Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:26
Előzmény: #84298  CyrusTheGreat
#84300
És a richfield-i?
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:18
Előzmény: #84295  berlini
#84299
Nyilván csúcsidőben kerülendő a normafa, de ha itt lakik az ember ezt könnyebben vitelezi ki.
Maga a patakpart nem rossz, letekertem már azt a részt, de amint elhagyod már egész más a helyzet mint budán.
Toronyház, tiz emeletes,  csak mutatóban, agyonépített utcák egyáltalán nincsenek.
Buda központi helyei engem se igazán vonzanak, és igen, a normafa se látogatható ésszerűen bármikor, sőt egyébként télen sikerült mégis felfelé is dugónak kialakulni, csak nem az istenhegyin, hanem a svábhegy környékén.
Én persze biciklivel voltam, kicsit se anyáztam :D.
CyrusTheGreat 2020. 08. 12. 17:13
Előzmény: #84293  Törölt felhasználó
#84298
A 40M-s kelenföldi panel azért az esetek döntő többségében inkább csak eladói vágyálom volt, 2019-ben azért előfordult, szó se róla, de inkább kiugró, mint normális.
siemens 2020. 08. 12. 17:11
Előzmény: #84296  Törölt felhasználó
#84297
Sok emlék fűz oda.
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:08
Előzmény: #84294  siemens
#84296
Előfordulok néha arra, de különösebben nem vagyok ismerős, csak áttekerek időnként a HHH felé, a XII-ben járok a legtöbbet.
berlini
berlini 2020. 08. 12. 17:07
Előzmény: #84261  Törölt felhasználó
#84295
Javaslom, tegyél egy kis sétát a patakparton a Kerepesi úttól a Bosnyák tér irányában. Hétköznap alig van valaki, igy a járvánnyal kapcsolatosan távolságtartást könnyű megvalósitani. Hétvégén vannak többen, de a népsűrűség akkor sem több mint egy sétáló (futó, kerékpározó) 100m-enként és a sétány szélessége miatt könnyű volt az egymás kikerülése. 
Sokszor sétáltam már a Normafa környékén, de ott ilyenkor tapasztalataim szerint többen vannak.
Amúgy tervbe van véve a nyilegyenes patakmeder átépitése kacskaringósabbá (egy szakaszon a kivitelezés már folyik is,) igy még kellemesebb lesz a jövőben ott a séta.
Én úgy látom, hogy Budapesten minél kijjebb mész annál kevésbé talaláhatók itt csövesek, lumpen elemek. Ezek inkább a belvárosi helyeket szállják meg, ott remélve valamiféle bevételt.
Irom mindezt úgy hogy azért itt is előfordulnak hajléktalanok. Az egyik évekig itt volt a környéken, már mindenki ismerte és patronáltuk ahogy tudtuk. Meleg ruha télvizidején, élelem stb.
A XIV.-XVI. kerületben ugyancsak kevesebb albérlőt találsz összehasonlitva a belvárossal. Itt szinte csak azok laknak akiké a lakás (illetve családtagoknak vannak többnyire kiadva.)
Itt sokkal nyugodtabban lehet akár késő este is az utcán sétálni mint a belvárosban, vagy Buda központi részein (Moszkva tér, Déli környéke, kelenföld, stb.)
siemens 2020. 08. 12. 17:02
Előzmény: #84293  Törölt felhasználó
#84294
Ismerős vagy a Vérhalom téren? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 16:56
Előzmény: #84291  siemens
#84293
Azt nem ertem, hogy ha mar mindenki 40 milcsikkel rohangal kelenfoldi paneleket venni, akkor igazan beleferne a budzsebe egy nissan leaf is.
Es akkor az a budaorsi ut nem is lenne hirtelen olyan gaz.
siemens 2020. 08. 12. 16:49
Előzmény: #84291  siemens
#84292
Ugyanabban a lakóházban 2019-ben felújított lakás 10 Millióval drágábban. Ezért mondtam, hogy nem térül meg. Élni benne meg nem lehet.
siemens 2020. 08. 12. 16:37
Előzmény: #84278  Törölt felhasználó
#84291
Muskotály köz, Budaörsi út 21.
20 méterre a 2x2 sávos főút........... Zaj? Légszennyezés? Nem kérdés - éjjel-nappal.
Csak a legszükségesebbekre koncentrálva fürdőszoba full felújítása és a fűtésrendszer korszerűsítése. Valójában a konyhát és a nyílászárókat is érdemes cserélni/felújítani.
És ott vagyok egy felújított lakásban, ami soha nem fog megtérülni. Mint befektetés rossz üzlet.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 12. 15:00
Előzmény: #84288  berlini
#84290
A műtájszólása elképesztően nevetséges szokás, de más problémám nincs vele, bár nem egyformán látjuk a dolgokat. Úgy látom, azonban ez a semlegesség nem kölcsönös. Nem az én bajom. A párbajozáshoz meg öreg vagyok, én élni szeretek.
berlini
berlini 2020. 08. 12. 14:57
Előzmény: #84286  PusztaPutyin
#84289
Kádárkocka? (Az utolsót a füredi sétányról ott rejtették el.)
berlini
berlini 2020. 08. 12. 14:56
Előzmény: #84284  PusztaPutyin
#84288
Értem, tehát egy régi párbaj folytatásáról szól az egész.
De  én most nagyon elégedett vagy impu-val. A műtájszólása nélkül irt nekem és igy meg lehetett érteni.
Igy nem is akarom bántani.
Füredet meg nem kell ismernie, elég ha Budán ismer minden fűcsomót.
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 14:49
Előzmény: #84261  Törölt felhasználó
#84287
Budának az a része jó, a fogastól vagy 59-es villamostól gyalog távra egy mellékutca az ott nagyon jó lokáció. De aki budainak vallja magát, azoknak kevesebb, mint 10%-a él igazán és jó életminőségű, több szempontból is kellemes helyen. A többi semmiben se veri Pest normálisabb részeit.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 12. 14:30
Előzmény: #84285  impudent
#84286
miért, mi van ott?
impudent 2020. 08. 12. 14:10
Előzmény: #84283  PusztaPutyin
#84285
menj a füredi nádasba
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 12. 13:57
Előzmény: #84255  berlini
#84284
azért paliz le mert emlékeztetem bekre pálra akinek a nickje elesett a szovjet trollokkal folytatott honvédő harcokban
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 12. 13:53
Előzmény: #84251  impudent
#84283
Hát fiam, nem szeretek nyaralót gyűjtögetni, bár az ingatlan elől nem feltétlenül térek ki, van is üzlet és lakás célú ingatlanom, ja meg ipari majd elfelejtettem. A nyaraló inkább viszi a pénzt mint hozza. Viszont füreden parti telket eleve nem kapsz olcsóbban, és ha zavar a kocka, lebonthatod aztán építtethetsz olyan trendiszekszi újat amit akarsz. De már eleve a parti telek felhúzza az árat erősen. Mert ugye arról beszéltél, parti telekről. Mennyi olyan is van füreden? Na ugye. Kb. bármennyiért el is lehetne adni ha volna. Van a hajógyári kikötő Tihany felé, ott nulla van, aztán a kemping és környéke, ott is nulla, aztán hotelsor, kikötő, sétány, strandok, ja és jön is csopak. Ember, hát nincs is parti kádárkocka füreden, úgyhogy iktathatjuk a témát. De ha lenne, akkor kétszáz misiért is elkelne.
Toniba 2020. 08. 12. 13:43
#84282
CyrusTheGreat 2020. 08. 12. 13:21
Előzmény: #84279  Törölt felhasználó
#84281
A Gábor Áron utcában sétálva lehetett beszélgetni, a Budaörsi környékén nem hallottam a saját gondolataimat sem, hétvégén!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek