Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 12:31
Előzmény: #85538  berlini
#85540
Link?
franc0 2020. 08. 22. 12:31
Előzmény: #85535  berlini
#85539
Mondjuk az is balfék aki 38-ért kiveszi. 
Ennyiért Mallorcára megyek négycsillagba félpanzióval. 
berlini
berlini 2020. 08. 22. 11:58
Előzmény: #85536  siemens
#85538
Hogy mégegyszer világos legyen.
Amit számoltam azt egy konkrét AIRBNB-s hirdetés alapján tettem.
Soha nem foglalkoztam rövid távú kiadással és nem is fogok soha ebbe beszállni.
Ezért senki se vegye az ezzel kapcsolatos morfondirozásomat rábeszélésnek.
(Különösen, hogy ma még senki sem tudja megmondani, hogy lesznek-e kerületi korlátozások ebben és azoknak milyen vonzatuk lesz a kiadásokra.)
berlini
berlini 2020. 08. 22. 11:55
Előzmény: #85536  siemens
#85537
Szimpatikusabb lenne, ha érzelmi kitörések helyett konkrétan arra reagálnál amit irtam.
siemens 2020. 08. 22. 11:54
Előzmény: #85535  berlini
#85536
Húúúú, ezt így szombat délelőtt, még emésztenem kell. De, inkább nem mondok semmit. Mindenki tud olvasni, számolni, majd reális döntést hozni.
Aki rövidtávú lakáskiadással akar foglalkozni, az ne az évi bruttó 60%-os hozam reményében vágjon bele. Igyekszem olyan témakörökben hozzászólni amire van egy kis rálátásom, mert ellenkező esetben csak okoskodásnak tűnhet.............
berlini
berlini 2020. 08. 22. 10:27
Előzmény: #85517  siemens
#85535
Úgy látom, hogy ahogy nekem sem, Neked sincsen saját tapasztalatom a rövid távú lakáskiadásban.
Igy megnéztem egy a bazilika és a Lánchid közötti rézsen lévó airbnb-s szoba napi diját. Ez most szeptemberre érvényes hirdetési árral:
38 ezer ft/nap + 8000 ft takaritási dij.
Vegyük csak a 38000 ft-ot mint bevételt, mert a takaritási dij nem naponta esedékes és az ténylegesen elmegy a takaritásra mosatásra.
Ha egy 75 m2-es lakásban van 2 ilyen szoba, akkor az általad számolt (belvárosban valószinűleg nagyon alacsonynak számitó) 75%-os kihasználtsággal:
 2*365*0,75*38.000=20.805.000 ft bruttó bevétel.
Igy én nem tartom túlzónak a beidézett 12 milliós bruttó bevételt. (Amit persze terhel adó, amortizáció) de igy sem volt rossz megtérülés az elmúlt 6 évben. 
6*12 millió, vagy az én konkrét példám alapján 6*20,8 millió
babyboy 2020. 08. 22. 09:35
Előzmény: #85529  Törölt felhasználó
#85534
Ha olyan lesz a "vasútfejlesztés", mint a 10-es úton, akkor majd történik valami 20-50 év múlva, és akkor is nyernek majd pár percet néhányan, a többiek meg szívnak, mert kiderül, hogy csak úgy lehet gyorsítani, ha kihagy pár megállót a vonat.
CyrusTheGreat 2020. 08. 22. 09:29
Előzmény: #85532  JeGeMeLOV
#85533
Tudja az eladó, hogy irreális elképzelései vannak, hiszen még mindig nem ment el a lakás, viszont csak odáig jut el, hogy akkor több emberrel köt szerződést, hátha nagyobb merítéssel találja meg a balekot. Ezzel szemben mi történik? Eléri, hogy mindenki kiröhögje. A közvetítőket sem értem ilyenkor, minek belerakni az energiát, ha ennyit érsz a megbízónak is?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 22. 09:21
Előzmény: #85531  CyrusTheGreat
#85532
Köszi! Érdekes. Győzzön a jobbik? A lakást láttam már fél éve is, azóta kerültek fel képek a kiürített szobákról, vagyis már nem laknak benne. 
CyrusTheGreat 2020. 08. 22. 09:08
Előzmény: #85530  JeGeMeLOV
#85531
Ellenkezőleg.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 22. 09:05
#85530
Annak mi a mögöttes jelentése, amikor egy lakást 10 iroda is hirdet ugyanazokkal a képekkel? Sürgős? Alku lehetősége van benne?
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 08:50
Előzmény: #85518  infin
#85529

Jelenleg a zemberek el vannak varázsolva még teljesen. Vonattal mentem be pestre és hát beszélgették a zemberek természetesen a nagy hírt, hogy fejleszteni fogják a vasutat. Sűrűbb lesz, gyorsabb lesz. Mondja valaki, hogy neki a szomszédja már fel is emelte a házának a hirdetési árát, mert könnyebb lesz pestre ingázni és így nagyobb lesz a kereslet a házára. Aztán kikerestem a hírt, a vitézy osztotta először facebookon, de nincs még időtáv se megadva. Ez több év lesz, akár 1 évtized is, ha közben nem fogy el a pénz, mert kell a vezírnek egy új stadionra mondjuk.
A kis speka már beemelt.
Volt cikk Bezenyén meg Hegyeshalom mennyivel nő az ingatlanok ára, már spekulálnak a zemberek, mert valami giga beruházás lesz ott. Elolvastam azt is és ezer ! lakást terveznek építeni. A kapzsi ott lakók meg már azt számolgatják, hogy mennyivel fog többet érni a kégli, de basszus, nem veszik észre, hogy rájuk szabadul 1000 lakás?
Az összes nagyberuházásnál beindul a speka, még Gyurcsány idejében felreppent a hír, hogy Tbányára jön egy BMW gyár, ha jól emlékszem végül Lipcsébe ment, de már beindult a speka Tbányán ahogy kijött a hír és estek a pofára a "befektetők".
Győrben amikor építették a plázát, a spekák vették a környező paneleket és mondjuk valamennyit fogtak rajta.
mostani BMW gyár, mercedes, de a gödi samsung gyár is, már hallom beindult a speka a kéglikre, emelgetik a házak hirdetési árait
Mondjuk nem kizárólag magyar jelenség ez, de nálunk nagyon primitív, ösztöni szinten jelenik meg.
Hovátoknál volt ilyen, olvastam róla cikket egyszer, hogy építenek EU pénzből egy nagy tengeri hidat, hogy ne kelljen határt átlépni, ha Dubrovnikba mennek. A kínaiak nyerték és beindult a speka, hogy majd hatalmas pénzért kiadják nekik a lakásokat, házakat meg hogy beindul majd a költés a környéken egy ekkora beruházásnál, a sok ember majd költeni fog. Aztán a qrva kínai odavitt egy lakóhajót és a várakozással ellentétben alig alkalmaz helyi munkaerőt és alig költenek a kínai melósok. El se nagyon hagyhatják a hajót :)
A sok kis speka meg pofára esett.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 08:07
Előzmény: #85517  siemens
#85528
Szerinted a cikkíró vėgzett ilyen számításokat? Vagy tollbamondták neki? Mindenki döntse el.
infin 2020. 08. 22. 01:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#85527
Kihagytam h az első 14. kerben volt nem gáz részen
infin 2020. 08. 22. 01:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#85526

Minimális mozgástere van, a 15M-hoz képest. Ha felújított csilivili lakást keres az ember, akkor tényleg nincs. Múltkor volt egy felújított társasházban 16,5-ért közepes állapotú 25nm (de akár 1,5 szobássá alakítható alaprajzzal, csak szerintem annak nem sok értelme ekkora méretnél), lakható ha az ember nem nézi a kádár korszaki csempét :). Levették a hirdetést 2 nap alatt.
Ennyi pénzért valóban jobb nem lesz általában.
Illetve néhány hete volt 16,0M-ért 13. ker angyalföld korrekt részén viszonylag felújított szintén 25-30nm körül (amit konkrétan 1,5 szobássá alakítottak, mert az is 2 ablakos volt). De azt 23 órán (!) belül levették :)
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 01:42
Törölt hozzászólás
#85525
infin 2020. 08. 22. 01:39
Előzmény: #85494  CyrusTheGreat
#85524
Nekem az ilyen kertes újpesti kis házikók a showstopper (szóval glalával ellentétben én inkább a másikra szavaznék :) ).
infin 2020. 08. 22. 01:34
Előzmény: #85492  Törölt felhasználó
#85523
Az durva, hogy airbnb-s lakásra volt pénzük (ok, hitellel, de ezek azért igényeltek önerőt is), de kenyérre nem
infin 2020. 08. 22. 01:23
Előzmény: #85499  Törölt felhasználó
#85522

Az ingatlanos cégnél lehet érdeklődni az apróbetűs részről? Továbbra is kíváncsi lennék mit tudsz meg erről esetleg.
A lepukkant környékhez passzoló bérlőkhöz tartozó extra kockázatot is pl beleszámolták a dolgokba? Tényleg hajlandók ilyen bérlőkkel a fejfájást vállalni? Nem tudom, ezt én vmiért nehezen képzelem el, de hát nem is vagyok az USA-ban jelenleg
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 01:19
Törölt hozzászólás
#85521

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek