Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 17:52
Törölt hozzászólás
#86680
CyrusTheGreat 2020. 08. 30. 17:50
Előzmény: #86676  Benzedrine
#86679
A 31079704 kifejezetten rossz lakás, az 1+2-es megnevezés barokkos túlzás, praktikusan egy nagy előszobája van és másfél használható szoba. Elektromos fűtés esetleg működhet, de ekkora méretnél már ehhez teljesen új nyílászárók kellenek és két embernek jó lenne kb folyamatosan bent tartózkodnia, esetleg feltenni egy sóletet főni...
Túlárazott, udvari nézet, tipikus "befektetői" lakás, szerencsétlenségére pont idénre lett kész. A lakás semennyire sem elegáns, úgy néz ki, mint egy Ny-EU kolesz, a berakott bútorok nem kifejezetten top minőség, a burkolatokat nem tudom eldönteni a képek alapján. Célközönség inkább diákok, de ezért nem lehetne 130-170k-s sávtól eltérőt kérni, és szerintem ott is küzdeni kell, hogy kivegyék.
Akkor már inkább a 39.9-es Múzeum körúti, az sem világbajnok, de ennél bőven jobb.
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 17:49
Előzmény: #86676  Benzedrine
#86678
Ha elmüs vagy, akkor olcsóbban kapod vagy már nincs ilyen? Ott kéne hirdetni a hirdetőfalukon :)
sityaki 2020. 08. 30. 17:49
Előzmény: #86647  infin
#86677
Pár napig tök jó volt a fórum, több konkrétummal. Most meg megint kezditek a százszor lerágott csontot...
Benzedrine
Benzedrine 2020. 08. 30. 17:41
Előzmény: #86671  CyrusTheGreat
#86676
Nem tudom elképzelni, hogy valaki saját célra, lakni vesz egy ilyen lakást. 50 nm-t 3m belmagassággal hogyé lehet kifűteni villannyal? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 17:41
Előzmény: #86668  infin
#86675

A 19m-os 2009 vége vagy 2010 eleje, a pontos dátumra nem emlékszem, mert fel kellett újítani a srácnak a kéglit és az több hónapig tartott. Hatalmas régi polgári kégli. 4 szoba egymásból nyíló, konyha, de átalakították teljesen, modernebb alaprajzzal. Ami furcsa volt, hogy amikor mentünk mozgott a padló a fa gerendázat miatt. Engem zavart kissé.
az angyalföldi kéglik mind 2013-as voltak nyár,
a 84nm-est nagyon sajnáltam, próbáltam ráígérni, de nem lehetett. 3 nagy szoba, mind külön nyílt, 1 közös fürdő, 2 külön wc, a fürdő mellett meg a bejáratnál, a nagy hálószobában (amit annak neveztek ki, mert egyébként minden szoba használható méretű volt) még pluszban wc+zuhanyzó. 2 kocsibeálló, igaz azok felszíniek. Egy aranybánya lett volna. 10 millióért.tartozás fejében kapta, de még neki kellett volna pénzt belerakni. Kicsit mákos volt az ügy, mert cég nevén volt, azért is csúsztam, az ügyvédet meg kellett előbb kérdezzem, hogy szerinte mehet-e. A nepper meg már réges régen lefoglalózta.
Még színesben ki is nyomtattam az alaprajzot, tudtam, hogy kiadásra tökéletes. A nepper is tudta.
Akkoriban divat volt a májsztereket így kifizetni. Az ismerős burkoló gyerek is csinált egy nagyobb munkát 2011-ben és úgy fizették ki, hogy kapott egy telket, amin jelzálog volt. A jelzálogot neki kellett levennie, meg a telket eladnia. A pénzénél volt a végén, csak ugye még neki kellett pénzt belerakni meg eladni.
Ami még divat volt akkoriban, hogy üzleteket lehetett tényleg fillérekért venni és több házról tudok, ahol most abban laknak. Ezek földszinti utcafronti lakások, tehát nem annyira értékesek, de mondjuk egy 40nm üzlet akkoriban volt 7-7,5 mihály és simán lakásnak lehet használni.
Egyik bérlőm apjának üzlete volt a 7. kerben és nem tudta eladni családon belül. Könyörgött mindenkinek, hogy vegyék meg 7m volt, de viszonylag méretes, 70nm körüli volt. Az lakásnak nem volt használható. Azt is végül nepper vitte el.
Szerintem akkoriban aki lakást vett, legalább egy igen jó vételbe beleszaladt.
A map+ nem infláció követő valóban, de a kérdés, hogy mennyi lesz a hivatalos infláció?
Lehet venni infláció követő papírt is, csak drágább kiszállni belőle. Mivel alkalmi vételre vadászok majd, ezért nekem fontosabb volt ez a szempont.
Ha beismernék az igazi inflációt, akkor az infla követő lenne a nyerő valóban, de nekem gyanús, hogy nem fogják hagyni.  Nyugdíjat, mindent emelni kell az inflációval. Nem áll érdekükben a valós inflációt kimutatni.
berlini
berlini 2020. 08. 30. 17:35
Előzmény: #86665  infin
#86674
A lakossági hitel mennyiség már elérte a 2010-es évit.
De (ha jól emlékszem) kb fele annyian vették fel.
Ennek az a fő oka, hogy ma már szigorú jövedelmi szabályok vannak. 15 évvel ezelőtt minimálbérre is fel lehetett venni csak ingatlanfedezettel komoly összeget, ma ez nem megy.
Ok még az is, hogy a devizahiteles elszállás még sokak emlékezetben él. Kell egy nemzedék, amig ezt elfelejtik és ez  nem tartja vissza azokat a hitelfelvételtől, akik nem érzik nagyon biztosnak a munkahelyüket.
berlini
berlini 2020. 08. 30. 17:28
Előzmény: #86637  Murdoch
#86673
Második fázis indulása az év végén?
Tudsz angolul?
Akkor próbáld meg elolvasni.
Ebben a cikkben is a 2. fázisról irnak.
De itt van egy júliusi cikk az 1. és 2. fázis eredményeiről.
https://www.ox.ac.uk/news/2020-07-20-new-study-reveals-oxford-coronavirus-vaccine-produces-strong-immune-response-0
Itt már májusban inditják a 3. fázist:
https://www.ox.ac.uk/news/2020-05-22-oxford-covid-19-vaccine-begin-phase-iiiii-human-trials
Más forrásból tudom, hogy Braziliában és USA-ban 30-30 ezer önkéntesen teszteltek júliusban és augusztusban.(A 3. fázis már klinikai. Ezt akkor kezdik el, amikor a 2. fázis eredményesen le lett zárva.)
https://finance.yahoo.com/news/phase-iii-clinical-trial-several-113000308.html
Ebből idézek:
"Since the first vaccine safety trials in humans started in March, there are more than 165 vaccines in development. More than 140 vaccine candidates are under investigation. Six are already in the final stage phase III trials, which is remarkably rapid."
Tehát 6 vakcina van már a 3. fázisban.
A következő cikk szerint már 9 vakcina van a 3. fázisban és 2 jóvá lett hagyva kisérleti (ideiglenes jelleggel) de ezeket a WHO nem ismerte el, mert a 3. fázisú kisérletek ezeknél csak most kezdődnek.
https://www.nytimes.com/interactive/2020/science/coronavirus-vaccine-tracker.html
A Moderna július végén kezdte el a 3. fázist:
https://www.nih.gov/news-events/news-releases/phase-3-clinical-trial-investigational-vaccine-covid-19-begins
https://www.europeanpharmaceuticalreview.com/news/125070/moderna-initiates-phase-iii-trial-of-covid-19-vaccine-candidate/
(Ők kb 1 hónapos késésben vannak az Oxfordi csapat mögött.) 
Ez is az augusztusi 3. fázisu kisérletekről szól:
https://news.emory.edu/stories/2020/08/coronavirus_phase3_vaccine_trial_launches/index.html
Soha nem fordult elő az ami idén ennél a vakcina fejlesztésnél van.
Nincsenek pénzügyi korlátok és 165 csapat foglalkozik a kutatással.
hatalmas verseny van és a gyógyszerészeti felügyeleti hatóságok (USA: FDA) hatalmas nyomás alatt állnak
Ez a portfoliós cikk a jövő év elejére teszi a vakcina sorozatgyártását. (Miután meg lesz az engedély) A cikk irója csak arról nem tud, hogy az oxfordiak mögött álló AstraZeneca saját kockázatra már júliusban elkezdte gyártani az oltóanyagot. (Valójában vissza nem fizetendő előlegekből tették ezt, mert pld az EU is megrendelt több százmillió vakcinát náluk.)
Murdoch 2020. 08. 30. 17:25
Előzmény: #86670  STRFCKR
#86672
CyrusTheGreat 2020. 08. 30. 17:24
Előzmény: #86670  STRFCKR
#86671
Nem, az ez volt:
https://m.ingatlan.com/31616355?gravity=1
Még más azonosítóval volt fenn, Húsvét körül linkeltem, egyszer már eltűnt, most ismét itt van.
STRFCKR 2020. 08. 30. 17:18
#86670

https://ingatlan.com/31079704
ez volt 39.9 nehany hete?
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 30. 17:17
#86669
most esett csak le infin :))
infin 2020. 08. 30. 17:01
Előzmény: #86666  Törölt felhasználó
#86668
Kp-ban szoktam én is venni. Melyik évben volt a 19M-s nyugatis meg a 10M-s angyalföldi, erre kíváncsi vagyok. :) MAP+ nekem nem tetszik, mert nem inflációkövető, de nyilván természetesen vannak helyette más opciók, ezzel egyáltalán nem vitázom.
infin 2020. 08. 30. 16:56
Előzmény: #86664  Murdoch
#86667
Megkérlek arra, hogy egyszerűsítések helyett részletesen átgondold, amit írtam. Addig semmi értelme, csak személyeskedni kezdenél megint arról, hogy az a réteg vagyok aki az új iphone-t veszi hitelre meg kreacionista meg mittomén. Nekem ez a színvonal nem éri meg, bocs. Pá.
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 16:55
Előzmény: #86655  infin
#86666

Nem ismerem személy szerint, az indexen blogolt egy srác, aki mindenféle dolgot varázsolt az ing. comos adatokból.
Ha te találtál alkalmi vételt az ingaltan comon, akkor jó neked, bár nem tudom mit hívunk alkalminak.
Az én köreimben ilyen alkalmi vételek voltak, 19m  egy 100nm feletti kégli a nyugatinál.
A másik egy 3 nagy külön bejáratú szobás angyalföldi pecó, azt nepper vitte el előttem, nem volt fent hirdetésben. Feldobtam az ingatlanosnak privát pénzt, ha felhajt valamit, de a nepper is megtudta valahogy, aznap délután már foglalózot, nagyon magas foglalóva. 10 mihály volt, 2 kocsibeállóval 84nm.
Akkor itt az ismerősöm esete, kp-val elvitték a kéglijét 2019 elején, 24m, 22. ker 70nm + garázs.
A saját kéglimen alkudtam is és mélygarázst belealkudtam még pluszban.
Új építésű kégli, havrom szólt, hogy járt a házban és ott mondták neki, nem volt hirdetve, angyalföld, 2013-ban 5,5 mihály 1+1 szoba 40nm, de ott a ház nem volt kész és azóta sincs 100%-ban kész. Lakhatási van,  lakni lehet benne, kiadni is ki lehetne. Ha lett volna még kp-m, ezt megvettem volna. A vállalkozónak azonnal kellett 5,5m kp valamire. Burkolatok nem voltak benne, fürdő nem volt kész. kb +1m-ból készre lehetett volna vágni akkoriban.
A kp ereje.
Ezért teszi most sokkal sokkal sokkal jobban az, aki inkább gyűjti a kp-t, kihaszálja a map+-t, a részvényeket, aranyat, bármit amihez ért és nyomott áron van.
Tőzsde az egekben, de olajipar továbbra is a padlón. REIT-ek is 2/3 áron, bár azok ki vannak téve a HO-nak, tudni kéne pontosan a portfóliójukat. Elektromos autózás a sláger, van egy csomó részvény, ami még nagyot fog menni.
Gyűjteni kell most a kp-t és lesznek még nagyon jó beszállók, amikor tényleg érdemes kéglit venni (újra).
infin 2020. 08. 30. 16:54
Előzmény: #86592  Benzedrine
#86665
Benzedrine (vagy bárki más pl. berlini): ez érdekelne, szerinted mit jelent az a témában, hogy a lakosság eladósodottsága alacsony nálunk, vagy mit gondolsz erről.
Murdoch 2020. 08. 30. 16:53
Előzmény: #86663  infin
#86664
Most mit válaszoljak erre? Beragadtál az időseknél. Továbbra sem érdekel, hogy valamilyen oknál fogva, kormányoktól függetlenül, egységesnek mondhatók az intézkedések.
https://www.statista.com/statistics/1105061/coronavirus-deaths-by-region-in-italy/
infin 2020. 08. 30. 16:44
Előzmény: #86661  Murdoch
#86663
Most komolyan azt hiszed h szerintem nem járt ember a Holdon :)))
Hihetetlen bakugrások ezek kéremszépen :))))))))
De tudodmit teszek egy utolsó próbát. Ezt írtam, *közvetlenül* erre reagálj a bakugrások helyett:
"Inkább a néhány száz vagy ezer halott az idősotthonokban (bár ott is miért nem lehetett jobban kezelni a dolgokat?), mint h globálisan összeomlik a gazdaság mindenhol, és jön a 100% munkanélküliség meg éhínség, aminek sokkal nagyobb hatása van, mint a vírusnak
(Igen túlzok én is, de ez a lényeg sztem)
Viszont azzal tavasszal is úgy voltam, hogy az öregeket nagyon hatékonyan el kell különíteni (és nemcsak az idősotthonokban!!). De ezt meg sem próbálták. Pedig már akkor is világos volt, hogy csak rájuk veszélyes a vírus.
Mivel ezt meg sem próbálták, örültem neki, hogy legalább átmenetileg voltak szigorú korlátozások, amivel védték őket is. Addig, amíg a gazdaság még bírta. Azon túl nem éri meg, SENKINEK ....."
infin 2020. 08. 30. 16:42
Előzmény: #86657  Törölt felhasználó
#86662

Nem erről van szó, hogy nehéz megérteni az időrendi sorrendet vagy hogy egybitesen gondolkoznék lol. ... Arról van szó, hogy: folyamatosan egyre több lakás vételét tervezed, most már 3-nál tartasz, ugyanakkor azt írod, ezentúl már szar lesz a piac, meg a demográfiai okok miatt is most már mindig szar lesz innentől, közben számolgatod, hogy a teslából veszel lakást, pedig még ha el is rakod abból a nyereséget 10 évre, akkor is az elméleted szerint már a demográfiai okok miatt lesz szar a piac tehát soha nem fog magához térni. Közben meg MÁP+ az szerinted kitart 5 évig, esetleg 10 évig, mikor nem inflációkövető :)
De tudodmit? Egyértelműsítsünk. Szerinted mikor lesz jó az ingatlanpiac megint? Mikortól éri meg az ingatlanokkal foglalkozni neked, mikor akarod venni a 2-3 lakást? Tehát, hány év múlva?
Egyébként nagyítóval kereshetnéd a hozzászólásaim között, ahol arra biztattam volna bárkit, hogy most vagy máskor vegyen lakást, mivel ilyet és még hasonlót sem írtam soha. :)
Murdoch 2020. 08. 30. 16:39
Előzmény: #86660  infin
#86661
De, sajnos megértettem, ember sem járt a Holdon.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek