Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
franc0 2020. 08. 31. 08:24
Előzmény: #86758  Portfoliooo
#86760
Már vártalak, ma kicsit lassú a reakcióidő :)
Ha több eszed lenne mint egy marék lepkének, te is tudnád, hogy a jelenlegi jóléted a neoliberalizmusnak köszönhető. A jelenlegi rendszer számára te csak egy hasznos hülye vagy, a jelenlegi vélt státuszod csak egy múló szeszély. Akár marad a jobb, akár leváltja a bal, te mész a dolgozóba hamarosan.
Murdoch 2020. 08. 31. 08:19
Előzmény: #86758  Portfoliooo
#86759
Az lehet, de a 'jó' világ is megszűnt, pont reggel elemezte a rádió a KSH és .com-os lakbérindexes dolgot. Két hónap alatt zuhant a belváros 15%-ot. Aki arra számított, hogy két panellel, vagy egy V. kerületi téglával harmincévesen nyugdíjba megy, annak kampó.
Portfoliooo 2020. 08. 31. 08:15
Előzmény: #86756  franc0
#86758

Ezt valamelyik padlassepro pufajkas rokododtol hallottad? Te nem nagyon szereted a berbeadokat mi?
Jobb ha megbaratkozol a gondolattal, hogy mar nem jon vissza a keruleti tanacs es a lakasosztaly es a voros zaszlo ugyszinten.
Murdoch 2020. 08. 31. 08:15
Előzmény: #86753  CyrusTheGreat
#86757
Először rádiójátékként hallottam még gyerekkoromban, de nagyon tetszett. Viszont ha megnézed az 57-es eredetit, akkor ott a kamera folyamatosan veszi közelről az arcokat, körbe-körbe mozogva, minden szemrezdülés számít. Ezt színházban nehéz lenne visszaadni. Végtelenül zseniális film, örök darab.
franc0 2020. 08. 31. 07:54
Előzmény: #86750  hétszilvafás
#86756
A pezsgő arra kell, hogy tompítsa az eltartottakat folyamatosan mardosó félelmet. 
HerrLudwig 2020. 08. 31. 07:39
Előzmény: #86744  keljfeljancsi2000
#86755
Vagy akár te is elgondolkozhatnál rajta, miért hozod te ki ezt a viselkedést más emberekből és pl glala miért nem. Azon is, hogy vajon miérr töröltek már téged százszor.
----
A kettős mérce meg éppen neked kedvezően van. Míg a trollokat - teljesen jogosan - kirakták a fórumról, addig téged itt hagytak, miközben ugyanúgy klón vagy, mint eddig.
CyrusTheGreat 2020. 08. 31. 07:09
Előzmény: #86748  hétszilvafás
#86754
Háát, egy olyan országban, ahol a vezetés gerjed a különböző testnedvekre, valamint a hímivarsejt és a petesejt összjátékát állami szintű fétissé teszi, ott elég aktuálisnak gondolom a Salò-t.
CyrusTheGreat 2020. 08. 31. 07:05
Előzmény: #86738  impudent
#86753
Mester, a 12 dühös ember egy színdarab, ha ilyesmit akarsz látni, akkor a színházat látogasd (bár, ott elég sok az ember). Persze, hogy egyszerű film, remek párbeszédekkel és izgalmas fordulatokkal, ugyanis a színpadon ezekkel operálsz.
hétszilvafás 2020. 08. 31. 03:06
#86751
Sok eladót, kevés vevőt kívánok az új tanévre! És akkor amit a befektetői mánia, eszetlen ner-dotáció, QE és pénznyomda kéz a kézben elrontott, azt a piac helyrehozza a Marshall-kereszten egy új egyensúlyi árszinten.
hétszilvafás 2020. 08. 31. 02:43
#86750
Én ezt a yolo-herceget sem értem. A prémium pezsgő lenne a luxusélet metaforája? Vagy miért mindig ezzel szomorítja el a hozzám hasonló hétszilvafásokat? Vagy realestate igazából egy jószívű, érző lelkű ember, aki tapintatból nem ír jachtjáról, magánrepülőjéről, monacói lakásáról. De a még mostanában divatos, tihanyi panorámás luxusházáról sem ejt egy árva mukkot sem, szemérmesen elhallgatja. Fene se tudja, hol az igazság, talán ő a fórum Oskar Schindlere? Esetleg az irgalmas szamaritánus, aki mind a havi 500 e nettó bérbeadási hozamot karitatív célokra fordítja, ahelyett hogy a Comói-tó partján venne belőle (pár év alatt) luxuskastélyt? További saccra havi 500 e béréből sem (néhány év alatt megszerezhető) párizsi, londoni -központi fekvésű- házakon jár az esze, szerénysége és alázata példamutató. Az a pár korty pezsgő így rögtön más megvilágitásba kerül - igazán belefér.
hétszilvafás 2020. 08. 31. 02:08
Előzmény: #86687  impudent
#86749
Havonta többször pittyeg az a telefon a kamatokról. Rengeteg pakkod van, nem lesz kicsit sok egy "nagyobb" csomagra 2,5 m? Gondolkozz, hogy az mennyi tőkét jelent kb. 5 - 6 % kamatnál! Mert a végén még nagytőkésnek titulálhatunk, és a kapitalista státuszhoz nem passzol a robinhoodi empátia.
És bár fejet hajtok intellektuális nagyságod előtt, de engedj meg egy korrekciót, Uram: nem fordul, hanem "fjordul". 
hétszilvafás 2020. 08. 31. 01:54
Előzmény: #86734  impudent
#86748
Megy ám itt a diskurzus a magasművészetről! Nézzél Pasolinit, a Salóból is sokat tanulhatsz, pl. hogy a kaki is ehető. Ha már ennyire a múltba révedsz, letűnt korokra gerjedsz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 01:00
Törölt hozzászólás
#86747
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 00:36
Előzmény: #86744  keljfeljancsi2000
#86746
"Mondtam, hogy teljesen méltatlan ehhez a fórumhoz."
"de ahhoz a szinthez/stilushoz, amit O megutott mar igazan nincs mit hozzafuznivalom."
Ezekkel mind "gyoztes" stilusára reagáltam, de ez az explicit moderáció témakörébe tartozik, felesleges bármit írni rájuk, vki majd megnyomja rájuk a jelentem gombot, és az illető röpül.
Ez nem kapcsolódik ahhoz a témához, hogy te vajon amúgy hergeled-e a "shortosokat" nyomdafestéket amúgy tűrő stílusban., aztán pedig azt állítod, hogy te nem provokálsz.
Lehet tényleg nem szánod annak, ettől még provokatívnak tűnik néhány megmozdulásod.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 00:07
Előzmény: #86744  keljfeljancsi2000
#86745
Én azzal az állításoddal szálltam anno vitába, hogy saját bevallásod szerint te nem provokálsz senkit.
Igen, valóban a másik oldalon is sokan provokálnak, és végül kérésedre ennek excplicit hangot is adtam, hogy akkor mostantól Ők se panelbárózzanak, kizsákmányolózzanak, stb..
Ha te semmit soha nem szántál provokációnak, ám legyen, elfogadom, ennek ellenére megértem, hogy mások annak vették.
De Ők nem kardoskodtak az ellen, hogy ők márpedig nem provokálnak, ezért őket nem kellett azzal szembesíteni, hogy de, fiúk, ti is provokáltok.
Senki se mondta, hogy nem jár ide ezen kívül egy "halom" troll, illetve igen, sajnos néha előkerülnek szintén nem ide való szavak.
Nem kéne mindent mindennel is összemosni.
keljfeljancsi2000 2020. 08. 30. 23:54
Előzmény: #86743  Törölt felhasználó
#86744
"Nem mondtam, azt se, hogy melós kirohanása elfogadható volt."
Valamiért mégis az én kommentjeimet kifogásolod csak. OK, meg lettél szólítva, de ha nem tettem volna lapítottál volna mint **** a fűben. Hoppá, megint provokáltam volna? JA NEM. Szó nélkül elmentél volna a mocskolódásán ami körökkel túl tesz az én  cinizmusomon és az itteni szabályokon! "Győztes" fajtársunk kommentjei amúgy megvoltak? Csak mert arra se írtad hogy ejnye-bejnye ezt azé' itt nem kéne! Ja és senki más sem pedig kapta a like-okat ezerrel szóval látták!!!
***
Mint mondtam nem fogom ennek ellenére jelenteni, kíváncsi vagyok mi lesz a fórumtársak reakciója mivel ugye maguktól semmit nem törölnek a modik. Ha maradhat én azt is elfogadom! Ez is egy minősítése a fórumnak.
Na, jó'ccakát mindenkinek!
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 23:45
Előzmény: #86742  keljfeljancsi2000
#86743

Egyáltalán nem értesz.
Ki mondta, hogy egyenértékű bármi bármivel?
Mondtam, hogy teljesen méltatlan ehhez a fórumhoz.
Nem mondtam, azt se, hogy melós kirohanása elfogadható volt.
Azt mondtam rá, hogy provokáltad.
Nem mondtam, hogy megengedheti magának.
Eredetileg is az ellen szólaltam fel, hogy elég sokat provokálsz, aztán meg letagadod, hogy provokálsz.
Más is provokál, és valóban, te tudsz olyan szavakkal is provokálni, ami miatt nem fognak kirakni innen.
Ettől még meg lehet arról is a véleményem.
keljfeljancsi2000 2020. 08. 30. 23:36
Előzmény: #86739  Törölt felhasználó
#86742
Értelek! Egy kis cinizmus nálad egyenértékű a "A faszoddal szórakozzál te arogáns pökhendi paraszt  , megmondtam már fél éve is egy féreg vagy az is maradsz !!" -al és társaival....  gondolom a "győztes" faj kommentjeire is ezt mondtad volna! Remélem sikerült elkapnod őket mert irodalomtörténeti műremekek voltak! 
****
Mondanám hogy tudod mit? Próbáljuk ki ha én írom le ezeket akkor is maradhatnak-e! Biztos igen. JA NEM! 
Barátom, a kettős mérce fogalmával meg kellene barátkoznod neked is! Én minden v@dp@r@szt beszólását köteles vagyok elviselni (szerintetek) de ha én picit odapirítok az igazsággal akkor az "A faszoddal szórakozzál te arogáns pökhendi paraszt  , megmondtam már fél éve is egy féreg vagy az is maradsz !!" teljesen elfogadott SŐT indokolt válasz! MU-HA-HA! Ideje lenne már egy kis önvizsgálatot tartani... csak azért mert nem szimpi a pofám nem jelenti azt hogy bármit megengedhet bárki!
Murdoch 2020. 08. 30. 23:28
Előzmény: #86738  impudent
#86741
Akkor még sok volt a becsületes arc. Ezért is szeretem a régi filmeket.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek