Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 14:12
Törölt hozzászólás
#85320
Toniba 2020. 08. 19. 14:10
Előzmény: #85318  CyrusTheGreat
#85319
Azt hallottam a Havanna nagyon fejlodik.
Regen jartam arra, de kivancsi lennek ra.
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 14:09
Előzmény: #85315  impudent
#85318
Inkább a Fóti út környéke, mint a Havanna szvsz. Sétáltam már arra, Újpest központ környéki kis utcák szerintem teljesen vállalhatók, még az újpesti lakótelep is a víztoronynál. Vannak izgalmas arcok, de nem akartam például azonnal máshol lenni, mint mondjuk a Bozsik stadion környékén...
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 14:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#85317
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 14:03
Előzmény: #85313  csdy
#85316
Tehát 5-6 éve a családi segítség nélkül nem ment volna, hitellel sem. Ők pedig beleszóltak volna. Hidd el, ez így szokott lenni, láttam más családoknál is. Ha én adnék önerőre pénzt a gyerekemnek, akkor én is beleszólnék, hogy mit igen és mit nem.
Ha jól értem, most már saját magatok is összeszedtétek az önerőt? Akkor mostanra jobb helyzetbe kerültetek, mint voltatok 5-6 éve.
impudent 2020. 08. 19. 14:02
Előzmény: #85308  CyrusTheGreat
#85315
Elköllene sétálnod az újpesti kis utcákba ahul ezek a lakások teremnek ,nyomortelep színtrűl följöttek amolyan modern nyomortelep színtre
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 14:00
Előzmény: #85311  Törölt felhasználó
#85314
Igen, ezért is, habár ncseed nem értett vele egyet, de továbbra is tartom, hogy 10%-os belvárosi árcsökkenés 15%-ot jelent a külső kerületekben.
csdy 2020. 08. 19. 13:58
Előzmény: #85302  Törölt felhasználó
#85313
Ha most inkább bérelni kéne, kínálati piac kialakulása esetén 1 év múlva jobb lenne a vétel pl. ?
Hát igen sokmindenben nagyon vaskalapos lett kiszámoló, amiket te is írtál.
6 éve laktunk egy 30 nm-esben és az lett volna 12.5m Zuglóban. 
"Bérelni csak kamatszint alatt érdemes" ez alatt mit értesz? A banki kamatokhoz képest?
A stagnálást vagy csökkenést az ingatlanok árára érted?
5-6 éve még önerőnk sem lett volna csak családi segítséggel, akik meg a hiteltől elzárkóztak. Sakk-matt
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 13:53
Előzmény: #85310  Törölt felhasználó
#85312
Pardonez moi, eszembe se jutott a dolog, most megnéztem az adatlapot és valóban volt egy kis pihi. Mindent értek.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#85311
Lassanként majd elválik a szar a víztől. Helyre fognak kerülni az arányok, és nem mindegy, hogy hol árulnak majd egy ingatlant. Az ilyen hirdetések már jelzik, hogy hogyan mozdul a piac. Először a rossz lokációkban reccsen meg.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:52
Előzmény: #85305  CyrusTheGreat
#85310
Hát hogy a viharba ne furcsállnám.
Csak megjegyeztem, hogy azért nem szólt két napig, mert nem tudott...
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#85309
Keversz pár dolgot. A bank csak akkor nem áll veled szóba, ha a KHR-ben mulasztási eseménnyel szerepelsz, ha csak annyi látszik, hogy van egy fennálló hitelszerződésed, az nem jelent semmit - ez alapján tudja majd a bank meghatározni a JTM-edet.
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 13:49
#85308
15M-es ár környéke, ha valaki nem ódzkodik a cserépkályhától, akkor ezt meg lehet próbálni
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31438416
Szövegben még 17.9M, de az árcímkén 16.9, én bepróbálkoznék egy kicsit alacsonyabbal is. Ez egyébként eléggé rendben van, jó állapotú, a tulajdoni lap lehet izgalmas, nehogy az ember osztatlan közös tulajdonba fusson bele.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:47
Törölt hozzászólás
#85307
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:42
Törölt hozzászólás
#85306
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 13:40
Előzmény: #85304  Törölt felhasználó
#85305
Bocsánat, félreértettelek, azt hittem, impudent részéről furcsállod a "feldumát".
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:39
Előzmény: #85303  CyrusTheGreat
#85304
Vót némi "moderációs esemény" úgy látom :D
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 13:35
Előzmény: #85296  Törölt felhasználó
#85303
Én is csak pislogok azóta is. Tegnap-tegnapelőtt semmi, még egy beköszönés se, ma meg már mintha a testrablók invázióját néznénk.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 13:18
Előzmény: #85300  csdy
#85302

A kiszámoló nagyon benéz dolgokat, mint a lakásárrobanás vagy a Tesla. Sokan meg követik, mert a nagy kiszámoló mondja. A Teslát is hogy köpködi. Persze spekulatív részvény, de egy részvényt nem lehet eladni? Muszáj megvárni benne az összeomlást. Nem értettem soha a gondolkodását. A megtakarításokhoz ért, hogyan csináld, a befektetéshez szerintem túl régi vágású. Egyszer mondta, hogy az orosz tőzsdén kavar valamivel, de mást soha nem árult el arról, hogy mibe fektet.
5 éve 12m-ért még a 13-ban is tudtál venni 1+2-es 58nm panelt vagy 35nm körüli téglát. Ezek nem 22-23m-ba kerülnek jelenleg, hanem 30m és afelett.
Bérelni csak kamatszint alatt érdemes (mert akkor nem érvényes a sokat emlegetett mondás, hogy égeted a pénzt, mert ennyit vagy többet a banknak is kifizetnél a pénze használatáért + elmaradt haszon az önerődön) és akkor ha stagnálást vagy csökkenést vársz a piacon. Mint szerintem most van egy ilyen helyzet.
Ez egyéni döntés mindig is, de úgy látom, te szembe mész a ciklusokkal, amikor venni kéne nem veszel, amikor várni kéne, akkor beleveszel.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 12:57
Előzmény: #85298  PersonaNonGrata
#85301

Igazság szerint az árak a bérlőkön is múlnak. Itt most tényleg lenne tér és lehetőség az alkura.  Én láttam még olyan licitet 3 éve itt az egyik háztömbben, ismerősöm hívott át, hogy nézzem meg, amikor egy kazal bérlőjelöltet odahívott a tulaj és szabályos licit volt. Mint a raktárvadászokban, mindent a szemnek, megnézhette mindenki a kéglit, a szobákba nem léphettek be és a lakásból is kizavart mindenkit, ott a folyóson tartották meg a licitet. Pár kérdésre válaszolt először, aztán licit.
Kivették a kéglit, nem tudom persze, hogy mennyi ideig maradtak azok a bérlők.
Ilyesmiről szó nincs mostanában és nem tudom, látok-e még az én életemben hasonlót.
Én azért nem tartom amúgy jó ötletnek az ilyen licitálást, mert én szeretek hosszabban elbeszélgetni a bérlővel, hogy megismerjem kicsit.
Kínálati piacon a vevők diktálnak, de az is igaz, hogy nagyon lusta dolog az, a tulajokra várni, hogy majd ők vigyék le a kinálati árakat. Aktívabbnak kell lenni és bátran alkudni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek