Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 08. 11. 20:05
Előzmény: #84174  CyrusTheGreat
#84180
Nékem ez a muskotály kozi 90 ea plusz 6 m2 erkely ami még kozeliti a47 milcsijével a 40 milliont amit akár adni is lehetne érte.
Ezért még Én is adnék 35-40 milcsit mert annyit latszulag mögér.
A hely kitunő az ablak zoldre nez.
Hatrany hugy fő koll tuningulni es magosfsz.
Max 15%-25% al van túlárazva ritkasag
berlini
berlini 2020. 08. 11. 19:52
Előzmény: #84169  Törölt felhasználó
#84179
Igen, a befizetett előleg már 150%-ot hozott azóta.
Mai eszemmel venni kellett volna még egyet eladásra.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 19:49
Előzmény: #84168  CyrusTheGreat
#84178
Igen. Igazad van.
Ez fontos. A városhoz való kapcsolódás.
De ami ma legtöbbször hiányzik egy több ütemben megépülő lakóparknál az a koncepció, hogy hogyan legyen élhető a lakókörnyezet. Ezért próbáltam megfogalmazni a személyes szempontjaimat, amelyek között nem soroltam fel, de benne van a közelben lévő éllmiszerbolt, de egy csomó szolgáltató, amelyek közelségéhez a XVI.ker-ben hozzászoktam.
Ezekben a mostani új épitésüekben engem még az is zavar,  hogy a profitmaximalizálás miatt a beépités sűrűsége elviselhetettlenül nagy. Nagyobb mint a sokat szidott 60-as 70-es évek panellakótelepeinél.
A balkonokról ugyanúgy egymás szájába lehet látni mint egy szűk belvári utca két oldaláb lévő lakásból..
Az új lakás kiválasztásánál ezért fő szempont volt, hogy az ablakokból és a teraszról semmit ne lássak a lakótelepből és kizárólag zöldterületre láthassak ha kinézek.
kisbencze 2020. 08. 11. 19:41
Törölt hozzászólás
#84177
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 19:23
Előzmény: #84174  CyrusTheGreat
#84176
A villa bagatelle-t ne mulaszd el semmiképp se.
Persze én még nem mertem sose betenni ide a lábam, mert ehhez bizony én még túl proli vagyok.
A á táble-t "szintet" meg tudom ugrani esetleg néha :D
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 19:18
Előzmény: #84174  CyrusTheGreat
#84175
Érezd át végre a real XII életérzést, amit nem holmi városmajor utcában találsz meg :D
CyrusTheGreat 2020. 08. 11. 19:17
Előzmény: #84173  Törölt felhasználó
#84174
Lehet én vagyok rosszul bekötve, de ebben az esetben akkor már inkább leszervezem a Balatonhoz a sugar baby-t egy hétvégére, felőlem a barátnőjét is hozhatja napozni. Egyszerűen, ha megfeszülök sem látom a use caset. Viszont tervezem megnézni, hátha ott a helyszínen ér a megvilágosodás.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 19:12
Előzmény: #84171  CyrusTheGreat
#84173
Esetleg elvált sugar daddyknek, "távkapcsihoz".
Amúgy meg mögmondta "yolo", hogy igen, akkora méretben már 3 szoba kell, lol :D
Egyszer azért szerintem nézd meg élőben is, az legalább nincs úgy beépítve, mint pl a Marina.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 19:10
Előzmény: #84170  TitusPullo
#84172
Sokan elfelejtik az amortizációt. Pedig az megvan simán évi 1,5%. 20 évente minden lakásra rá kellene költeni az értékének a 30%-át ahhoz, hogy a lehetőségekhez képest korszerű maradjon. Ha valaki hosszú ideig lakik egy ingatlanban, nem veszi észre, hogy mennyire lerobban idővel, mivel a változás igen lassú. Hozzászokik valamihez, nem is gondol bele, hogy az a valami már elavult.
CyrusTheGreat 2020. 08. 11. 19:07
Előzmény: #84166  Törölt felhasználó
#84171
Azért a németvölgyi residence nekem továbbra is értelmezhetetlen, azokkal a méretekkel ÉS árazással.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 11. 18:52
Előzmény: #84167  berlini
#84170
Mi lesz ott az lassan 50 éves technologiákkal? elnézem a hirdeteseket, celom a vétel, de ontott acél radiátorok, szerintem párnál még kátrányos a parketta, 100m plusz, inkabb 150m. Az életben sem fizetek ezekért pénzt sem, nemhogy sokat.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 18:52
Előzmény: #84165  berlini
#84169
Jó helyen vetted azt a lakást, és még jó áron. Jó üzletet csináltál.
CyrusTheGreat 2020. 08. 11. 18:50
Előzmény: #84165  berlini
#84168
Corvin-negyed kapcsán emlékszem egy 40-Ről 80M-re történő felértékelődési prognózisra.
A régebbi lakásoknál egyetértek, van olyan, ahol ténylegesen megjelennek ezek a problémák, azonban ez még a téglák között is a kisebbség (abban igazad van, hogy jellemzően a 60-as 70-es években épülteknél vannak áthallással kapcsolatos problémák) - egy bel-budai nagyméretű téglalakásban olyan csönd van, hogy a szívverésemet hallottam.
Van költsége a felújításnak, de még az V. kerületben a felújítással, beköltözhető állapotban is éppenhogy annyi a lakás, mint a külkerületi újépítésű (nagy lakásokról beszélek). Az pedig összehasonlíthatatlan a Vágóhíd utcával.
Továbbá nekem személy szerint a várostól történő teljes szeparáció az egyik legnagyobb probléma, az újépítésű “negyedek” egyike sem egy élő-lélegző, az egyéni identitás részévé tehető, a város szövetébe illeszkedő élettér. Lassan már két évtizede, hogy velünk van egy-kettő, nulla eredménnyel.
A kritériumaid alapján értésem szerint lényegében az összes Angyalföldi vagy Marina-parti újépítésű kiesett (leginkább a jövőbeli lehetséges konkurencia miatt), vagy bármelyik IX. kerületi csodahely.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 17:58
Előzmény: #84166  Törölt felhasználó
#84167
Persze, ez is igaz, habár a túl drága relativ. Lehet hogy 10 év múlva már nosztalgiával emlegetjük a rózsadombi árakat.
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 17:50
Előzmény: #84165  berlini
#84166
"ahol van zöld terület az nagyon kiesik" vagy esetleg túl drága, nem?
berlini
berlini 2020. 08. 11. 17:27
Előzmény: #84161  CyrusTheGreat
#84165
Amúgy meg nem állitottam, hogy évek múlva a mai újonnan épitett lakások két-háromszoros áron cserélnek majd gazdát.
Továbbra is az lesz mint eddig.
A lakás árát elsősorban a lokáció határozza meg. Majdnem minden máson ugyanis lehet javitani, egy szerencsétlen, közlekedés szempontjából, bevilágitottságában, jó levegőjében rossz lakással rossz lóra tesz az ember. Ezeken nem lehet változtatni.
Aki ma a következő 3-5 évre egy új lakásvételt tűz ki célul maga elé, az megnézi, hogy 
- milyen a mai és milyen a középtávú tervek szerinti tömegközlekedési helyzet,
- van-e zöld, parkositott rész, ahova kisgyerekkel kutyával el lehet menni sétálni,
- van-e sportpálya, bicigli út, uszoda a közelben (még jobb ha mindezek gyalog is megközelithetőek.
- tervbe van-e véve, hogy a közelben tömegével épülhetnek új lakótömbök, (ha igen vétel kizárva, folyamatos konkurencia miatt)
Fentiek miatt nálam Buda régen kizárva:
- közlekedés mind autóval mind tömegközlekedéssel katasztrófális
- ahol van zöld terület az nagyon kiesik, folyamatos dugók a munkábajárásnál, metrók nem épülnek a jövőben sem igy változás ezen nem várható.
És a fenti szempont rendszer miatt tűnt jó választásnak a Paskál lakópark 3. üteme.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 17:15
Előzmény: #84158  Törölt felhasználó
#84164
Holnapra megkapod az ajánlatot.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 17:11
Előzmény: #84161  CyrusTheGreat
#84163
Ez a régi kontra új lakás nem egyedülálló szituáció.
Nem véletlenül gondolják a városépitési szakemberek, hogy az egészséges éves új lakásépitési arány el kellene hogy érje a meglévő lakásállomány 1%-át.
Mert a legtöbb helyen a régi 100 éveset már értelmetlen felújitani, toldozgatni-foldozgatni. persze egy nagyváros belvárosa kivétel ilyen szempontból, hiszen ott városképi, műemléki (vagy műemlékjellegű) házsorok vannak többségében és azokat nem dózerolják le a legtöbb európai városban. De ezen épületekben lévő lakások felújitása és az egész épület elfogadható szintre hozása egyáltalán nem olcsó mutatvány. ha nem lennének a fenti szempontok, akkor a bontás lenne az igazi alternativa.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 17:04
Előzmény: #84161  CyrusTheGreat
#84162
Nos elmondom miért.
Mert van összehasonlitási alapom.
Van egy másfél szobás lakásunk Zuglóban.
1976-ban épült.
- A Metrodom hiba itt minden szomszédos lakás elválasztó falánál jelentkezik. papirvékonyságú falak, nulla hangszigetelés. A TV-t suttogva lehet csak hallgatni, ha azt akarod, hogy a szomszédot ne zavarja.
Lépéshangszigetelés ugyancsak gyatra.
- Akkoriban már nem épitettek 50-60cm-es falakat, de cserében nem voltak még jó hőszigetelő anyagok sem. Igy az energiafogyasztás télen nagyobb mint a mi házunkban, pedig ennek négyszeres a légköbmétere.
- Az akkori magyaroszágon kapható ma már nagyon gyatra nyilászárók vannak benne, Télen hideget nyáron meleget ont magából.
- 3 emeletes és az akkori szabványnak megfelelően nincs benne lift.
Mindezeket a hibákat (és még sok másat) megtalálod az elmúlt 100-120 évben épült budapesti lakásoknál.
Akárki akármit is mond a ma épitett lakások sokkal jobbak. Csak a műszaki átadásnál kell odafigyelni. És amit ott nem , csak a későbbi belakásnál találsz azt bizony számon kell kérni tőlük.
És persze kell egy kis szerencse is. A metrodomos példánál a másik 2 lakásban a jelenlegi műszaki állapot (másfél év bennlakás után) nagyon jó, garanciális hibák szinte nincsenek.
Egyet viszont észrevettem.
A vevők egy új lakás vásárlásánál sokal érzékenyebbek a hibás kivitelezésre és nagyon helyesen rigorózusan javittatnak.
Ha vesznek egy 100 éves belvárosi lakást, akkor azzal sem törödnek, hogy ólomcsövek vannak a falakban, hogy 50 éves aluminium elektromos kábelek futkosnak a falakban, hogy a fűtésrendszer rossz, hogy a külső nyilászárókat az elmúlt 10 évben párszor megpróbálták javitani (inkább csak esztétikailag), de azok csak teljes cserével lesznek kielégitőek. És nem tudják, hogy a cserénél szigorú homlokzatvédelmi előirások vannak, amik ezt a cserét nehezitik, de legalábbis drágitják.
CyrusTheGreat 2020. 08. 11. 16:35
Előzmény: #84160  berlini
#84161
Nekem tényleg csak egyetlen egy kérdésem lenne: miért gondolod, hogy ezek az összerakott lakások évek múlva dupla-tripla áron mennek el és nem csak simán rárohadnak az utolsó tulajra?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek