Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hokusz-pokusz 2020. 08. 18. 12:37
Törölt hozzászólás
#85140
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 12:36
Előzmény: #85136  berlini
#85139
Nagy itt a baj.
50filler 2020. 08. 18. 12:34
Törölt hozzászólás
#85138
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:32
Előzmény: #85136  berlini
#85137
(Most már csak azt szeretném tudni, hogy egy gombnyomásra miért küldte el négyszer.)
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85136
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85135
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85134
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85133
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85132
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85131
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:31
Előzmény: #85126  Törölt felhasználó
#85130
Na, akkor már tudjuk is, ki az aki megunta, hogy más álláspontot képvisel.
És még ti szidjátok a NER-t.
Cseppet sem vagytok jobbak ezeknél.
Ők nagyban űzik ezt (Klubrádió molesztálás, Népszabadság megszüntetés, Index szétverés,) de itt is megvannak a kis illiberálisok.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:29
Előzmény: #85124  mr_bob
#85129
A moderátor magától nem tilt ki senkit. Valaki akivel az elmúlt órákban vitatkozott úgy vélte, hogy ez lesz a döntő érv. Az elhallgattatás.
berlini
berlini 2020. 08. 18. 12:27
Előzmény: #85123  Törölt felhasználó
#85128
Sajnos a moderátornak elég, ha valakit klónnak bejelentenek.
Rögtön kitiltják.
Amit érdekesnek tartok, hogy azokon az egynapos regisztrációjú mocskolódókon kivül, akik érdemben nem tesznek hozzá semmit a fórumhoz, csak azokat tiltják ki, akik szernt nem lesz nagy korekció a piacon.
Lehet, hogy a modeátor is lakást akar venni?
Sony123 2020. 08. 18. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#85127
Szia! Erre csak a keresztapám válaszát tudom idézni, aki kőműves volt! Feltettem neki szinte ugyanezt a kérdést, hogy miért kell megnézni helyszínt, mivel a tégla malter, emberek ugyanannyiba kerülnek! Tudod mi volt a válasz: Ezt én tudom pontosan, csak azt akarom megnézni, hogy garázsban Trabant vagy Mercédesz áll. Így működik a piac.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 11:58
Előzmény: #85123  Törölt felhasználó
#85126

Amilyen hisztériát itt csinált, nem nagy veszteség szerintem. Mondjuk engem nem zavarnak az ilyen hisztis klónok, csak eggyel (+segéd nickek) több ember, aki prófétát játszik a fórumon. Tudom, én is, de ez van, mindenki megteszi a kinyilatkoztatását, a piac meg esetleg megrándítja a vállát és úgyis a saját feje után megy, amerre akar.
Mondjuk vigyázni kell kissé, mert a rómaik tudjuk mit csináltak, amikor elegük lett a rengeteg prófétából :)
hokusz-pokusz 2020. 08. 18. 11:56
Törölt hozzászólás
#85125
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 18. 11:56
Előzmény: #85123  Törölt felhasználó
#85124
szerintem sem írt semmi szabályba ütközőt, viszont úgy néz ki a hozzászólásai most megmaradtak szerencsére. igazán odaírhatnák ilyenkor a moderátorok, hogy kinek a bejelentésére jártak el... szerintem ő kell ide, hogy egyensúly legyen a két oldal közt! :(
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 11:50
Előzmény: #85112  Törölt felhasználó
#85123
adminisztrátor ma, 11:41
#5306Moderációs esemény történt "Y.O.L.O." felhasználóval szemben.
Moderáció:
Kitiltás a teljes fórumbólA moderátor indoklása:
klón.


Általános szabályok
Az 1. számú szabály: ne személyeskedj! A másokra tett sértő megjegyzéseket szankcionáljuk a legerőteljesebben.
A hozzászólásod (valamint a neved és az avatarod) nem lehet gyűlöletkeltő, másokat sértő, zaklató tartalmú.
A hozzászólásodban szereplő linkekre ugyanez vonatkozik.
Tilos a trollkodás, a reklám, a spam és a flood.
Ne add ki magadat másnak, és ne fedd fel más fórumtársad valódi kilétét.
Bár a politikusoknak közszereplőként több kritikát kell elviselnie, az ízléstelen, primitív, indokolatlanul lealacsonyító, csakúgy, mint a feltehetően valótlan tényt tartalmazó hozzászólásokat ilyen esetben is szankcionáljuk.
Ha jogszabályba ütköző hozzászólás miatt kárt szenvedünk vagy költségeink keletkeznek, azt a hozzászólóra áthárítjuk.
Próbálj megmaradni egy felhasználói fióknál. Egy email címről egy regisztráció lehetséges.
Kommenteket csak abban az esetben törlünk, ha az adminisztrátorok a Házirend megsértését állapítják meg. A kommenteket nem töröljük ha a felhasználó elhagyja a fórumot, és felhasználója törlését kéri vagy kezdeményezi a weboldalon. A hozzászólások megmaradnak, a nicknév neve helyett "ismeretlen felhasználó" fog megjelenni. Természetesen ha bárki panasszal él, hogy egy kommentben személyes adat van, akkor megvizsgáljuk azt a kommentet, és ha kell, töröljük.


Amúgy valaki rávilágítana hogy itt melyik pont sérült?
Mert, oké, tiltsád ki 5-10-20 napra, ha elszakadt a cérna, de ha utána tud normálisan kommunikálni, akkor mi értelme?
És mi értelme kitörölni mindent amit írt?
Valaki homályosítson fel.
Mert attól, hogy én nyomokban "lebeszélőnek látszom", attól még szerintem ez nem normális.
Toniba 2020. 08. 18. 11:37
Előzmény: #85086  elemerorsos
#85122
2015-os vetelt nem nagy szam duplazni.
Viszont 2019-es vetelen most hasznot fogni szinte lehetetlen. Vagyis lehet, de az mar nem a Mari nenik terepe.
Es igen, mindent el lehet adni. Lasd a bekasi panelt is megvette itt valaki ismerose 21 millioert. Masok meg 23-ert honapok ota hirdetgetik.
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 18. 11:33
Előzmény: #85118  berlini
#85121
szóval a piaci korrekciótól most már nem csak gazdasági válságig jutunk el, hanem már háború is lesz és bombázás :D beszarok :D még még még!!!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek