Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 08. 21. 18:01
Előzmény: #85486  CyrusTheGreat
#85500
Felesleges ebben reménykedni. Ez már évekről szól, még ha lesz is vakcina, akkor is egy nagyon jelentős utazóréteg le fog morzsolódni (bizalomvesztés), nagyjából 2024 tájékán várható, hogy valamennyire megközelíti pl. a légiforgalom a régi szintet. Tökmindegy, hogy lesz második hullám, vakcina, határzár, airbnb szabályozás. Lehet, hogy kapaszkodni fognak az eladók a jelenlegi árakba, de akkor elég jelentősen meg fog nőni a kínálati oldal + majd vicces értékesítési időkkel lehet kalkulálni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 17:47
Előzmény: #85454  Törölt felhasználó
#85499
Nekem is az volt az első hogy megnézzem, hogy milyen a népesség összetétel meg dinamika azon a környéken. Ezek lepukkant részek meg a bérlők is olyanok. Viszont van cserében egy átlagon felüli hozam. Nem tudom, hogy az ingatlanos mit intéz, azért is dobtam be hogy valakinek van-e tapasztalata hasonlóval, hogy ez hogy működik a gyakorlatban. Ha ez egy ennyire nyerő üzlet lenne valószínűleg nem kínálnák tálcán.
lohran 2020. 08. 21. 17:40
Előzmény: #85485  mr_bob
#85498
Nem a vírus a lényeg !
A magas ár és a hitelezés a kulcsa az áraknak
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 21. 17:09
Előzmény: #85488  fogpaszta
#85497
engem az érdekel, hogy minél előbb legyünk túl rajta. ha ehhez egy szigorúbb karanténos 3 hónap kell, akkor csináljuk én azt mondom. semmi értelme évekig elnyújtani a folyamatot. a tavaszi karanténunk is inkább hasonlított a "svéd modellre", mint amit kínában, vagy japánban csináltak karantén néven.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:56
Előzmény: #85495  Törölt felhasználó
#85496
Garzonok kapcsán viszont ez a kritérium a belvárosban erősen leszűkíti a lehetőségeket, ott tényleg csak az emeleti ráépítések/tetőterek/padlások maradnak, legalábbis 90%-ban. A II. kerületben mondjuk elég sok olyan kislakást láttam, amelyek utcai szobaablakkal bírnak, ott talán nagyobb valószínűséggel lehet találni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 16:53
Előzmény: #85493  CyrusTheGreat
#85495
Nekem a gangra néző lakás teljesen show stoppper :D.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:52
#85494
Kíváncsi lennék impudent véleményére erről:
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31591348
Teljesen vállalható tégla garzon, egyáltalán nem nyomortelepnek tűnő házban, szép kert (+ kerti tároló!), Istvántelek egyáltalán nem problémás. 32nm, 18.3M.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:45
Előzmény: #85489  Törölt felhasználó
#85493
Ez esetleg?
https://ingatlan.com/vii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31670635
18.5M, 29nm, Osvát utca, szintén közel a körúthoz, külön konyha és fürdő, illetve egy szoba (udvari nézettel). Nem földszinti, hanem harmadik emelet, 1M-ból kidobod a konvektort a fenébe, raksz fel elektromos fűtést, ekkora lakásnál ez működhet.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 16:32
Előzmény: #85490  CyrusTheGreat
#85492

Azért amikor ilyen kakis háttérrel nyomja az asszonyság, hogy lecci ne menjetek már 100e forint alá, mert nagyon nem jön ki neki a matek, akkor azért nem annyira biztos, hogy hosszú a türelem.
csédéék 1/3-ra tippelték azokat, akik törlesztést meg kenyeret is vesznek a bevételből. A törlesztést most nem kell ugyan fizetni, de ha mellette a normál bevételeik is sérültek, akkor van egy csoportja a lakástulajoknak, akik már rágják a körmüket.
Nekem csak az nem tetszik, hogy szétb.szták a belvárosi árat ezek a befektetők, most szétb.sszák a hosszútávú piacot is a menekülésük közben. Ezeket semmi nem érdekli, bár utána meg nagy rinya lesz, ha már drágán 2018/19-ben vették a kéglit, mert igen méretes veszteséget kénytelenek lenyelni, ha mégis az eladás mellett döntenek.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:30
Előzmény: #85489  Törölt felhasználó
#85491
Ez egyes kérdés nagyon erősen összefügg az ingatlan jogi státuszával és  besorolásával, illetve azzal, hogy hívhatják-e egyáltalán lakásnak (sok banknál nincs erre külön vizsgálat, de láttam egyet, ahol szabályzatban volt ez a kérdés kezelve).
A 2-es kérdés minden esetben kérdés, azzal mindig foglalkozni kell, az esetek túlnyomó részében az 1-es kérdéssel nincs probléma, de ennél a konkrét lakásnál azért könnyen belefuthat az ember a pofonokba. Harmadrészt, nekem problémás-gyanús a jelenlegi tulajdonos és a társasház kapcsolata, nem tudom, hogy miért nem sikerült megszerezni a beékelődő helyiséget, több értelmét láttam volna annak, hogy azt megszerezni és csak utána beleölni a pénzt a felújításba... Nekem egy kicsit gyanús így a dolog.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:23
Előzmény: #85487  mr_bob
#85490
Ne viccelj, 3 hónap üresen állás az semmi. Tfh, 10%-os hozamelvárásod volt, azaz úgy számoltál, hogy 120 hónap alatt a pénzednél vagy, akkor a 3 hónap mit jelent? Bolhafingot. Ezt az állásidőt bárki bármikor megmagyarázza magának és a hallgatóságának. Ha 10 éves megtérüléssel számoltál és már egy éve üresen áll, az már valami, akkor már elgondolkodsz a dolgokon, mert kézzel foghatóan nem ott van a piac, ahol gondoltad/vártad/remélted.
Egészen addig bőven várni fogja a nagy többség a turistákat, amíg egyértelműen meg nem születik a döntés önkormányzati szinten, hogy mennyi az annyi. Mivel nincs turista, ezért az önkormányzatnak különösen sietni nem kell a döntéssel, a lakók most semennyire sem háborognak.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 16:17
Előzmény: #85474  CyrusTheGreat
#85489
Ki nem f*ssa le mit mond az oték.
1. hitelezi-e a bank, mint lakás?
Hitelezi-e kvázi bármilyen körülmények között, értsd mint nem csak akkor mikor mindent hitelezni 
akartak(devizahitel)
2.lesz-e rá piac akkor, mikor el akarod majd adni, 10-20 év múlva, vagy kiadható lesz-e, illetve akkor mi lesz az 1-es ponttal, megint érdekes.
Ezek a releváns kérdések.
Azért ez elég közel van a nagykörúthoz ahhoz, hogy ha nem is belvárosinak tekintsük, de akár én is kivenném airbnb-re(lehet nem véletlenül kaptam rá fel amúgy a fejem :))
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 21. 16:13
Előzmény: #85485  mr_bob
#85488

Indulááás!! ....
-Úgye Te sem orulnel annak, hogy lenne egy komolyabb második hullám ami miatt ismét komolyabb határzarakra lenne szükség??
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 21. 16:12
Előzmény: #85486  CyrusTheGreat
#85487
akkor ez mentalitást kérdése :) én inkább úgy látom, hogy már a remény is elszállt, hogy az elkövetkezendő fél évben normalizálódjon a helyzet a mostanival ellentétben, amikor is ugye szabadabban jönnek-mennek a turisták. nem gondolom, hogy a remény fenntartja az árakat, főleg nem akkor, amikor már 3 hónapja üresen állnak majd a lakások ősz végén.
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 16:08
Előzmény: #85485  mr_bob
#85486
Pont, hogy lassítja az áresést, innentől kezdődik a reménykedés (majd jövőre már lesznek, visszajönnek, meg ugye az örök klasszikus: olyan még úgy se volt, hogy ne legyen valahogy).
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 21. 16:03
Előzmény: #85484  lohran
#85485
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200821/orban-viktor-szukseg-lesz-ujabb-tilto-intezkedesekre-a-jarvany-miatt-445598
-
"Aki látni akarja, az most nézze meg a tengert, mert szeptember 1-től más világ jön. Azt nem mondom, hogy satu, de ehhez közeli állapot jön" - ütik a szöget az airbnb koporsójába úgy érzem, és talán még komolyabb kerületi szabályzás se fog kelleni jövő tavaszig. szerintem ez fel fogja gyorsítani a belvárosi ingatlanárak esését. indulááás!
lohran 2020. 08. 21. 15:49
#85484
A piac telitődött Budapesten sok a lakás eladó kiadó drágán.
Ha nem lesz nagy turizmus és a hitelezés szigorodik eljön az árcsökkenés.
A hitelezés a kulcs és a moratórium.
Az irodaéhínség is lecsillapodott.
Nem lesz érdemes ingatlanba fektetni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 15:13
Törölt hozzászólás
#85483
CyrusTheGreat 2020. 08. 21. 14:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#85482
A békási panel.
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 14:46
Törölt hozzászólás
#85481

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek