Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Y.O.L.O. 2020. 08. 18. 09:56
Törölt hozzászólás
#85100
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:56
Előzmény: #85096  elemerorsos
#85099

Ha meg megy a biznicc továbbra is akkor mit fáj neked, hogy sok csórika tudna végre lakást venni egy korrekció után?
Te úgyis találsz balekot a te kéglijeidre, azt mondod.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#85098
En pl pont amnyira nem mondtam, hogy ha BARMILYEN okbol olcsobb lakasok lesznek, akkor azzal no a forgalom
Az hogy neked a gyori peldabol ezt sikerult megertened az a te problemad, viszont elegge ketes ezt szinte minden nap felroni nekem.
Y.O.L.O. 2020. 08. 18. 09:55
Törölt hozzászólás
#85097
elemerorsos 2020. 08. 18. 09:51
Előzmény: #85093  Törölt felhasználó
#85096
Összetévesztesz azokkal, akik nem tudatosan vásároltak 2013-2015 körül és most ülnek egy jóval értékesebb ingatlanban. Én az elmúlt 20 évben MINDIG csináltam nem kis profitot azzal hogy vettem és eladtam. 2009 és 2013 között is. Most megint nehezebb időszak jön, de nem baj ez, legalább felépül egy normális kínálat és jobb lakásokból tudok válogatni. Már most megvan 2-3 kiszemelt lakás, amit 99%, hogy profittal adok el 1-2-5 év múlva. Nyilván nem hiszed, mert nem ismered a piacot, hogy mikor hol és mit kell venni. Most észnél kell lenni, mert nem mindenhol lesz emelkedés.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#85095
Azt ígérted, hogy nem fox rinyálni, aztán tessék.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#85094
Tudnam hogy ha ennyire szar itt neked miert nem keresel vmi mas szorakozast.
Szanakozni kar idejonni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:46
Előzmény: #85091  elemerorsos
#85093

Én értem, hogy egy korrekcióban levő ingatlanpiac a földbe állítaná a bizniccedet, csak nem igazán érdekel, hogy őszinte legyek.
Azt gondolom, hogy volt 5-6 jó éved, köszönd inkább meg a sorsnak, a qrmánynak és próbálj meg másból pénzt csinálni a jövőben, ha te csak rakétázó árak mellett tudsz profitot csinálni.
Evvan, volt 5 arany éved és annak vége.
Y.O.L.O. 2020. 08. 18. 09:43
Törölt hozzászólás
#85092
elemerorsos 2020. 08. 18. 09:41
Előzmény: #85089  Törölt felhasználó
#85091
Hetente? Ez az egyetlen idei eladásom és nem is tervezek többet. Tudom Tibikém ami nem illik a világképedbe, az nincs is, de ha nem hiszed, és feldobsz egy jó italt tétnek, akkor átküldöm az adásvételit.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#85090
Ja ha teljesen mindegy az elozmeny, akkor nincs tobb kerdesem, szaladok a bankba hitelert.
Remelem te is feltorod vegre a map-ot!
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:34
Előzmény: #85086  elemerorsos
#85089

"A huhogóknak, most adtam el egy XIII kerületi lakást. Újszerű, 2000-es évek második felében épült két szobás az Árpád híd közelében. A hirdetés utáni hétben kb 6-an nézték meg, ketten ajánlatot is tettek."
Milyen jó neked, hogy hetente adod el a kégliket. Ügyes vagy.
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#85088

"Ha leesik a lakások ára 50%-al én akkor sem fogok rinyálni se itt se máshol hogy "irreális". Nincs irreális ár csak piaci! Ha ezt hozza a piac akkor ez lesz! Ha meg nem akkor nem."
Azt csak te tudod, hogy akkor mit fogsz majd csinálni, amikor a jelentős korrekció megtörténik, ami bizony lesz 50% is bizonyos kégliknél.
Az viszont most könnyen látható, hogyan visítasz már csak a felvetésre is, hogy korrekció jön :) Vicces valahol ez vagy szánalmas?
elemerorsos 2020. 08. 18. 09:32
Előzmény: #85086  elemerorsos
#85087
Most már csak az idei vételt kell megtalálnom, de már van pár kiszemelt :-)
elemerorsos 2020. 08. 18. 09:31
#85086
A huhogóknak, most adtam el egy XIII kerületi lakást. Újszerű, 2000-es évek második felében épült két szobás az Árpád híd közelében. A hirdetés utáni hétben kb 6-an nézték meg, ketten ajánlatot is tettek. A hirdetéstől számított bő 2 hétre már írtuk alá az adásvételit és a vevő utalta a pénzt (készpénzes vevő volt). Versenyképes áron hirdettem, kicsi (kb 3%) alkuval vitték el, ennyit most kivételesen engedtem a készpénzes vevőnek, mert nem volt kedvem bankra várni meg hiteles ügylettel vacakolni (a hiteles nem alkudott volna ennyit). Ez alapján nincs semmi baj a piaccal. Én is látom a sok álmodozót, de őket nem kell figyelembe venni. Ugyanebben a házban ugyanezt a típusú lakást kettővel magasabb emeleten most is hirdetik az enyémtől 15%-kal drágábban (hónapok óta). Van két másik hirdetés is ugyanabban a tömbben, azok 5-8%-kal drágábbak, és látszólag nem mozdulnak azok sem, bár most már azok a legolcsóbbak :-) Ami normális lakás és jól van árazva, azt gyorsan viszik. Én meg több mint dupláztam a 2015-ös vételhez képest. Mi kell még? :-)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 18. 09:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#85085
Tettem meg egy próbát!😀
Y.O.L.O. 2020. 08. 18. 09:30
Törölt hozzászólás
#85084
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 18. 09:29
Előzmény: #85076  mr_bob
#85083
Szinte ugyanezt írtuk le kicsit más szemszögből, de valóban a lényeget nem sikerült elkapnod...
-
Sztem te vagy befeszulve inkább mert nem jött össze az a nagy esés amit vartal és most az látszik hogy a mostani stagnálás ( pár %-os esés ) tart mondjuk ebben az évben de aztán mivel a reál értéküket minimum tartani fogjak az ingatlanok az árak újból megindulnak felfelé.
-
Persze kizárni azt, hogy lesz egy jóval komolyabb esés nem lehet.  DE ha az bekovetkezne akkor annak kivalto okai miatt azt nagyon sok ember megszívna ( atlagban kisembetek leginkább )...
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 18. 09:24
Előzmény: #85075  fogpaszta
#85082
"Olyan meg nincs, hogy 20%-os esés egyik napról a másikra😀😀"
-
ezért használtam a fiktív szót: http://www.kislexikon.hu/fiktiv.html - komolyan mondom kaptok karácsonyra mind a ketten egy bakost :)
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 09:23
Előzmény: #85073  mr_bob
#85081

Na ez az amit én is már párszor megkérdeztem, de nincs rá válasz. Ha ők nem akarják az ingatlanjaikat eladni és venni sem akarnak, akkor miért pörögnek ezerrel egy ingatlanos fórumban?
Persze hogy nem akarnak most venni, mert nem hülyék, a lakáskiadásból élnek és tudják, hogy milyen hozamokat ígérnek a mostani árak és milyen kilátásai vannak a bérleti piacnak.
Ettől függetlenül próbálnak nyájas olvasókat meggyőzni arról, hogy még venni, venni, vinni kell, támasztani a kégli árakat.
Amire tippelek, hogy van egy elméleti vagyonuk, ami ingatlanban áll. Még normál esetben is nehezen mobilizálható ez a vagyon és igazság szerint csak úgy van értelme ingatlanban vagyon tartani, ha könnyen kiadható és ha folyamatosan nő az ára. Ebből most egyik se néz ki túl jól, se növekedés nem lesz itt, se a bérleti piac nem áll jól.
Ez frusztráció nekik, hiszen a papíron jól mutató vagyont nem szívesen értékelnék le.
A bérleti piacra is hatással lesz a korrekció. Egy 30 milliós kéglinél még úgy-ahogy érthető az indoklás, hogy azért kell havi 180e bérleti díjat kérni, hogy legyen egy szemmel látható prémium hozam a map+-hoz képest cserébe a kockázatokért és a munkáért.
Egy 20m-os kéglit már nagyon nagyon nagy művészet lenne 180e-ért kiadni.
Ilyen szempontból érthető a visítás, mert nem tudják a bérlőből kipréselni a maximális bérleti díjat, amit elképzeltek maguknak.
Egyébként egyetértek veled, a korrekció a jó. Próbálják itt emberek úgy beállítani, hogy aki korrekciót vár, az pesszimista. Miközben pont az ellentetje az igaz, a békebeli állapot a sokkal jobb az ingatlan piacon, ami egy kiadós korrekció után jön majd el.
Reméljük a fityesznek nem jut eszébe, hogy már 2 éve is lesz lassan, amikor utoljára erőszakolták a lakás piacot, bár a rövidtávú szabályozást az önkormányzatokra bízták, de azért az mégsem olyan fityeszes módon történő erőszakos beavatkozás. Úgyhogy akkor csinálni kéne újra valami fideszes stílusú erőszakos beavatkozást, akár visszameőleges hatállyal, de szerintem a vírus miatti kifeszített költségvetésben nem a lakáshelyzet lesz most a fő prioritásuk. Hála istennek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek