Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2020. 08. 17. 18:34
Előzmény: #84803  macisajt
#84980
Nem megy most olyan jol a Balatoni Panzio, ez igaz, de szerencsere Orban kisegitett, kaptam 8Millio vissza nem teritendo tamogatast(minden panzios kapott)...mar at is utaltak a szamlamra...vegre engem is elert a helikopter-penz...remelem teged is hamarosan megtalal...
buyandhold 2020. 08. 17. 18:29
Előzmény: #84795  Törölt felhasználó
#84979
Orulok, hogy jot nevettel, pedig lehet hogy sirnod kellene...
:Atfutottam a valaszokat, mert elolvasni nem erdemes a sok rizsat...
mindenhol azt irjatok: ...munkabol...fizetes.... basszus ki mondta, hogy munkabol, (minimal)berbol kell meggazdagodni...de hat ez egy befektetoi forum nem???? ez nem az a forum, hogy hogyan keressunk minimalbert? hanem hogyan fektessunk be.... Szerinted a gazdag emberek munkabol lettek gazdagok, vagy befektetesbol? Lehet hogy orokoltek, vagy olyan sincs? Ha mindketten orokoltek egy kis picsa pesti ingatlant, mar abbol siman megvehetik... ti nem tudom milyen mozit neztek( hogy megidezzem ncseed szellemet :)
basszus beirod a haverodat, aki a plazaban minimalberert dolgozott es azt sem adtak neki oda... ez most hogy jon ide????olyan mintha egy foci forumba beirnak, hogy egy haveromnak nincs laba. akkor mit bizonyitottam? Hogy senki nem tud golt rugni???
Tisztazzuk vegre valahara: CSAK berbol nem lehet meggazdagodni. Ezt felejtsetek el. Ne is irjatok le tobbet ezt a szot, meg a fizetest se, mert ebben a kontextusban nem relevans. Egy allaskereso topikban elmennek..
berlini
berlini 2020. 08. 17. 18:28
Előzmény: #84971  CyrusTheGreat
#84978
Igen én nem személyeskedtem ellentétben veled:
"most éppen trollkodós kedvedben vagy"
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 18:18
Előzmény: #84974  Törölt felhasználó
#84977

Egyszerű, szeretnék legalább 5% nettó hozamot a végén. A bruttó havi bérleti díjnak én 80%-t számolom nettóban, mert adózok, közös költség egy részét én fizetem, vannak egyéb kiadások, kazán karbantartás, felújítás, hűtőt kellett már javíttatnom stb, van közjegyzői díj is, úgy indul a kiadás, bár ez egyszeri, van bejárással kapcsolatos költségem. Nagyjából az elmúlt évek alatt nálam a 80% bruttó/nettó arány jött ki, durván. A munkaidőmet nem számolom bele, bár azt is kéne, de szeretem csinálni a kiadást.
Így ha megveszel egy 20 milliós kéglit, akkor 6,25% bruttó hozamot kell adnia,  hogy nettó 5% megmaradjon.
Az havi 104e bruttó + rezsi (a rezsiben a közös költség fogyasztási része benne van), ami pontosan 20m / 192
Y.O.L.O. 2020. 08. 17. 18:12
Törölt hozzászólás
#84976
CyrusTheGreat 2020. 08. 17. 18:10
Előzmény: #84970  Törölt felhasználó
#84975
Nem költôznél be, hidd el. 11 órás melegben néztük meg, az Agárdi úton a fák árnyékában tökéletes volt az időjárás. Stromfeld eleje dettó, de abban a pillanatban, ahogy a tarvágáshoz érsz, a szubjektív hőérzet 5 fokot ugrott, kiugró páratartalommal. Globális felmelegedésben ez nem annyira menő, hiába van klímád, meg esetleg alu redőny (nem volt mindenütt), az még semmi.
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 18:06
Előzmény: #83632  Törölt felhasználó
#84974
#83632: ""A 35 millió sok érte. Ha 150e bruttóért tudod kiadni a kéglit, akkor ez a matek: bruttó bérleti díj x 192"
@Tibor78: ez a 192-es szorzot hogyan szamoltad ki? leirnad a formulat?
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#84973
Na akkor mi a támasza ezeknek az áraknak?
A nagy büdös semmi :D
CyrusTheGreat 2020. 08. 17. 18:01
Előzmény: #84970  Törölt felhasználó
#84972
Nem voltunk, egyrészt fürtökben lógtak a teraszon az emberek, másrészt erősen parasztvakításnak tartom az ételsort a feltüntetett árakon, harmadrészt, már reggeliztünk otthon. :-)
CyrusTheGreat 2020. 08. 17. 17:57
Előzmény: #84966  berlini
#84971
Nem várok ennyit, soha nem is írtam. Ezt te is pontosan tudod, csak most éppen trollkodós kedvedben vagy. Visszakereshető, maximum 10%-ot vártam idénre és stagnáló árakat a jövőre nézve (max következő két év).
És nem félreértettél, hanem csak szimplán támadsz, ha elfogytak az érvek, de eddig legalább nem személyeskedtél, azért ez is siker.
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 17:56
Előzmény: #84967  CyrusTheGreat
#84970
Az a helyzet, hogy mondanám, hogy 10 millió ráfizetéssel mondjuk esetleg beköltöznék, de költözzön oda le a rossebb, jó nekem itt fönn :D
És kajálni voltatok a bagatelle-be? :)
Y.O.L.O. 2020. 08. 17. 17:56
Törölt hozzászólás
#84969
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 17. 17:55
Előzmény: #84964  Törölt felhasználó
#84968
“ Innen duplázni maximum akkor fognak a lakástulajok, ha eladják a kéglit és vesznek mol részvényt. Mondanám a teslát is, de annak már nagyon elszállt az árfolyama, bár azon is többet nyernének valószínűleg, mint a kégliken a következő 5 évben. “
-
Tibi! Akkor én is megkérdem ha a fentiekben biztos vagy miért nem adod el a lakásod/ lakasaid és veszel rajta MOL részvényt? Mellette kiveszel egy olcsó albit és 5 év múlva a dula pénzből ( mivel az ingatlanárak csökkenek ) tudsz majd venni min. kétszer annyi / kétszer akkora ingatlant....???
-
Ha nem így cselekszel akkor miért vagy saját magad ellensége?
CyrusTheGreat 2020. 08. 17. 17:54
Előzmény: #84965  Törölt felhasználó
#84967
Elfelejtettem megírni, de megnéztük a németvölgy residence-t. Nem világosodtsm meg, a Stromfeld útról tekintettük meg. Három négy facsemetét láttunk, ebből kettőt már kiégetett a nap, egyetlen egy milliméter árnyék sincs, nyilván, erdő közepén nem lehet építkezni. Két épületen (ütemen) még dolgoztak, befejező munkák, a lakások teljesen exponáltak a külvilág felé.
A környék egyébként jó, kifejezetten tetszett. A stromfeld nem zajos, anémetvölgyi már inkább, de a merőleges utcákban néma csend. A KJ altábornagy németvölgyihez közelebbi szakasza kifejezetten tetszett, nem a népi giccs, hanem a másik oldal, építészetileg csodás.
A böszörményi nem jó, a csörsz szintén gáz (mindjárt indul a TE építkezés), de hegynek fel teljesen frankó, árnyékos, jó a levegő.
A németvölgyi 50 pár négyzetméteres lakásait nem tudom, kinek akarták eladni, ott szerintem az igazán nagy lakásnak lenne értelme, de sebaj, majd egyszer valaki felvilágosít.
berlini
berlini 2020. 08. 17. 17:51
Előzmény: #84961  CyrusTheGreat
#84966
Bocs, akkor nem 50%-os zuhanást vársz, csak 50%-os csökkenést.
Félreértettelek. :)
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 17:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#84965
És akkor mi a radai rossebbért nem fér bele azoknak a csökkenés, akik nem vettek az elmúlt tíz évben semmit, ha amúgy meg a céljuk az, hogy továbbköltözzenek egy másik ingatlanba, aminek akkor vélhetően szintén csökkent az ára?
Törölt felhasználó 2020. 08. 17. 17:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#84964
Innen duplázni maximum akkor fognak a lakástulajok, ha eladják a kéglit és vesznek mol részvényt. Mondanám a teslát is, de annak már nagyon elszállt az árfolyama, bár azon is többet nyernének valószínűleg, mint a kégliken a következő 5 évben.
Y.O.L.O. 2020. 08. 17. 17:38
Törölt hozzászólás
#84963
Y.O.L.O. 2020. 08. 17. 17:35
Törölt hozzászólás
#84962
CyrusTheGreat 2020. 08. 17. 17:35
Előzmény: #84960  berlini
#84961
Csökkenést, nem zuhanást. Mindig egyértelműen kommunikálok, ebből élek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek