatokra bízva
Mellé haveri, önkormányzati bérlakásépítés, csillagászati összegekből megépítve, de alacsony összegért kiadva. Pénzszivattyú, de a bérlő jól jár.
Lesz koleszépítés is, de ez még nem hivatalos, ellenben már többször mondták a nagykutyák, hogy erre szükség van. Biztos, hogy erre rárepül majd a NER, főleg ha a lakáspiac lelassul, akár tetszhalott állapotig. Kellenek a projektek és mi lenne hasznosabb, mint egy kollégium, persze a stadion után, ha az elkészült. Egy-egy kolesz felépítése sok-sok millárd haszon, utána örül a zegyetem, örül a diák, a legjobban a vállalkozó örül, hogy kicseréltetheti igazi állatbőrre a yachtja belsőjét, mindenki bódog.
berlini
berlini 2020. 08. 31. 16:52
Előzmény: #86826  keljfeljancsi2000
#86833
Ez hogyan jött ki?
berlini
berlini 2020. 08. 31. 16:45
Előzmény: #86818  Toniba
#86832
sorold már fel a kormány intézkedéseit, amelyekkel árat akar csökkenteni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 16:19
Előzmény: #86829  Toniba
#86831

Arra figyelni kell, hogy bérlő mindig lesz, de a demográfia, a várható kolesz bővítések, a várható munkásszálló bővítések és a szabályozások (pl rövidtávú, de megsuhinthatják a hosszútávút is) miatt egyre nagyobb lesz a verseny a minőségi bérlőért.
Tehát nem szabad csak erre, csak ingatlanra felépíteni a nyugdíjas évek anyagi biztonságát. Túl hektikus piac. Ha a home office és a távoktatás nagyobb teret nyer, a potenciális bérlők jó részét elveszti a piac. A demográfia miatt évről évre kevesebb a diák, bár külföldiek jöhetnek helyettük. Képlékeny a helyzet, reálisan nézve csökken diákszámmal érdemes számolni. Sajnos ugye 1 egyetem van csak a top500-ban, tehát külföldi diákokat szakterületekre, orvos pl lehet csábítani, meg a kipcsak helikopterpénzzel, ázsiaiakat, a szokásos brutális pénzszórással. Hát, egyik se olyan diákcsoport, akikre hosszú távon építkeznék.
Talán még az orvosi egyetemek jól állnak a rangsorban és relatív olcsóak, de fontos lenne minél több egyetem a top 500-ban vagy még feljebb. Akkor több külföldi jönne. Még megtippelni se tudom, hogy mennyi az esély arra, hogy egy (inkább több) magyar egyetemből top egyetem váljon.
Én is, ha megveszem a kégliket, már csak akkor ugye, ha és feltéve találok majd jó beszállópontot, akkor utána már másba fektetek. Meg hát előtte is, most is van már hosszútávú részvény befektetésem. Nyeszbe is nyomok pénzt folyamatosan, hosszútávra. Tőzsdén forgatom, valami abból is lesz és adják hozzá a 20% szja visszatérítést.
Nekem van egy sejtésem, hogy a lakáskiadásból csak nagyon mérsékelt bevételek várhatóak hosszú távon. Mondjuk 30-40 évben gondolkodva, némi optimizmussal, addig talán elélek, de csak nagyon jó beszállóval, jól megválasztott lakással lehet majd versenyben lehet maradni. Akik mindenféle dohos, putris sz.rból, rossz helyen, lepusztuló környéken akarnak majd nyugdíj kiegészítést lakáskiadásból. Hát nem fog menni és ha erre nagyon számítottak, akkor nagy bajban lesznek. Persze 30-40 évre előre ki lát?
impudent 2020. 08. 31. 15:58
Előzmény: #86829  Toniba
#86830
Ahho nagyon jó ingatlan köll manapság hugy érdömös lágyán vele veszűdni
Toniba 2020. 08. 31. 15:51
Előzmény: #86825  Portfoliooo
#86829
Akkor boldog nyugdijas eveket.
Meglatjuk hogy alakul majd a vallalkozoi berlakasprogram es a lakhatasi valsag megoldasa.
Toniba 2020. 08. 31. 15:46
Előzmény: #86821  keljfeljancsi2000
#86828

Nem latom, hogy lehulyezett volna. Sajat magad montad magadra.
"Mert én az asztalt csapkodom a röhögéstől...."
Ez egy picit eroltetettnek tunik. Nem erzem az oszinteseget 😐
Mindegy az a lenyeg, hogy mindenki elvezze a beszelgetest.
Viszont az teny, hogy az arak csokkennek 🛬
HerrLudwig 2020. 08. 31. 15:45
Előzmény: #86824  keljfeljancsi2000
#86827
De min röhögsz? Mi olyan vicces azon, amit én/Toniba írtunk. Nem lenne jobb inkább értelmesen beszélgetni, ha már arra való a fórum? Egymás hülyézése, kiröhögése nélkül?
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 15:39
Előzmény: #86818  Toniba
#86826
"A lakasar csokkenes fontos resze a lakhatasi valsag megoldasanak."
ÁÁÁáááÁÁÁÁÁáááÁÁÁÁ!
Akkor a legnagyobb a lakhatási válság amikor a legolcsóbbak az ingatlanok... de ne zavarjon!
Portfoliooo 2020. 08. 31. 15:39
Előzmény: #86799  Toniba
#86825
De, a lakas pont arra van , hogy 50 felett biztositsa a korai nyugdijat. Az 50 eves kor es a nyugdij kozott mar eleg bizonytalan  a munka vilaga, a munkavallalo szamara. Engem se biztass munkara. A fogyasztasom reven is hasznos resze lehetek a tarsadalomnak, lasd 27% afa. :))
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 15:38
Előzmény: #86823  HerrLudwig
#86824
"1. Ingatlanról állítok valamit. 
2. Erre jön a tudós társad és azt mondja hülye vagyok mert a befőttesgumira (autóra, bármi másra) az nem is igaz!
3. Erre vagyok oly kedves hogy felhomályosítom hogy talán arra értettem amire eredetileg írtam. GY.K: ingatlanra.
4. Te besírsz.
****
Van még kérdésed? Mert én az asztalt csapkodom a röhögéstől...."
HerrLudwig 2020. 08. 31. 15:37
Előzmény: #86821  keljfeljancsi2000
#86823
Már bocs, de te vagy az, aki kinyilatkoztat valamit, aztán hülyézed, akinek ellenvetése van, miközben egy tökegyszerű kérdésre sem vagy képes válaszolni. Csak a személyeskedés maradt neked. Kár.
macisajt 2020. 08. 31. 15:33
Előzmény: #86815  keljfeljancsi2000
#86822

Te viszont egy sikeres ember vagy,  pszihológiából meg még szuperebb! Ja nem is..!
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 15:31
Előzmény: #86820  Toniba
#86821
1. Ingatlanról állítok valamit. 
2. Erre jön a tudós társad és azt mondja hülye vagyok mert a befőttesgumira (autóra, bármi másra) az nem is igaz!
3. Erre vagyok oly kedves hogy felhomályosítom hogy talán arra értettem amire eredetileg írtam. GY.K: ingatlanra.
4. Te besírsz.
****
Van még kérdésed? Mert én az asztalt csapkodom a röhögéstől....

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek