Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 07:48
Előzmény: #84553  infin
#84560
Az elmúlt 30 évben 2x is megszívták már azok akik alacsony törlesztővel hitelt vettek fel. Az első csapatnál a 90-es években ripszropsz 3-ról 15%-ra nőtt a kamat. A második pediga CHF. És mindkét szívás árcsökkenéssel is járt meg munkanélküliséggel. Meg családok tönkremenetelével. Az optimista kezdet nem mindig lesz móka és kacagás. De persze most nem így lesz, gondoljuk. Ők is így vágtak bele, optimistán.
CyrusTheGreat 2020. 08. 15. 06:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#84559
Airbnb kapcsán a szabályozással egészen addig ráérnek, amíg nem kezd el nőni ismét a turisták a száma, és ezt ki ks fogják használni. Jelenleg most minden OK ezen a fronton, nőtt a hosszútávú bérleti piacra bevont lakások száma, csökkennek a bérleti díjak. Politikai szempontból teljesen jól el lehet lavírozni a “lebegtetéssel”, egészen jó kommunikációt is fel lehet rá építeni, nem kell, hogy ténylegesen szabályozzanak - egyelőre ezért szerintem a következő két hónapban nem is fognak, ezzel egyébként a kormány által felállított csapdát is elkerülhetik.
Persze, a piac ezt a “lebegtetést” továbbra is a tranzakciók visszafogásával fogja honorálni. Nincs itt semmi látnivaló, folytatódik az elmúlt egy év trendje.
infin 2020. 08. 15. 01:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#84558
"3. A vevők közül nagyon sokan kivárnak mivel a kiszámoló/hvg/index/és társai megírták hogy 'itt az árcsökkenés' csak ők nem vették még észre, legalábbis számukra érzékelhetően túl kicsi az elmozdulás ahhoz hogy vásároljanak.
4. Ugyanakkor sok vevő meg megunta a kivárást, hogy töredékét estek csak az árak mint várták a korona ellenére is ezért vásárolnak mert az idő fontosabb nekik mint az esetlegesen elérhető további árcsökkenés, ezt mutatja a megugró tranzakciószám."
Hát én is állandóan néztem tavasszal, h na esnek-e már az árak, és nem, lol. Mindennap ezt néztem, de nem, egy pár lakásnak levitték az árát, és annyi, aztán később annál, amelyiknek totál levitték az árát, annak is visszarakták a korábbira az árát. Azóta is nézegetem, lassan mostanában láttam néhány ajánlatot, ami mintha olcsóbb lenne első ránézésre, de az az igazság hogy már télen is láttam ilyen ajánlatokat, amelyik meg tényleg áron aluli, azt sokszor pár nap alatt elkapkodják (legalábbis leveszik a hirdetést). Szóval én is egyelőre nem látom a hú de nagy változást
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 01:16
Törölt hozzászólás
#84557
infin 2020. 08. 15. 01:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#84556
Ja, 6 hetet érdemes lehet várni.
infin 2020. 08. 15. 01:11
Előzmény: #84369  Törölt felhasználó
#84555

a bérlés esetében kisebb összeg kerül befektetésre, mint az ingatlanvásárlás esetében, mert az ingatlannak nem 40M lesz az ára 20 év múlva
ennyi, nem kell számolgatni a részleteket ezen felül
Törölt felhasználó 2020. 08. 15. 00:58
Törölt hozzászólás
#84554
infin 2020. 08. 15. 00:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#84553
Minek? Ha van lóvé és szeretnének valahol lakni, miért várjanak? Az elveszett idő nem jön vissza, az életet csak most tudod élni, nem a jövőben és nem a múltban. Most pusztán azért ne vegyenek, mert egyesek kárognak? Vagy mert hátha később lemennek az árak? Pont az ilyentől lesz rosszabb a gazdaság is. Nem kell túl negatívan látni mindent, tenni kell dolgokat, és akkor lehet előre menni és megvalósítani dolgokat.
Saját magad is írod utána későbbi posztban, hogy most jó alacsony kamatai vannak a hiteleknek, szóval ha biztos az anyagi háttered, akkor miért nem akarod kihasználni ezt? Persze, ha nem biztos az anyagi háttered, akkor valóban ne vegyél fel hitelt.
Y.O.L.O. 2020. 08. 14. 22:33
Törölt hozzászólás
#84552
CyrusTheGreat 2020. 08. 14. 20:59
Előzmény: #84550  macisajt
#84551
Ezt ebben a képmutató országban a második eljövetelig várhatod.
macisajt 2020. 08. 14. 20:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#84550

És egyre többen lesznek egyszemélyes családok, így mivel jelentős szavazóbázist fognak jelenteni, nekik is ideje hozni kedvező rendeleteket.
A naccsaládosok után most már  ők következhetnek!
Benzedrine
Benzedrine 2020. 08. 14. 19:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#84549
A nyugger nénik azért nagyságrenddel többen vannak mint a dolgozó szinglik.
Y.O.L.O. 2020. 08. 14. 19:16
Törölt hozzászólás
#84548
Y.O.L.O. 2020. 08. 14. 19:15
Törölt hozzászólás
#84547
Y.O.L.O. 2020. 08. 14. 18:09
Törölt hozzászólás
#84546
tihamer
tihamer 2020. 08. 14. 17:41
Előzmény: #84544  tihamer
#84545
De remélem ez nem lesz mégegyszer, merem remélni:
https://www.youtube.com/watch?v=5Sx6TcrtHC0
tihamer
tihamer 2020. 08. 14. 17:30
Előzmény: #84543  tihamer
#84544
No meg ez is:
https://www.youtube.com/watch?v=GI7sBsBHdCk
Egyik hatás fel, a másik leviszi az ingatlanárakat.
tihamer
tihamer 2020. 08. 14. 16:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#84543
Ez beüthet az ingatlanpiacnak:
Az 1918 augusztusában kezdődő "második hullám" éppen ezért a világtörténelem legpusztítóbb járványának bizonyult, ugyanis feltételezések szerint az emberiség 20%-át megfertőzte, a halálos áldozatok számát pedig 20 és 100 millió fő között becsülték meg. 
A spanyolnátha  30-40 millió ember elpusztítása.
Y.O.L.O. 2020. 08. 14. 15:41
Törölt hozzászólás
#84542
Törölt felhasználó 2020. 08. 14. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#84541
Majd a gyereked egyszer megtudja, ha te esetleg nem. Egy nagyságrenddel nehezebb eladónak lenni, mint vevőnek. Az eladás az mindig kényszer. Én is voltam eladó, és kényszerben voltam. Nem tudtam volna megvenni az eggyel több szobát, ami az  élethelyzet miatt kellett, ha nem adom el az előzőt. És nem volt elég elképzelni, hogy a zsebemben van a várható árkülönbözet. El is kellett tudni adni azt a régit, mert annak az árából fizettem a vétel 70%-át. A vételi rész az maga volt a fáklyásmenet. Megnéztem 5 db szinte egyforma lakást a kiválasztott részen, mindegyik ugyanannyiba került, csak ki kellett választani a legmegfelelőbbet. No de eladni, az nem volt olyan szép. Az ingatlanhordán kívül összesen hárman jöttek. Az egyikről hamar kiderült, hogy őrült elképzelései vannak egy adásvételről, őt hagytam. A másik sokat akart alkudni, nem egyeztem meg vele, ő egyébként első lakásnak vette volna. Már majdnem elegem lett az egészből, mikor végre érkezett egy harmadik. Erre összesen 2 hónapot vártam akkor, ő megvette normális áron kp-re. Már 2 hónapja kinéztem, hogy hova mennék, és folyamatosan tarthattam a kapcsolatot a potenciális eladóval, aki persze kinézett magának egy másik ingatlant, ő meg tartotta a lelket abban az eladóban meg saját magában is. Szinte naponta hívogatott, hogy mi van már, ugye nem gondolom meg magam. Egy lánc volt, ami szakadhatott volna bárhol is. Mégis, a lényeg és nehézség az én eladásom volt. Az volt a szerencsém, hogy nem első lakás vásárló vette meg, hanem befektető.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek