Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 08. 24. 19:26
Előzmény: #85777  Törölt felhasználó
#85780
A végén lesz az 1.1M, nem egy nagy para, DE most jön a lényeg: van egyedi kémény vagy nincs egyedi kémény? Ha nincs, akkor lényegében halott vagy, lehet villanybojlerezni, ahhoz valszeg hálózatot bővíteni, esetleg vezetéket cserélni, ha még nem történt meg. Nem egyszerű ez a helyzet, a kedves ultragazdag lakástulajdonosok többsége egyben még nem látott 500k-t, meg is lehet nézni az eredményt. Ezt a kondenzációs kazáncserét gondolom a következő 1-2 év slágertémájának a tégla társasházakban, izgalmas csörte várható pár helyen.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 19:22
Előzmény: #85775  Törölt felhasználó
#85779

Hát igen, bár jön a kiszámoló miklós és kiszámolja, hogy most mennyivel könnyebb lakáshoz jutni, pedig most nem költözik ki úgy valaki pestről mondjuk fótra, hogy még a pesti lakását is meg tudja tartani. Elenyésző az, aki ezt meg tudja csinálni.
Örül, ha a lakás ára + babaváró + csók + minden megtakarítás + maxi hitellel éppen le tudja takarni az ikerházat vagy jobb esetben a családi házat.
Nem tartom magam szegénynek, de ismerősömmel találkoztam még tavaly fóton, beültünk az auchanba egy jó kajára, aztán megkért, hogy nézzek meg vele pár házat, hátha valamit észreveszek. Bmeg, 70m volt a legolcsóbb és nem palota.
Most össze tudnék ennyit szedni, de ha meg azt nézem, mondjuk 10 évvel vagyok fiatalabb és akkor 70m egy nem túl jó kégli, inkább 80-90m az ami tetszene is, hát ez brutális.
Tudom, hogy itt a fórumon mindenki dóbálózik a 10 milliókkal, meg 100millós kégli, de qrvára el vannak ezek az emberek szállva a realitástól.
Egy 30-35 éves ember csak valami elképesztő mázlival, családi háttérrel tud ilyen 70-100m összeget összeszedni.
Ha 100e forintot megtakarít egy magyar család, akkor már a jobbak, a megtakarítók között vannak. Mire lesz abból vagyon?
Ezek a mostani lakásárak teljesen egy ilyen a valóságtól fényévekre elszakadt, alternatív, elképzelt világban léteznek csak.
Teljesen világos, hogy itt nagyon komoly korrekció fog jönni, mert muszáj, hogy jöjjön. Semmiféle piac nem tud tartósan ennyire elszakadni a reál valóságtól hosszú időre.
resone
resone 2020. 08. 24. 19:18
Előzmény: #85772  PBoborjan
#85778
kazánt nem kapsz 150ér, 250 egy jofajta turbós minikazán, ami nem tud melegvizet. De egyébként változó, hogy jó e a távhő. Itt nyugaton úgy gondolkodunk, hogy talán jobb ha nincs, pláne ha kiadásról van szó. Ha üresen áll, nincs költsége.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 19:15
Előzmény: #85776  CyrusTheGreat
#85777
857 ezer. Osztva 15 évvel az havonta 4800 Ft. Egy 60 nm-es lakás távfűtése pont ennyivel kerül többe. Radiátort pedig pont ugyanannyiszor kell itt is ott is cserélni, az már nem számít. 
https://energetikai-palyazat.hu/kazancsere-koltsegei/
CyrusTheGreat 2020. 08. 24. 19:08
Előzmény: #85772  PBoborjan
#85776
Igen, 15 évente belefér a kazán, csak most nem arról szól a dolog, hogx lecseréled, oszt jónapot, csak komdenzációsat rakhatsz fel, új kémény, miazmás.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 19:03
Előzmény: #85774  Törölt felhasználó
#85775
Igen. Praktikus dolog volt és okos döntés. Bejelentkezett az egész család, a gyerek járhatott a pesti oviba és általánosba, mehettek a régi háziorvoshoz, ha kórház figyelt be, akkor is Pesten volt. Közben ki is adták. Közben felnőttek a gyerekek, és beköltözhetnek abba a lakásba indulóként.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#85774

A 2000-es években az volt a divat, hogy aki kiköltözött az aglóba, azoknak jó része, szerintem bőven a felüknél is több, megtartotta a pösti lakását.
Mert megtehette, önerőnek felvettek a lakásra szabad felhasználásút, a vége felé már az is CHF volt, aztán még a házra is külön hitelt.
Közülük sokan eladták a lakást, mert muszáj volt, de még így is nagyon gyakori az aglóban, hogy beszélgetek emberekkel és ez is mondja, az is mondja, hogy van egy pösti kéglije.
50-70m az nagyon nagy pénz még most is, ha kp-ról beszélünk, de még hitellel is jó nagyot kell érte általában nyújtózkodni.
Soha ne felejtsd el, hogy egy átlag magyar 100e alatt takarít meg havonta. Abból mire vagyont épít, nagyon sokáig tart.
Öröklés az más tészta. Egy nagyon távoli rokonom a várban, vár környékén lakik, de nagyon titkolják, hogy hol pontosan, mert egy csomó kapzsi örökös pályázik a lakására és eltartásit akarnak vele kötni. Néztek rám mint valami gyilkosra, amikor rákérdeztem, hogy hol a kégli? De ez megy már egy ideje, nem új dolog, ami új, hogy az öreg mama belépett valami vallási közösségbe és rájuk fogja hagyni a kéglit :) Majd megőrülnek most a rokonok, hogy ezt nem lehet, meg hogyan.
Nem vagyok profi öröklés tudor, de azt tudom, hogy van köteles rész, azt ki kell adni. Csakhogy ha még életében az egyházra iratja a lakását egy haszonélvezetivel, akkor nem lesz mit örökölni.
Van ratkós rokonom, több is, de most egyikkel beszéltem és mondja, hogy hullanak az évfolyamtársai meg a hasonló korú barátai. Be is van sz.rva, most diétázni kezdett meg szedi a vérnyomás gyógyszert.
Én nem tudom tényleg mi lesz, de akik itt 10 év meg ilyen távlatokban gondolkodnak és  nem számolnak a rengeteg megörökölt lakással, ami mind rázúdúl az ingatlan piacra, azok nem értik az események logikus láncolatát.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 18:56
Előzmény: #85765  Murdoch
#85773
De ja vu, a város másik végéből. Pár éve 48 M volt, akkor azt hittem, eladták. Úgy néz ki, nem. Pedig akkor szerintem reálisabb árat kértek érte. Nincs garázs se, 350 nm a telek, és 100M+. Vastagon fog a ceruza.
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+haz/csaladi-haz/31698604
PBoborjan
PBoborjan 2020. 08. 24. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#85772
1. Ha van távhő.
2. 4500 ft a havi általány gázszámlám 60 nm-re, melegvízzel, gáztűzhellyel,  27%-os gáz áfával. A távhőn 5% van, az dotált cucc.
3. Jól kell beállítani a kazánt és akkor nem égeti szét önnönmagát. 15 évente belefér egy 150 ezres kazán.
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 18:43
Törölt hozzászólás
#85771
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 18:28
Törölt hozzászólás
#85770
CyrusTheGreat 2020. 08. 24. 18:28
Előzmény: #85765  Murdoch
#85769
3 éve is csak hirdetgetett, most is azt csinálja. CSOK-árban próbálja azt eladni, amire nem vehetsz fel 35M ingyenpénzt, mit gondol, miből lesz a célközönségnek pénze? Aki 128M-et ingyenpénz nélkül előhúz, az közelebb is tud válogatni,
CyrusTheGreat 2020. 08. 24. 18:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#85768
Bizony, erről már sokszor beszélgettünk, de szerencsére erre van a hőgyűrű projekt, a következő 3-4 évben szépen ráállítják a társasházakat a belvárosban is, azt mondjuk még nem tudom, mi lesz az incentive, de gyanítom, hogy lesz rá valamilyen pályázat...
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 24. 18:23
Előzmény: #85765  Murdoch
#85767
szerinted ő el is szeretné adni, vagy inkább egy fotópályázatra készül? nem tudom eldönteni a képekből :)
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 18:21
Törölt hozzászólás
#85766
Murdoch 2020. 08. 24. 18:10
#85765
Viszonyítási alapként, eme ingatlan kb. 3 éve 68M-ért volt fent a .com-on. Most:
https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/csaladi-haz/31699403
Murdoch 2020. 08. 24. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#85764
Azért megnézem hány olyan emberke van, aki bérből összerak három értelmezhető helyen lévő és állapotú budapesti ingatlant. Hókuszpókusz nélkül.
STRFCKR 2020. 08. 24. 18:06
Előzmény: #85756  Törölt felhasználó
#85763
Fenn van a tulaj hirdetese is (csak alaprajzzal), akkor lehet a teljes jutalek skippelheto.
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 18:03
Törölt hozzászólás
#85762
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 17:57
Törölt hozzászólás
#85761

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek